Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Tak, na BMW mam trochę lepsze propozycje, także możesz jeszcze pocisnąć sprzedawcę, ale czy ktoś będzie skory do negocjacji w sytuacji, kiedy brakuje samochodów?

Auto potrzebuje na lipiec, więc powiedziano mi na początku spotkania, że bez problemu. Pod koniec mówili, że może być różnie, bo niektóre kombi produkują się już rok. Dzięki za info z rabatem. BMW traktuje jako backup, po obmacaniu auta trochę mi przeszła na niego ochota.

 

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

XC70 to była stary model, ale też i czasy trochę inne.

To było zaledwie 5.5 roku temu :).

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jak wyżej. Co też potwierdza, że trafiają się okazje.

Może nie okazje a raczej nałożenie się czasu kiedy dany model jest już jakiś czas a inny jest nowy. W tym samym czasie rozważałem BMW 3GT, auto znacznie większe i dla mnie ładniejsze niż zwykła trójka (po za środkiem) i była podobna sytuacja cenowa w stosunku do nowej trójki, która dopiero co weszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Harp napisał:

Ja tam przeglądam sobie forum X3 i widziałem dzisiaj wpis, że gość ma propozycję rabatu 14% na auto z placu i tyle samo za auto ze slotu produkcyjnego, już po lifcie, z dostawą miesiąc dwa.

Obecnie kupno auta skomplikowało się troszeczkę. Jest dużo restrykcji na wyposażenie, które wpadają i wypadają, terminy dostaw odlatują w kosmos, wiele zamówień jest kasowanych, auta które się wyprodukuje a nie mają zamawianego wyposażenia i tak sprzedają się na pniu po lepszych cenach. Same ceny też wzrosły a elastyczność sprzedawców znacznie spadła. Generalnie wsparcie klienta jest obcinane.

Ok, czyli pokrywa się to z tym co się dowiedziałem (ok 11% na auto do produkcji). X3 podobno schodzą bez jakiś większych opóźnień. Część rzeczy w cenniku jest niedostępna, część jest w lepszej wersji (jak np wyświetlacz).

 

55 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jakaś marka, która nie daje rabatów? ;)

Subaru kiedyś nie dawało. Auto do produkcji oczywiście, po mojej dyskusji z dealerem, że miałem dwa Subaraki dostałem jakieś 2% :)

42 minuty temu, marcindzieg napisał:

Jeśli cena bez rabatu wynosi 200 kzł a z 30% rabatem 220 kzł to który bierzesz? Bo idąc Twoim tokiem myślenia to ten droższy bo w końcu każdy procent rabatu to ponad 2 kzł w kieszeni...

O to kolegom chodzi.

Liczy się cena końcowa. A nie to ile dostałeś rabatu.

Oczywiście, ze dla użytkownika liczy się cena końcowa, tylko no właśnie jaka jest ta końcowa ... :). Poza tym o tym co pisałem wyżej w wynajmie lepiej wychodzi auto droższe z większym upustem, niż takie z uczciwym cennikiem i zerowym upustem. Nie pytaj dlaczego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Oczywiście, ze dla użytkownika liczy się cena końcowa, tylko no właśnie jaka jest ta końcowa ... :). Poza tym o tym co pisałem wyżej w wynajmie lepiej wychodzi auto droższe z większym upustem, niż takie z uczciwym cennikiem i zerowym upustem. Nie pytaj dlaczego ...

No właśnie cena końcowa. A nie podejście typu "nie kupię auta jeśli nie dostanę na niego rabatu". Bo to jest typowy klient dla promocji typu "podnosimy ceny a potem damy rabat. I wyjdzie na to samo a klient zadowolony".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał:

No właśnie cena końcowa. A nie podejście typu "nie kupię auta jeśli nie dostanę na niego rabatu". Bo to jest typowy klient dla promocji typu "podnosimy ceny a potem damy rabat. I wyjdzie na to samo a klient zadowolony".

To tak nie działa z tymi cenami, że sobie podnoszą jak chcą, bo to raczej decyzja koncernu odnośnie polityki cenowej i rabatów.  Chyba w Kii jest najprościej bo rabat jest mniej więcej stały (czyt niski) od kilku lat. Ewentualnie są okresowe promocje np na wyprzedaż roczników, ale ostatnio to bardziej marketing niż sposób na kupienie taniej auta :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

Wróć i przeczytaj proszę raz jeszcze :)

Przeczytałem. Najpierw piszesz że wybierasz produkt z rabatem a potem że jednak taki bez rabatu. W tamtym wpisie trochę przeczysz sam sobie więc wybrałem pierwszą część wypowiedzi bo za bardzo nie wiedziałem którą wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

To tak nie działa z tymi cenami, że sobie podnoszą jak chcą, bo to raczej decyzja koncernu odnośnie polityki cenowej i rabatów. 

