Skocz do zawartości

Auta leasingowe i poleasingowe


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ryb napisał:

ja wiem że ilu ludzi tyle przypadków ale chciałem tu zwrócić uwagę że w kryzysie powinniśmy sobie pomagać a nie czyhać na okazje gdy komuś powinie się noga.

no ale taki zakup/cesja też jest pomocą dla takiej osoby. Jak przestanie płacić raty leasingowe to mu zabiorą auto/sprzęt i będzie miał nic, jak to będzie jaki kredyt konsumencki to go zlicytują więc i tak nie dostanie rynkowej ceny, a jeszcze dojdą koszty.

Każdy stara się ogarnąć sytuację najlepiej dla siebie, ale nikt Ci nie kupi używki w zawyżonej cenie zbliżonej do nówki z salonu. Jedyne o co w tym wszystkim chodzi to nie przeginać w żadną stronę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2020 o 08:46, mack_linen napisał:

Na otomoto w piątek 3 kwietnia było 301k ofert, dzisiaj rano jest już ponad 321k, do wieczora będzie pewnie 323k. Obserwuję to od jakiegoś czasu i dziennie przybywa około 1700-1800 ofert. Nikt nie kupuje.

A tymczasem na otomoto w dwa dni przybyło 4k ogłoszeń. Dzisiaj jest już 325k, O 100k więcej niż przed kryzysem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ryb napisał:

 

Moi klienci/konkurenci raczej nie będą, więc możemy zamknąć tę dygresję. A co do meritum - ja wiem że ilu ludzi tyle przypadków ale chciałem tu zwrócić uwagę że w kryzysie powinniśmy sobie pomagać a nie czyhać na okazje gdy komuś powinie się noga.

 

A mi ojciec zawsze powtarzał "Umiesz liczyć ….. licz na siebie" ;]

 

Tym, którym zamknęli biznesy, niech idą do tych co ich tak urządzili, Morawiecki, Szumowski i Spółka …..

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gregoryj napisał:

A mi ojciec zawsze powtarzał "Umiesz liczyć ….. licz na siebie" ;]

 

Tym, którym zamknęli biznesy, niech idą do tych co ich tak urządzili, Morawiecki, Szumowski i Spółka …..

 

No właśnie. To nie Morawiecki i Szumowski ich tak załatwili bo PiS z Marsa nie przyleciał przecież. Załatwili ich tak sąsiedzi, głosując na tamtych i klaszcząc w rytm tej idiotycznej polityki. A teraz jeszcze tak jak Ty, każą im sobie radzić samym i nie widzą w tym swojego sprawstwa ani przyzwolenia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin79 napisał:

To chyba oczywiste

Ze nie sprzedają się nowe

Jak i używane........ więc nie jest więcej tylko nie ma rotacji  :)

 

Mamy taką wewnętrzną skrzynkę w firmie, gdzie handlowcy między sobą piszą czego szukają, albo co mają ich dostawcy do sprzedania. Z tych szukających aut to aktualnie w zasadzie woły robocze są szukane typu podstawowe Dustery, małe dostawcze, etc. W zasadzie maile typu szukam Q7 w cenie do XXX zniknęły, może jakieś pojedyncze poszukiwanie. Oczywiście nie mówię, że wszystko co klienci chcą to handlowcy między sobą piszą, ale przed wirusem to poszukiwania super furek to było po kilka dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mamy taką wewnętrzną skrzynkę w firmie, gdzie handlowcy między sobą piszą czego szukają, albo co mają ich dostawcy do sprzedania. Z tych szukających aut to aktualnie w zasadzie woły robocze są szukane typu podstawowe Dustery, małe dostawcze, etc. W zasadzie maile typu szukam Q7 w cenie do XXX zniknęły, może jakieś pojedyncze poszukiwanie. Oczywiście nie mówię, że wszystko co klienci chcą to handlowcy między sobą piszą, ale przed wirusem to poszukiwania super furek to było po kilka dziennie.
Auta drogie, te najdroższe cały czas się sprzedają i wpływają zamówienia. Nie wrócił jeszcze żaden z najmu, nie było negatywnych sygnałów od klientów.
To chyba wynika z typu odbiorcy, gdzie rata 10k+ miesięcznie nie robi różnicy.
Info z jednej takiej znajomej firmy, pewnie kilku z was widziało ich auta na ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wujek napisał:

Wcale az tak tanio nie jest... Jedyny SUV, ktory mi sie podoba i przyzwoicie jezdzi nadal bez zmian.

https://aukcje.pkoleasing.pl/pl/auctions/details/alfa-romeo-stelvio-kombi-20-turbo-super-q4-aut/n9gnm85e

 

