Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, sherif napisał:

Kieruje się wysokością raty, bo takie mam kryterium. Rabatem wcale się nie kieruje, tylko odpowiadam na post odnośnie rabatów.

W Kii dopiero w 3cim salonie (które miały Stingera) udało mi się obejrzeć auto, ale nie udało się porozmawiać ze sprzedawcą, bo była kolejka jak za PRL. Dlatego na szybko dostałem wydrukowany folder i cennik ze stojaka. Taki trochę folklor, bo nigdzie indziej nie widziałem wydruków a jestem taki, że wolę na spokojnie w domu poczytać dane techniczne i zobaczyć katalog.

Jak kto woli , w bmw czasami to z sprzedawca na godzine trzeba sie umawiać.

 

Klient roszczeniowy  jesteś i tyle  😀😁

Edytowane przez Marcin79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To tez, ale ciezko sprzedawac w PL jak dzisiaj auto kosztuje 100kPLN a za miesiac juz 110 bo sie kurs waluty zmienil ;]

Troche to niepowazne mimo wszystko...

Z drugiej strony mogłeś kupować ja waluta nisko stała :)

Ale fakt - to dziwne jest.

A z innej beczki - tam gdzie kiedyś był stolik z kanapami, wielki TV gdzie leciały reklamy i wydarzenia teraz jest lada z logo Mazdy. I cała ta część została przeznaczona do obsługi tej marki. Także jakbyś potrzebował serwis w Krk to są bardzo dobrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, komor napisał:

 

Pewnie i tak kupisz Volvo ;] Zbyt długie przywiązanie do marki (>2 auta) skutkuje doszukiwaniem się u konkurencji negatywów i skłanianie się ku sprawdzonej marce ;l

Chyba, że Volvo Cie rozczaruje to już nie będzie na nie patrzeć.

Nie, nie jestem fanem marki. Fanem byłem jak miałem Subaru, bo te auta były .. inne i miały to coś. Volvo jest dobrze zrobionym autem i tyle, raz trafiłem na mega wyprzedaż modelu, więc dostałem świetnie auto w cenie Passata. Drugi raz wyszło jakoś tak z braku dobrej alternatywy. Oczywiście mają swoje wady, które czasem wkurzają, jak brak kontrolki świateł do czego do dziś po 5 latach nie mogę przywyknąć, ale mają też dużo zalet. Aha, żeby nie było miałem wycenę na Outbacka rata znacznie przewyższała V90 i była w ok A6 :bzik:.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, marcindzieg said:

Z drugiej strony mogłeś kupować ja waluta nisko stała :)

Ale fakt - to dziwne jest.

A z innej beczki - tam gdzie kiedyś był stolik z kanapami, wielki TV gdzie leciały reklamy i wydarzenia teraz jest lada z logo Mazdy. I cała ta część została przeznaczona do obsługi tej marki. Także jakbyś potrzebował serwis w Krk to są bardzo dobrzy :)

 

Dzieki, obawiam sie, ze za chwile salony Mazdy tez powoli zaczna sie zwijac...

W zeszlym roku zanotowali ok 70% spadek sprzedazy.

Jak nie ogarna na szybko hybryd/elektrykow w gamie to kary za emisje ich dobija w EU.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin79 napisał:

Jak kto woli , w bmw czasami to z sprzedawca na godzine trzeba sie umawiać.

 

Klient roszczeniowy  jesteś i tyle  😀😁

BMW akurat mam obok, byłem 2 razy jak wybierałem auto, mało klientów i super obsługa. W innym salonie BMW to samo. Niestety polityka cenowa BMW i mojego leasignodawcy przekreśliła ten pomysł. Może tym razem się uda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

BMW akurat mam obok, byłem 2 razy jak wybierałem auto, mało klientów i super obsługa. W innym salonie BMW to samo. Niestety polityka cenowa BMW i mojego leasignodawcy przekreśliła ten pomysł. Może tym razem się uda :).

W kia tez mam super obsługę. Kawa , herbata ... a stingera od ręki dostałem aby sobie pojeździć 😁 .

