Skocz do zawartości

Auta leasingowe i poleasingowe


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym obserwował rynek i czekał - jakiś odsetek osób będzie chciało się pozbyć samochodów ... dla niektórych będzie to transakcja na "być albo nie być". Raczej wszystko będzie sprzyjało kupującym.

Moi znajomi pracują w branży rozrywkowo/"eventowej" ... obecnie bez jakichkolwiek przychodów, już myślą co zrobić z osobówką w leasingu. Z dostawczakami było prościej, bo były jedynie wynajmowane ... ale to znowu wynajmujący dealer będzie miał z nimi problem, skoro nie będą na siebie zarabiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobromir napisał:

Jak myślicie, będzie ich "wysyp" za jakiś czas dokupienia czy nie? Musimy zmienić jedno auto w rodzinie i radzę żonie żeby jeszcze zaczekała bo może trochę się dziać za jakiś czas.

 

Jeśli to nie musi być na już, to chyba lepiej poczekać. Zwłaszcza że teraz to ciężko z jakimikolwiek oględzinami ;)

Na pewno będzie więcej niż zwykle sprzedających (firm, ale też osób prywatnych), więc teoretycznie ceny powinny być dobre, wybór szeroki i większa szansa na trafienie dobrego, zadbanego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Wydaje mi się że w ramach zaciskania pasa wiele aut zwłaszcza z małym nalotem zostanie w małych firmach po zakończeniu kontraktu na kolejne 3 lata. Wyprzedawanie się będzie marginalne. Bardziej ewentualnie będą brane w lizing używki.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BOGUS napisał:

Niekoniecznie. Wydaje mi się że w ramach zaciskania pasa wiele aut zwłaszcza z małym nalotem zostanie w małych firmach po zakończeniu kontraktu na kolejne 3 lata. Wyprzedawanie się będzie marginalne. Bardziej ewentualnie będą brane w lizing używki.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Popatrz tylko na olx ile jest ofert cesji leasingów czy najmów. Podpowiem, że dość duża część z nich jest bez odstępnego a i tacy, co chcą dopłacić, byle tylko zrobić cesję tez się trafiają w dużo większej ilości, niż np. pod koniec 2019r. Dziś się trafił gość, co chce niemal 50 Yarisów oddać. Znaczy leasing oddać ;) Połowa z 2019, reszta ze stycznia 2020. Jeśli stan pandemii utrzyma się dłużej to dopiero będą jaja. Zwróć uwagę, że problemy trwają dopiero miesiąc a banki i fundusze leasingowe zostały zasypane wnioskami o odroczenie płatności rat. :facepalm: Co będzie, jak okres odroczenia minie? Wydaje mi się, że ofert z dopłatą będzie pełno. :phi:

Edytowane przez Przypal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Popatrz tylko na olx ile jest ofert cesji leasingów czy najmów. Podpowiem, że dość duża część z nich jest bez odstępnego a i tacy, co chcą dopłacić, byle tylko zrobić cesję tez się trafiają w dużo większej ilości, niż np. pod koniec 2019r. Dziś się trafił gość, co chce niemal 50 Yarisów oddać. Znaczy leasing oddać  Połowa z 2019, reszta ze stycznia 2020. Jeśli stan pandemii utrzyma się dłużej to dopiero będą jaja. Zwróć uwagę, że problemy trwają dopiero miesiąc a banki i fundusze leasingowe zostały zasypane wnioskami o odroczenie płatności rat. :facepalm: Co będzie, jak okres odroczenia minie? Wydaje mi się, że ofert z dopłatą będzie pełno. :phi:
Nie śledzę tematu cesji lizingow ale o jaki procent wzrosła ich liczba?
Ci co już po miesiącu bez przychodu nie mają kasy ok rezygnują ale reszta pewnie jak przetrzyma 2 miesiące to znowu zacznie zarabiać. Jaki sens ma pozbycie się narzędzia pracy?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BOGUS napisał:

Nie śledzę tematu cesji lizingow ale o jaki procent wzrosła ich liczba?
Ci co już po miesiącu bez przychodu nie mają kasy ok rezygnują ale reszta pewnie jak przetrzyma 2 miesiące to znowu zacznie zarabiać. Jaki sens ma pozbycie się narzędzia pracy?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Jedna uwaga auto premium to nie jest narzędzie pracy to fanaberie które można spełnić za pomocą niskiej raty leasingowej. Takich ofert będzie najwięcej. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mack_linen napisał:

Na otomoto w piątek 3 kwietnia było 301k ofert, dzisiaj rano jest już ponad 321k, do wieczora będzie pewnie 323k. Obserwuję to od jakiegoś czasu i dziennie przybywa około 1700-1800 ofert. Nikt nie kupuje.

