Skocz do zawartości

Klimatyzacja w mieszkaniu


zoolw

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżają się upały a teraz pracuje głównie z domu i zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś klimatyzatora przenosnego zanim ceny pójdą ostro w górę. Pytanie co warto kupić i jaki trzeba mieć budżet. Mieszkanie małe (42m) i nie musi być jak w lodówce, nawet to nie jest wskazane, ale fajnie jakby się udało obniżyć temperaturę o kilka stopni w najcieplejsze dni. Mieszkanie na najwyższym piętrze i jak są upały jest bardzo ciepło.

 

Drugie pytanie o wylot, czy takie rękawy zakładane na okno sprawdzają się czy szukać innego rozwiązania?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zoolw napisał:

czy nie kupić jakiegoś klimatyzatora przenosnego

Był niedawno o tym wątek. Jeśli już przenośny to przenośny split. Tego typu:

https://klimasklep.pl/klimatyzator-przenosny-trotec-pac-4600-inverter-plecakiem-p-1477.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zoolw napisał:

Czyli wynalazki w okolicach 1000 zł nie mają sensu? Poszukam wątku, dzięki!

Mają mały sens bo albo rura wylotowa ogrzewa spowrotem wnętrze, albo wymuszają wciąganie gorącego powietrza z wentylacji. Jak nie patrzeć d... z tyłu.

Tylko split lub w ostateczności okienny. Taki kupisz za 1000zł. tylko w naszych realiach zwykle nie ma jak zamontować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Joki napisał:

Był niedawno o tym wątek. Jeśli już przenośny to przenośny split. Tego typu:

https://klimasklep.pl/klimatyzator-przenosny-trotec-pac-4600-inverter-plecakiem-p-1477.html

Wybacz ale jeśli miałbym wydać ponad 8kzl za taki shit to za 3kzl mam splita gree 3,5kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 4tyelement napisał:

Wybacz ale jeśli miałbym wydać ponad 8kzl za taki shit to za 3kzl mam splita gree 3,5kW

Trzeba być dziwnym żeby kupić akurat ten z linku ale jeśli już o tym mowa to zamiast wydawać 3kzł na chinola, można mieć ZenithAir za 1000zł.

;)

Wracając do tematu, przenośnego splita można kupić nawet poniżej tysiąca. Bywają nowe ze zwrotów na aukcjach od złotówki. Chodzą po 400 - 800zł. Trzeba jednak zapolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joki napisał:

wydawać 3kzł na chinola, można mieć ZenithAir za 1000zł.

Po primo znajdź info kto produkuje Gree bo to odpowiednik Daikina, nawet produkowany w tej samej fabryce 

Nawet jeśli Daikin dla mnie to różnica jakieś 1kzl więc imho nie opłacalne 

 

Co do drugiej twojej propozycji znajdź mi splita Zenitha za 1kzl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 4tyelement napisał:

znajdź mi splita Zenitha za 1kzl

Zapraszam na PW. 850zł netto za SPI-09. SPI-12 nieco drożej. Tylko musisz załatwić montera z papierami.

Ja wziąłem pięć. Cztery do firmy i jeden do mieszkania. Sam zamontowałem. Za uruchomienie płaciłem jakieś grosze. Komplet wychodzi z uruchomieniem minimalnie powyżej 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joki napisał:

Zapraszam na PW. 850zł netto za SPI-09. SPI-12 nieco drożej. Tylko musisz załatwić montera z papierami.

Ja wziąłem pięć. Cztery do firmy i jeden do mieszkania. Sam zamontowałem. Za uruchomienie płaciłem jakieś grosze. Komplet wychodzi z uruchomieniem minimalnie powyżej 1000zł.

Ykhm... Jak sam zamontowałeś? Czym sprozniowales układ? 

O montaż się nie martwię... 😁Papiery, fgaz mam w portfelu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 4tyelement napisał:

Ykhm... Jak sam zamontowałeś? Czym sprozniowales układ? 

O montaż się nie martwię... 😁Papiery, fgaz mam w portfelu... 

Tylko montaż mechaniczny i elektryczny. Podpięcie rurek, uruchomienie człowiek z papierami i sprzętem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joki napisał:

Tylko montaż mechaniczny i elektryczny. Podpięcie rurek, uruchomienie człowiek z papierami i sprzętem.

Zapytałem bo jak czytam że nie trzeba albo ludzie montują pod popuszczonym czynnikiem...az mi się nóż w kieszeni otwiera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na PW. 850zł netto za SPI-09. SPI-12 nieco drożej. Tylko musisz załatwić montera z papierami.
Ja wziąłem pięć. Cztery do firmy i jeden do mieszkania. Sam zamontowałem. Za uruchomienie płaciłem jakieś grosze. Komplet wychodzi z uruchomieniem minimalnie powyżej 1000zł.

Co to jest SPI-09?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TWENTIS napisał:

Czy takie cos ma sens?