W spożywce działa doskonale. W AGD też :)

Kia i Q7 to takie przykłady trochę z tyłka. Można równie dobrze wziąść Citroena i jego 30% na wejściu. Co z tego że masz rabat jak cena wejściowa jest absurdalna. I o to mi raczej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

Przeczytałem. Najpierw piszesz że wybierasz produkt z rabatem a potem że jednak taki bez rabatu. W tamtym wpisie trochę przeczysz sam sobie więc wybrałem pierwszą część wypowiedzi bo za bardzo nie wiedziałem którą wybrać :)

 

zatem raz jeszcze :)

 

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

Kupujesz produkt czy rabat?

Może odwrotnie - Q7 za 200 bez rabatu czy Sorrento za 200 z 30% rabatem?

 

ad. 1. Kupuję produkt z rabatem.

 

ad.2. Wtedy można się zastanowić, czy faktycznie Q7 jest warte dopłaty aż takiej ilości pieniędzy, lecz co do zasady wybieram Q7.

 

Teraz już chyba wszystko jasne? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

W spożywce działa doskonale. W AGD też :)

Kia i Q7 to takie przykłady trochę z tyłka. Można równie dobrze wziąść Citroena i jego 30% na wejściu. Co z tego że masz rabat jak cena wejściowa jest absurdalna. I o to mi raczej chodzi.

I tak i nie. Jak robiłem wstępne przymiarki do kupna to było to starsze Sorento za 200, które rozczarowało i obecne x5 za coś 237 które robiło przyjemne wrażenie. Różnica w cenie spora ale w odbiorze jeszcze większa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sebbeks napisał:

X5 teoretycznie ma być grudzień/styczeń. A jak wyjdzie w praniu to się okaże.

Ktorego roku? Zamówienie maj, mial byc we wrześniu, a teraz info ze moze wejdzie na produkcje w grudniu, czyli u nas koniec stycznia. Ale nie liczę, ze to bedzie ostateczna data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ZUBERTO napisał:

Z kwoty wykupu z leasingu raczej nic już nie utargujesz. :phi:

 

Nie miałem na myśli zakończenia leasingu lecz jego rozpoczęcie, czyli ten etap gdzie jest jakieś pole do negocjacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Harp napisał:

I tak i nie. Jak robiłem wstępne przymiarki do kupna to było to starsze Sorento za 200, które rozczarowało i obecne x5 za coś 237 które robiło przyjemne wrażenie. Różnica w cenie spora ale w odbiorze jeszcze większa. 

X5 za 237kzł, nowe 8] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

X5 za 237kzł, nowe 8] ?

Trochę nakłamałem :]

Było to demo 2019, na początku covidowej wyprzedaży 2020. 

 

Skończyło się x3 nową, z placu, koniec 2019. Na x5 mnie nie stać. 

 

 

Jeden z naszych userów kupił wtedy taką tańszą x5. Nie wiem czy demo czy nową.

Fajne auto. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Harp napisał:

Trochę nakłamałem :]

Było to demo 2019, na początku covidowej wyprzedaży 2020. 

 

Skończyło się x3 nową, z placu, koniec 2019. Na x5 mnie nie stać. 

 

 

Jeden z naszych userów kupił wtedy taką tańszą x5. Nie wiem czy demo czy nową.

Fajne auto. 

 

Ok. Obecnie cennik zaczyna się od 284kzł, o rabat nawet nie pytałem ;), tym bardziej, że w BMW za każdy dodatek trzeba słono zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Harp napisał:

I tak i nie. Jak robiłem wstępne przymiarki do kupna to było to starsze Sorento za 200, które rozczarowało i obecne x5 za coś 237 które robiło przyjemne wrażenie. Różnica w cenie spora ale w odbiorze jeszcze większa. 

Wiadomo że BMW fajniejsze. Tylko trzeba uwzględnić więcej czynników. Jak bierzesz na wynajmem czy sprzedajesz po gwarancji to nic Cię nie obchodzi i wybór jest jasny. Natomiast jak na dłużej to już jest trochę inna sytuacja bo trzeba uwzględnić późniejsze koszty. Choć z drugiej strony Kia też nie jest specjalnie tania.

Choć tak jak wyżej napisałem - to złe przykłady i bardziej mi chodzi o np. takiego Citroena gdzie na wejściu dawali 30 % rabatu. Tylko cena wejściowa była z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Info z Volvo:

Na XC 60 do produkcji, wchodząc "z ulicy" dali 12% rabatu od cennika, wyjsciowo było coś 266kzł. Czas realizacji ~kwiecień/maj 2022.

I ciekawostka:

 

- chcę doposażyć auto w blind spot monitoring

- aaa, to nie ma opcji.

