Jump to content

Dunlop - Goodyear czy Continental ? 225/50/17

Recommended Posts

Auto: Honda Accord kombi 2010r. 2.0 benz

Do tej pory jeździłem na oponach Hankook Ventus Prime 3 ... na początku były super, z biegiem kilometrów i w sumie dosyć szybko straciły swoje właściwości, do tego miałem wrażenie że dosyć głośne...

Teraz zastanawiam się nad: 

1. Goodyear EfficientGrip Performance 

2. Dunlop SP SportMaxx RT2 

3. Continental Premium Contact 6

Co byście poradzili..., ewentualnie coś innego ? 

Polecam Continental Premium Contact 6, dobry stosunek ceny do jakości. Jeździłem na nich i nie miałem żadnych zarzutów do nich. O Dunlopie się nie wypowiem, ale z Goodyear według mnie głośne są (może nie dokładnie te, które wymieniłeś). 

Ja miałem w Golfie VII variant założone te Goodyear EfficientGrip Performance  w rozmiarze 225/45 R17z indeksem prędkości "W" i były świetne przez jakieś 2-3 lata, później nie dało się na nich przyśpieszyć ani zahamować ;)  Strasznie się ślizgały na suchym, chociaż dalej były ciche i miały bardzo małe opory toczenia. Teraz jakieś dwa dni temu założyłem Continental Premium Contact 6  z indeksem "V" i jak na razie nie mogę o nich nic powiedzieć bo za wiele km nie przejechałem ;)  ale jeżeli chodzi o hałas to nie widzę różnicy pomiędzy Conti a Goodyear. Te Dunlopy większość ludzi mi odradzała.

Edited by klo
13 godzin temu, klo napisał:

Ja miałem w Golfie VII variant założone te Goodyear EfficientGrip Performance  w rozmiarze 225/45 R17z indeksem prędkości "W" i były świetne przez jakieś 2-3 lata, później nie dało się na nich przyśpieszyć ani zahamować ;)  Strasznie się ślizgały na suchym, chociaż dalej były ciche i miały bardzo małe opory toczenia. Teraz jakieś dwa dni temu założyłem Continental Premium Contact 6  z indeksem "V" i jak na razie nie mogę o nich nic powiedzieć bo za wiele km nie przejechałem ;)  ale jeżeli chodzi o hałas to nie widzę różnicy pomiędzy Conti a Goodyear. Te Dunlopy większość ludzi mi odradzała.

Czyli podobnie jak moje obecne Hankooki, kiedyś spoko a dzisiaj porażka... co do Dunlopów to też właśnie napotkałem kilka opinii warsztatów wulkanizacyjnych i ponoć zanim trafią na koła to już potrafią być krzywe, a z biegiem czasu boczki lubią się odkształcać...   

Co do Conti to spoko, tyle że juz na starcie mają 6.5mm gdzie inni na starcie mają 7-7.5mm bieżnika więc też już odpada i poszukiwania zaczynają sie od nowa :( 

Nie wiem jak z wysokością bieżnika, nie mierzyłem nowych opon. Wiem jednak z testów że ContiPremiumContact 6 mają w testach prognozowany najdłuższy przebieg ( ok.44 tyś km) zanim się zużyją :) 

21 godzin temu, klo napisał:

Nie wiem jak z wysokością bieżnika, nie mierzyłem nowych opon. Wiem jednak z testów że ContiPremiumContact 6 mają w testach prognozowany najdłuższy przebieg ( ok.44 tyś km) zanim się zużyją :) 

Własnie widziałem to i się zastanawiam komu wierzyć, komercyjnym testom czy oponiarzowi ;) ?

Jestem pewien że taka firma jak Continental, nie zrobiła by złych opon i testy są dużżżżooo bardzie wiarygodne niż opinia jakiegoś "gumiarza"  ;)

Dnia 15.04.2020 o 16:05, Mirron napisał:

Auto: Honda Accord kombi 2010r. 2.0 benz

Do tej pory jeździłem na oponach Hankook Ventus Prime 3 ... na początku były super, z biegiem kilometrów i w sumie dosyć szybko straciły swoje właściwości, do tego miałem wrażenie że dosyć głośne...

Teraz zastanawiam się nad: 

1. Goodyear EfficientGrip Performance 

2. Dunlop SP SportMaxx RT2 

3. Continental Premium Contact 6

Co byście poradzili..., ewentualnie coś innego ? 

Goodyear EfficientGrip Performance  - miałem w Oplu Vectra (215 x 55 R16) - kupiłem nowe. 

Wrażenia negatywne - auto strasznie myszkowało przy prędkościach ok 140 km/h. Potem jakoś się ułożyło. 

Wcześniej jeździłem na Bridgestone er300, Continentalach premiumcontact 2 albo 3 i nigdy nie było takich jaj jak na tych EfficientGrip.

Teraz mam Dunlop SP SportMaxx RT2 (225/50R17 98Y) kupiłem w tamtym roku - i jest poprawnie, tak jak powinno być. 

Mają wzmacniane boki, nośność jest 98 więc dość twarde, ale fajne trzymają w zakrętach, czuć sztywność np. w porównaniu z zimówkami. 

Zaryzykowałem Dunlopa SP SportMaxx RT2 i chyba sam sobie wykrakałem....  2 opony idealne, a 2 trefne i wróciły z reklamacją towaru...  (duży problem z wyważeniem)

Ja już trochę przejechałem na tych Continentalach PremiumContact 6 i jestem mega zadowolony :) Co mnie najbardziej zaskoczyło, są dużo bardziej komfortowe i po prostu jeździ się dużo bardziej wygodnie niż na oponach Goodyear  👍

Edited by klo