Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, sherif napisał:

20% jakoś nie powala i imho to std oferta po chwili rozmowy. Poza tym pewnie odbiór i tak w nast roku.

Nieprawda, taki rabat na auto do produkcji to jest bardzo dobra oferta.

Mniej więcej tak dobra jak 35% na auto z placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz___F napisał:

Nieprawda, taki rabat na auto do produkcji to jest bardzo dobra oferta.

Mniej więcej tak dobra jak 35% na auto z placu.

Jak rozmawiałem w kwestii 3GT to dostałem znacznie lepszą ofertę na auto do produkcji. Na 5ka AFAIR ok 20% a był to wtedy nowy model, dlatego uważałem że to normalna oferta. Być może obecnie się to zmieniło. Poza pamiętam, że BMW miało strasznie dziwną politykę rabatową i oferowali upusty kwotowe a nie procentowe. Dlatego np opłacało się zamówić gołą 5-ką, bo % wychodziło to najlepiej. Rabat też miał jakieś dziwne ograniczenia i zawężał wybór wersji silnik/napęd m.in dlatego zrezygnowałem z 5-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz___F napisał:

Pewnie nie bo to spalanie 5er;]

 

A sorry, zasugerowałem się porównaniem do GLC.

Ja wiem że inna moc, inne paliwo, inna buda. Ale każdy zapis w stylu 4.9l/100km by mnie wqrwiał w aucie palącym 14;]

W zasadzie szukałbym znajomych wśród posiadaczy bigblocków:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, bizz said:

 

A sorry, zasugerowałem się porównaniem do GLC.

Ja wiem że inna moc, inne paliwo, inna buda. Ale każdy zapis w stylu 4.9l/100km by mnie wqrwiał w aucie palącym 14;]

W zasadzie szukałbym znajomych wśród posiadaczy bigblocków:)

 

Ale taka 5-er pali ok 7/100 w kombi... Kolega kupil w ubieglym roku i jezdzi zadowolony :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Ale taka 5-er pali ok 7/100 w kombi... Kolega kupil w ubieglym roku i jezdzi zadowolony :ok:

 

Zależy jak kto jeździ. Kumpel właśnie oddał po 4 latach najmu, miał średnie 5.8 z tankowań. Auto robiło tylko trasy krajówkami po 60 km dziennie.

520d. Teraz wziął Audi, też podstawowy motor ale benzyna. Zobaczymy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bizz napisał:

 

Zależy jak kto jeździ. Kumpel właśnie oddał po 4 latach najmu, miał średnie 5.8 z tankowań. Auto robiło tylko trasy krajówkami po 60 km dziennie.

520d. Teraz wziął Audi, też podstawowy motor ale benzyna. Zobaczymy.

Troche malo miarodajne warunki bo jazda krajowkami to w zasadzie najbardziej ekonomiczna jazda, nie za szybko, nie za wolno (pomijam scigantow wyprzedzajacych na ciaglych itp). Tzn bedzie mogl sobie z Audi porownac, ale nie mozna tego wyniku traktowac jako reprezentatywnego dla tego czy innego auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdss napisał:

Brak rabatu. Cena katalogowa to bujda na resorach. Dodatkowo to 2019, gdzie w 2020 weszło kilka znaczących zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 10:34, Filipfm napisał:

 

zgadza się. Często jest sporo lepsze 😄 dedykowane radia od Chiczyka tez sie integruja z funkcjami auta. A dodatkowo sa otwarte, mozna miec sensowne mapy itp. 

Oczywiscie to nie reguła, ale np czesc nadroidowych infotainmentow w autach jest na andrucie 4. Wiec nawet z hackiem umozliwiajacych instalacje apek spoza listy, trzeba kombinowac z szukaniem apk kompatybilnych z antycznym androidem. Nie mowiac juz o parametrach sprzętowych typu 1 GB RAM, ktory sie zapycha w moment

 

Pokaż mi w którym aucie navi z Chin wyświetla informacje pomiędzy zegarami albo na HUD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 10:02, sdss napisał:

Bo ja wiem... auto zarejestrowane raptem dwa lata gwarancji i nie wiem kto to za 180k by kupil. Zreszta nie tylko ja to wiem bo tego na ulicach nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To teraz 3,2,1 start... niech mają odwagę cywilną przyznać się wszyscy Ci, którzy pisali że ze względu na COVID producenci będą nowe auta za darmo rozdawać. zmierzamy do czasów gdzie auta segmentu B to będzie kres finansowych możliwości Kowalskiego.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, pejus1982 said:

To teraz 3,2,1 start... niech mają odwagę cywilną przyznać się wszyscy Ci, którzy pisali że ze względu na COVID producenci będą nowe auta za darmo rozdawać. zmierzamy do czasów gdzie auta segmentu B to będzie kres finansowych możliwości Kowalskiego.

 

Poki co to ceny aut rosna w podobnym tempie jak wynagrodzenia + srednia zawyzona przez elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sdss napisał:

Ceny zawyżone przez elektryki. 


Nie do końca. Zobacz np. że Toyota nie sprzedaje już taniego i popularnego Aurisa, nowa Corolla dużo droższa. Golf 8. ceny w górę, Yaris to samo. To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:

No to oficjalnie, wzrost średnioważonej +10% w tym roku. 

 

Premiumy nawet do +20%. 

 

https://autogaleria.pl/samochody-w-polsce-srednia-cena

 

Dostaję co jakiś czas oferty od pewnego brokera (subskrybuję bo a nuż coś ciekawego się trafi).

