Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, delco napisał:

@wujek chyba za mało mordek dał które oddałyby nieco ironiczny wydzwiek tego przekazu o 30%....

czyli mam rozumiec ze 30 % jest mocno przesadzone? wiec jaki to zakres 20-25% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ylona napisał:

Dziękuje za odpowiedź ,jeśli 30 % jest do osiągnięcia to super .....kurczę swoją drogą trzeba mieć gadane żeby taki rabat ugrać ;) zapewne mi sie nie uda ale będę próbować 😁

W Mercedesie nie masz co liczyć na 30%. Jeśli auto nie jest w jakiejś super wyprzedaży stockowej to granica 20% raczej jest maksymalna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delco napisał:

Mysliz że poziomu jaki osiągnął @Ryb na te dwa Jagi trudno bedzie osiagnąć? no chyba że Twins sie postara....

 

Wynegocjowałem duży rabat żeby pokazać, że potrafię. A następnie kupiłem za cenę z cennika żeby pokazać, że mnie stać.

;l

 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ylona napisał:

czyli mam rozumiec ze 30 % jest mocno przesadzone? wiec jaki to zakres 20-25% ?

na GLC, które schodzi jak ciepłe bułki nie ma IMO szans. Jeśli masz 17% to raczej jest to dobra oferta, myślę że 20% to jest granica max.

 

30% jest za to do osiągnięcia w Audi i BMW.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz___F napisał:

W Mercedesie nie masz co liczyć na 30%. Jeśli auto nie jest w jakiejś super wyprzedaży stockowej to granica 20% raczej jest maksymalna.

Kolega z pracy kupil  C220? Wersja za ok 300 tys z rabatem  18 % - bylo to 3 auto u tego dealera w ciagu kilku lat....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, delco napisał:

Kolega z pracy kupil  C220? Wersja za ok 300 tys z rabatem  18 % - bylo to 3 auto u tego dealera w ciagu kilku lat....

Ja 5 lat temu glc kupiłem z rabatem 13% ale to były pierwsze miesiące sprzedaży tego modelu, 2 lata temu na S z wyprzedaży rocznika nie chcieli rozmawiać o większym rabacie niż 18%. 

Edytowane przez Łukasz___F
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bergerac napisał:

przecież cennik jest producenta, nie dilera ?

No nie wiem , w lodzi pewna rzecz kosztowała np 3000 a w wawie 2500 co dalo finalnie ze to samo auto wyjsciowo  w wawie bylo tańsze o kilka tys od takiego samego w lodzi .

 

 

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Marcin79 napisał:

No nie wiem , w lodzi pewna rzecz kosztowała np 3000 a w wawie 2500 co dalo finalnie ze to samo auto wyjsciowo  w wawie bylo tańsze o kilka tys od takiego samego w lodzi .

 

 

 

   

Pewna czyli jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sdss napisał:

 

Cenniki mercedesa wszędzie jest taki sam ponieważ konfiguracja do złożenia auta jest ogólnie dostępna,inna cena może wynikać z wybranych opcji które dołożymy....co innego rabaty tutaj każdy dealer ma inne

Edytowane przez ylona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ylona napisał:

Cenniki mercedesa wszędzie jest taki sam ponieważ konfiguracja do złożenia auta jest ogólnie dostępna,inna cena może wynikać z wybranych opcji które dołożymy....co innego rabaty tutaj każdy dealer ma inne

Pewnie tak jak ze wszytkim - im bardziej widać że ktos chce kupić własnie mercedesa tym mniejszy rabat dostanie... 3-4 lata temu przymierzalem sie do E klasy kombi (w sumie doszegdłem do wniosku że za bardzo emerycki dla mnie) i po 20 minutach rozmowy rabat wynosił 12%.... - pewnie to nie wszystko bo bardzo nie nastawałem na obnizke - ale nie sadze by dalo sie ugrać dużo wiecej - w znaczeniu ponad 20%....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informacyjnie największy rabat otrzymałam od brokera 20 %....zastanawiam się na ile to bezpieczne nigdy nie miałam do czynienia z taką"instytucją"......u dealera raczej nie są zainteresowani dać taki rabat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ylona napisał:

Tak tylko informacyjnie największy rabat otrzymałam od brokera 20 %....zastanawiam się na ile to bezpieczne nigdy nie miałam do czynienia z taką"instytucją"......u dealera raczej nie są zainteresowani dać taki rabat....