-???

- tzn jest, ale nie teraz. Zamowienie z tym systemem mogę potwierdzić na 2024r.

8]

 

Taka sytuacja.

  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sowik85 said:

Info z Volvo:

Na XC 60 do produkcji, wchodząc "z ulicy" dali 12% rabatu od cennika, wyjsciowo było coś 266kzł. Czas realizacji ~kwiecień/maj 2022.

I ciekawostka:

 

- chcę doposażyć auto w blind spot monitoring

 

Serio to nie jest wyposazenie seryjne w aucie za 250kPLN? :hehe:

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Serio to nie jest wyposazenie seryjne w aucie za 250kPLN? :hehe:

 

Nie jest :phi:.

Za to jest seryjnie regulacja lędźwiowa w fotelu kierowcy, gdzie w BMW trzeba dopłacać ;).

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rado_ napisał:

Tam tak jest, dostajesz nic i sobie dopłacaj w nieskończoność. 

Widac to zwlaszcza po tych nowych asystentach jazdy w korku czy aktywny tempomat. Za to wszystyko trzeba doplacac. Ba przyciemnione szyby w wiekszosci sa standardem w BMW 2800 :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sherif napisał:

Za to morze piano black masz w gratisie :phi:

 

Jeśli nie chcesz piano black to sobie możesz parę tysięcy dopłacić do karbonu, drewna cedrowego czy aluminium polerowanego penisem jeżozwierza.

:hehe:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hefi napisał:

Jak nie mają?
Jak dobrze poszukasz to będą elektrycznie regulowane chyba w 18tu miejscach/płaszczyznach

 

U mnie do wyboru jest regulacja w 8, 12, 14 i 18 płaszczyznach. Oczywiście z każdym krokiem cena takiego ficzera rośnie geometrycznie.

:hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

U mnie do wyboru jest regulacja w 8, 12, 14 i 18 płaszczyznach. Oczywiście z każdym krokiem cena takiego ficzera rośnie geometrycznie.

:hehe:

 

Spoko, tylko że w BMW możesz mieć i w 30płaszczyznach ale za regulację lędźwiów i tak musisz dopłacić :phi:.

W innych autach podobnej klasy jest zwykle tak, że te najtańsze mają min manualną regulację lędzwiów a potem już mają wszystkie elektryczną. Czasem jest różnica w 2 czy 4 kierunkach, ale nie ma tak, że nic nie ma jak się nie dopłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
U mnie do wyboru jest regulacja w 8, 12, 14 i 18 płaszczyznach. Oczywiście z każdym krokiem cena takiego ficzera rośnie geometrycznie.
:hehe:
 
Podejrzewam, że Rado trochę przesadza. Wszytkie fotele "z kółkiem" maja ta regulacje. Nie jeździłem na szmacianych fotelach to nie wiem jak jest w bieda wersjach.

Jak wyżej. Za wszytko trzeba dopłacić. Nawet moje gls wychodziło bez kamery cofania
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Spoko, tylko że w BMW możesz mieć i w 30płaszczyznach ale za regulację lędźwiów i tak musisz dopłacić :phi:.

W innych autach podobnej klasy jest zwykle tak, że te najtańsze mają min manualną regulację lędzwiów a potem już mają wszystkie elektryczną. Czasem jest różnica w 2 czy 4 kierunkach, ale nie ma tak, że nic nie ma jak się nie dopłaci.

 

Tutaj w tych wszystkich płaszczyznach gdzieś tam jest też regulacja lędźwiowa. Inna rzecz, że chyba każda z tych opcji jest za dopłatą. Nie wiem czy w wersji podstawowej są w ogóle fotele.

:hehe:

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Rado trochę przesadza. Wszytkie fotele "z kółkiem" maja ta regulacje. Nie jeździłem na szmacianych fotelach to nie wiem jak jest w bieda wersjach.

Jak wyżej. Za wszytko trzeba dopłacić. Nawet moje gls wychodziło bez kamery cofania
Nie przesadzam, wożę dupe w tych fotelach i nie ma. Skóra z alkantara taka wersja wyzsza od podstawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

U mnie do wyboru jest regulacja w 8, 12, 14 i 18 płaszczyznach. Oczywiście z każdym krokiem cena takiego ficzera rośnie geometrycznie.

:hehe:

 

W którym że swoich produktów taki wybór dajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele w audiku notabene za dopłatą elektrycznie regulowane i podgrzewane nie mają opcji regulacji ledzwiowej hehe
Potwierdzam. W A4 ktore zamawialem w 2013/14r bylo jeszcze standardem.
W nowszym modelu zamawianym w 2017 juz nie mialem, pomimo sportowych foteli z Alcantara......

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.