Skocz do zawartości

Dunlop - Goodyear czy Continental ? 225/50/17


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Auto: Honda Accord kombi 2010r. 2.0 benz

 

Do tej pory jeździłem na oponach Hankook Ventus Prime 3 ... na początku były super, z biegiem kilometrów i w sumie dosyć szybko straciły swoje właściwości, do tego miałem wrażenie że dosyć głośne...

 

Teraz zastanawiam się nad: 

 

1. Goodyear EfficientGrip Performance 

2. Dunlop SP SportMaxx RT2 

3. Continental Premium Contact 6

 

Co byście poradzili..., ewentualnie coś innego ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Continental Premium Contact 6, dobry stosunek ceny do jakości. Jeździłem na nich i nie miałem żadnych zarzutów do nich. O Dunlopie się nie wypowiem, ale z Goodyear według mnie głośne są (może nie dokładnie te, które wymieniłeś). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w Golfie VII variant założone te Goodyear EfficientGrip Performance  w rozmiarze 225/45 R17z indeksem prędkości "W" i były świetne przez jakieś 2-3 lata, później nie dało się na nich przyśpieszyć ani zahamować ;)  Strasznie się ślizgały na suchym, chociaż dalej były ciche i miały bardzo małe opory toczenia. Teraz jakieś dwa dni temu założyłem Continental Premium Contact 6  z indeksem "V" i jak na razie nie mogę o nich nic powiedzieć bo za wiele km nie przejechałem ;)  ale jeżeli chodzi o hałas to nie widzę różnicy pomiędzy Conti a Goodyear. Te Dunlopy większość ludzi mi odradzała.

 

Edytowane przez klo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, klo napisał:

Ja miałem w Golfie VII variant założone te Goodyear EfficientGrip Performance  w rozmiarze 225/45 R17z indeksem prędkości "W" i były świetne przez jakieś 2-3 lata, później nie dało się na nich przyśpieszyć ani zahamować ;)  Strasznie się ślizgały na suchym, chociaż dalej były ciche i miały bardzo małe opory toczenia. Teraz jakieś dwa dni temu założyłem Continental Premium Contact 6  z indeksem "V" i jak na razie nie mogę o nich nic powiedzieć bo za wiele km nie przejechałem ;)  ale jeżeli chodzi o hałas to nie widzę różnicy pomiędzy Conti a Goodyear. Te Dunlopy większość ludzi mi odradzała.

 

 

Czyli podobnie jak moje obecne Hankooki, kiedyś spoko a dzisiaj porażka... co do Dunlopów to też właśnie napotkałem kilka opinii warsztatów wulkanizacyjnych i ponoć zanim trafią na koła to już potrafią być krzywe, a z biegiem czasu boczki lubią się odkształcać...   

Co do Conti to spoko, tyle że juz na starcie mają 6.5mm gdzie inni na starcie mają 7-7.5mm bieżnika więc też już odpada i poszukiwania zaczynają sie od nowa :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wysokością bieżnika, nie mierzyłem nowych opon. Wiem jednak z testów że ContiPremiumContact 6 mają w testach prognozowany najdłuższy przebieg ( ok.44 tyś km) zanim się zużyją :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, klo napisał:

Nie wiem jak z wysokością bieżnika, nie mierzyłem nowych opon. Wiem jednak z testów że ContiPremiumContact 6 mają w testach prognozowany najdłuższy przebieg ( ok.44 tyś km) zanim się zużyją :) 

 

Własnie widziałem to i się zastanawiam komu wierzyć, komercyjnym testom czy oponiarzowi ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2020 o 16:05, Mirron napisał:

Auto: Honda Accord kombi 2010r. 2.0 benz

 

Do tej pory jeździłem na oponach Hankook Ventus Prime 3 ... na początku były super, z biegiem kilometrów i w sumie dosyć szybko straciły swoje właściwości, do tego miałem wrażenie że dosyć głośne...

 

Teraz zastanawiam się nad: 

 

1. Goodyear EfficientGrip Performance 

2. Dunlop SP SportMaxx RT2 

3. Continental Premium Contact 6

 

Co byście poradzili..., ewentualnie coś innego ? 

 

 

Goodyear EfficientGrip Performance  - miałem w Oplu Vectra (215 x 55 R16) - kupiłem nowe. 

Wrażenia negatywne - auto strasznie myszkowało przy prędkościach ok 140 km/h. Potem jakoś się ułożyło. 

Wcześniej jeździłem na Bridgestone er300, Continentalach premiumcontact 2 albo 3 i nigdy nie było takich jaj jak na tych EfficientGrip.

 

Teraz mam Dunlop SP SportMaxx RT2 (225/50R17 98Y) kupiłem w tamtym roku - i jest poprawnie, tak jak powinno być. 

Mają wzmacniane boki, nośność jest 98 więc dość twarde, ale fajne trzymają w zakrętach, czuć sztywność np. w porównaniu z zimówkami. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już trochę przejechałem na tych Continentalach PremiumContact 6 i jestem mega zadowolony :) Co mnie najbardziej zaskoczyło, są dużo bardziej komfortowe i po prostu jeździ się dużo bardziej wygodnie niż na oponach Goodyear  👍

Edytowane przez klo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Lata temu jeździłem na asymetrycznych zimówkach Dunlopach, wpadałem 100kmh w błoto pośniegowe i auta nie ruszało. Teraz mam letnie i to są najbardziej komfortowe opony jakie pamiętam. Tłumią najlepiej wszelkie nierówności, kamienie na szutrze itp. Nexen to dla mnie budżetowa opona, Dunlop się według mnie wiele lepiej trzyma na mokrym jak i na suchym.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja patrze na testy , nexen nawet niedawno wygral test przed conty i michaelem a dunlop zawsze kolo chinskich na koncu, nawet w najnowszym auto swiat droga hamowania dunlopa wyszła jak opona z chin - dramat

Nexen idzie na pierwszy montaz nawet w porshe.

Nexen Tire dostarcza opony na pierwszy montaż producentom samochodów z całego świata od 2012 roku. Na tej liście znajdują się m.in. Volkswagen czy Audi.

Nowa produkcja w fabryce w czechach i i opony ida na pierwszy montaz w Hiunday i porshe w suwach.

Nexen budrzetowa ? To juz nawet nie klasa srednia a raczej premium, masz brak wiedzy, nexen byla budzetowa ale 7 lat temu 

Taka zimowa nexena wygrala tedt opon zimowech ADAC , i dunlop bul ostatni, niedawno nexen letnia byla w tescie na 1 i 3  miejscu

Nexen nawet wygrywa testy opon wielosezonowych, daje zdjecieIMG_20230613_120951.jpg.4bc2ec74c2f32bfd0d7da6aef388a4a2.jpg

 

 

SAVE_20230613_120324.jpg

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.