Jeśli tak jak pisałaś, dostałaś u dealera 17% to nie warto ryzykować dla tych 3% nawet gdyby to było m9del AMG za 500 tyś 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Jeśli tak jak pisałaś, dostałaś u dealera 17% to nie warto ryzykować dla tych 3% nawet gdyby to było m9del AMG za 500 tyś 

też tak uważam, zawsze lepiej (jeśli jest taka możliwość) kupić auto w salonie, w którym będzie późniejszy serwis. Zwłaszcza jeśli mówimy o użytkownikach indywidualnych, którzy nie mają żadnego przełożenia na importera/producenta. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakoś omijam brokerów szerokim łukiem. U dilera, nie mając wielkiego ciśnienia można naprawdę dobrze kupić. Ostatni zakup nie był wcale planowany, miała być zmiana za rok ale telefon od zaprzyjaźnionego sprzedawcy spowodował zakup. 

 

Oferta była petarda. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Jeśli tak jak pisałaś, dostałaś u dealera 17% to nie warto ryzykować dla tych 3% nawet gdyby to było m9del AMG za 500 tyś 

Kolega kupił kiedyś 5 od brokera , auto wylądowało na parkingu policyjnym  .

 

Brokerzy jakieś numery podatkowe robili, nawet nie rozumiem jakie  .... w końcu chyba po roku policja uwolinła koledze auto.   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ylona napisał:

Tak tylko informacyjnie największy rabat otrzymałam od brokera 20 %....zastanawiam się na ile to bezpieczne nigdy nie miałam do czynienia z taką"instytucją"......u dealera raczej nie są zainteresowani dać taki rabat....

Masz konfiguracje? Jesteś zdecydowana na zakup? Wyślij zapytanie do wszystkich dealerów w PL z informacją że przy 20% rabatu jesteś gotowa od razu zamówić auto. Może akurat komus brakuje do planu sprzedażowego i sprzeda z takim rabatem.

A jak nie, to nic nie tracisz :ok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy szanowne grono może napisać czego można spodziewać się w Hondzie? Wiem że to nie premium, ale cenią jakby byli 😄 

Drugi raz robię podejście do CRV i drugi raz w sumie nic więcej poza promocjami ze strony/lakierem nie chcą dać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goden napisał:

A czy szanowne grono może napisać czego można spodziewać się w Hondzie? Wiem że to nie premium, ale cenią jakby byli 😄 

Drugi raz robię podejście do CRV i drugi raz w sumie nic więcej poza promocjami ze strony/lakierem nie chcą dać.

 

 

w bmw to z 30% ale honda to dywaniki....

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Masz konfiguracje? Jesteś zdecydowana na zakup? Wyślij zapytanie do wszystkich dealerów w PL z informacją że przy 20% rabatu jesteś gotowa od razu zamówić auto. Może akurat komus brakuje do planu sprzedażowego i sprzeda z takim rabatem.

A jak nie, to nic nie tracisz :ok:

Zdecydowana jestem ,wysyłałam z 5 emalii i 3 nie bylo zainteresowanych dać taki rabat odpisali ze dostałam duży rabat i oni nie mogą zaproponować lepszej ceny 😄 2 nie odpisało nawet ...ale ciśnienia nie mam jakoś ze musi być już mogę poczekać ...ale faktycznie prześledzę dealerów i powysyłam kilka emalii i zobaczymy ;)  może faktycznie komuś będzie zależało żeby sprzedać bez angażowania sie zbytnio bo klient wybrał już co chce,w zasadzie przerzucenie zamówienia ...dam znać jak się sytuacja potoczy dalej ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za waszą namową wysłałam do dealerów zapytanie ....wyprzedając pytania ;) nie nie do wszystkich haha ale do co najmniej 12 (kurcze ale ze mnie Grażyna biznesu 😂)

