Skocz do zawartości

Mrówki je mać!


HerrMajki

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - te małe pracowite mendy skutecznie uprzykrzają mi życie co chwila robiąc sobie nową bazę w kostce. Na tarasie w niektórych miejscach kostka mi się już zapadła. Rok w rok wysypuje kilogramy szuwaksu na te zwierzątka i efekt jest taki, że po każdym wysypaniu przenoszą się w inne miejsce i tak w kółko. Myślałem żeby "zabetonować fugi w kostce - ale kostka jak dostanie cementu to wiadomo co będzie. Jest jakiś inny sposób aby skutecznie zamurować fugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabija. Tylko wracają po pewnym czasie. Generalnie one zawsze były w całej okolicy. Na trawniku tez walczę ale sąsiedzi mają to w doopie więc to walka z wiatrakami. Dodatkowo ten proszek kot mi zaczyna zlizywać i mimo, że nie wygląda jak mrówka to nie chciałbym żeby mi zszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HerrMajki napisał:

Zabija. Tylko wracają po pewnym czasie.

Pozostaje Ci tylko uprawa Macierzanki w nadziei, że zwabi Modraszka Arion. ;)

A na poważnie, nie ma innego sposobu. Kupić worek proszku i sypać.   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HerrMajki napisał:

No właśnie - te małe pracowite mendy skutecznie uprzykrzają mi życie co chwila robiąc sobie nową bazę w kostce. Na tarasie w niektórych miejscach kostka mi się już zapadła. Rok w rok wysypuje kilogramy szuwaksu na te zwierzątka i efekt jest taki, że po każdym wysypaniu przenoszą się w inne miejsce i tak w kółko. Myślałem żeby "zabetonować fugi w kostce - ale kostka jak dostanie cementu to wiadomo co będzie. Jest jakiś inny sposób aby skutecznie zamurować fugi?

Mieszkam przy lesie i też miewałem ataki mrówek. Kostka, trawnik, cokoły, itd. Raz nawet wypatrzyłem jak zrobiły autostradę od lasu do domu, idąc jedna za drugą. Za każdym razem sypałem proszek od mrówek .. ten co działa z opóźnieniem i zanoszą je do swoich gniazd. Działało, po kilku dniach był spokój. Jak wracały to po kilku miesiącach. Trzeba sypać do bólu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, K3 napisał:

Miałem mrowisko przy wyjściu z salonu do ogródka, głównie na styku płytki betonowe i ściana budynku...

Kilogram soli i kilka litrów wrzątku załatwiły sprawę....

To nie najlepszy obecnie sposób, pamiętam jak dziadek tak walczył, tylko było to w latach 90'. Potem można było liczyć gdzie była wsypywana sól po jej białych plamach :)

Obecne środki działają z opóźnieniem, taka mrówka zanim się naje zanosi to go gniazda i jedzą wszystkie, działa to z opóźnieniem i wytruwa całe gniazda, nawet tam gdzie proszku nie da się wsypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

To nie najlepszy obecnie sposób, pamiętam jak dziadek tak walczył, tylko było to w latach 90'. Potem można było liczyć gdzie była wsypywana sól po jej białych plamach :)

Obecne środki działają z opóźnieniem, taka mrówka zanim się naje zanosi to go gniazda i jedzą wszystkie, działa to z opóźnieniem i wytruwa całe gniazda, nawet tam gdzie proszku nie da się wsypać.

 

Dlatego zalane było wrzątkiem, rozpuściło się i poszło w dół. Wystarczyło raz, a śladów białych nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, K3 napisał:

 

Dlatego zalane było wrzątkiem, rozpuściło się i poszło w dół. Wystarczyło raz, a śladów białych nie było...

To nie wiem jaki lej musi być żeby wszystko poszło w dół, wystarczy że kostka będzie mokra i jak wyschnie będą ślady po soli.

51 minut temu, bielaPL napisał:

czyli co jakiś mały chudziak pod kostkę by był najlepszy?

Dopóki nie będziesz musiał jej rozebrać :). Poza tym mrówki i tak mogą włazić w szczeliny między kostką, przy krawężniku, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sherif napisał:

 

Dopóki nie będziesz musiał jej rozebrać :). Poza tym mrówki i tak mogą włazić w szczeliny między kostką, przy krawężniku, itd.

 

fakt jakby kostka leżała bezposrednio na chudziaku to by bylo dobrze ale pewnie tak nie mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bielaPL napisał:

 

fakt jakby kostka leżała bezposrednio na chudziaku to by bylo dobrze ale pewnie tak nie mozna

Można. Obsługuję firmy brukarskie i zawsze biorą stabilizację (piasek z cementem w odpowiednich proporcjach). W zależności od tego czy będzie po kostce chodzone czy jeżdżone daje się odpowiednią stabilizację. Np.  stabilizacja P-80 to 80 kg cementu w m3 piasku. Ta używana jest tylko do ciągów pieszych. Pozostałe to P-100, P-150, P-200. Po ostatniej jak się kostkę ułoży co najmniej 10-cio centymetrowej warstwie (pod warunkiem dobrej podbudowy) można jeździć wywrotką. Oczywiście bez manewrów bo jakakolwiek podsypka by była to można kostkę naruszyć.