 

Majac 200 tys to w bmw sie dostanie 130i :) a w kia 3.3 turbo 4x4 :) ... wiec brak katalogu bym przeżył . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin79 napisał:

W kia tez mam super obsługę. Kawa , herbata ... a stingera od ręki dostałem aby sobie pojeździć 😁 .

 

Majac 200 tys to w bmw sie dostanie 130i :) a w kia 3.3 turbo 4x4 :) ... wiec brak katalogu bym przeżył . 

Może inaczej brak katalogu wspomniałem jako ciekawostkę :). Bardziej mnie dobiło podejście do klienta 8-).

Na mocy auta aż tak mi nie zależało, ale fakt, że BMW z podstawową benzyną wyglądało słabo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rado_ napisał:
17 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:
Masz taką ofertę? Te samochody za 145 nie miały takiego wyposażenia.  Musiałby to być rabat jakieś 30%, jak nie lepiej od ceny katalogowej 

Jak mam mówię że to było z półtora roku temu widziałem na własne oczy ale ja wiem że ty wiesz lepiej

 

Ja mam oferty pojazdów, które mnie interesowały na mailu i również z tamtego okresu Q5 w rodzinie były osoby zainteresowane tym modelem, dlatego mówię, że to były biedaki jak na Q5, gdyż nie posiadały opcji, o których piszesz. Pomyśl nawet tak logicznie, Q5, 4x4, automat, diesel, za 145 tys to jest mega oferta mając na uwadze klasę samochodu. Uważasz, że mogły mieć jeszcze te opcje dodatkowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja mam oferty pojazdów, które mnie interesowały na mailu i również z tamtego okresu Q5 w rodzinie były osoby zainteresowane tym modelem, dlatego mówię, że to były biedaki jak na Q5, gdyż nie posiadały opcji, o których piszesz. Pomyśl nawet tak logicznie, Q5, 4x4, automat, diesel, za 145 tys to jest mega oferta mając na uwadze klasę samochodu. Uważasz, że mogły mieć jeszcze te opcje dodatkowe? 
Kolego, czy coś piłeś? Ze Ty nie widziałeś, to znaczy, ze nie było? Nawet na otomoto były, a ja widziałem na własne oczy fizycznie w salonie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado_ oferty na otomoto w szczególności te atrakcyjne to auta widmo !!! Co innego oferta dilera na emailu. 

Nie raz nie dwa dzwoniłem za atrakcyjnym autem z otomoto i jak się pozniej okazywało "tego juz nie mamy ale zaproponuje panu coś innego" oczywiście znacznie drożej :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Ja mam oferty pojazdów, które mnie interesowały na mailu i również z tamtego okresu Q5 w rodzinie były osoby zainteresowane tym modelem, dlatego mówię, że to były biedaki jak na Q5, gdyż nie posiadały opcji, o których piszesz. Pomyśl nawet tak logicznie, Q5, 4x4, automat, diesel, za 145 tys to jest mega oferta mając na uwadze klasę samochodu. Uważasz, że mogły mieć jeszcze te opcje dodatkowe? 

Tak, mógł mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sherif napisał:

Osobiście śmieszą mnie te klasyfikacji na premiumy i inne.

Hm - dla mnie od czasów Jaya ta nazwa jest wyjatkowo ironiczna i chyba tak ją tu wiekszość odbiera ... a moze nie?

22 godziny temu, sherif napisał:

Polityka rabatowa jest bardzo zbliżona wszędzie .. trzeba pytać i męczyć.