Zależy jeszcze odvwysokości pomieszczenia. Jak masz 5 metrów... ;)

Normalnie oba dadzą radę tylko to co zaoszczędzisz na drugim oddasz z nawiązką zakładowi energetycznemu.

;)

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Planck napisał:

A co polecicie do dwóch pomieszczeń - 35m2 i 15m2 z jedną jednostką zewnętrzną ?

Nic bo jest zwyczajnie drożej i gorzej niż dwa zestawy.

 

Godzinę temu, Planck napisał:

Rozumiem że obecnie wszystkie klimatyzatory są typu inwerterowego z funnkcją grzania (na zasadzie pompy ciepła) ?

Pewnie jakieś przemysłowe nie ale uniwersalne raczej wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zbliżają się upały a teraz pracuje głównie z domu i zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś klimatyzatora przenosnego zanim ceny pójdą ostro w górę. Pytanie co warto kupić i jaki trzeba mieć budżet. Mieszkanie małe (42m) i nie musi być jak w lodówce, nawet to nie jest wskazane, ale fajnie jakby się udało obniżyć temperaturę o kilka stopni w najcieplejsze dni. Mieszkanie na najwyższym piętrze i jak są upały jest bardzo ciepło.
 
Drugie pytanie o wylot, czy takie rękawy zakładane na okno sprawdzają się czy szukać innego rozwiązania?
 
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
 
Miałem taki przenośny na tydzień, bez sensu, szkoda kasy.
Założyłem splita 3,6 kw
Na dół domu, salon, kuchnia, jadalnia jest aż nadto. Wychlodzi wszytkie pomieszczenia, nawet pokoje te na dole.
Cena coś ok 3kpln brutto w tamtym roku z montażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2020 o 23:37, zoolw napisał:

 

Zbliżają się upały a teraz pracuje głównie z domu i zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś klimatyzatora przenosnego zanim ceny pójdą ostro w górę. Pytanie co warto kupić i jaki trzeba mieć budżet. Mieszkanie małe (42m) i nie musi być jak w lodówce, nawet to nie jest wskazane, ale fajnie jakby się udało obniżyć temperaturę o kilka stopni w najcieplejsze dni. Mieszkanie na najwyższym piętrze i jak są upały jest bardzo ciepło.

Ja montowałem w grudniu i wybrałem Panasonica. Montaż kombinowany = brak gwarancji. No i jeszcze jedno o czym jakoś instalatorzy nie wspominają: zobacz jaka jest głośność jednostki zewnętrznej. Teoretycznie zgodnie z prawem możesz mieć max 45 dB żeby Cie nikt nie ścigał. W praktyce znalezienie 48 dB jest problemem ale to w końcu wygoda przede wszystkim dla Ciebie i mniej dla sąsiadów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hefi napisał:

Założyłem splita 3,6 kw
Na dół domu, salon, kuchnia, jadalnia jest aż nadto. Wychlodzi wszytkie pomieszczenia, nawet pokoje te na dole.
Cena coś ok 3kpln brutto w tamtym roku z montażem.

Jedna jednostka wewnętrzna na te pomieszczenia ? Jaki masz rozkład że to daje rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Joki napisał:

Nic bo jest zwyczajnie drożej i gorzej niż dwa zestawy.

Mógłbyś uzasadnić dlaczego jest gorzej, od paru lat użytkuję multisplita z czterema jednostkami wewnętrznymi i nie zauważyłem wad tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, alster napisał:

Mógłbyś uzasadnić dlaczego jest gorzej, od paru lat użytkuję multisplita z czterema jednostkami wewnętrznymi i nie zauważyłem wad tego rozwiązania.

szczegół tkwi w 

 

19 minut temu, alster napisał:

czterema jednostkami wewnętrznymi

przy takim rozwiązaniu nie widzę bardziej logicznego rozwiązania jeśli chodzi o klimę jak to tzw multik

 

przy 2 a nawet 3 jednostkach wewnętrznych można jeszcze się zastanawiać nad zwykłymi agregatami - co prawda koszt serwisu jest wtedy liczony od każdego z urządzeń ( przy multiku jest to koszt nieznacznie niższy ponieważ są co prawda 4 jednostki wewnętrzne lecz jedna zewnętrzna która tak naprawdę najbardziej potrzebuje serwisu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2020 o 11:01, Joki napisał:

Zależy jeszcze odvwysokości pomieszczenia. Jak masz 5 metrów... ;)

Normalnie oba dadzą radę tylko to co zaoszczędzisz na drugim oddasz z nawiązką zakładowi energetycznemu.

;)

 

2.45 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alster napisał:

Mógłbyś uzasadnić dlaczego jest gorzej,

Bo są zależne od jednego skraplacza ze wszystkimi konsekwencjami w przypadku awarii czy dziwnych gustów użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria, cóż wszystko się może popsuć, ale z tego powodu nikt chyba nie trzyma w domu dwóch pralek, dwóch lodówek itd.

