Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, bnow napisał:

 

Pojęcia nie mam. Brałem 530d xdrive w Mpakiecie.

No właśnie. Ja chciałem noPb i Xdrive i bez Mpakietów to się nie dało przy 5tce. W 3GT z takim konfigiem  za to można było naliczyć rabat flotowy :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

No właśnie. Ja chciałem noPb i Xdrive i bez Mpakietów to się nie dało przy 5tce. W 3GT z takim konfigiem  za to można było naliczyć rabat flotowy :bzik:

 

Diesel i Mpakiet to najbardziej banalny konfig, więc pewnie dlatego łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bnow napisał:

 

W grudniu zamawiałem do produkcji 5er - odbiór w maju. Rabat 24%. Mamy kilka BMW we flocie, raptem parę sztuk, ale podpięli pod flotę ten zakup.

Koleżanka z pracy przez kontakty(mąż) w dużej grupie budowalnej brała w grudniu M135i z rabatem 28%. Też produkcja i odbiór w kwietniu.

 

Najlepiej podpiąć się pod kogoś dużego, jak jest taka możliwość.

Ja się dogadałem z jednym dealerem, że nasi pracownicy mogą kupować u nich samochody z naszym firmowym rabatem. Finalnie nie udało się przebić 28% koleżanki na M135i. Cóż są widać lepsi 🙂   


 

Na aktualne BMW mieliśmy Golfa 8 rabatu, wiec jak piszesz są sytuacje gdzie się da ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sherif napisał:

Podobnie tłumaczyli, ale ja tego nie chciałem :).

 

540i wjechało, czy 550i ?:-)

Ładnie zrobione 550i, cennikowo za 540 k, proponowali koledze za ca 400 kPLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bnow napisał:

 

540i wjechało, czy 550i ?:-)

Ładnie zrobione 550i, cennikowo za 540 k, proponowali koledze za ca 400 kPLN

Nie .. nie ten budżet :). Jakiś podstawowy motor noPb z Xdrive + trochę wyposażenia, bez Mpakietów i dopłaty do felg. 3GT podobny konfig, tylko bogatsza wersja.

Za rok będę zmieniał auto, więc pewnie jesienią trzeba będzie zabrać sie za konfigurację. Planuje spr raz jeszcze z BMW, może tym razem lepiej pójdzie :), bo 3ci raz nie Volvo nie chcę zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
BMW poszło krok dalej. Mikropłatności - masz w samochodzie podgrzewane fotele, ale za ich użycie musisz zapłacić.
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/bmw-wprowadza-abonament-na-funkcje-ktore-masz-w-aucie.html
 
Dokąd ten świat zmierza?
Pójdą dalej, wszystkie auta będą takie same, a mikropłatnościami będzie się je konfigurować pod siebie.

Za x lat będą wątki, kupiłem fajne auto, a po miesiącu okazało się, że zniknęła połowa opcji ;)

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 7.10.2020 o 19:02, Łukasz___F napisał:

Mnie nie chcieli dać 35% na x3m, dawali 32 ale nie wziąłem :)

Troszkę odgrzeję temat 😁 zakładam, że to rabat flotowy? Ja szukam czegoś na JDG i gdybym dostał 32% na X3M to bym brał bez zastanawiania. Jesli możesz to podeślij na priv namiar na sprzedawcę.

Ogólnie to ceny poszły drastycznie w górę i prędzej kupię Teslę niż dam 350k za 2 litrowego benzyniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sosen85 napisał:

Troszkę odgrzeję temat 😁 zakładam, że to rabat flotowy? Ja szukam czegoś na JDG i gdybym dostał 32% na X3M to bym brał bez zastanawiania. Jeśli możesz to podeślij na priv namiar na sprzedawcę.

Ogólnie to ceny poszły drastycznie w górę i prędzej kupię Teslę niż dam 350k za 2 litrowego benzyniaka.

