Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2021 o 12:53, Vextrilll napisał:

Cześć!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad leasingiem nowego BMW 420i/430i Gran Coupe. Konfiguracja na ok. 300-320k.
Orientował się może ktoś ostatnio w salonach BMW co obecnie oferują, na ten konkretny model?
Ciekawią mnie również jak plasuje się sytuacja rabatowa na nową Serię 5. 

Z góry dzięki i Pozdrawiam.

Odezwij się na priv, to dam Ci namiar na handlowców, którzy mnie dali spoko oferty na BMW. Ja będę zamawiać serię 4 GC, ale z xDrvie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 14:40, prawoimotoryzacja napisał:

Odezwij się na priv, to dam Ci namiar na handlowców, którzy mnie dali spoko oferty na BMW. Ja będę zamawiać serię 4 GC, ale z xDrvie.

Może się orientujesz jak długo się czeka teraz choćby na takie G20 320i powiedzmy w konfiguracji bez udziwnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z ciekawostek jeszcze w grudniu Kia Picanto najtańsza była wystawiana za 42tys zł, dziś ten sam salon tą samą kię (z roku 2021) wystawia za 45 ;] wyprzedaż rocznika... +3 tys zł ;] 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

z ciekawostek jeszcze w grudniu Kia Picanto najtańsza była wystawiana za 42tys zł, dziś ten sam salon tą samą kię (z roku 2021) wystawia za 45 ;] wyprzedaż rocznika... +3 tys zł ;] 

wygląda jak promocja niezła. Konfigurator Suzuki Swift automat wypluwa cenę 82 kPLN z radarami jakimiś 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, lucash said:

Wydawało mi się że to prawie bliżniacze auta ale cena i tak powala. ALbo Kia zapomniała zmodyfikować cennik ;) 

 

Odpowiednikiem Swifta jest Rio. Picanto to klasa A.

Klasa B z automatem to niestety spokojnie juz o 80k sie ociera obecnie ;]

Rok temu placilem 58 za C3 z wolnossacym 1,2 i manualem. Obecnie takie same egzemplarze sa po +8/10kPLN .

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał:

 

u mnie już trzeci rok z rzędu Kia Rio zyskuje na wartości według ubezpieczyciela ;]

Ja dlatego swoją pogonilem i kupiłem  gwiazdę bo przestraszyłem się awariami u kolegów: amory tył - tylko ori dostępne, pękają stelarz fotela kierowcy, hydrokasatory zaczynaja stukać i przedni zawias pukać 😭 Jakoś w porównaniu do Jarka gorzej wypada 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego swoją pogonilem i kupiłem  gwiazdę bo przestraszyłem się awariami u kolegów: amory tył - tylko ori dostępne, pękają stelarz fotela kierowcy, hydrokasatory zaczynaja stukać i przedni zawias pukać Jakoś w porównaniu do Jarka gorzej wypada
Przy jakich przebiegach takie miłe rzeczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał:
14 minut temu, Camel napisał:
Ja dlatego swoją pogonilem i kupiłem  gwiazdę bo przestraszyłem się awariami u kolegów: amory tył - tylko ori dostępne, pękają stelarz fotela kierowcy, hydrokasatory zaczynaja stukać i przedni zawias pukać emoji24.png Jakoś w porównaniu do Jarka gorzej wypada emoji3166.png

Przy jakich przebiegach takie miłe rzeczy?

Hydrokasatory bez znaczenia, jednym przy 40 000 a innym przy 140 - loteria. Jeszcze sprzęgła - szarpanie, max 90 000 co wiem zrobili. Reszta zaczęła się od 130 000 uśredniając, zawieszenia wcześniej padają. 
W yarisie do 200 nic a 300 tez czasami bez większych inwestycji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Camel napisał:

Hydrokasatory bez znaczenia, jednym przy 40 000 a innym przy 140 - loteria. Jeszcze sprzęgła - szarpanie, max 90 000 co wiem zrobili. Reszta zaczęła się od 130 000 uśredniając, zawieszenia wcześniej padają. 
W yarisie do 200 nic a 300 tez czasami bez większych inwestycji. 

 

mój ma na razie 109 tys. i jutro mija 7 lat od zakupu. Na razie prawie zerowa awaryjność, jedynie jakaś końcówka drążka była wymieniana na gwarancji dawno temu. Przy obecnych przebiegach 5-6 tys. km rocznie mam nadzieję że ten samochód nie doczeka problemów o których piszesz.