Co do gustu użytkowników to nie bardzo wiem o czym piszesz, każdą jednostkę wewnętrzną mogę niezależnie włączyć i na każdej niezależnie mogę ustawić oddzielną temperaturę.

Jedyne ograniczenie to takie że jednocześnie nie może jedna jednostka grzać a druga chłodzić co przynajmniej w moim przypadku jest pomijalne bo jak włączam klimę na chłodzenie to nie myślę o grzaniu.

Natomiast nie wyobrażam sobie powiesić na swojej chałupie czterech agregatów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2020 o 08:09, Joki napisał:

Zapraszam na PW. 850zł netto za SPI-09. SPI-12 nieco drożej. Tylko musisz załatwić montera z papierami.

Ja wziąłem pięć. Cztery do firmy i jeden do mieszkania. Sam zamontowałem. Za uruchomienie płaciłem jakieś grosze. Komplet wychodzi z uruchomieniem minimalnie powyżej 1000zł.

Teraz to piszesz.:facepalm:

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpyrek @Chalek dzwoniłem do importera. Zostały trzy szt. 2,5kW po 850zł i trochę 5kW i 7kW w cenach odpowiednio 1400 i 1900zł netto.

Najpierw upewnijcie się, że ktoś z papierami Wam to zamontuje bo importer oficjalnie może sprzedać albo komuś do odsprzedaży dla Was i wtedy ten ktoś odpowiada za montaż klientowi końcowemu swoimi papierami albo zamontować klientowi tak jak u mnie, że ja zamontowałem fizycznie do ścian, podciągnąłem kable i rurki a oni podlączyli i uruchomili. Inaczej się legalnie nie da a nielegalnie nie będą tego robić.

Kiedy będziecie mieli pewność, piszcie na PW. Wysyłkę da się ogarnąć.

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, alster napisał:

Awaria, cóż wszystko się może popsuć, ale z tego powodu nikt chyba nie trzyma w domu dwóch pralek, dwóch lodówek itd.

Niemniej obiektywnie jest to minus. Tak jak niemożliwość jednoczesnego chłodzenia i grzania.

Różne są potrzeby. U mnie awaria w jednym pokoju ma inne skutki niż w całym obiekcie albo raczej obiekciku. ;]

Także jednoczesne chłodzenie i grzanie w różnych pokojach nie jest u mnie niczym dziwnym.

Oddzielne zestawy są bardziej elastyczne. Zaspokoją potrzeby zarówno Twoje jak i moje. Multisplit nie.

 

18 godzin temu, alster napisał:

Natomiast nie wyobrażam sobie powiesić na swojej chałupie czterech agregatów.

Ale możesz. Tak jak możesz powiesić jednego multisplita. I ja tak samo. Mogę jedno i drugie i tylko wrażenia estetyczne mają tu znaczenie.

Nawet gdyby estetykę zaliczyć do potrzeb to nadal jest 3:1 dla oddzielnych urządzeń.

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2020 o 23:37, zoolw napisał:

 

Zbliżają się upały a teraz pracuje głównie z domu i zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś klimatyzatora przenosnego zanim ceny pójdą ostro w górę. Pytanie co warto kupić i jaki trzeba mieć budżet. Mieszkanie małe (42m) i nie musi być jak w lodówce, nawet to nie jest wskazane, ale fajnie jakby się udało obniżyć temperaturę o kilka stopni w najcieplejsze dni. Mieszkanie na najwyższym piętrze i jak są upały jest bardzo ciepło.

 

Drugie pytanie o wylot, czy takie rękawy zakładane na okno sprawdzają się czy szukać innego rozwiązania?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ja w zeszłym roku zamonotowałem split i życie w mieszkaniu stało się znowu przyjemne, tez mieszkam na najwyższym piętrze dodatkowo salon jest cały przeszkolony i od strony zachodniej. Jak już sie zdecydujesz polecam klime z Wi-Fi włączysz z apki na telefonie na 15 minut przed przyjazdem i w mieszkaniu jest już przyjemnie chłodno.

Edytowane przez adamm_mk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 12:02, Joki napisał:

@szpyrek @Chalek dzwoniłem do importera. Zostały trzy szt. 2,5kW po 850zł i trochę 5kW i 7kW w cenach odpowiednio 1400 i 1900zł netto.

Hej. 

Byłbym tym 7kw zainteresowany, to jest multi split? 2 jednostki wewnetrzne bym potrzebował. Jakby się tak dało to jeszcze pewnie 1x2.5kw bym dobrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _luk_ napisał:

Byłbym tym 7kw zainteresowany, to jest multi split? 2 jednostki wewnetrzne bym potrzebował. Jakby się tak dało to jeszcze pewnie 1x2.5kw bym dobrał. 

To singlesplity. Kontakt do importera na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.