Nie pamiętam który dealer dał taki rabat, rozmawiałem wtedy chyba z 3-4 salonami gdyż oni mieli ten model z 2019 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sosen85 napisał:

Troszkę odgrzeję temat 😁 zakładam, że to rabat flotowy? Ja szukam czegoś na JDG i gdybym dostał 32% na X3M to bym brał bez zastanawiania. Jesli możesz to podeślij na priv namiar na sprzedawcę.

Ogólnie to ceny poszły drastycznie w górę i prędzej kupię Teslę niż dam 350k za 2 litrowego benzyniaka.

Jakby 32℅ dali to lecę po po 2ke niestety tyle mi nie dały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Jakby 32℅ dali to lecę po po 2ke niestety tyle mi nie dały. 

Kiedyś były rabaty kwotowe, poza tym co X3M a co 2ka ;), kolega z roboty czeka teraz na niby super ofertę na 5kę. Zobaczymy czy się zmieści w limicie :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Kiedyś były rabaty kwotowe, poza tym co X3M a co 2ka ;), kolega z roboty czeka teraz na niby super ofertę na 5kę. Zobaczymy czy się zmieści w limicie :phi:.

W poprzedniej robocie mieliśmy zniżki na premiumy 20% ale tak z ulicy to nie wiem. 5ka fajna ale pewnie najlepsze oferty na diesele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak watek o premiumach a nie chce zakladac nowego to moze ktos wie czy wielkosciowo w srodku (miejsce dla ludzi i na bagaze) bmw x3 jest mniejsze, wieksze czy podobne do c4gp z 2016 ?
w c4gp mam 7 miejsc ale bez tego wytrzymam bo uzywam tego z 5 razy na rok.
 
Będzie na pewno mniejszy bagażnik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zbynek napisał:

518d Business Edition kosztuje 160kPLN brutto, nie wiem jak z rabatami na tą wersję.

Taptaraptap
 

 

Od 160 tys zk z ich finansowaniem. Kilka opcji i robi się cena ok. 200 tys zł po rabacie.

 

4 godziny temu, RABIN napisał:

2 lata temu mialem okazje kupic A6 nowa za 120t. brutto dzis to nieosiagalna cena. Pluje sobie w brode do teraz.

 

Cena kosmos. Pewnie 2.0 tdi 163 km. Rok temu nowa buda była do wyrwania za ok. 150 tys zł.

 

 

3 godziny temu, Rado_ napisał:
4 godziny temu, RABIN napisał:
2 lata temu mialem okazje kupic A6 nowa za 120t. brutto dzis to nieosiagalna cena. Pluje sobie w brode do teraz.

Jeszcze 1,5 roku temu widziałem Q5 z dsg, 4x4 i kilkoma bajerami ponizej 150 tyś. Brutto.

.tak, 2.0 tdi 163, ale strasznie biedne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał:

jak watek o premiumach a nie chce zakladac nowego to moze ktos wie czy wielkosciowo w srodku (miejsce dla ludzi i na bagaze) bmw x3 jest mniejsze, wieksze czy podobne do c4gp z 2016 ?

w c4gp mam 7 miejsc ale bez tego wytrzymam bo uzywam tego z 5 razy na rok.

 

Pisze z pamięci. 😂

Kolega ma to i to ale z tego co kojarze citroen ma o wiele większy bagażnik.   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Od 160 tys zk z ich finansowaniem. Kilka opcji i robi się cena ok. 200 tys zł po rabacie.

 

 

Cena kosmos. Pewnie 2.0 tdi 163 km. Rok temu nowa buda była do wyrwania za ok. 150 tys zł.

 

 

.tak, 2.0 tdi 163, ale strasznie biedne 

Dla mnie byloby wystarczajace za te pieniadze. Klima 3 strefy, zegary wirtualne, automat, navi, 4x4, klapa elektryczna, kola 18 i wiele innych, co takiego jeszcze w Q5 za 145 tyś mialo by by.jak to jest bieda, to sorry.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wujek napisał:

W poprzedniej robocie mieliśmy zniżki na premiumy 20% ale tak z ulicy to nie wiem. 5ka fajna ale pewnie najlepsze oferty na diesele. 