O ile na początku 2020 był wyraźny wzrost cen (oczywiście nadal zdarzały się świetne okazje ale globalnie jednak poszło w górę) to teraz z łatwością wybrałbym przynajmniej kilka ofert, które uważam za atrakcyjne i które uznałbym za takie również w roku 2019-tym.

 

Oczywiście jest haczyk, bo to są oferty z finansowaniem, którego koszty spadły z uwagi na obniżki stóp.

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 09:15, pejus1982 napisał:

To teraz 3,2,1 start... niech mają odwagę cywilną przyznać się wszyscy Ci, którzy pisali że ze względu na COVID producenci będą nowe auta za darmo rozdawać. zmierzamy do czasów gdzie auta segmentu B to będzie kres finansowych możliwości Kowalskiego.

 

Taaa, ostatnio trochę pojeździłempo salonach. Chciałem mazdę 2, jedyne co chciałem to ledy, na już. Dostałem super ofertę na 102kpln. 

W salonach mówią, że fabryki nie pracowały a im się samochody sprzedawały normalnie i mają braki. Porażka na maxa. W salonie VW nie maja żadnego polo nawet do obejrzenia i powiedzieli, że mieć nie będą bo za długo się produkuje i lepiej wziąć gulfa albo tiroka bo one podobne są. Tak więc nawet coś z segmentu B ciężko kupić 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, yack said:

 

Taaa, ostatnio trochę pojeździłempo salonach. Chciałem mazdę 2, jedyne co chciałem to ledy, na już. Dostałem super ofertę na 102kpln. 

 

Jak ostatnio w trakcie przegladu CX5 sie przeszedlem po salonie Mazdy to przecieralem oczy ze zdzwienia 8]

Ceny sa wg mnie absurdalne a rabaty symboliczne... Mazda 3 z manualna klima za ponad 100kPLN :hehe:

 

 

  • Haha 2
  • zszokowany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Jak ostatnio w trakcie przegladu CX5 sie przeszedlem po salonie Mazdy to przecieralem oczy ze zdzwienia 8]

Ceny sa wg mnie absurdalne a rabaty symboliczne... Mazda 3 z manualna klima za ponad 100kPLN :hehe:

 

 

 

IMO auta popularne mogą trzymać ceny bo popyt duży, a COVID spowodował że sporo ludzi spojrzy w stronę segmentów korzystnych cenowo. Za to na premiumy nadal okazji nie brakuje.

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Jak ostatnio w trakcie przegladu CX5 sie przeszedlem po salonie Mazdy to przecieralem oczy ze zdzwienia 8]

Ceny sa wg mnie absurdalne a rabaty symboliczne... Mazda 3 z manualna klima za ponad 100kPLN :hehe:

 

 

Dlatego ida jak swieze buleczki. O ile poprzednich troche na ulicy widywalem to tej nowej wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
4 minuty temu, chojny napisał:

 

BMW ogłosiło nowy cenniczek, jakieś komentarze "znafcóf" rynku premiumów?. ;]

 

Poka ten cenniczek. Ja dostałem w międzyczasie fajne oferty na wynajem MB.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, chojny napisał:

 

M235 bez biedy ale z "must have" to własnie coś koło 250k i na 20% rabatu na auto do produkcji ciężko obecnie liczyć. 

Szkoda bo jednak sasiad by bardziej zazdroscil niz Cupry. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, chojny napisał:

 

M235 bez biedy ale z "must have" to własnie coś koło 250k i na 20% rabatu na auto do produkcji ciężko obecnie liczyć. 

W grudniu zamawiałem do produkcji 5er - odbiór w maju. Rabat 24%. Mamy kilka BMW we flocie, raptem parę sztuk, ale podpięli pod flotę ten zakup.

Koleżanka z pracy przez kontakty(mąż) w dużej grupie budowalnej brała w grudniu M135i z rabatem 28%. Też produkcja i odbiór w kwietniu.

 

Najlepiej podpiąć się pod kogoś dużego, jak jest taka możliwość.

Ja się dogadałem z jednym dealerem, że nasi pracownicy mogą kupować u nich samochody z naszym firmowym rabatem. Finalnie nie udało się przebić 28% koleżanki na M135i. Cóż są widać lepsi 🙂   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bnow napisał:

 

W grudniu zamawiałem do produkcji 5er - odbiór w maju. Rabat 24%. Mamy kilka BMW we flocie, raptem parę sztuk, ale podpięli pod flotę ten zakup.

Koleżanka z pracy przez kontakty(mąż) w dużej grupie budowalnej brała w grudniu M135i z rabatem 28%. Też produkcja i odbiór w kwietniu.

 

Najlepiej podpiąć się pod kogoś dużego, jak jest taka możliwość.

Ja się dogadałem z jednym dealerem, że nasi pracownicy mogą kupować u nich samochody z naszym firmowym rabatem. Finalnie nie udało się przebić 28% koleżanki na M135i. Cóż są widać lepsi 🙂   

Te rabaty na 5kę to mają na każdą wersję lub w podobnym przedziale cenowym czy dalej tak, że na ten silnik mamy rabat a na ten nie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

Te rabaty na 5kę to mają na każdą wersję lub w podobnym przedziale cenowym czy dalej tak, że na ten silnik mamy rabat a na ten nie :) ?

 

Pojęcia nie mam. Brałem 530d xdrive w Mpakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.