A i jeszcze klapka wlewu paliwa zaczęła się zacinać. Pewnie za rzadko jest używana. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Camel said:

Hydrokasatory bez znaczenia, jednym przy 40 000 a innym przy 140 - loteria. Jeszcze sprzęgła - szarpanie, max 90 000 co wiem zrobili. Reszta zaczęła się od 130 000 uśredniając, zawieszenia wcześniej padają. 
W yarisie do 200 nic a 300 tez czasami bez większych inwestycji. 

 

Nauka jazdy? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

mój ma na razie 109 tys. i jutro mija 7 lat od zakupu. Na razie prawie zerowa awaryjność, jedynie jakaś końcówka drążka była wymieniana na gwarancji dawno temu. Przy obecnych przebiegach 5-6 tys. km rocznie mam nadzieję że ten samochód nie doczeka problemów o których piszesz.

A i jeszcze klapka wlewu paliwa zaczęła się zacinać. Pewnie za rzadko jest używana. ;]

Sorka, nie doprecyzowaniem - pisze o 4.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chojny napisał:

 

Co jest? 

 

Masz diesla czy benzyne?

Benzyna 510KM

nie, tak jaja z siebie robię ;)

Byłem przygotowany na najgorszy scenariusz, ale jakos w miarę blisko tego co wyszło przy oględzinach 

dopiero skoczyłem pakiet startowy (ale jeździ od początku)

wyszło okolo 20% więcej niż oczekiwałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
47 minut temu, chojny napisał:

Na premiuma czeka się teraz 12 miesięcy, więc poprosiłem dilera o ofertę, na takie samo auto jakie mamy, z takim samym wyposażeniem, bo nam pasuje idealnie. 

 

+65tys. pln. :pukpuk:

 

Miłych rabatów. :oki:


No niech czekają na rabaty… tak samo jak mieszkania które miały być za pół darmo jak bańka pęknie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

Na premiuma czeka się teraz 12 miesięcy, więc poprosiłem dilera o ofertę, na takie samo auto jakie mamy, z takim samym wyposażeniem, bo nam pasuje idealnie. 

 

+65tys. pln. :pukpuk:

 

Miłych rabatów. :oki:

 

Zachowaj tę ofertę bo za rok będziesz za nią tęsknił.

;l

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

Na premiuma czeka się teraz 12 miesięcy, więc poprosiłem dilera o ofertę, na takie samo auto jakie mamy, z takim samym wyposażeniem, bo nam pasuje idealnie. 

 

+65tys. pln. :pukpuk:

 

Miłych rabatów. :oki:

Przeciez rabaty dalej są,  tylko połowę niższe niż rok temu :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.01.2022 o 22:12, Łukasz___F napisał:

Przeciez rabaty dalej są,  tylko połowę niższe niż rok temu :phi:

 

 

Ciekawe jakie będą za rok ;) 

 

Nowe normy emisji spalin Euro 7 [które być może wejdą w życie już w 2025 roku – przyp. red.] będą oznaczały definitywny koniec tanich samochodów. Średnio cena każdego nowego auta z silnikiem spalinowym na rynku wzrośnie bowiem o około 5 tys. euro, niezależnie od jego wielkości. To dopiero początek: w 2030 roku prawdopodobnie aż 70 proc. rocznej produkcji marek — takich jak Škoda — będą musiały pochłaniać modele elektryczne, by spełnić wymagane normy emisji.

 

 

https://biznes.autokult.pl/43745,szef-kody-obiecuje-powrot-do-normy-w-drugiej-polowie-roku-podaje-tez-date-po-ktorej-nie-bedzie-juz-tanich-aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

 

 

Ciekawe jakie będą za rok ;) 

 

Nowe normy emisji spalin Euro 7 [które być może wejdą w życie już w 2025 roku – przyp. red.] będą oznaczały definitywny koniec tanich samochodów. Średnio cena każdego nowego auta z silnikiem spalinowym na rynku wzrośnie bowiem o około 5 tys. euro, niezależnie od jego wielkości. To dopiero początek: w 2030 roku prawdopodobnie aż 70 proc. rocznej produkcji marek — takich jak Škoda — będą musiały pochłaniać modele elektryczne, by spełnić wymagane normy emisji.

 

 

https://biznes.autokult.pl/43745,szef-kody-obiecuje-powrot-do-normy-w-drugiej-polowie-roku-podaje-tez-date-po-ktorej-nie-bedzie-juz-tanich-aut

Porąbane czasy idą :oslabiony: 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Łukasz___F napisał:

Porąbane czasy idą :oslabiony: 

 

Nie ma aut a te co są to mają małe silniki lub z obciętą mocą. Może pora kupić coś fajnego używanego, co zostanie na dłużej?

:hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

 

Nie ma aut a te co są to mają małe silniki lub z obciętą mocą. Może pora kupić coś fajnego używanego, co zostanie na dłużej?

:hmm:

 

 

 

Choć nie planowałem to tak zrobiłem ale czy był to dobry ruch czy zupełnie bez sensu to się zobaczy... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

 

Choć nie planowałem to tak zrobiłem ale czy był to dobry ruch czy zupełnie bez sensu to się zobaczy... 

 

Dwa leasingi mi się w tym roku kończą i kompletnie nie wiem co mam dalej z tym zrobić. Kupowanie aut jeszcze nigdy nie było takie trudne.

:panic:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Koniecznie zaloz watek na AK ;]

 

 

Zgodnie ze zdrową zasadą na AK są wątki dotyczące rzeczy, których i tak nie zamierzam kupić. Więc na razie wystarczy wątek o Ładzie.

;l

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 15:02, pejus1982 napisał:


No niech czekają na rabaty… tak samo jak mieszkania które miały być za pół darmo jak bańka pęknie. 

 

To nie, żemiały być za pół darmo jak bańka pęknie, a pół mieszkania za bańkę :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Dwa leasingi mi się w tym roku kończą i kompletnie nie wiem co mam dalej z tym zrobić. Kupowanie aut jeszcze nigdy nie było takie trudne.

:panic:

 

 

 

I jeszcze nie ma wątków zakupowych na HP? 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Filipfm napisał:

 

I jeszcze nie ma wątków zakupowych na HP? 😄 

 

Są wątki o Ładzie, można sobie ulżyć. Zakupów prawdziwych samochodów z wybitnymi specjalistami z HP nie konsultuję i nie mam zamiaru tego robić.

:skromny:

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Dwa leasingi mi się w tym roku kończą i kompletnie nie wiem co mam dalej z tym zrobić. Kupowanie aut jeszcze nigdy nie było takie trudne.

 

ja mam podobnie. Kończy mi się leasing i planowałem w spokoju jeździć tym samochodem jeszcze kilka lat. Ale za kilka lat już pewnie na żaden samochód mnie nie będzie stać, więc kombinuję żeby jednak w tym albo w przyszłym roku kupić coś jeszcze w miarę prostego, jakąś Toyotę z hybrydą czy nawet Dacię, zakonserwować, a potem dbać żeby jakoś przetrwać tę "elektryczną rewolucję".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, maro_t said:

zakonserwować, a potem dbać żeby jakoś przetrwać tę "elektryczną rewolucję".

 

A nie bierzesz pod uwage, ze jak sie poprawi infrastruktura za X lat, to jazda EV bedzie rownie "normalna" albo nawet przyjemniejsza jak teraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

A nie bierzesz pod uwage, ze jak sie poprawi infrastruktura za X lat, to jazda EV bedzie rownie "normalna" albo nawet przyjemniejsza jak teraz?

 

 

na dzień dzisiejszy nie wierzę że PL będzie przygotowana infrastrukturalnie na elektryki na masową skalę nawet w 2040 roku. Nie chodzi mi tylko o stacje ładowania ale przede wszystkim o to skąd brać ten prąd, który w nich się znajdzie. ;]

To że jazda EV jest bardzo przyjemna to ja wiem, ale już dziś nawet najtańsze elektryki (nie licząc Dacii Spring którą ciężko nazwać pełnoprawnym samochodem) są bardzo drogie i nie sądzę że będą tańsze, zapewne będą po prostu wolniej drożeć niż spalinowe w najbliższych latach. I obawiam się że za kilka lat mnie zwyczajnie nie będzie stać na nowy samochód, czy to spalinowy czy elektryczny. Już widzę jak wszyscy będą wynajmować albo "sharing-ować" samochody. Zwłaszcza na wsiach. Powodzenia.