Ok tylko ja nie lubie robić z kupna samochodu  peregrynacji po dealerach - chciałbym usiiąść przed komputerem i sprawdzic na króte z aut mnie stać sposród tych co spełniają moje wymagania - wiem dziwny jestem ;) 

 

22 godziny temu, sherif napisał:

Nie spotkałem się, żeby nie było cenników,

Ależ na wielu stronach internetowych znalezienie cennika jest dość trudne - nie powiem że niemozliwe bo pewnie sa sposoby - jak kupowaleś kiedys Volvo to pewnie pamiętasz pelne cenniki w łatwym do znalezienia miejscu. popatrz teraz jak wyglada cennik i znajdź go tak jak np 5 lat temu w trzecim kliknięciu 

 

22 godziny temu, sherif napisał:

Wersje aut bywają różne ale jak się porównuje auta klasy BMW 5 to raczej już baardzo dużo mają w podstawie

Nie wątpię - ale 5 czy 6 lat temu do tańszej wersji trzeba bylo dopłacic za podgrzewane lusterka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado_ oferty na otomoto w szczególności te atrakcyjne to auta widmo !!! Co innego oferta dilera na emailu. 
Nie raz nie dwa dzwoniłem za atrakcyjnym autem z otomoto i jak się pozniej okazywało "tego juz nie mamy ale zaproponuje panu coś innego" oczywiście znacznie drożej :hehe:
Byc może, byly to oferty dilerów. Oststni samochód tak kupilem. Była oferta dilera na allegro. Po kontakcie okazalo się się, ze jest lepiej niż napisali. Czy zakładasz, ze wszystkie oferty dilerów to ściema? Z tum q5 to byla wersja biznes plus dodatki. Ja ja widziałem na żywo, a na otomoto było wiele identycznych ofert, wiec nie zakładam, że to była sciema.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Rado_ said:

Byc może, byly to oferty dilerów. Oststni samochód tak kupilem. Była oferta dilera na allegro. Po kontakcie okazalo się się, ze jest lepiej niż napisali. Czy zakładasz, ze wszystkie oferty dilerów to ściema? Z tum q5 to byla wersja biznes plus dodatki. Ja ja widziałem na żywo, a na otomoto było wiele identycznych ofert, wiec nie zakładam, że to była sciema.

 

A to nie bylo jakos przy okazji zmiany modelu na nowszy?

Bo porownywanie np ceny z wyprzedazy rocznika dodatkowo przy okazji zmiany gamy modelowej do biezacej oferty nie ma zadnego sensu.

Pozniej powstaja takie "legendy", ze ktos dostal XX% rabatu tylko zapomina dodac w jakich okolicznosciach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A to nie bylo jakos przy okazji zmiany modelu na nowszy?
Bo porownywanie np ceny z wyprzedazy rocznika dodatkowo przy okazji zmiany gamy modelowej do biezacej oferty nie ma zadnego sensu.
Pozniej powstaja takie "legendy", ze ktos dostal XX% rabatu tylko zapomina dodac w jakich okolicznosciach
 
W tamtym roku dopiero byl lift q5. Te auta były z wyprzedaży rocznika, ale nie pamietam dokładnie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marcin79 napisał:

Właśnie bylem w kia

Stinger 3.3 , katalog cena 239.

Za 230 pewnie by sprzedali.

Jak ktos stasunkowo malo jezdzi to bardzo fajne auto. 

Bardzo fajne i jedyną tak fajna KIA. jeżeli tylko komuś nie przeszkadzają braki w wyposażeniu, multimediach, itd, to jest to ciekawa propozycja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A to nie bylo jakos przy okazji zmiany modelu na nowszy?

Bo porownywanie np ceny z wyprzedazy rocznika dodatkowo przy okazji zmiany gamy modelowej do biezacej oferty nie ma zadnego sensu.

Pozniej powstaja takie "legendy", ze ktos dostal XX% rabatu tylko zapomina dodac w jakich okolicznosciach ;)

 

Bylo rok temu, przy okazji również covidu.

Wtedy były oferty na bmw g20 z wyprzedaży z rabatami -30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, delco napisał:

Hm - dla mnie od czasów Jaya ta nazwa jest wyjatkowo ironiczna i chyba tak ją tu wiekszość odbiera ... a moze nie?

Mam wrażenie, że mniejszość :).