 

Co z tego, ze wystawiają jak ceny stoją sztywno...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mack_linen napisał:

Na otomoto w piątek 3 kwietnia było 301k ofert, dzisiaj rano jest już ponad 321k, do wieczora będzie pewnie 323k. Obserwuję to od jakiegoś czasu i dziennie przybywa około 1700-1800 ofert. Nikt nie kupuje.

 

nikt nie kupuje bo nie ma jak, kupisz w ciemno ?

zresztą ci co mają $$$ też pewnie czekają co będzie dalej 

ja bym jednak nie liczył na wielkie wyprzedaże

rozmawiałem ze znajomym chciał kupić teraz kilka małych aut do firmy i nie ma 

fabryka stoi więc zamówień nie przyjmują, nie wiadomo jaka cena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koonrad napisał:

 

nikt nie kupuje bo nie ma jak, kupisz w ciemno ?

zresztą ci co mają $$$ też pewnie czekają co będzie dalej 

ja bym jednak nie liczył na wielkie wyprzedaże

rozmawiałem ze znajomym chciał kupić teraz kilka małych aut do firmy i nie ma 

fabryka stoi więc zamówień nie przyjmują, nie wiadomo jaka cena

 

W styczniu-lutym na oto było około 230k ofert, to pokazuje skalę zastoju na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tutaj chodzi z tym odstępnym? W przypadku firm/firma to jakoś to ogarniam, ale jak to wygląda z punktu widzenia osoby fizycznej. Pierwszy przykład z brzegu https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-cesja-najmu-a4-avant-245km-quattro-nardo-gray-ID6CQx7d.html#eee0af0ae8. Ile musiał bym zapłacić żeby kupić ten samochód za gotówkę brutto i od kogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, amazaque napisał:

O co tutaj chodzi z tym odstępnym? W przypadku firm/firma to jakoś to ogarniam, ale jak to wygląda z punktu widzenia osoby fizycznej. Pierwszy przykład z brzegu https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-cesja-najmu-a4-avant-245km-quattro-nardo-gray-ID6CQx7d.html#eee0af0ae8. Ile musiał bym zapłacić żeby kupić ten samochód za gotówkę brutto i od kogo?

Wygląda na to, że 86160 (24 raty) + 137387,76 (wykup o ile na niego się ktoś zdecyduje).

Na podstawie kwot rat obstawiam też, że to kwoty brutto bo 24x2918,72=70049,28*1,23=86160,61.

Jednak wykup 137387,76 to raczej netto jest.

Czy możesz go kupić od razu nie wiem, czy możesz wynająć jako osoba prywatna i na jakich warunkach też nie wiem.

Tego się dowiesz jak się wokół tego zakręcisz.

Edytowane przez ZUBERTO
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, amazaque napisał:

O co tutaj chodzi z tym odstępnym? W przypadku firm/firma to jakoś to ogarniam, ale jak to wygląda z punktu widzenia osoby fizycznej. Pierwszy przykład z brzegu https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-cesja-najmu-a4-avant-245km-quattro-nardo-gray-ID6CQx7d.html#eee0af0ae8. Ile musiał bym zapłacić żeby kupić ten samochód za gotówkę brutto i od kogo?

 

Za gotówkę w zasadzie nie możesz go kupić, możesz przejąć leasing z ratą 3590 zł miesięcznie. Po 24 miesiącach zwrot, albo wykup na kwotę 137 387,76  PLN netto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spad napisał:

 

Za gotówkę w zasadzie nie możesz go kupić, możesz przejąć leasing z ratą 3590 zł miesięcznie. Po 24 miesiącach zwrot, albo wykup na kwotę 137 387,76  PLN netto.

