Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, akisel napisał:

ta instrukcja, tak na serio, to calkiem niezlie to w  volvo dzila (tez wolalbym miec dodatkowo papierowa)

a teraz dobry temat poruszyles, co do tej kalibracji systemu po dopompowaniu kola

juz w kilku samochaodach mialem czujniki cisnienia

i tylko w volvo spotkalem sie z tym, ze, do ponownej kalibracji trzeba zeby z15-20 min samochod byl w ruchu 

 

sorry, ze nie na temat :)

nie no co ty ...

W XC70 w menu wciskało się przycisk kalibruj i kilka sekund i gotowe. Auto musiało stać i mieć przekręcony zapłon. W V90 tak samo, zatrzymałem się, sprawdziłem stan opon, odpaliłem kalibrację i po kilku sek było gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 12:36, Ryb napisał:

Ktoś tu czekał aż COVID-19 zatrzęsie rynkiem samochodowym. No i proszę, dostałem ofertę:

 

Volvo S90 T4 190KM za 162k brutto

Volvo V90CC T4 190KM AWD za 226k brutto

Volvo XC60 B5 264KM FWD za 167k brutto

Audi A6 TFSI 245KM quattro za 173k brutto

BMW 520d 190KM xDrive za 178k brutto

BMW X5 25d 231KM xDrive mPakiet za 244k brutto

 

Nieźle, rabaty godne kącikowicza.  8]

 

Na premium nie znam się, ale mam ofertę na Volvo XC 60D4 190 KM (2019) za 165 k brutto. Dobra oferta czy nie? I jeszcze Range Rover Evoque 2.0 l4 200 KM AWD (2020) za 156 k brutto.

 

Aha, oferta dla każdego, jak jakiś AK-owy średniak chce kupić to dajcie znać, podeślę namiary. :)

Edytowane przez spad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

Na premium nie znam się, ale mam ofertę na Volvo XC 60D4 190 KM (2019) za 165 k brutto. Dobra oferta czy nie? I jeszcze Range Rover Evoque 2.0 l4 200 KM AWD (2020) za 156 k brutto.

 

Aha, oferta dla każdego, jak jakiś AK-owy średniak chce kupić to dajcie znać, podeślę namiary. :)

Od RR to bym uciekal jak najdalej. Kolega z pracy ma i caly czas stoi w serwisie. BTW Volvo mialo sie z diesela wycofywac a tu prosze nadal wciskaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

Jak Ci sie takim wielkim wozem jezdzi po Wawie?

Jeździ spoko, gorzej z parkowaniem w jakiś ciasnych garażach :phi:.

Obiecałem sobie, że większego (495cm) auta nigdy nie kupię, muszę na styk w garażu podjeżdżać, żeby klapę otworzyć - dzięki czemu w końcu znalazłem zastosowanie dla kamery cofania (widać linię progu). No i żona auta nie zabiera:):ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

mam ofertę na Volvo XC 60D4 190 KM (2019) za 165 k brutto

Jeżeli nie przeszkadza ci ciasnota i słabe osiągi ... W sumie z dużym rabatem masz nówkę, która nie straci wiele na wartości.

 

I - jak ci napisano - daruj sobie range rovera. To się naprawdę psuje mocno, a części są cenowo zdecydowanie z premium. Wiadro tych części kosztuje tyle, co nówka z salonu.

Edytowane przez Polarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Polarny napisał:

I - jak ci napisano - daruj sobie range rovera. To się naprawdę psuje mocno, a części są cenowo zdecydowanie z premium. Wiadro tych części kosztuje tyle, co nówka z salonu.

 

Ale po co mu te części? JLR daje gwarancję i serwis gratis. Jeśli nie kupuje auta na 10 lat to go koszt serwisu nie obchodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Od RR to bym uciekal jak najdalej. Kolega z pracy ma i caly czas stoi w serwisie. BTW Volvo mialo sie z diesela wycofywac a tu prosze nadal wciskaja.

mojego szefa żona ujeżdża już drugiego i żadnych problemów. Tylko serwis.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spad napisał:

 

Na premium nie znam się, ale mam ofertę na Volvo XC 60D4 190 KM (2019) za 165 k brutto. Dobra oferta czy nie? I jeszcze Range Rover Evoque 2.0 l4 200 KM AWD (2020) za 156 k brutto.

 

Aha, oferta dla każdego, jak jakiś AK-owy średniak chce kupić to dajcie znać, podeślę namiary. :)

Volvo już z ograniczeniem prędkości do 180 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

 

Jaki dostałeś rabat ?

Ja rok temu chciałem kupić v60 a kupiłem v90, bo był tańszy.

A ja nie szukam takich furek, nie pamiętam cen wyjściowych, ale podobno rabat jakiś mega fajny i taniej już nie będzie. :) Wrzuciłem bo dyskusja o rabatach na premiumy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Od RR to bym uciekal jak najdalej. Kolega z pracy ma i caly czas stoi w serwisie. BTW Volvo mialo sie z diesela wycofywac a tu prosze nadal wciskaja.