pomału spływają oferty i narazie 3 odpisało ze nie są w stanie dać takiego rabatu i nie napisali wogole o jego wysokości....2 deklaruje 19% , jeden 11% ....i jeden 15% z tym ze jeśli zamówię teraz a odbiorę w listopadzie to załapie się na wyprzedaż rocznika i wtedy będzie mógł się zbliżyć do oczekiwanego przeze mnie rabatu,w zasadzie skłaniam się przy ostatnim ponieważ jest najbliżej i ew. serwis mogłabym robić u nich...ale poczekam do poniedziałku niech spłynie reszta i wybiorę ostatecznie...oferty brokerów odrzuciłam w zasadzie z automatu bo nie mam przekonania ,a wy mnie tylko w tym utwierdziliście,nie chciałabym odbierać nowiutkiego auta po roku z policji ;) jeśli wogóle ...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ylona napisał:

Za waszą namową wysłałam do dealerów zapytanie ....wyprzedając pytania ;) nie nie do wszystkich haha ale do co najmniej 12 (kurcze ale ze mnie Grażyna biznesu 😂)

pomału spływają oferty i narazie 3 odpisało ze nie są w stanie dać takiego rabatu i nie napisali wogole o jego wysokości....2 deklaruje 19% , jeden 11% ....i jeden 15% z tym ze jeśli zamówię teraz a odbiorę w listopadzie to załapie się na wyprzedaż rocznika i wtedy będzie mógł się zbliżyć do oczekiwanego przeze mnie rabatu,w zasadzie skłaniam się przy ostatnim ponieważ jest najbliżej i ew. serwis mogłabym robić u nich...ale poczekam do poniedziałku niech spłynie reszta i wybiorę ostatecznie...oferty brokerów odrzuciłam w zasadzie z automatu bo nie mam przekonania ,a wy mnie tylko w tym utwierdziliście,nie chciałabym odbierać nowiutkiego auta po roku z policji ;) jeśli wogóle ...

 

A co za różnica gdzie kupisz a gdzie serwisujesz? Ja żadnego z moich Mitsubishi nie kupiłem u najbliższego dilera (bo inni mieli lepsze oferty) ale serwisowałem właśnie tam. I tak na serwisie zarabiają więcej (przynajmniej w Mitsu, bo ceny serwisu mają mocno niepromocyjne).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

A co za różnica gdzie kupisz a gdzie serwisujesz? Ja żadnego z moich Mitsubishi nie kupiłem u najbliższego dilera (bo inni mieli lepsze oferty) ale serwisowałem właśnie tam. I tak na serwisie zarabiają więcej (przynajmniej w Mitsu, bo ceny serwisu mają mocno niepromocyjne).

 

Nooo w sumie i racja swoją Kugę tez kupiłam gdzie indziej a gdzie indziej serwisuje...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2020 o 20:28, bergerac napisał:

 

 

30% jest za to do osiągnięcia w Audi i BMW.

O ile w BMW jeszcze się trafiają takie kwiatki to Audi obecnie zmieniło politykę (zwłaszcza na nowe modele). Albo dobre znajomosci albo „rzeźba” Z handlowcem i więcej czasu, żeby taki rabat dźwignąć. Covid i zmienił sytuacje odrobine.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2020 o 10:26, Łukasz___F napisał:

Masz konfiguracje? Jesteś zdecydowana na zakup? Wyślij zapytanie do wszystkich dealerów w PL z informacją że przy 20% rabatu jesteś gotowa od razu zamówić auto. Może akurat komus brakuje do planu sprzedażowego i sprzeda z takim rabatem.

A jak nie, to nic nie tracisz :ok:

Ja już kiedyś pisałem jak można się „dogadać” bo w końcu nikt charytatywnie nie pracuje i handlowiec prowizje by chciał jednak zarobić. 
 

obecnie w niektórych markach mogą chyba zapomnieć o zrobieniu planów do bonusa finansowego, dlatego wielu dealerów czy nawet polskich dystrybutorow „usztywnilo” politykę 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎17‎.‎07‎.‎2020 o 16:30, Dark_Knight napisał:

 

A co za różnica gdzie kupisz a gdzie serwisujesz? Ja żadnego z moich Mitsubishi nie kupiłem u najbliższego dilera (bo inni mieli lepsze oferty) ale serwisowałem właśnie tam. I tak na serwisie zarabiają więcej (przynajmniej w Mitsu, bo ceny serwisu mają mocno niepromocyjne).