To nie jest jakas oszalamiajaca oferta. Nei wiem ile to nowe kosztuje ale teraz to ponad 200k. Lepiej poczekac az typ przestanie placic i trafi na licytacje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ZUBERTO napisał:

Wygląda na to, że 86160 (24 raty) + 137387,76 (wykup o ile na niego się ktoś zdecyduje).

Na podstawie kwot rat obstawiam też, że to kwoty brutto bo 24x2918,72=70049,28*1,23=86160,61.

Jednak wykup 137387,76 to raczej netto jest.

Czy możesz go kupić od razu nie wiem, czy możesz wynająć jako osoba prywatna i na jakich warunkach też nie wiem.

Tego się dowiesz jak się wokół tego zakręcisz.

250k? IMO lepiej isc do salonu i kupic chyba, ze ktos chce za ponad 3k jezdzic Audi przez 24 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ZUBERTO napisał:

Wygląda na to, że 86160 (24 raty) + 137387,76 (wykup o ile na niego się ktoś zdecyduje).

Na podstawie kwot rat obstawiam też, że to kwoty brutto bo 24x2918,72=70049,28*1,23=86160,61.

Jednak wykup 137387,76 to raczej netto jest.

Czy możesz go kupić od razu nie wiem, czy możesz wynająć jako osoba prywatna i na jakich warunkach też nie wiem.

Tego się dowiesz jak się wokół tego zakręcisz.

Chodzi o to ze audi w tym systemie finansowym jest dostępne dla ludzi ktorych na audi nie stać

 

:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin79 napisał:

Chodzi o to ze audi w tym systemie finansowym jest dostępne dla ludzi ktorych na audi nie stać

 

:)

 

A te ponad 3kPLN/msc to piechota chodzi i nie trzeba placic? ;]

To prostu inny model finansowenia, z ktorego dosc latwo mozna zrezygnowac...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BOGUS napisał:

Nie śledzę tematu cesji lizingow ale o jaki procent wzrosła ich liczba?
Ci co już po miesiącu bez przychodu nie mają kasy ok rezygnują ale reszta pewnie jak przetrzyma 2 miesiące to znowu zacznie zarabiać. Jaki sens ma pozbycie się narzędzia pracy?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

30 marca było ok. 1080 sztuk aut z dopiskiem cesja na otomoto. Teraz masz już 1265 aut. Zresztą widziałem ostatnio przejęcie cesji za Golfa Combi 2019 rok, 2500km przebiegu i gość dopłacał 11k zł, żeby tylko mu zabrać to auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebbeks napisał:

30 marca było ok. 1080 sztuk aut z dopiskiem cesja na otomoto. Teraz masz już 1265 aut. Zresztą widziałem ostatnio przejęcie cesji za Golfa Combi 2019 rok, 2500km przebiegu i gość dopłacał 11k zł, żeby tylko mu zabrać to auto. 

 

Jak trafisz przypadkiem ponownie na tę ofertę to podlinkuj. 

 

Edyta. Jeżeli to ta oferta, to on chcę dyszkę odstępnego. A z tym silnikiem, w tej budzie to może pomarzyć o cenie jaką chce za auto. Nowe w wersji kombi w salonie z mocniejszym silnikiem za tyle kupisz.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-vw-golf-vii-1-0-tsi-115-km-2019-ID6CIXBk.html#6c64b07b15

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebbeks napisał:

30 marca było ok. 1080 sztuk aut z dopiskiem cesja na otomoto. Teraz masz już 1265 aut. Zresztą widziałem ostatnio przejęcie cesji za Golfa Combi 2019 rok, 2500km przebiegu i gość dopłacał 11k zł, żeby tylko mu zabrać to auto. 

 

i gdzie jest ta oferta ?

znikają tak szybko jak perełki po dziadkach co tylko do kościoła jeździli ;)

więc pewnie pojedyńcze oferty się będą trafiały, ale nie liczył bym na wysyp takich ofert i wybieranie 

 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spad napisał:

 

Jak trafisz przypadkiem ponownie na tę ofertę to podlinkuj. 

