Skocz do zawartości

Renault Clio 5 test - zamarzające wnętrze


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Te całe porównania na papierze są totalnie z czapy. Dziwnym trafem Clio 0,9 porobiło pod górę na krajowej siódemce przed Krakowem Hondę HRV 1,5 130KM z CVT. Gdzie jedno i drugie miało pedał gazu w podłodze. A wedle tej porównywarki to Clio powinno zostać zmiażdżone przez tę Hondę. 

PS. nie wiem skąd oni wzięli te 1010kg masy własnej.  Chyba z totalnego golasa, bo u mnie w dowodzie jest 1146kg. 
Hmm, zrobiłem sporo kilometrów Clio kombi 0,9tce w dwie osoby plus bagaż i dla mnie ten silnik to była totalna porażka WCALE nie czułem turbo, miałem wrażenie, że to wolnossący silnik - dopiero maskę otworzyłem sprawdzić czy jest turbo i rzeczywiście było (samochód jak nowy z dużej wypożyczalni przebieg typu 5-10 kkm checka na desce brak). Posiadając równolegle Clio III 1.2 tce 100 to Clio III był przy tym szatanem... 0.9 tce uważam za jeden z najgorszych nowych silników turbo na rynku, który absolutnie nie jest godny uwagi, a do tego spalanie w stosunku do osiągów i masy pojazdu ma stosunkowo wysokie. To przestarzała technologia z pośrednim wtryskiem imho bez uzasadnienia w dzisiejszych czasach.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spajdi napisał:

Hmm, zrobiłem sporo kilometrów Clio kombi 0,9tce w dwie osoby plus bagaż i dla mnie ten silnik to była totalna porażka WCALE nie czułem turbo, miałem wrażenie, że to wolnossący silnik - dopiero maskę otworzyłem sprawdzić czy jest turbo i rzeczywiście było (samochód jak nowy z dużej wypożyczalni przebieg typu 5-10 kkm checka na desce brak). Posiadając równolegle Clio III 1.2 tce 100 to Clio III był przy tym szatanem... 0.9 tce uważam za jeden z najgorszych nowych silników turbo na rynku, który absolutnie nie jest godny uwagi, a do tego spalanie w stosunku do osiągów i masy pojazdu ma stosunkowo wysokie. To przestarzała technologia z pośrednim wtryskiem imho bez uzasadnienia w dzisiejszych czasach.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ten silnik ma sens pod lpg, tak to nie widze sensu. Nawet 1.0 TSI 95KM daje o duzo lepsze odczucia z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spajdi napisał:

 To przestarzała technologia z pośrednim wtryskiem imho bez uzasadnienia w dzisiejszych czasach.
 

 

I weź to teraz powiedz tysiącom taksówkarzy i instruktorom eLek ;]

Ale strzelili bubla, powinni oddać do salonów ;l Główny plus tego silnika jak i nowego 1.0 TCE to POŚREDNI wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 16:46, komor napisał:

Główny plus tego silnika jak i nowego 1.0 TCE to POŚREDNI wtrysk.

 

Dokładnie. I co za tym idzie - możliwość zakupu wersji z fabrycznym LPG. Dla kogoś kto robi sporo km po mieście i okolicach nie ma obecnie tańszej opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

 

Dokładnie. I co za tym idzie - możliwość zakupu wersji z fabrycznym LPG. Dla kogoś kto robi sporo km po mieście i okolicach nie ma obecnie tańszej opcji. 

Myślę, że o ile w Clio to nie będzie aż takim hitem, jak może okazać się w Dusterze, który z tym silnikiem jest mułem, ale ekonomią jazdy zabiję resztę, biorąc pod uwagę, że obecnie dopłata do LPG w Dusterze jest raptem 1000zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebbeks napisał:

Myślę, że o ile w Clio to nie będzie aż takim hitem, jak może okazać się w Dusterze, który z tym silnikiem jest mułem, ale ekonomią jazdy zabiję resztę, biorąc pod uwagę, że obecnie dopłata do LPG w Dusterze jest raptem 1000zł. 

 

No powiedzialbym nawet, że kupno Dustera 1.0 bez LPG jest bez sensu. 

Co do clio to ciężko powiedzieć jak będzie. Na tę chwilę 1.0 bez gazu są dostępne z rocznika 2019 z upustami, a na 2020 z LPG upusty są dużo mniejsze. Ale pod koniec tego roku może być różnie. Producentowi podobno też bardziej opłaca się pchać na rynek wersje z LPG, bo mają niższą emisję CO2 (więc niższe kary emisyjne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2020 o 15:43, prawoimotoryzacja napisał:

Nie wiem dlaczego, ale jakoś nigdy nie mogę się do końca przekonać do marki Renault. Zazwyczaj coś jest nie tak w tych samochodach i nie inaczej było w testowym Clio. Być może był to jednostkowy przypadek, lecz nie zatajam niczego. Być może był to samochód przedprodukcyjny, ale jeśli tak, to dlaczego takie lądują w akcji promującej markę?