 

 

Jedyna roznica to, ewentualnie moga dac pozniej jakis rabat na serwis jesli auto z ich dystrybucji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Chorzyn napisał:

Aaaa no to tak. Myślałem, ze na konfiguracje tez 🤷‍♂️
 

Niedawno przy ogarniętym handlowcu można było tyle szarpnąć 

Biznesa też możesz skonfigurować. Biznes to stały rabat kwotowy im droższa fura tym mniej opłacalny.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chorzyn napisał:

Ja już kiedyś pisałem jak można się „dogadać” bo w końcu nikt charytatywnie nie pracuje i handlowiec prowizje by chciał jednak zarobić. 

Przy grubszych tematach, handlowiec nie podejmuje decyzji tylko kierownik/dyrektor salonu, przynamniej tak była w moim przypadku, aczkolwiek dobrze zmotywowany handlowiec będzie się bardziej starał w rozmowie z przełożonym ;]

8 godzin temu, Chorzyn napisał:

obecnie w niektórych markach mogą chyba zapomnieć o zrobieniu planów do bonusa finansowego, dlatego wielu dealerów czy nawet polskich dystrybutorow „usztywnilo” politykę 

Dodatkowo niektórzy mają obawy czy dotrwają do końca roku, a jak już nawet zrobią plan to czy będzie miał im kto wypłacić bonusa. :ok: Słabo to wygląda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2020 o 14:40, PawelWaw napisał:

 

w bmw to z 30% ale honda to dywaniki....

 

Nie do konca. Bywaja momenty, w ktorych dobrze rabatują. Na przełomie roku CTR z 2019 mozna było wyrwać za 140k przy cenie katalogowej blisko 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2020 o 07:28, Chorzyn napisał:

Ja już kiedyś pisałem jak można się „dogadać” bo w końcu nikt charytatywnie nie pracuje i handlowiec prowizje by chciał jednak zarobić. 

Przy drogich autach duży rabat się robi przez demo. Zamawiasz do produkcji. Potem rejestrują na demo, użyczają Ci i po kilku msc sprzedają. 

Jak pracowałem u importera, to z tym się ostro walczylo, ale taki wal ciężko wykryć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drogich autach duży rabat się robi przez demo. Zamawiasz do produkcji. Potem rejestrują na demo, użyczają Ci i po kilku msc sprzedają. 
Jak pracowałem u importera, to z tym się ostro walczylo, ale taki wal ciężko wykryć... 
A gdzie tutaj jest interes dla salonu? Zarabiają na tym okresie najmu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:
6 godzin temu, bnow napisał:
Przy drogich autach duży rabat się robi przez demo. Zamawiasz do produkcji. Potem rejestrują na demo, użyczają Ci i po kilku msc sprzedają. 
Jak pracowałem u importera, to z tym się ostro walczylo, ale taki wal ciężko wykryć... 

A gdzie tutaj jest interes dla salonu? Zarabiają na tym okresie najmu?

pewnie na demowki salon dostaje znacznie niższą cenę niż na auta do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:
8 godzin temu, bnow napisał:
Przy drogich autach duży rabat się robi przez demo. Zamawiasz do produkcji. Potem rejestrują na demo, użyczają Ci i po kilku msc sprzedają. 
Jak pracowałem u importera, to z tym się ostro walczylo, ale taki wal ciężko wykryć... 

A gdzie tutaj jest interes dla salonu? Zarabiają na tym okresie najmu?

Salon kupi auto do demo np. z rabatem 40% odsprzeda z rabatem 32% i wszyscy zadowoleni, poza importerem :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bnow napisał:

Przy drogich autach duży rabat się robi przez demo. Zamawiasz do produkcji. Potem rejestrują na demo, użyczają Ci i po kilku msc sprzedają. 

Jak pracowałem u importera, to z tym się ostro walczylo, ale taki wal ciężko wykryć... 

 

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to raczej nie jest oferta dla przypadkowego klienta z ulicy ;]

 

 

Potwierdzam, dobra opcja jak się ma odpowiednie układy w salonie.  :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.