 

Edyta. Jeżeli to ta oferta, to on chcę dyszkę odstępnego. A z tym silnikiem, w tej budzie to może pomarzyć o cenie jaką chce za auto. Nowe w wersji kombi w salonie z mocniejszym silnikiem za tyle kupisz.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-vw-golf-vii-1-0-tsi-115-km-2019-ID6CIXBk.html#6c64b07b15

Ale napisałem wyżej, że Combi, a Ty wrzucasz 5d. :) 

6 minut temu, Koonrad napisał:

 

i gdzie jest ta oferta ?

znikają tak szybko jak perełki po dziadkach co tylko do kościoła jeździli ;)

więc pewnie pojedyńcze oferty się będą trafiały, ale nie liczył bym na wysyp takich ofert i wybieranie 

 

Trzymajcie. https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-pilnie-odstapie-leasing-ID6CZaJA.html#4c9e1e8697

Edytowane przez Sebbeks
Dopisanie jednego zdania, żeby nie dawać nowego postu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebbeks napisał:

30 marca było ok. 1080 sztuk aut z dopiskiem cesja na otomoto. Teraz masz już 1265 aut. Zresztą widziałem ostatnio przejęcie cesji za Golfa Combi 2019 rok, 2500km przebiegu i gość dopłacał 11k zł, żeby tylko mu zabrać to auto. 

Znajdziesz dobrą ofertę na SUV 4x4 to daj znać :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Znajdziesz dobrą ofertę na SUV 4x4 to daj znać :hehe:

Może zacznę prowizję z tego brać :hehe:

Patrząc na to jak to wszystko przybywa to pewnie i coś się znajdzie, pytanie kogo jak mocno przyciśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dobromir napisał:

Jak myślicie, będzie ich "wysyp" za jakiś czas dokupienia czy nie? Musimy zmienić jedno auto w rodzinie i radzę żonie żeby jeszcze zaczekała bo może trochę się dziać za jakiś czas.

 

Nie będzie, a przynajmniej nie taki jak byś chciał.

Ci co im się leasing akurat skończy to i tak by się skończył - więcej tego nie będzie, zwłaszcza że najwięcej umów jest zawieranych pod koniec roku.

A ci co zbankrutowali to przecież z tej okazji auta nie wykupią więc będą co najwyżej oferowali cesję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, amazaque napisał:

O co tutaj chodzi z tym odstępnym? W przypadku firm/firma to jakoś to ogarniam, ale jak to wygląda z punktu widzenia osoby fizycznej. Pierwszy przykład z brzegu https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-cesja-najmu-a4-avant-245km-quattro-nardo-gray-ID6CQx7d.html#eee0af0ae8. Ile musiał bym zapłacić żeby kupić ten samochód za gotówkę brutto i od kogo?

 

Skoro nie wiesz to ta oferta nie jest dla Ciebie. Zresztą sprzedający Ci tego za gotówkę i tak nie sprzeda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebbeks napisał:

Ale napisałem wyżej, że Combi, a Ty wrzucasz 5d. :) 

Trzymajcie. https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-pilnie-odstapie-leasing-ID6CZaJA.html#4c9e1e8697

 

A ile taki nowy ?

Bo od 70paru się zaczynają

Nowy taki gorszy ?

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-highline-1-5-tsi-150-km-manual-ID6CA5dA.html#7a7713b649

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koonrad napisał:

 

A ile taki nowy ?

Bo od 70paru się zaczynają

Nowy taki gorszy ?

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-highline-1-5-tsi-150-km-manual-ID6CA5dA.html#7a7713b649

 

Patrząc na to, że do spłaty jest jeszcze 99 tysięcy. To pewnie ponad stówkę kosztował jako nowy. W porównaniu do tego co pokazałeś to tu jest Combi i z DSG. Sama dopłata do DSG według cennika to była niecałe 9000 zł. Do Combi nie wiem ile się dopłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebbeks napisał:

Patrząc na to, że do spłaty jest jeszcze 99 tysięcy. To pewnie ponad stówkę kosztował jako nowy. W porównaniu do tego co pokazałeś to tu jest Combi i z DSG. Sama dopłata do DSG według cennika to była niecałe 9000 zł. Do Combi nie wiem ile się dopłacało.