10 godzin temu, delco napisał:

Ok tylko ja nie lubie robić z kupna samochodu  peregrynacji po dealerach - chciałbym usiiąść przed komputerem i sprawdzic na króte z aut mnie stać sposród tych co spełniają moje wymagania - wiem dziwny jestem ;) 

IMO tak się nie da, może przy małych tanich autach z porównywalnym wyposażeniem tak, ale już przy kompakcie można go kupić zarówno za 70k jak i 250k, różne poziomy rabatów też nie ułatwiają wyboru. Ja zazwyczaj ograniczam się do 2-3 modeli i po obejrzeniu proszę o wyceny. Jak zdecyduje co to doprecyzowuje cennik. Tak przynajmniej staram się robić, bo ostatnio jak kupowałem auto dla żony to musiałem podjąć decyzje w 30min na to co jest. Czasem można sobie pomóc filtrem na np takim olx, zakładając przedział cenowy, klasę auta i np rodzaj napędu.

 

10 godzin temu, delco napisał:

Ależ na wielu stronach internetowych znalezienie cennika jest dość trudne - nie powiem że niemozliwe bo pewnie sa sposoby - jak kupowaleś kiedys Volvo to pewnie pamiętasz pelne cenniki w łatwym do znalezienia miejscu. popatrz teraz jak wyglada cennik i znajdź go tak jak np 5 lat temu w trzecim kliknięciu 

Nie miałem nigdy z tym większych problemów, może poza eCitygo, gdzie poprostu usuneli cennik z www, bo auto nie było dostępne.

 

1 godzinę temu, Rado_ napisał:

Byc może, byly to oferty dilerów. Oststni samochód tak kupilem. Była oferta dilera na allegro. Po kontakcie okazalo się się, ze jest lepiej niż napisali. Czy zakładasz, ze wszystkie oferty dilerów to ściema? Z tum q5 to byla wersja biznes plus dodatki. Ja ja widziałem na żywo, a na otomoto było wiele identycznych ofert, wiec nie zakładam, że to była sciema.

Ostatnio tak pomogłem w wyborze auta dla rodziców. Oferta dealera na Otomoto była prawdziwa (mam nadzieję, bo auto jeszcze nie odebrane :) ) i zrobiliśmy deal. Podobnie też kupiłem Skodę. Natomiast niestety nie jest to zasada i jest wiele aut widm, które mają jedynie ściągnąć klientów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

Właśnie bylem w kia

Stinger 3.3 , katalog cena 239.

Za 230 pewnie by sprzedali.

Jak ktos stasunkowo malo jezdzi to bardzo fajne auto. 

Szkoda, że te auto dostępne jest obecnie tylko z jednym silnikiem. Plus, że zostawili AWD.

Jak auto z placu to może puszczą taniej, bo z oferty na www na 2020 to -8kzł jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rado_ napisał:
Godzinę temu, Marcin79 napisał:
Właśnie bylem w kia
Stinger 3.3 , katalog cena 239.
Za 230 pewnie by sprzedali.
Jak ktos stasunkowo malo jezdzi to bardzo fajne auto. 

Nie lepiej za te pieniądze Audi, Merc, BMW?

Nie da sie, premiumy maja jakas dziwna polityke i w tym zakresie cenowym dostaniesz tylko 260KM a to dziwne bo z tego samego silnika w Golfie czy Seacie masz 310KM. Mozna chipa zrobic ale to znow w aucie za 230k troche ryzykowne. To nie klasa B gdzie silnik i robocizna tania. Jak chcesz cos o podobnych osiagach to 300k trzeba liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak pomogłem w wyborze auta dla rodziców. Oferta dealera na Otomoto była prawdziwa (mam nadzieję, bo auto jeszcze nie odebrane ) i zrobiliśmy deal. Podobnie też kupiłem Skodę. Natomiast niestety nie jest to zasada i jest wiele aut widm, które mają jedynie ściągnąć klientów.
A czy to nie jest reguła, ze te auta widm sa ofertą firm leasingowych, brokerów itp. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie, premiumy maja jakas dziwna polityke i w tym zakresie cenowym dostaniesz tylko 260KM a to dziwne bo z tego samego silnika w Golfie czy Seacie masz 310KM. Mozna chipa zrobic ale to znow w aucie za 230k troche ryzykowne. To nie klasa B gdzie silnik i robocizna tania. Jak chcesz cos o podobnych osiagach to 300k trzeba liczyc.
Jak wazne osiągi to moze zrobić swapa w wartburgu i tez wgniecie w fotel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sherif napisał:

Mam wrażenie, że mniejszość :).