 

Ja tego nie kupuję, nie mogę sobie wyobrazić wydać tyle kasy na auto. Chciałem wydać maks stówkę a po dłuższym namyśle to maks 85 tysi. To tutaj wrzucam w ramach dyskusji. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spad napisał:

A ja nie szukam takich furek, nie pamiętam cen wyjściowych, ale podobno rabat jakiś mega fajny i taniej już nie będzie. :) Wrzuciłem bo dyskusja o rabatach na premiumy. :)

Tylko bez ceny wyjściowej lub pełnej konfiguracji to ma taką wartość dodaną jak autora wątku :).

Z rabatami zawsze tak gadają, że "zmienia się polityka od przyszłego tyg", albo "rabat jest taki jaki dostaje salon", itd. Jak z Volvo robię tak, że nie tracę czasu (choć inny salon mam pod domem) i jadę do salonu głównego importera. Tam wiem, że dostanę ile mogę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Polarny napisał:

Jeżeli nie przeszkadza ci ciasnota i słabe osiągi ... W sumie z dużym rabatem masz nówkę, która nie straci wiele na wartości.

 

I - jak ci napisano - daruj sobie range rovera. To się naprawdę psuje mocno, a części są cenowo zdecydowanie z premium. Wiadro tych części kosztuje tyle, co nówka z salonu.

w którym miejscu XC60 jest ciasne ?

Bo jak rozumiem 8.3s z podstawowego diesla k. nie satysfakcjonują w kompaktowym SUVie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hefi napisał:

W środku, z tyłu jest ciasne. Bagażnik też taki sobie, jak w kompakcie z 1990 roku

 

No nie wiem, siedziałem i dla mnie jest optimum. Takie BMW X3 czy Sportage którym często jeżdżę (a był ocenianiu jako przestronne auto) wcale takie obszerniejsze nie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, sherif napisał:

w którym miejscu XC60 jest ciasne ?

Bo jak rozumiem 8.3s z podstawowego diesla k. nie satysfakcjonują w kompaktowym SUVie.

Z tyłu - i nie chodzi tu o porównanie do superba - po prostu nie da się jechać.

Z przodu normalne, ale żadna rewelacja.

Bagażnik śmiesznie mały.

A przyspieszenie w podstawowym dieslu to 10,2 - powyżej 120, 130 ze względu na SUVowatosć wrażenie jeszcze gorsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Polarny napisał:

Z tyłu - i nie chodzi tu o porównanie do superba - po prostu nie da się jechać.

Z przodu normalne, ale żadna rewelacja.

Bagażnik śmiesznie mały.

A przyspieszenie w podstawowym dieslu to 10,2 - powyżej 120, 130 ze względu na SUVowatosć wrażenie jeszcze gorsze.

 

 

 

Nie wiem, dla mnie to jest kompaktowy SUV pełną gębą i IMHO nie można powiedzieć, że jest ciasny jak np XC40. Dla rodzin jest XC90.

https://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/xc60/specyfikacja/wersje-silnikowe

D4 AWD (190 hp) aut 8.4 s. IMHO 8.4s na diesla w kompaktowym SUVie z AWD w zupełności wystarcza.

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sherif napisał:

 

Nie wiem, dla mnie to jest kompaktowy SUV pełną gębą i IMHO nie można powiedzieć, że jest ciasny jak np XC40. Dla rodzin jest XC90.

https://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/xc60/specyfikacja/wersje-silnikowe

D4 AWD (190 hp) aut 8.4 s. IMHO 8.4s na diesla w kompaktowym SUVie z AWD w zupełności wystarcza.

Masz rację, jest to normalny kompaktowy SUV :ok: miejsca jest wystarczająco :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sherif napisał:

Nie wiem, dla mnie to jest kompaktowy SUV pełną gębą

Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "kompaktowy SUV" - ostatnio z kompaktów jeździłem Astrą i Golfem i było więcej miejsca - na poziomie "całkiem przyzwoicie".

Więc jeżeli "kompaktowy SUV" oznacza ciasnotę, to na pewno jest to "kompaktowy SUV" pełną gębą.

11 godzin temu, sherif napisał:

D4 AWD (190 hp) aut 8.4 s.

Ale to nie jest podstawowy diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Polarny napisał:

 

Ale to nie jest podstawowy diesel.

 

Kto kupuje premiumy z podstawowymi silnikami? Chyba tylko Polsat żeby je rozdać jako nagrody w SMSowych konkursach.

:facepalm:

 

Notabene, podstawowy diesel w Skodzie Superb miał... 105KM.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marnuj czasu kuptka Artka
 
 
BA8C10E3-8673-45D2-93AB-9FE20C7E8678.jpeg.3a0c3b0a779823fb3499396b235daa90.jpeg
Ciekaw jestem czy wypuszczą go w wersji phev. Fajnie by było, tylko wtedy bagażnik będzie miał z 10cm wysokości :]

tapatalked

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał:

Kto kupuje premiumy z podstawowymi silnikami?