 

kombi z dsg widzę że są ok 100tyś, więc "używka" 10% taniej, czy to okazja :nie_wiem:

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-variant-highline-1-5-tsi-150km-dsg-7-ID6BR3MW.html#3610d3ce07

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-variant-highline-1-5-tsi-150km-dsg-ID6D21KW.html#3610d3ce07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koonrad napisał:

Takiego jak ten to trzeba traktować jak demo w salonie. 2500km przebiegu to tyle co nic, a zostaje jednak w kieszeni te 11-12 tysięcy zł. Doliczając to, że tu już jest ubezpieczenie, a do nowego jeszcze trzeba kupić, tak samo jak opony zimowe. Są plusy i minusy mimo wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ryb napisał:

 

Skoro nie wiesz to ta oferta nie jest dla Ciebie. Zresztą sprzedający Ci tego za gotówkę i tak nie sprzeda.

 

Ja bym tego samochodu za darmo nie wziął jak bym musiał go tylko utrzymywać, nie mówiąc o kupowaniu za tyle pieniędzy :facepalm: . Taki przykład tylko wrzuciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widzę jakieś dziwolągi robione pod zamówienie https://www.olx.pl/oferta/renault-master-bus-2-3-dci-vip-bardzo-bogata-cesja-leasingu-CID5-IDE31xZ.html#0b9097474f

musiałbym chyba orać kasą, żeby takie pudło zamówić :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebbeks napisał:

Takiego jak ten to trzeba traktować jak demo w salonie. 2500km przebiegu to tyle co nic, a zostaje jednak w kieszeni te 11-12 tysięcy zł. Doliczając to, że tu już jest ubezpieczenie, a do nowego jeszcze trzeba kupić, tak samo jak opony zimowe. Są plusy i minusy mimo wszystko. 

 

ale ja nie twierdzę że to jest zła oferta, zwłaszcza że tam jeszcze chyba jest serwis opłacony

tyle że nie są to jakieś mega okazje 

sam bym może coś kupił, bo X3 już 4rok u mnie i może czas na zmiany, ale na razie okazji widzę 

o np taka cx3 

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx-3-mazda-cx3-cesja-ID6CWM3b.html#c542840aa6

jedno z najdroższych aut z 2017r. 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, amazaque napisał:

Ja bym tego samochodu za darmo nie wziął jak bym musiał go tylko utrzymywać, nie mówiąc o kupowaniu za tyle pieniędzy :facepalm: . Taki przykład tylko wrzuciłem. 

 

Nie w tym rzecz. Jeśli ktoś proponuje cesję leasingu to w 99% przypadków nie sprzeda Ci za gotówkę. A nawet gdyby chciał Ci sprzedać, to Ty będąc przy zdrowych zmysłach nie powinieneś chcieć kupić.

;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał:

 

Nie w tym rzecz. Jeśli ktoś proponuje cesję leasingu to w 99% przypadków nie sprzeda Ci za gotówkę. A nawet gdyby chciał Ci sprzedać, to Ty będąc przy zdrowych zmysłach nie powinieneś chcieć kupić.

;]

W sumie to ja musiał bym ten samochód kupić od firmy która go lizinguje, ale przypuszczam, że będą woleli puścić lizingobiorce z torbami niż pozbyć się ze mną problemu i dać mu spokój? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, amazaque napisał:

W sumie to ja musiał bym ten samochód kupić od firmy która go lizinguje, ale przypuszczam, że będą woleli puścić lizingobiorce z torbami niż pozbyć się ze mną problemu i dać mu spokój? :hehe:

 

Leasingodawca Ci go nie sprzeda. Jedyna opcja to dać sprzedającemu gotówkę żeby auto wykupił i Ci następnie przekazał ale na taki manewr to trzeba niespełna rozumu być.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marcinas napisał:

ja tam widzę jakieś dziwolągi robione pod zamówienie https://www.olx.pl/oferta/renault-master-bus-2-3-dci-vip-bardzo-bogata-cesja-leasingu-CID5-IDE31xZ.html#0b9097474f

musiałbym chyba orać kasą, żeby takie pudło zamówić :)

Takie auta jeżdżą w transporcie międzynarodowym osób door-to-door.
Jest wiele firm, które wożą pracowników do Holadnii / Niemiec / Belgii: odbiór w PL spod domu i transport za granicę 'pod drzwi'. Dla mnie tylko mały przebieg - 120.000 km / rocznie to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ryb napisał:

 

Leasingodawca Ci go nie sprzeda. Jedyna opcja to dać sprzedającemu gotówkę żeby auto wykupił i Ci następnie przekazał ale na taki manewr to trzeba niespełna rozumu być.