A to mnie zmartwiłeś - bo miałem lepsze mniemanie o stopniu wysublimowanego dowcipu kacikowiczów ;)

 

50 minut temu, sherif napisał:

IMO tak się nie da, może przy małych tanich autach z porównywalnym wyposażeniem tak, ale już przy kompakcie można go kupić zarówno za 70k jak i 250k, różne poziomy rabatów też nie ułatwiają wyboru.

Też prawda, wyposażenie może podnieść cenę 2x. Co nie zmienia faktu że gdyby cenniki i rabaty byly bardziej jawne łatwiej byłoby o racjonalniejszy wybór.  peradoksalnie działa to też na szkode firm samochodowych - oczywiscie miło jest trafić frajera który za np audi BMW 5  zapłaci cene cennikową bo nie jest swiadomy (albo nie ma zdolnosci negocjacyjnych) ew rabatów. Tylko medal ma dwie strony i wielu kupuje samochody tańszych marek sądząc że na droższe ich nie stać.

 

Godzinę temu, sherif napisał:

Nie miałem nigdy z tym większych problemów, może poza eCitygo, gdzie poprostu usuneli cennik z www, bo auto nie było dostępne.

Pokazesz jak np dojśc do cennika BMW czy volvo w 2-3 kliknieciach?

Wiem że zawsze mozna coś znależć ale mam wrażenie że kiedys było prościej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rado_ napisał:
Godzinę temu, sherif napisał:
Ostatnio tak pomogłem w wyborze auta dla rodziców. Oferta dealera na Otomoto była prawdziwa (mam nadzieję, bo auto jeszcze nie odebrane emoji4.png ) i zrobiliśmy deal. Podobnie też kupiłem Skodę. Natomiast niestety nie jest to zasada i jest wiele aut widm, które mają jedynie ściągnąć klientów.

A czy to nie jest reguła, ze te auta widm sa ofertą firm leasingowych, brokerów itp. ?

Takich nawet nie biorę nigdy pod uwagę, jak dzwonię to tylko do dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, delco napisał:

Pokazesz jak np dojśc do cennika BMW czy volvo w 2-3 kliknieciach?

Wiem że zawsze mozna coś znależć ale mam wrażenie że kiedys było prościej

Google twoim przyjacielem jest :).

Pierwszy link:

https://www.volvocars.com/pl/sprzedaz/sprzedaz/cenniki-i-broszury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał:

Google twoim przyjacielem jest :).

Pierwszy link:

https://www.volvocars.com/pl/sprzedaz/sprzedaz/cenniki-i-broszury

 

Ok działa:ok: - ale (wiem że marudzę) to nie 3 kliknieciami przez strone Volvo ;) - poza tym cennik volvo np w roku 2016 był dużo dokladniejszy:old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Google twoim przyjacielem jest :).

Pierwszy link:

https://www.volvocars.com/pl/sprzedaz/sprzedaz/cenniki-i-broszury

 

Tylko gdzie tu pokazują wyposażenie?

Ten cennik jest chory, nawet nie wiadomo czym się różnią od siebie dane wersje.

W konfiguratorze - podobnie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, goden napisał:

Tylko gdzie tu pokazują wyposażenie?

Ten cennik jest chory, nawet nie wiadomo czym się różnią od siebie dane wersje.

W konfiguratorze - podobnie...

To już nie do mnie te pretensje, zapewne w menu danego modelu jest jakieś porównanie, czy specyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sherif napisał:

To już nie do mnie te pretensje, zapewne w menu danego modelu jest jakieś porównanie, czy specyfikacje.

