Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, delco napisał:

Nie wiem dokąd swiat... ale mnie podoba sie coraz bardziej opcja mieszkania w duzym mieście w centrum europy ze sprawna komunikacja publiczną... po w sumie kilkumiesięcznym pobycie w Wiedniu nie widze sensu posiadania tam samochodu....

 

podobnie jak w Wawie

tu tez mozna sie obyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bizz napisał:

 

BMW poszło krok dalej. Mikropłatności - masz w samochodzie podgrzewane fotele, ale za ich użycie musisz zapłacić.

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/bmw-wprowadza-abonament-na-funkcje-ktore-masz-w-aucie.html

 

Dokąd ten świat zmierza?

 

super opcja.

potrzebujesz aktualnej navi bo smigasz po europie kupujesz.

potrzebujesz haka bo chcesz pociagnac przyczepe placisz i hak sie otwiera

potrzebujesz 100KM wiecej bo bedziesz sie scigal na niuemieckiej autostradzie ? placisz i masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bizz napisał:

 

BMW poszło krok dalej. Mikropłatności - masz w samochodzie podgrzewane fotele, ale za ich użycie musisz zapłacić.

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/bmw-wprowadza-abonament-na-funkcje-ktore-masz-w-aucie.html

 

Dokąd ten świat zmierza?

 

Ale tak już jest. Ja usługi online oraz nawigację mam w abonamencie. Jeśli nie będzie opłacony to nie będą działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

podobnie jak w Wawie

tu tez mozna sie obyc.

Pewnie tak.... choc dla mnie Wiedeń jest niedościgniony jeżeli chodzi o sprawnośc transportu publicznego.... pomijajac dojazd na lotnisko który trwa ze 30 minut z centrum w zasadzie wszedzie mozna dojechac metrem w 15-20 minut z centrum ...

 do tego kilka lat temu roczny bilet "na wszystko" bez znizek kosztował nieco ponizej 300 euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

To moze nie byc wcale takie glupie :ok: Ja np z podgrzewanych foteli korzystam max kilka razy w roku i w nowym aucie bym do tego nie doplacal.

Ale gdyby mozna bylo kipic "full wersje" niewiele drozej niz golasa + pozniej mikroplatnosci za faktyczny czas korzystania z niektorych fukncji to wg mnie ciekawa alternatywa.

No chyba, ze placimy jak za full wersje, a pozniej jeszcze dodatkowo to juz gruba przesada

 

Ja bym raczej uwierzył w kupowanie golasa w cenie full wersji i dodatkowe dopłacanie za usługi niż na odwrót.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

też to lubię - przynosi ulgę :ok:

 

 

W Jagu IMO grzeje za mocno. Nie da się tego używać nawet w najsłabszym ustawieniu. Albo ze mną jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

W Jagu IMO grzeje za mocno. Nie da się tego używać nawet w najsłabszym ustawieniu. Albo ze mną jest coś nie tak.

Mam 3 stopniową regulację ale i tak wyłączam po kilku minutach :ok:

Żona może dłużej się grzac ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Mam 3 stopniową regulację ale i tak wyłączam po kilku minutach :ok:

Żona może dłużej się grzac ;]

 

 

Dla mnie już pierwszy stopień to o wiele za dużo. Kilkadziesiąt sekund i mam dość.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, delco napisał:

Ale jest jedna rzecz która Volvo schrzanilo totalnie.... w trakcie jazdy woda z dachu spływa w okolicy klapki wlewu paliwa.... która w zimie obmarza... - w ciągu 4 lat jazdy kilka razy na stacji benzynowej brałem butelke z woda i polewałem klapke zeby zatankowac.... w zadnym innym samochodzie nie słyszałem o problemach z klapką...*

U mnie nigdy nie miałem z tym problemów ani w XC70 ani w V90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sherif napisał:

U mnie nigdy nie miałem z tym problemów ani w XC70 ani w V90.

Może chodzi o miejsce mocowania relingu? ew o jakies przetłoczenie? a może sama klapka jesst w nieco innym miejscu - w sensie że np 5 cm robi róznice?  - ostatniej zimy polewałem klapke 2 razy - mimo ze było w sumie bez wiekszych mrozów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delco napisał:

Może chodzi o miejsce mocowania relingu? ew o jakies przetłoczenie? a może sama klapka jesst w nieco innym miejscu - w sensie że np 5 cm robi róznice?  - ostatniej zimy polewałem klapke 2 razy - mimo ze było w sumie bez wiekszych mrozów...