Może być od biedy i diesel ale Xdrive. Kolega jak sobie skonfigurował to wyszło ponad 300kzł :bzik:. Dodatkowo nasza firma leasingowa nalicza sobie niezły narzut bo to premium i drogi serwis 8-), więc po ustaleniu ceny zakupu mamy kolejny problem jak zbić ratę. Jak znów mi tak będą gadać to kupię Kie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sherif napisał:

Może być od biedy i diesel ale Xdrive. Kolega jak sobie skonfigurował to wyszło ponad 300kzł :bzik:. Dodatkowo nasza firma leasingowa nalicza sobie niezły narzut bo to premium i drogi serwis 8-), więc po ustaleniu ceny zakupu mamy kolejny problem jak zbić ratę. Jak znów mi tak będą gadać to kupię Kie :).

Z kia to tylko Stinger. Choc pikanie asystentow moze doprowadzic do szalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Z kia to tylko Stinger. Choc pikanie asystentow moze doprowadzic do szalu.

Stingera już poprzednio kupowałem :), nawet nie dane było mi się nim przejechać. Teraz bardziej w Sorento bym celował, podoba mi się to auto :ok:.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rado_ napisał:

Dla mnie byloby wystarczajace za te pieniadze. Klima 3 strefy, zegary wirtualne, automat, navi, 4x4, klapa elektryczna, kola 18 i wiele innych, co takiego jeszcze w Q5 za 145 tyś mialo by by.jak to jest bieda, to sorry.

Było teraz +40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rado_ napisał:

Dla mnie byloby wystarczajace za te pieniadze. Klima 3 strefy, zegary wirtualne, automat, navi, 4x4, klapa elektryczna, kola 18 i wiele innych, co takiego jeszcze w Q5 za 145 tyś mialo by by.jak to jest bieda, to sorry.

Masz taką ofertę? Te samochody za 145 nie miały takiego wyposażenia.  Musiałby to być rabat jakieś 30%, jak nie lepiej od ceny katalogowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Masz taką ofertę? Te samochody za 145 nie miały takiego wyposażenia.  Musiałby to być rabat jakieś 30%, jak nie lepiej od ceny katalogowej 

Było równo 55 tyś od katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taką ofertę? Te samochody za 145 nie miały takiego wyposażenia.  Musiałby to być rabat jakieś 30%, jak nie lepiej od ceny katalogowej 
Jak mam mówię że to było z półtora roku temu widziałem na własne oczy ale ja wiem że ty wiesz lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sherif napisał:

Jak znów mi tak będą gadać to kupię Kie

Jeżeli mówisz poważnie to nie Ty jedyny... trafia mnie w segmencie premium kilka rzeczy:

1. brak bezproblemowo dostepnych cenników

2 niejasna polityka rabatowa

3. strasznie biedne podstawowe wersje. - np 5 czy 6 lat temu w BMW serii 5 w podstawie nie bylo podgrzewanych lusterek

4. abstakcyjnie wysokie dopłaty za byle co - jakis czas temu w X5 ładowarka indukcyjna do telefonu wymagała doplaty troszke ponad 3 tys zl.

_- OK wiem moge kupiś np hyundaia ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delco napisał:

Jeżeli mówisz poważnie to nie Ty jedyny... trafia mnie w segmencie premium kilka rzeczy:

1. brak bezproblemowo dostepnych cenników

2 niejasna polityka rabatowa

3. strasznie biedne podstawowe wersje. - np 5 czy 6 lat temu w BMW serii 5 w podstawie nie bylo podgrzewanych lusterek

4. abstakcyjnie wysokie dopłaty za byle co - jakis czas temu w X5 ładowarka indukcyjna do telefonu wymagała doplaty troszke ponad 3 tys zl.