Pretensji do Ciebie nie mam, zauważam jedynie, że np w przypadku volvo trzeba naprawdę dokładnie przeanalizować konfigurator wszystkich wersji wyposażenia żeby było wiadomo co w danej wersji jest w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, goden napisał:

Pretensji do Ciebie nie mam, zauważam jedynie, że np w przypadku volvo trzeba naprawdę dokładnie przeanalizować konfigurator wszystkich wersji wyposażenia żeby było wiadomo co w danej wersji jest w standardzie.

Dlatego pisze że cennik np w 2016 roku był dużo bardziej przyjazny - zawierał także cennik wyposażenia dodatkowego oraz pakiety z rabatami ;) a teraz d.. blada.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delco napisał:

Dlatego pisze że cennik np w 2016 roku był dużo bardziej przyjazny - zawierał także cennik wyposażenia dodatkowego oraz pakiety z rabatami ;) a teraz d.. blada.. 

To wejdź sobie np na model XC40 PHEV i tam będziesz miał właśnie cennik z wyjaśnieniem opcji i podsumowaniem :). Jak wejdziesz w nie trendy auto jak V90 i to jeszcze bez PHEV to masz tylko zgrubne podsumowanie :).

Ja kupowałem w 2016 XC70 to miałem katalog z cenami i "ptaszkami" danej opcji w wersji papierowej i na www. W 2019 było V90 i też tak samo. Teraz nie zgłębiałem tematu, ale fakt, że dla V90 nie mogłem czegoś podobnego znaleźć. Czasem jest tak jak coś zmieniają w danym modelu w cenniku, albo poprostu jest błąd.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

To wejdź sobie np na model XC40 PHEV i tam będziesz miał właśnie cennik z wyjaśnieniem opcji i podsumowaniem

Ok rozumiem - tyle że nie planuję tego modelu kupić.

 

4 minuty temu, sherif napisał:

a kupowałem w 2016 XC70 to miałem katalog z cenami i "ptaszkami" danej opcji w wersji papierowej i na www. W 2019 było V90 i też tak samo. Teraz nie zgłębiałem tematu, ale fakt, że dla V90 nie mogłem czegoś podobnego znaleźć.

Dokładnie o tym mówię... a skutek może być dla volvo taki że kupie auto innej marki... ale pewnie oni dalej myślą że sa "sprite"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurując BMW można spędzić nie jeden wieczór i najlepiej robić to ze szklaneczką czegoś mocniejszego by percepcja była lepsza.

Tam wiele opcji jest powiązanych lub wyklucza się a jest ich grube dziesiątki. Do tego dobrze jest orientować się co dana opcja robi. Trochę pomaga ten konfigurator bo przy większości jest legenda i można podejrzeć na grafice jak zmienia się auto. Ale jako posiadacz i tak nie orientuję się czym różni się jeden Live Cocpit od drugiego z połączeniem z usługami...

Salony są przygotowane na to i mają wygodne stanowiska obsługi kupującego gdzie sprzedawca powinien pomóc przebrnąć przez zamówienie.

 

Odnośnie audi q5 i rabatów - poprzedniego maja wybierałem swoje auto i tak dobrych cen nie miałem. Podobnie szli jak BMW. Wyprzedaż rocznika i niepewność Covidowa dawała około -25% od cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Harp napisał:

Konfigurując BMW można spędzić nie jeden wieczór i najlepiej robić to ze szklaneczką czegoś mocniejszego by percepcja była lepsza.

Tam wiele opcji jest powiązanych lub wyklucza się a jest ich grube dziesiątki. Do tego dobrze jest orientować się co dana opcja robi. Trochę pomaga ten konfigurator bo przy większości jest legenda i można podejrzeć na grafice jak zmienia się auto. Ale jako posiadacz i tak nie orientuję się czym różni się jeden Live Cocpit od drugiego z połączeniem z usługami...