Być może coś przerobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Być może coś przerobili.

Slad przymarzajacej wody ma na boku karoserii szerokośc ok 3 cm wiec niewiele potrzeba żeby trafiała lub nie trafiała w klapke... zreszta przez 4 lata spotkało mnie to może 6 czy 7 razy.... ale w innych samochodach ani razu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

 

Widocznie nie masz problemów z plecami, dla mnie to jedna z najważniejszych funkcji. Nic tak dobrze nie robi jak grzanko w plecki. 

 

z medycznego punktu widzenia nie do konca wskazane :) lepiej chłodzić. Tak twierdzi moja fizjoterapeutka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chojny napisał:

 

Nie znam się, mi pomaga rozgrzewać. 

 

To zdaje sie jest tak, ze neurolodzy zalecaja ogrzewac a ortopedzi chłodzić 😄 i rzekomo grzanie przynosi ulge ale jak przestaniesz grzac to bol wraca, czasem nawet na wyzszym poziomie a chłodzenie wygasza tez stany zapalne.

I faktycznie ja tez po całym dniu tyrania przy aucie albo jakims wiekszym wysiłku lubie goraca kapiel i wymoczyc kości, ale teorie o chłodzeniu przekazała mi fizjoterapeutka, ktora oprocz tego, ze jest adiunktem na AWF jest tez doktorem nauk medycznych. Wiec pewnie cos w tym jest 😄 zakladam, ze sie zna 😄 

 

Natomiast grzanie foteli w zimie jest przyjemne - to nie ulega watpliwosci :) chociaz ja tez dlugo nie wytrzymuje nawet na ustawieniu LOW.

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

podobnie jak w Wawie

tu tez mozna sie obyc.

Jakby jeszcze bylo wiecej tych aut na wynajem. Ja malo z auta korzystam no ale konkabina duzo jezdzi. Jak moge to jade rowerem albo Pankiem czy innym cudakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

 

droga eliminacji stawiam na X5 :)

 

X3 male cos i troche wstyd, szczegolnie po kia sorento

X6 duze, drogie i juz napewno by nie wytrzymal i sie chwalil na AK :)

zostaje X5

 

Ja obstawiam że Kie sobie zostawił i w związku z tym kupił X3 z jakimś większym silnikiem i M-pakietem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bizz napisał:

Dokąd ten świat zmierza?

Do tego, że producent złoi przez 10 lat kupę więcej szmalu niż teraz.

Raz zapłacisz za bajery przy kupnie, drugi raz za ich użytkowanie.

Co z tego, że grzane fotele se latem włączysz, zimą i tak zapłacisz jak za rok.

 

Coś jak z programami, używam jednego za 6 patyków już 8 lat i pouzywam jeszcze długo, ale teraz mogę to mieć za jedyne 2 koła na rok, ot taka oszczędność.

Nic własnego nie będzie, bogacze będą nam sracze na abonament w wynajętych domach udostępniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To moze nie byc wcale takie glupie :ok: Ja np z podgrzewanych foteli korzystam max kilka razy w roku i w nowym aucie bym do tego nie doplacal.

Ale gdyby mozna bylo kipic "full wersje" niewiele drozej niz golasa + pozniej mikroplatnosci za faktyczny czas korzystania z niektorych fukncji to wg mnie ciekawa alternatywa.

No chyba, ze placimy jak za full wersje, a pozniej jeszcze dodatkowo to juz gruba przesada

Kto Ci sprzeda full wersję za cenę golasa, jak Ty se potem płatnych funkcji możesz do końca tego auta nie użyć?

Chociaż i tak Cię dojadą, każde odpalenie zrobią płatne i pozamiatane.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

super opcja.

potrzebujesz aktualnej navi bo smigasz po europie kupujesz.

potrzebujesz haka bo chcesz pociagnac przyczepe placisz i hak sie otwiera

potrzebujesz 100KM wiecej bo bedziesz sie scigal na niuemieckiej autostradzie ? placisz i masz

Deal dla producenta auta jak cholera, szczególnie, że już raz za to zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Ale tak już jest. Ja usługi online oraz nawigację mam w abonamencie. Jeśli nie będzie opłacony to nie będą działać.

Do tego ludzie są przyzwyczajeni, płacisz za aktualizację map, przesyłane dane itd.

Idę w absurdy, ale z pomysłami współczesnych marketingowców dojdziemy do dodatkowo płatnego np. otwarcia schowka czy przestawienia lusterka.