_- OK wiem moge kupiś np hyundaia ;) 

 

Osobiście śmieszą mnie te klasyfikacji na premiumy i inne.  Znaczek na masce też ma dla mnie mniejsze znaczenie, ale to moja opinia ;) .  Auto ma wyglądać, jeździć, być dobrze zrobione i odpowiednio wyposażone. Dlatego poprzednio mocno zastanawiałem się nad Stinger, 3Gt a kupiłem znów Volvo. Teraz mam nadzieję, że znajdę w końcu coś innego i ciekawszego niż Volvo. Polityka rabatowa jest bardzo zbliżona wszędzie .. trzeba pytać i męczyć. Choć np w niektórych markach jak Kia w danym momencie mówią,że jest np max 3% i nic więcej się nie ugra. No i w BMW spotkałem się z głupotami, typu na to rabat damy a na to nie damy 8-).

Nie spotkałem się, żeby nie było cenników, jedynie w Subaru wkurzało mnie zawsze, że jest .. w Euro, no i w Kii dostałem wydrukowany czarno-biały + folder druknięty na drukarce. Wersje aut bywają różne ale jak się porównuje auta klasy BMW 5 to raczej już baardzo dużo mają w podstawie, choć widać lukratywne braki jak się np porówna do .. Kii. To, że każdy chce zarobić na dodatkach to widać niemal u każdej droższej marki, Volvo też potrafiło doliczyć typu system bezkluczykowy 9kzł :bzik: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, delco napisał:

Jeżeli mówisz poważnie to nie Ty jedyny... trafia mnie w segmencie premium kilka rzeczy:

1. brak bezproblemowo dostepnych cenników

2 niejasna polityka rabatowa

3. strasznie biedne podstawowe wersje. - np 5 czy 6 lat temu w BMW serii 5 w podstawie nie bylo podgrzewanych lusterek

4. abstakcyjnie wysokie dopłaty za byle co - jakis czas temu w X5 ładowarka indukcyjna do telefonu wymagała doplaty troszke ponad 3 tys zl.

_- OK wiem moge kupiś np hyundaia ;) 

Teraz druga strona Honda Mazda najwyższa wersja ma wszystko. Chcesz jeden gadżet i najtańsza wersje nie da się 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

 

Osobiście śmieszą mnie te klasyfikacji na premiumy i inne.  Znaczek na masce też ma dla mnie mniejsze znaczenie, ale to moja opinia ;) .  Auto ma wyglądać, jeździć, być dobrze zrobione i odpowiednio wyposażone. Dlatego poprzednio mocno zastanawiałem się nad Stinger, 3Gt a kupiłem znów Volvo. Teraz mam nadzieję, że znajdę w końcu coś innego i ciekawszego niż Volvo. Polityka rabatowa jest bardzo zbliżona wszędzie .. trzeba pytać i męczyć.

To jest dla mnie masakra, kupno to zawsze meczarnia, wole tak jak jest w AU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

 

Osobiście śmieszą mnie te klasyfikacji na premiumy i inne.  Znaczek na masce też ma dla mnie mniejsze znaczenie, ale to moja opinia ;) .  Auto ma wyglądać, jeździć, być dobrze zrobione i odpowiednio wyposażone. Dlatego poprzednio mocno zastanawiałem się nad Stinger, 3Gt a kupiłem znów Volvo. Teraz mam nadzieję, że znajdę w końcu coś innego i ciekawszego niż Volvo. Polityka rabatowa jest bardzo zbliżona wszędzie .. trzeba pytać i męczyć. Choć np w niektórych markach jak Kia w danym momencie mówią,że jest np max 3% i nic więcej się nie ugra. No i w BMW spotkałem się z głupotami, typu na to rabat damy a na to nie damy 8-).

Nie spotkałem się, żeby nie było cenników, jedynie w Subaru wkurzało mnie zawsze, że jest .. w Euro, no i w Kii dostałem wydrukowany czarno-biały + folder druknięty na drukarce. Wersje aut bywają różne ale jak się porównuje auta klasy BMW 5 to raczej już baardzo dużo mają w podstawie, choć widać lukratywne braki jak się np porówna do .. Kii. To, że każdy chce zarobić na dodatkach to widać niemal u każdej droższej marki, Volvo też potrafiło doliczyć typu system bezkluczykowy 9kzł :bzik: .