Salony są przygotowane na to i mają wygodne stanowiska obsługi kupującego gdzie sprzedawca powinien pomóc przebrnąć przez zamówienie.

 

 

Potwierdzam. Konfigurowałem tak X3 i X5. Był bardzo wygodny fotel i bardzo ładna pani. Kazałem sobie więc wszystko tłumaczyć żeby to trwało jak najdłużej a i tak zupełnie nic nie zapamiętałem. W końcu nie kupiłem ale i tak warto było.

:hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

Potwierdzam. Konfigurowałem tak X3 i X5. Był bardzo wygodny fotel i bardzo ładna pani. Kazałem sobie więc wszystko tłumaczyć żeby to trwało jak najdłużej a i tak zupełnie nic nie zapamiętałem. W końcu nie kupiłem ale i tak warto było.

:hehe:

 

 

Mogłeś prosić panią by zaprezentowała walory terenowe i przewozowe auta. Jakaś próba podjazdu na stok z pontonem lub zjazd na plaże z nartami... 

Może wtedy byś coś zapamiętał. :hmm:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Harp napisał:

Mogłeś prosić panią by zaprezentowała walory terenowe i przewozowe auta. Jakaś próba podjazdu na stok z pontonem lub zjazd na plaże z nartami... 

Może wtedy byś coś zapamiętał. :hmm:

 

Dali mi auto na kilka dni, sam sobie jeździłem po plażach i stokach. To zapamiętałem, nie zapamiętałem tylko nic z tej konfiguracji. Jeśli jesteś zdrowym mężczyzną to też byś nie zapamiętał. ;]

W końcu wymyśliłem, że podam im kilka opcji "must have" a reszta mnie nie obchodzi i niech mi zrobią listę z tego co mają na stocku. Najlepszy sposób żeby się nie użerać z konfiguratorami.

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Sam jestem na etapie zamiany samochodu. Nie dosc, ze ceny idą cały czas do góry, to dodatkowo spadają rabaty i wsparcia finansowe, vide. BMW, Volvo, Merc.

No bo teraz jest najgorszy czas na kupno samochodu. Nie lepiej wrócić do tematu na przełomie listopada/grudnia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 06:32, Vadero napisał:

No bo teraz jest najgorszy czas na kupno samochodu. Nie lepiej wrócić do tematu na przełomie listopada/grudnia? 

Generalnie kończy mi się leasing na początku czerwca, także na listopada/grudzień chciałbym odebrać już nowy samochód, a obecny sprzedać jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie czasy nastały na zmianę samochód, może trochę oderwane od rzeczywistości AK ale będąc ostatnio w salonie Porsche, model  911 4S do produkcji 5% rabatu, odbiór 1 lub 2 kwartał 2022 🤦‍♂️ Dla stałych Klientów 6%. 
 

Salon Mercedesa próba zamówienia nowego Sprintera, samej budy w zasadzie - kontener pod zamówienie, czas oczekiwania 12.2021. Zakupione dwa ostatnie egzemplarze z placu rabat 20% przy czym bardzo bogato wyposażone co nie było nikomu potrzebę. 
A45s tu ciekawostka, zamówiona w lutym, odbiór końcówka maja rabat blisko 19%. 
 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, johny napisał:

Ciężkie czasy nastały na zmianę samochód, może trochę oderwane od rzeczywistości AK ale będąc ostatnio w salonie Porsche, model  911 4S do produkcji 5% rabatu, odbiór 1 lub 2 kwartał 2022 🤦‍♂️ Dla stałych Klientów 6%. 
 

Salon Mercedesa próba zamówienia nowego Sprintera, samej budy w zasadzie - kontener pod zamówienie, czas oczekiwania 12.2021. Zakupione dwa ostatnie egzemplarze z placu rabat 20% przy czym bardzo bogato wyposażone co nie było nikomu potrzebę. 
A45s tu ciekawostka, zamówiona w lutym, odbiór końcówka maja rabat blisko 19%. 
 

 

A na A sedan 35 ciekawe ile by dali. Poniżej 200k nie schodzą na otomoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.