Nie wiem i nie obchodzi mnie to. @sherif napisał, że xc60 z podstawowym dieslem ma 8.3 do setki, co nie jest prawdą. Z podstawowym dieslem ma 10.2

3 godziny temu, Ryb napisał:

Notabene, podstawowy diesel w Skodzie Superb miał... 105KM.

KIEDYŚ tam pewnie miał - i co w związku z tym? Co chciałbyś tym udowodnić? Kiedyś A6 miało 110 KM w podstawie.

Teraz mówimy o teraźniejszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Polarny napisał:

Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "kompaktowy SUV" - ostatnio z kompaktów jeździłem Astrą i Golfem i było więcej miejsca - na poziomie "całkiem przyzwoicie".

Więc jeżeli "kompaktowy SUV" oznacza ciasnotę, to na pewno jest to "kompaktowy SUV" pełną gębą.

ok, jeżeli w Golfie jest więcej miejsca to chyba nie mamy o czym pisać.

11 godzin temu, Polarny napisał:

Ale to nie jest podstawowy diesel.

Odniosłeś się do wersji D4 190KM, którego dane podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

KIEDYŚ tam pewnie miał - i co w związku z tym? Co chciałbyś tym udowodnić? Kiedyś A6 miało 110 KM w podstawie.

Teraz mówimy o teraźniejszości.

 

Nie takie kiedyś i nie taka przeszłość, bo w dokładnie tym samym modelu, którym Ty jeździsz tu i teraz.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

ok, jeżeli w Golfie jest więcej miejsca to chyba nie mamy o czym pisać.

Przyznam ci jednak, że xc60 zajmuje więcej miejsca na parkingu. To jakby rekompensuje ciasnotę w środku. I chyba nie tylko to ...

2 godziny temu, sherif napisał:

Odniosłeś się do wersji D4 190KM, którego dane podałem.

Tak - odniosłem się pisząc, że to nie jest podstawowy diesel.

 

1 godzinę temu, Ryb napisał:

Nie takie kiedyś i nie taka przeszłość, bo w dokładnie tym samym modelu, którym Ty jeździsz tu i teraz.

No i co w związku z tym? Jak to się ma do faktu, że podstawowy diesel w xc60 ma 10.2 do setki, a nie 8.3? Fakt instalowania 5 lat temu w superbie diesli 105 KM coś w tej kwestii zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Polarny napisał:

No i co w związku z tym? Jak to się ma do faktu, że podstawowy diesel w xc60 ma 10.2 do setki, a nie 8.3? Fakt instalowania 5 lat temu w superbie diesli 105 KM coś w tej kwestii zmienia?

 

To, że porównując najsłabszy silnik w SUVie premium i najsłabszy silnik w limuzynie nie-premium dalej widać, że premium zaczynają się z zupełnie innego pułapu osiągów. Mówienie o nich że nie jadą jest nieuprawnione, bo inne auta nie jadą jeszcze bardziej.

:ok:

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, format napisał:

Ciekaw jestem czy wypuszczą go w wersji phev. Fajnie by było, tylko wtedy bagażnik będzie miał z 10cm wysokości

po co komu PHEV w Arteonie? przecież to auto jest dla młodych, a nie dla dziadków co elektrykami jeżdżą

jaki jest sens wozić dodatkowe baterie?

mildHybrid w Golfie 8 czy Audi A4 to już jest przesada

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-arteon-r-line-2-0-tsi-272-km-4motion-dsg-7-stopniowa-oferta-615833-ID6C90g6.html

 

taki Arteonik i do tego ten pakiet co był w Superbie czy Golfie 7R

sztos :jem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cinos napisał:

po co komu PHEV w Arteonie? przecież to auto jest dla młodych, a nie dla dziadków co elektrykami jeżdżą

jaki jest sens wozić dodatkowe baterie?

mildHybrid w Golfie 8 czy Audi A4 to już jest przesada

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-arteon-r-line-2-0-tsi-272-km-4motion-dsg-7-stopniowa-oferta-615833-ID6C90g6.html

 

taki Arteonik i do tego ten pakiet co był w Superbie czy Golfie 7R

sztos :jem:

Jaki pakiet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 18:57, Ryb napisał:

 

Ale po co mu te części? JLR daje gwarancję i serwis gratis. Jeśli nie kupuje auta na 10 lat to go koszt serwisu nie obchodzi.

 

 

Tu chyba nie chodziło o koszty. Tylko częstotliwość wizyt w serwisie. I nawet jak wszystko będą naprawiać a nie wmawiać, że to nie usterka i wina użytkownika, to na czas przestoju jeździsz taksówką. A co jak sie auto rozkracza w trasie? Assistance? Niby ok, ale jednak komplikuje sprawe. 

 

Przypominają mi się przygody mojego kumpla z Laguna V6 :)  Po tym jak w zimie spędził 2,5h czekając na poboczu na assistance, które po przyjezdzie "zresetowało sterowniki" i puscilo go w dalszą drogę, stwierdził, że już więcej tym autem jeździć nie chce. I mimo, że zawodowo był związany z renault i ich produktami do sportu, to prywatnie przesiadł się na Skodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.