 

 

Będą jakieś fotki lodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RABIN napisał:

ktory to silnik do lpg 75KM czy 90KM bo juz sie gubie

75 KM to jest 1,2 16v bez turbo i tam są zawory regulowane jak w maluchu. Niestety na gazie gubią luz. Mam dwóch znajomych z takimi silnikami i z gazem i muszą często regulować. Regulacja prosta tylko górę się długo rozbiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 16:31, Spajdi napisał:

Hmm, zrobiłem sporo kilometrów Clio kombi 0,9tce w dwie osoby plus bagaż i dla mnie ten silnik to była totalna porażka WCALE nie czułem turbo, miałem wrażenie, że to wolnossący silnik.

 

Ja dostałem takie Clio IV jako zastępcze i silnik jak dla mnie to również byla porażka.

Porwonywalem wtedy do 1,4 tce też od renault.

Zaczynał ciągnąć jakoś około 2,5 tysiąca i kończył na 3,5. Jego kultura pracy też pozostawiała wiele do życzenia.

Pierwsza jazda,gdy zgasł na światłach i odpalił to myslalem, że coś jest zepsute tak nim szarpnęło.

Potem jeszcze jeździłem Rapidem 1.0 TSI i kultura pracy była dużo lepsza.

Palił ani dużo ani mało.

Pozatym to Clio było całkiem fajnym autem do śmigania po mieście.


 

 

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 12:29, Sebbeks napisał:

Mam porównanie pomiędzy Clio 0,9 90KM, a Kią Cee'd 1,4 100KM i szczerze nie ma co tutaj porównywać, bo Clio robi cee'da w każdym aspekcie. To co na papierze to jedno, a to co wychodzi w rzeczywistości to drugie. Ba, nawet próba wyprzedzenia ciężarówki z tych 80-90km/h to nawet jak cee'dem się zbije na trójkę to idzie jak muł w porównaniu do Clio. 

 

Clio 90KM a i20 100KM jeżdzą podobnie, tyle, że w wolnossącym musisz redukować...

Moment obrotowy mają identyczny, ale w Clio jest on o 1krpm niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, K3 napisał:

 

Clio 90KM a i20 100KM jeżdzą podobnie, tyle, że w wolnossącym musisz redukować...

Moment obrotowy mają identyczny, ale w Clio jest on o 1krpm niżej...

 

Tylko w codziennej jezdzie, malo komu chce sie pilowac pod czerwone pole, wiec subiektywnie turbo wydaje sie szybsze :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 15:26, Sebbeks napisał:

 

Patrząc na to, że 75KM Clio z 0,9 tce robi na luzie prędkość maksymalną na poziomie 190-195km/h to suchych danych technicznych masz 177km/h - a i takiego przekłamania licznika nie ma. Czasy 0-100km/h mają wzięte z katalogów akurat. 

Przy oporach powietrza i toczenia, jakie stwarza auto pokroju Clio IV, potrzeba minimum 105-110 KM, żeby osiągnąć taką prędkość. Fizyki nie oszukasz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 15:26, Sebbeks napisał:

 

Patrząc na to, że 75KM Clio z 0,9 tce robi na luzie prędkość maksymalną na poziomie 190-195km/h to suchych danych technicznych masz 177km/h - a i takiego przekłamania licznika nie ma. Czasy 0-100km/h mają wzięte z katalogów akurat. 

 

Clio z tce 90KM ledwo dobija do 180km/h z tego od 150 to droga przez meczarnie. Nie wiem co dla Ciebie znaczy na luzie? Sorry, ale jak 75KM i 120Nm w aucie o wadze 1100kg ma zrobic na luzie 195km/h...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czachabrava napisał:

 

Clio z tce 90KM ledwo dobija do 180km/h z tego od 150 to droga przez meczarnie. Nie wiem co dla Ciebie znaczy na luzie? Sorry, ale jak 75KM i 120Nm w aucie o wadze 1100kg ma zrobic na luzie 195km/h...

Na luzie ze skarpy ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2020 o 20:42, czachabrava napisał:

 

Clio z tce 90KM ledwo dobija do 180km/h z tego od 150 to droga przez meczarnie. Nie wiem co dla Ciebie znaczy na luzie? Sorry, ale jak 75KM i 120Nm w aucie o wadze 1100kg ma zrobic na luzie 195km/h...

Potwierdzam, do tego przy owych 175 km/h pali jakieś 12-14 L ;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2020 o 15:43, prawoimotoryzacja napisał:

Być może był to samochód przedprodukcyjny, ale jeśli tak, to dlaczego takie lądują w akcji promującej markę?

 

I dlaczego wrzucasz film 45 minut nie piszac o co chodzi ew nie podając w której minucie przedstawiony jest problem....:ee:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.