Popatrz na ceny nowych za to. Przeceny rzędu 50kPLN.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-2-0-280-km-veloce-q4-czerwony-alfa-rosso-brazowe-wnetrze-ID6CXjXH.html

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ryb napisał:

To jest 70k roznicy w cenie... troszku bez sensu... zwlaszcza, ze to Alfa wiec licze na czeste wizyty w serwisie a wole do ASO nie jezdzic :hehe: No i po stage 2 licze na ponad 300KM co w przypadku zakupu nowego tez jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał:

To jest 70k roznicy w cenie... troszku bez sensu... zwlaszcza, ze to Alfa wiec licze na czeste wizyty w serwisie a wole do ASO nie jezdzic :hehe: No i po stage 2 licze na ponad 300KM co w przypadku zakupu nowego tez jest bez sensu.

 

To kup nową 200KM i czipuj. Ona kosztuje tyle co ta używka wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał:

To jest 70k roznicy w cenie... troszku bez sensu... zwlaszcza, ze to Alfa wiec licze na czeste wizyty w serwisie a wole do ASO nie jezdzic :hehe: No i po stage 2 licze na ponad 300KM co w przypadku zakupu nowego tez jest bez sensu.

Powiedz mi taką rzecz ... zawsze się jarasz że jezdzisz glownie po mieście dlatego nie potrzebujesz dużego auta również dlatego zimą jeździsz na letnich .... to po cholere potrzebne Ci te 300 koni i to jeszcze w suvie 

 

:) ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

To kup nową 200KM i czipuj. Ona kosztuje tyle co ta używka wyżej.

 

Tez jest taka opcja z tym, ze bedzie gorzej wyposazona.

 

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

Powiedz mi taką rzecz ... zawsze się jarasz że jezdzisz glownie po mieście dlatego nie potrzebujesz dużego auta również dlatego zimą jeździsz na letnich .... to po cholere potrzebne Ci te 300 koni i to jeszcze w suvie 

 

:) ?

Bo mi sie podoba i chce cos kupic do 130k obojetnie co to bedzie wazne zeby mialo ponizej 6 do 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

 

Bo mi sie podoba i chce cos kupic do 130k obojetnie co to bedzie wazne zeby mialo ponizej 6 do 100.

 

Więc robisz to źle.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-seat-leon-cupra-290km-7-dsg-desire-red-minimalny-przebieg-jak-nowy-ID6CUuM8.html

 

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-oferta-specjalna-st2-2-3-ecoboost-280-km-m6-ID6CB3FT.html

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ryb napisał:

Sensowna opcja :ok: W Focusie jakis baran nie wzial pakietu performance ale i tak git.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Powiedz mi taką rzecz ... zawsze się jarasz że jezdzisz glownie po mieście dlatego nie potrzebujesz dużego auta również dlatego zimą jeździsz na letnich .... to po cholere potrzebne Ci te 300 koni i to jeszcze w suvie 

 

:) ?

Żeby mieć 😁😂 i nie mieć najkrótszego wśród kolegów znaczy się najslabszego auta.😁😁😁😀😀😁😁

Edytowane przez sdss
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2020 o 14:15, wujek napisał:

Tez jest taka opcja z tym, ze bedzie gorzej wyposazona.

 

Bo mi sie podoba i chce cos kupic do 130k obojetnie co to bedzie wazne zeby mialo ponizej 6 do 100.

Cos dla Ciebie już po czipie😁😂😂

https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb-stage-3-by-compsport-450km-570nm-4x4-3-8s-0-100km-h-CID5-IDE1v7z.html

 

Trochę nawet szybciej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sdss napisał:

Zaraz Ci napisze, że powietrza nie bedzie woził.

Fabię znajdź.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał:

No i taka Skode to rozumiem. :zona: sie zaplacze przy parkowaniu. :phi: Ale jezdzilbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2020 o 20:19, Azbest napisał:

Ja bym obserwował rynek i czekał - jakiś odsetek osób będzie chciało się pozbyć samochodów ... dla niektórych będzie to transakcja na "być albo nie być". Raczej wszystko będzie sprzyjało kupującym.

Moi znajomi pracują w branży rozrywkowo/"eventowej" ... obecnie bez jakichkolwiek przychodów, już myślą co zrobić z osobówką w leasingu. Z dostawczakami było prościej, bo były jedynie wynajmowane ... ale to znowu wynajmujący dealer będzie miał z nimi problem, skoro nie będą na siebie zarabiały. 

 

Można też obserwować, jak w międzyczasie kasa traci wartość na koncie (ponadnormatywna inflacja) oraz jak brakuje podaży na kilkaset tysięcy samochodów na rynku wtórnym - brak drobnego importu z powodu zamknięcia granic.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.