To dlaczego zawsze kierujesz sie największym rabatem  ?

😀

 

Btw co nie pasuje ze dostales w kia wydruk z drukarki ?

....to nie lata.90 ze katalog musialbyc bardziej pachnący od auta... dzisiaj wszystko jest w.necie.

 

Na miejscu sprzedawcy bym powiedział.....wejdź pan na kia.pl tam jest info... szanujmy lasy .

Edytowane przez Marcin79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

Nie spotkałem się, żeby nie było cenników, jedynie w Subaru wkurzało mnie zawsze, że jest .. w Euro

to jest doskonały przykład na to jak firma poradziła sobie z rynkiem europejskim, różnymi walutami oraz wahaniami kursów

z punktu widzenia systemu informatycznego i zarządzania tym jest to mega uproszczenie eliminujące wiele problemów i błędów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bielaPL said:

to jest doskonały przykład na to jak firma poradziła sobie z rynkiem europejskim, różnymi walutami oraz wahaniami kursów

 

Tak sobie doskonale poradzila, ze sprzedaz oscyluje w okolicach promili i pewnie za chwile calkowicie znikna :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 21:55, PawelWaw napisał:

jak watek o premiumach a nie chce zakladac nowego to moze ktos wie czy wielkosciowo w srodku (miejsce dla ludzi i na bagaze) bmw x3 jest mniejsze, wieksze czy podobne do c4gp z 2016 ?

w c4gp mam 7 miejsc ale bez tego wytrzymam bo uzywam tego z 5 razy na rok.

 

To będzie przepaść. Ja mam G01 a kolega obok parkuje ten autobus. Pamiętaj, że BMW ma silnik wzdłużnie za przednią osią i to już powoduje, że kabina jest dużo mniejsza jak auto o podobnych gabarytach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sherif napisał:

 

Teraz mam nadzieję, że znajdę w końcu coś innego i ciekawszego niż Volvo.

 

Pewnie i tak kupisz Volvo ;] Zbyt długie przywiązanie do marki (>2 auta) skutkuje doszukiwaniem się u konkurencji negatywów i skłanianie się ku sprawdzonej marce ;l

Chyba, że Volvo Cie rozczaruje to już nie będzie na nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, marcindzieg said:

Żeby mieć sprzedaż to trzeba mieć co sprzedawać :)

 

To tez, ale ciezko sprzedawac w PL jak dzisiaj auto kosztuje 100kPLN a za miesiac juz 110 bo sie kurs waluty zmienil ;]

Troche to niepowazne mimo wszystko...

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

To dlaczego zawsze kierujesz sie największym rabatem  ?

😀

 

Btw co nie pasuje ze dostales w kia wydruk z drukarki ?

....to nie lata.90 ze katalog musialbyc bardziej pachnący od auta... dzisiaj wszystko jest w.necie.

 

Na miejscu sprzedawcy bym powiedział.....wejdź pan na kia.pl tam jest info... szanujmy lasy .

Kieruje się wysokością raty, bo takie mam kryterium. Rabatem wcale się nie kieruje, tylko odpowiadam na post odnośnie rabatów.

W Kii dopiero w 3cim salonie (które miały Stingera) udało mi się obejrzeć auto, ale nie udało się porozmawiać ze sprzedawcą, bo była kolejka jak za PRL. Dlatego na szybko dostałem wydrukowany folder i cennik ze stojaka. Taki trochę folklor, bo nigdzie indziej nie widziałem wydruków a jestem taki, że wolę na spokojnie w domu poczytać dane techniczne i zobaczyć katalog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

to jest doskonały przykład na to jak firma poradziła sobie z rynkiem europejskim, różnymi walutami oraz wahaniami kursów

z punktu widzenia systemu informatycznego i zarządzania tym jest to mega uproszczenie eliminujące wiele problemów i błędów ;]

Świetnie, ale klienta interesuje zapłata w walucie obowiązującej w tym kraju ;], waluty też nie skaczą z dnia na dzień jak w latach 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.