 

Fajnych czasów doczekaliśmy - wmawianie ludziom, że przecież nie muszą mieć nic na własność, ani mieszkania, ani samochodu, przecież wszystko można wynajmować do śmierci i to jest normalne. Przecież to dla mojego dobra! Z drugiej strony garstka najbogatszych może sobie kupić na własność wszystko, nawet jakiś kraj jak sobie tak wymyślą i to przecież też jest normalne. Stać ich to kupują. Co ciekawe to ta garstka odpowiada za większość emisji syfu do środowiska, a reszta ma teraz tyrać na miesięczny abonament na elektryka jeśli chce pozostać mobilna. Dla swojego dobra oczywiście! Zwyczajnie coraz bardziej nie mam ochoty w tym uczestniczyć.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, maro_t said:

 

na dzień dzisiejszy nie wierzę że PL będzie przygotowana infrastrukturalnie na elektryki na masową skalę nawet w 2040 roku. Nie chodzi mi tylko o stacje ładowania ale przede wszystkim o to skąd brać ten prąd, który w nich się znajdzie. ;]

To że jazda EV jest bardzo przyjemna to ja wiem, ale już dziś nawet najtańsze elektryki (nie licząc Dacii Spring którą ciężko nazwać pełnoprawnym samochodem) są bardzo drogie i nie sądzę że będą tańsze, zapewne będą po prostu wolniej drożeć niż spalinowe w najbliższych latach. I obawiam się że za kilka lat mnie zwyczajnie nie będzie stać na nowy samochód, czy to spalinowy czy elektryczny. Już widzę jak wszyscy będą wynajmować albo "sharing-ować" samochody. Zwłaszcza na wsiach. Powodzenia.

 

 

Dlatego ja nie widze zadnego sensu zawracac sobie tym glowe na zapas :ok:

Przeciez to nie bedzie tak, ze nagle wszyscy porzuca auta spalinowe i zaczna chodzic pieszo ;)

A jak Cie nie bedzie stac na nowy, to sobie kupisz uzywke, sciagnieszz US  albo zrobisz remont generalny i bedziesz jezdzil dalej.

Mysle, ze najblizsze 20-30 lat to spokojnie bedzie mozna jezdzic na paliwach kopalnych jak ktos bedzie mial taka ochote albo koniecznosc.

W EU zachodniej jest przeciez kilkaset milionow aut do wymiany w pierwszej kolejnosci. Jak myslisz, ile to zajmie?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Dlatego ja nie widze zadnego sensu zawracac sobie tym glowe na zapas :ok:

Przeciez to nie bedzie tak, ze nagle wszyscy porzuca auta spalinowe i zaczna chodzic pieszo ;)

A jak Cie nie bedzie stac na nowy, to sobie kupisz uzywke, sciagnieszz US  albo zrobisz remont generalny i bedziesz jezdzil dalej.

Mysle, ze najblizsze 20-30 lat to spokojnie bedzie mozna jezdzic na paliwach kopalnych jak ktos bedzie mial taka ochote albo koniecznosc.

W EU zachodniej jest przeciez kilkaset milionow aut do wymiany w pierwszej kolejnosci. Jak myslisz, ile to zajmie?

 

dlatego za bardzo sobie tym głowy nie zawracam, ale wolę wariant taki żeby kupić jeszcze nowy samochód w najbliższym czasie i jeździć nim długo, niż potem kombinować z kupnem używek. Mam uczulenie na używki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A jak Cie nie bedzie stac na nowy, to sobie kupisz uzywke, sciagnieszz US  albo zrobisz remont generalny i bedziesz jezdzil dalej.


 

Swiat nie będzie taki jak był.
 

Nie będzie tanich używek, nie będzie tanich remontów, części, napraw, wsparcia, specjalistów… przemysł zwyczajnie się zwinie a zakazy poruszania się samochodami spalinowymi przyspieszy temat. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, chojny said:


 

Swiat nie będzie taki jak był.
 

Nie będzie tanich używek, nie będzie tanich remontów, części, napraw, wsparcia, specjalistów… przemysł zwyczajnie się zwinie a zakazy poruszania się samochodami spalinowymi przyspieszy temat. 

 

To moze napisz co bedzie? ;]Bo snuc takie spiskowe teorie mozna w nieskonczonosc, tylko ze najlepiej na HP :ok:

Tam jest sporo takich specjalistow od przepowiadania przyszlosci w czarnych barwach.

Na szczescie poki co nic sie z tego nie sprawdzilo ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To moze napisz co bedzie? ;]Bo snuc takie spiskowe teorie mozna w nieskonczonosc, tylko ze najlepiej na HP :ok:

Tam jest sporo takich specjalistow od przepowiadania przyszlosci w czarnych barwach.

Na szczescie poki co nic sie z tego nie sprawdzilo ;)

 

 

 


 

To nie spiskowa teoria a rewolucja transportowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.