I jeszcze są tacy co im się to podoba.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

Do tego ludzie są przyzwyczajeni, płacisz za aktualizację map, przesyłane dane itd.

Idę w absurdy, ale z pomysłami współczesnych marketingowców dojdziemy do np. otwarcia schowka czy przestawienie lusterka.

I jeszcze są tacy co im się to podoba.

 

 

JLR ma nową opcję: płacisz abonament i co 6 miesięcy możesz wziąć inne auto. Podoba mi się to. Na razie nie ma w Polsce ale może i u nas to zaoferują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał:

Deal dla producenta auta jak cholera, szczególnie, że już raz za to zapłacisz.

 

zakladam ze jednak cena bedzie po srodku za te bajery.

przeciez producent bedzie na tym zarabial z 20 lat , przez cale zycie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

JLR ma nową opcję: płacisz abonament i co 6 miesięcy możesz wziąć inne auto. Podoba mi się to. Na razie nie ma w Polsce ale może i u nas to zaoferują.

Opcja jest zajebista, zawsze nowa fura, itd.

Przecież kupno nowego to 500 koła, a tu pewnie chcą tylko 100 tysi (oby tylko tyle) za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Filipfm napisał:

z medycznego punktu widzenia nie do konca wskazane :) lepiej chłodzić. Tak twierdzi moja fizjoterapeutka

 

Moja mówi tak samo- jak złapią "korzonki" albo jakaś blokada wejdzie w kark to pierwsze co należy zrobić to łyknąć coś przeciwzapalnego i nie rozgrzewać bolącego miejsca.

Ale fakt- grzane stołki i kiera są przyjemne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

zakladam ze jednak cena bedzie po srodku za te bajery.

przeciez producent bedzie na tym zarabial z 20 lat , przez cale zycie auta.

Na starcie opuszczą parę złotych, by dobrze w reklamie wyglądało i nowoczesnym się wydawało, że to faktycznie dobry deal jest.

Po paru latach, jak nie będzie innej formy zakupu, nie będzie z czym ceny zakupu porównać.

Zresztą prawdopodobnie wogole na własność nic nie da się kupić, będziesz wynajmował za 3x tyle i się cieszył, że Cię na to stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Na starcie opuszczą parę złotych, by dobrze w reklamie wyglądało i nowoczesnym się wydawało, że to faktycznie dobry deal jest.

Po paru latach, jak nie będzie innej formy zakupu, nie będzie z czym ceny zakupu porównać.

Zresztą prawdopodobnie wogole na własność nic nie da się kupić, będziesz wynajmował za 3x tyle i się cieszył, że Cię na to stać.

 

przekonales mnie, zostawiam obecnego mini vana na zawsze :)

tylko kurcze on tez ma karte sim ktora dziala bez oplaty (to dziwne) i moze zglaszac rozne rzeczy do centrali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZUBERTO napisał:

Opcja jest zajebista, zawsze nowa fura, itd.

Przecież kupno nowego to 500 koła, a tu pewnie chcą tylko 100 tysi (oby tylko tyle) za pół roku.

 

No. Mi się podoba. Uczciwe.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

JLR ma nową opcję: płacisz abonament i co 6 miesięcy możesz wziąć inne auto. Podoba mi się to. Na razie nie ma w Polsce ale może i u nas to zaoferują.

 

Jak rozumiem to oni wspaniałomyślnie ponoszą koszty utraty wartości :phi:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sherif napisał:

Jak rozumiem to oni wspaniałomyślnie ponoszą koszty utraty wartości :phi:?

 

Tak. W obecnym abonamencie też tak mam, tylko wymiany auta rzadziej.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Tak. W obecnym abonamencie też tak mam, tylko wymiany auta rzadziej.

:ok:

Ok, rozumiem. Dla mnie osobiście szkoda $$$ na to. Prywatnie miałem ofertę na moją Skodę w abo to odrzuciłem z racji kosztów. Firmowo jest ok, bo to pracodawca ponosi koszty :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sherif napisał:

Ok, rozumiem. Dla mnie osobiście szkoda $$$ na to. Prywatnie miałem ofertę na moją Skodę w abo to odrzuciłem z racji kosztów. Firmowo jest ok, bo to pracodawca ponosi koszty :).

