Skocz do zawartości

Wydział Komunikacji i CoronaVirus


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jestem w szoku. Parę tygodni temu miałem odebrać twardy dowód rejestracyjny do samochodu. Oczywiście nie ma jak tego zrobić bo urząd nie działa.

No i właśnie przed chwilą dzwonek do drzwi i listonosz przyniósł nowy piękny dowód rejestracyjny 8]

No i można bez tracenia pół dnia na stanie w urzędzie :ok:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo odebrac po naciskach i oficjalnym pytaniu do prezydenta miasta.. a tak to splawiali mnie na drzewo i z wielka laska wydali. Widocznie sa postepowi i zaczeli poczta wysylac, bo gdy ja im to zaproponowalem 2-3tyh temu to pani powiedziala ze nie da sie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, czacha napisał:

Mi sie udalo odebrac po naciskach i oficjalnym pytaniu do prezydenta miasta.. a tak to splawiali mnie na drzewo i z wielka laska wydali. Widocznie sa postepowi i zaczeli poczta wysylac, bo gdy ja im to zaproponowalem 2-3tyh temu to pani powiedziala ze nie da sie ;) 

Z tego co wiem to przedłużyli czasy z 30 dni na chyba pół roku, więc nie ma pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcG napisał:

Z tego co wiem to przedłużyli czasy z 30 dni na chyba pół roku, więc nie ma pośpiechu.

Dowodu przecież nie trzeba mieć przy sobie, a w razie kontroli w cepiku jest wydany. Niech sobie leży w urzędzie. W Gliwicach mówią, żeby jeździć na miękkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amazaque napisał:

Dowodu przecież nie trzeba mieć przy sobie, a w razie kontroli w cepiku jest wydany. Niech sobie leży w urzędzie. W Gliwicach mówią, żeby jeździć na miękkim. 

Ale jak przysłali to już lepiej nie może być.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koonrad napisał:

Ciekawe czy ten sen potrwa dłużej.

Dużo załatwiam po urzędach i nagle urzędnicy zaczęli odpowiadać na e-mail

Do niektórych nawet wnioski mailem wysyłam (wraz z załącznikami, skanami map, pełnomocnictw w PDF).

Za to są takie co wstrzymały bieg spraw, a nowe wrzuciły do zamrażarki.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amazaque napisał:

Dowodu przecież nie trzeba mieć przy sobie, a w razie kontroli w cepiku jest wydany. Niech sobie leży w urzędzie. W Gliwicach mówią, żeby jeździć na miękkim. 

Nie, twardy DR nie jest wydany z automatu. W CEPIKu masz wpisany miekki wraz z data waznosci i gdy data waznosci sie konczy nie mozesz jezdzic. Pani w urzedzie raz przedluzyla waznosc miekkiego dowodu przez telefonu, a potem powiedzieli "sorry nic nie mozemy zrobic... ". Zrobili dopiero po ktorejs interwencji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcG napisał:

No właśnie jestem w szoku. Parę tygodni temu miałem odebrać twardy dowód rejestracyjny do samochodu. Oczywiście nie ma jak tego zrobić bo urząd nie działa.

No i właśnie przed chwilą dzwonek do drzwi i listonosz przyniósł nowy piękny dowód rejestracyjny 8]

No i można bez tracenia pół dnia na stanie w urzędzie :ok:

Od października nie odebrałem twardego dowodu 😎 Raz kartę pojazdu odebrałem po 7 latach z salonu VW 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, czacha napisał:

Tak, to jest piękne - nagle sie kapneli ze istnieje cos takiego jak e-mail! 

 

ale żeby nie było tak różowo to przy pracy zdalnej mają dalej stacjonarne telefony ... na biurko w zamkniętym urzędzie :phi:

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koonrad napisał:

 

ale żeby nie było tak różowo to przy pracy zdalnej mają dalej stacjonarne telefony ... na biurko w zamkniętym urzędzie :phi:

A jaki problem zrobić przekierowanie ze stacjonarnego w urzędzie na komórkę pracownika?  Ja tak aktualnie odbieram służbowe połączenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gondoljerzy napisał:

A jaki problem zrobić przekierowanie ze stacjonarnego w urzędzie na komórkę pracownika?  Ja tak aktualnie odbieram służbowe połączenia.