 

No też właśnie moja wątpliwość którą poruszyłem. Na dobrą sprawę wynajmujący wziął nowe auto, jakąś część jego wartości spłacił, resztę wartę auto stawia pod siedzibą firmy lizingowej, może jeszcze grzecznościowo kluczyki do biura podrzucić i odejść ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, amazaque napisał:

No też właśnie moja wątpliwość którą poruszyłem. Na dobrą sprawę wynajmujący wziął nowe auto, jakąś część jego wartości spłacił, resztę wartę auto stawia pod siedzibą firmy lizingowej, może jeszcze grzecznościowo kluczyki do biura podrzucić i odejść ;].

 

To tak nie działa. Z umowy leasingu/wynajmu nie da się łatwo wyplątać. Dlatego oni szukają kogoś do cesji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koonrad napisał:

 

ale ja nie twierdzę że to jest zła oferta, zwłaszcza że tam jeszcze chyba jest serwis opłacony

tyle że nie są to jakieś mega okazje 

sam bym może coś kupił, bo X3 już 4rok u mnie i może czas na zmiany, ale na razie okazji widzę 

o np taka cx3 

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx-3-mazda-cx3-cesja-ID6CWM3b.html#c542840aa6

jedno z najdroższych aut z 2017r. 

No jak gość chce 40 tysięcy zł odstępnego to co się dziwić. Kosmita jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja musiał bym ten samochód kupić od firmy która go lizinguje, ale przypuszczam, że będą woleli puścić lizingobiorce z torbami niż pozbyć się ze mną problemu i dać mu spokój? default_hehe.gif

Chyba sobie żartujesz. Żaden leasing nie woli dociskac klienta dla zasady, albo żeby go puścić z torbami. Potencjalnie za rok, dwa znowu będzie chciał leasing, więc nikt nie popsuje sobie relacji. Cesje robione są bez problemu, ważne żeby nowy klient miał zdolność. Leasingi są bardzo elastyczne w tym temacie, a przynajmniej ten w którym pracuje.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A ile taki nowy ?
Bo od 70paru się zaczynają
Nowy taki gorszy ?
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-highline-1-5-tsi-150-km-manual-ID6CA5dA.html#7a7713b649
 
Ale tu masz podany caly koszt z odsetkami. Jak takiego najtanszego wezmiesz w leasing to też dojdą odsetki i inne koszty. Trzeba byłoby porównać identyczne auta na tych samych warunkach finansowych żeby poznać zysk.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

Ale tu masz podany caly koszt z odsetkami. Jak takiego najtanszego wezmiesz w leasing to też dojdą odsetki i inne koszty. Trzeba byłoby porównać identyczne auta na tych samych warunkach finansowych żeby poznać zysk.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Trzeba czekać na, rozwój sytuacji żeby zaczęli rezygnować z odstępnego. Wtedy może zacząć robić się ciekawie. W tej chwili to gra nie warta swieczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Trzeba czekać na, rozwój sytuacji żeby zaczęli rezygnować z odstępnego. Wtedy może zacząć robić się ciekawie. W tej chwili to gra nie warta swieczki. 

 

Na razie oferty takie bez szaleństw. Biorąc pod uwagę, że leasingi zawieszają spłaty od 3 do 6 miesięcy, to nie mają jeszcze ciśnienia. Ale widziałem np. jedną fajną ofertę, 2-letnia skoda Kamiq do przejęcia leasingu w VW Bank z ratą 900 zł netto i opcją zdania na końcu lub ratą balonową. Ile balona było to nie pamiętam, ale za 1100 zł miesięcznie można turlać się przez dwa lata świeżym autem i go potem oddać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.