 

Mi wyszło, że cena komfortu związanego z brakiem martwienia się o eksploatację czy odsprzedaż auta nie jest aż tak wygórowana. Zwłaszcza w przypadku auta drogiego, niepopularnego, wymagającego w serwisie i zapewne trudnego do odsprzedaży.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy orientujecie się na jakim poziomie rabatowanie jest obecnie mercedes?Planuje zakup  GLC coupe i wiadomo ze rabat mile widziany ...narazie mam ofertę na 6 i 17% pytanie czy wynegocjował ktoś więcej?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ylona napisał:

Witam czy orientujecie się na jakim poziomie rabatowanie jest obecnie mercedes?Planuje zakup  GLC coupe i wiadomo ze rabat mile widziany ...narazie mam ofertę na 6 i 17% pytanie czy wynegocjował ktoś więcej?

 

Nie wiem czy udzielanie takich informacji świeżemu użytkownikowi jest wskazane :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ylona napisał:

Witam czy orientujecie się na jakim poziomie rabatowanie jest obecnie mercedes?Planuje zakup  GLC coupe i wiadomo ze rabat mile widziany ...narazie mam ofertę na 6 i 17% pytanie czy wynegocjował ktoś więcej?

To zalezy tutaj niektorzy dostaja 30% wiec probuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

 

Nie wiem czy udzielanie takich informacji świeżemu użytkownikowi jest wskazane :phi:

Pamiętaj ze świeży-a  tez kiedyś musi od  jakiegoś posta zacząc  ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2020 o 09:38, bizz napisał:

 

BMW poszło krok dalej. Mikropłatności - masz w samochodzie podgrzewane fotele, ale za ich użycie musisz zapłacić.

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/bmw-wprowadza-abonament-na-funkcje-ktore-masz-w-aucie.html

 

Dokąd ten świat zmierza?

 

Spoko, akurat w BMW to już dzisiaj temat kodowania, montażu retrofitów jest tak rozpracowany na forach, że okaże się że po gwarancji wszyscy będą jeździli zhakowanymi "full opcjami" odpalonymi przez jakiegoś pryszczatego nastolatka z forum.

 

Z tymi fotelami to chyba autor trochę popłynął, ale funkcje które głównie są realizowane za pomocą rozbudowanej elektroniki (rozpoznawanie znaków, integracja z Iphone, asystent długich) jak najbardziej mogą być tak sprzedawane.

 

A tak BTW to oni już to ćwiczyli integracja z Iphone od 2016 była sprzedawana w ramach rocznej opłaty, od 2019 przeszli na opłatę jednorazową. Także póki co chyba rynek tego nie łyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

To zalezy tutaj niektórzy dostają 30% wiec próbuj. 

Dziękuje za odpowiedź ,jeśli 30 % jest do osiągnięcia to super .....kurczę swoją drogą trzeba mieć gadane żeby taki rabat ugrać ;) zapewne mi sie nie uda ale będę próbować 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrus napisał:

A tak BTW to oni już to ćwiczyli integracja z Iphone od 2016 była sprzedawana w ramach rocznej opłaty, od 2019 przeszli na opłatę jednorazową. Także póki co chyba rynek tego nie łyka.

Kwestia czasu. Kiedyś też nie płaciło się abo za odtwarzaną muzykę czy dodatkowe pakiety TV ala Netflix. Oczywiście dalej jest i będzie grupa ludzi którym starczy DVB czy FM, ale są tacy co są skłonni zapłacić te kilka Euro aby mieć muzykę dobrej jakości bez reklam. Podobnie będzie za autami, coraz więcej usług dodatkowych, wspieranych zdalnie czy kontrolowanych zdalnie. Od iluś już lat koncerny inwestują w infrastrukturę IT i dla nich to będzie dodatkowy zysk czerpany z usług. Być może będzie tak, ze producent np może zdalnie odblokować pakiet dodatkowej mocy na kilka miesięcy, bo użytkownik zapłaci za to abo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ylona napisał:

Dziękuje za odpowiedź ,jeśli 30 % jest do osiągnięcia to super .....kurczę swoją drogą trzeba mieć gadane żeby taki rabat ugrać ;) zapewne mi sie nie uda ale będę próbować 😁

@wujek chyba za mało mordek dał które oddałyby nieco ironiczny wydzwiek tego przekazu o 30%....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sherif napisał:

Kwestia czasu.

Oraz ceny... przyznasz że skoro pakiet netflixu na 4 odbiorniki kosztuje 52 zł to nie jest to cena zaporrowa...  natomiast cena 4 zł za minute rozmowy przez komórke pod koniec lat 90-tych była zaporowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.