 

a jaki urzędnik ma komórkę ? (poza tymi co pracują w terenie)

np w Wodach Polskich jest komórka - jedna ! na wydział i robi za stacjonarny ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koonrad napisał:

 

a jaki urzędnik ma komórkę ? (poza tymi co pracują w terenie)

np w Wodach Polskich jest komórka - jedna ! na wydział i robi za stacjonarny ;)

 

 

Każdy ma, tyle że prywatną. Ja też jadę na prywatnej. Przekierowanie melduje mi się numerem centralki z pracy, a dzwoniącemu do mnie nie wyświetla się mój numer. Jakiś tam poziom prywatności zachowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Koonrad napisał:

a jaki urzędnik ma komórkę ? (poza tymi co pracują w terenie)

np w Wodach Polskich jest komórka - jedna ! na wydział i robi za stacjonarny ;)

Wody Polskie to mogłaby jakaś woda zalać, nikt by po nich nie płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gondoljerzy napisał:

Każdy ma, tyle że prywatną. Ja też jadę na prywatnej. Przekierowanie melduje mi się numerem centralki z pracy, a dzwoniącemu do mnie nie wyświetla się mój numer. Jakiś tam poziom prywatności zachowany.

Jak w 2 stronę to działa?

W urzędzie jakimś Ty tyrasz?

Może się znamy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, amazaque napisał:

a w razie kontroli w cepiku jest wydany.

nie , wydany jest dopiero jak go fizycznie pani w okienku "klepnie " przy wydawaniu . do tego momentu jest tylko wydrukowany lecz nie wpisany do cepik .  musiałyby panie wszystkie wydrukowane DR wpisać w cepik  , wtedy może sobie taki DR leżeć do najbliższego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie WK pracują. Postawili w przedsionku skrzynkę podawczą, wymagane dok wkłąda się w kopertę, ogarniają, dzwonią, że gotowe do odbioru, wchodzisz, 30sek załatwione. Z odbiorem stałego podobnie. Można?Można!A ten sam WK w styczniu jak zaczęli straszyć karami za brak przerejestrowania bydlił ludzi po 20 osób jak za komuny, o 5 rano ludzie czekali pod WK (Ci co się nie zapisali w ekolejkę, która zapchana była na mies do przodu). Jak to jeden mikro wirusek pewne sprawy zweryfikował...Jak wcześniej US kazał z byle papierkiem lecieć, albo wysyłali powiadomienie o zadłużeniu 2zł poleconym za 8,5zł, tak teraz Panie dzwonią, pogadamy telefonicznie, rozwiążemy sprawę na maila, bez wychodzenia z domu, bez udziału poczty i listonosza...można?Można!

To samo dotyczy mojej branży, wiele spraw wcześniej "się nie da" teraz Voila!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma, tyle że prywatną. Ja też jadę na prywatnej. Przekierowanie melduje mi się numerem centralki z pracy, a dzwoniącemu do mnie nie wyświetla się mój numer. Jakiś tam poziom prywatności zachowany.
A dlaczego miałbym wykorzystywać prywatną komórkę do celów służbowych - się pytam?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej i innych wygody/bezpieczeństwa. Czy to coś Ciebie kosztuje?
Wpływa to w jakikolwiek sposób na Ciebie?
Chyba żartujesz. Oczywiście, że wpływa. Z definicji numer prywatny jest numerem prywatnym i nie mam ochoty udostępniać go ludziom, których nie znam lub nie chcę znać. Ja mam załatwić ich sprawę bez zbędnej zwłoki, obiektywnie i rzetelnie. Jeśli potrzebuję kontaktu to ukrywam numer i dzwonię ale nie udostępnię swojego numeru byle komu.
To pracodawca ma obowiązek wyposażenia mnie w niezbędne narzędzia pracy, a jak na razie jest tak, że korzystam z prywatnego komputera, prywatnej drukarki i prywatnych tuszy do drukarki.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy o korzystaniu z twojego telefonu/aparatu (nie twojego nr) przez przekierowania ze stacjonarnego telefonu służbowego na twoją komórkę.

Nikt Ci nie karze udostępniać twojego numeru, to było by przegięcie.:oki:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.