Edytowane przez balus
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostkę można układać na tej najdrobniejszej frakcji z dolomitu, taka odsiewka zamiast na piasku. Ziarenka są większe i cięższe i mrówki tego nie wynoszą z pod kostki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2020 o 06:24, HerrMajki napisał:

No taki mam. 

 

Kupiłem niedawno taki środek:

image.png.443af138fbbc42a29da9e94ea6d82e5d.png

 

Wysypałem z nadzieją, że w końcu się coś sprawdzi... :hmm:

 

Na drugi dzień zero mrówek, mrowisko wymarłe (a zadomowiły się wokół ściętego pnia i rozmiar ich domostwa osiągnęło spory), brak mrówek na ścieżkach które sobie wydeptywały we wszystkich kierunkach...8]

 

Mogę polecić w 100% skuteczność. :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2020 o 09:58, kanu napisał:

 

Kupiłem niedawno taki środek:

 

 

Wysypałem z nadzieją, że w końcu się coś sprawdzi... :hmm:

 

Na drugi dzień zero mrówek, mrowisko wymarłe (a zadomowiły się wokół ściętego pnia i rozmiar ich domostwa osiągnęło spory), brak mrówek na ścieżkach które sobie wydeptywały we wszystkich kierunkach...8]

 

Mogę polecić w 100% skuteczność. :ok:

 

o cholerka, faktycznie spora ilość. Jaką masz działkę ??

współczuję. U mnie taka plastikowa puszka z sitkiem starcza na rok. Widocznie mam słabeuszowate (i dobrze) mrówy. 

 

Wg moich brukarzy, pod kostkę płyty, chodniki - zawsze jest warstwa cementu jako górna warstwa bezpośrednio pod kostką. I nie ma mowy o falowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mati1.6dohc napisał:

 

o cholerka, faktycznie spora ilość. Jaką masz działkę ??

współczuję. U mnie taka plastikowa puszka z sitkiem starcza na rok. Widocznie mam słabeuszowate (i dobrze) mrówy. 

 

Wg moich brukarzy, pod kostkę płyty, chodniki - zawsze jest warstwa cementu jako górna warstwa bezpośrednio pod kostką. I nie ma mowy o falowaniu.

U mnie w zeszłym roku poszło kilka pojemników proszku na mrówki ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

 

o cholerka, faktycznie spora ilość. Jaką masz działkę ??

współczuję. U mnie taka plastikowa puszka z sitkiem starcza na rok. Widocznie mam słabeuszowate (i dobrze) mrówy. 

 

Wg moich brukarzy, pod kostkę płyty, chodniki - zawsze jest warstwa cementu jako górna warstwa bezpośrednio pod kostką. I nie ma mowy o falowaniu.

 

1600m.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2020 o 21:13, HerrMajki napisał:

No właśnie - te małe pracowite mendy skutecznie uprzykrzają mi życie co chwila robiąc sobie nową bazę w kostce. Na tarasie w niektórych miejscach kostka mi się już zapadła. Rok w rok wysypuje kilogramy szuwaksu na te zwierzątka i efekt jest taki, że po każdym wysypaniu przenoszą się w inne miejsce i tak w kółko. Myślałem żeby "zabetonować fugi w kostce - ale kostka jak dostanie cementu to wiadomo co będzie. Jest jakiś inny sposób aby skutecznie zamurować fugi?

Miałem podobnie

Skalniak. kamienie. szopka.garaż - tylko jedno wyszło w ilościach strasznych BROS MRÓWKOFON  tyle ze w miejscach gdzie były mrowiska pokazały sie osy ziemne

A sposób pozbycia owadów o kazał sie  banalny :

- deski z nabitymi gwoździami

- które przymocujesz do  stup - cos ala deski narciarskie

- i tam gdzie chodzisz sypiesz wapnem +sól  w stosunku 1:1

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemaz napisał:

- deski z nabitymi gwoździami

- które przymocujesz do  stup - cos ala deski narciarskie

- i tam gdzie chodzisz sypiesz wapnem +sól  w stosunku 1:1

 

No fajnie tylko jak po kostce chodzić w gwoździach - na trawniku to jeszcze jakoś może i to zadziała podobnie jak walec z kolcami i jak posypię wapnem z solą to sół zniszczy mi trawnik?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HerrMajki napisał:

No fajnie tylko jak po kostce chodzić w gwoździach - na trawniku to jeszcze jakoś może i to zadziała podobnie jak walec z kolcami i jak posypię wapnem z solą to sół zniszczy mi trawnik?!

no sory  albo rybki albo akwarium

sprawdź ph gleby

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.