Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Filipfm napisał:

 

Tu chyba nie chodziło o koszty. Tylko częstotliwość wizyt w serwisie. I nawet jak wszystko będą naprawiać a nie wmawiać, że to nie usterka i wina użytkownika, to na czas przestoju jeździsz taksówką. A co jak sie auto rozkracza w trasie? Assistance? Niby ok, ale jednak komplikuje sprawe. 

 

Producent/gwarant daje assistance. Dostajesz auto zastępcze tej samej klasy i jeździsz aż Twoje naprawią. I tak lepiej niż w wielu innych markach. Jeśli będę miał okazję się przekonać jak to działa (odpukać) to oczywiście to tutaj opiszę.

 

43 minuty temu, Filipfm napisał:

Przypominają mi się przygody mojego kumpla z Laguna V6 :)  Po tym jak w zimie spędził 2,5h czekając na poboczu na assistance, które po przyjezdzie "zresetowało sterowniki" i puscilo go w dalszą drogę, stwierdził, że już więcej tym autem jeździć nie chce. I mimo, że zawodowo był związany z renault i ich produktami do sportu, to prywatnie przesiadł się na Skodę.

 

U mnie na razie 10kkm bez żadnych przygód. Auto sprawia wrażenie pancernego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 15:48, sherif napisał:

nie no co ty ...

W XC70 w menu wciskało się przycisk kalibruj i kilka sekund i gotowe. Auto musiało stać i mieć przekręcony zapłon. W V90 tak samo, zatrzymałem się, sprawdziłem stan opon, odpaliłem kalibrację i po kilku sek było gotowe.

nie, no ja mam w XC60 w pl i XC90 tez tak samo

instrukcja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Polarny napisał:

Wątpię, że nie wątpisz.

Zawsze można sprawdzić - posty są dostępne. I rozwiać wątpliwości.

 

Sprawdziłem i rzeczywiście. Każdy post o czym innym.

:hehe:

Edytowane przez Ryb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hefi napisał:

Najsłabszy, podstawowy silnik w xc60 to jakieś 150 km daje ponad 10s do 100

Gabarytowo jest większy od crv4 - kilka mm, ale w środku jest jak jazz

 

 

and?

jezeli chozi o stosunek cena / osiagi / miejsce w srodku, to CRV napewno nie bedzie liderem w swojej klasie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and? jezeli chozi o stosunek cena / osiagi / miejsce w srodku, to CRV napewno nie bedzie liderem w swojej klasie

 

 

Po 1wsze pogodzilem przedmówcow

Po 2 sprawdź sobie ile na świecie sprzedało się crv a ile xc60, zobacz, które z nich jest liderem w swojej klasie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 12:36, Ryb napisał:

Volvo XC60 B5 264KM FWD za 167k brutto

Nie żebym sie czepiał.... ale obowiazujacy cennik  nie podaje silnika o takiej mocy... to diesel? benzyna? hybryda? pytam bo jeszcze w lutym przymierzałem sie do kupna XC60...

możesz cos napisać bliższego o tej wersji która Ci zaproponowali?

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, delco napisał:

Nie żebym sie czepiał.... ale obowiazujacy cennik  nie podaje silnika o takiej mocy... to diesel? benzyna? hybryda? pytam bo jeszcze w lutym przymierzałem sie do kupna XC60...

możesz cos napisać bliższego o tej wersji która Ci zaproponowali?

 

W ofercie stoi tak:

 

MODEL: XC60 MOMENTUM SE

ROK PRODUKCJI: 2020

PALIWO: BENZYNA

SKRZYNIA BIEGÓW: AUTOMAT

SILNIK: B5 FWD 264 KM

 

:hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, delco napisał:

Wg cennika benzynowy B5 ma 235 +14 KM.... ale w konfiguratorze juz jest tak jak napisałeś....  jak to mały błąd Volvo potrafi zamieszać ;)

 

Tak czy siak, uważam że moc rzędu 250KM, SUV i FWD to bardzo złe połączenie.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

Tak czy siak, uważam że moc rzędu 250KM, SUV i FWD to bardzo złe połączenie.

:ok:

Pewnie nie najlepsze ... ale to tylko na logike bo doświadczeń w takim połączeniu nie mam... jedyne co może gabarytowo podchodzic pod SUVa;] a czy jeździłem dłuzej niż kilka godzin to Ford Bronco... ale on miał jednak wyraxnie słabszy silnik bo tylko  nie sadze żeby podstawowy miał więcej niż 170 KM  no i naped tylko na tył - takie połaczenie było zupełnie fajne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

Pewnie nie najlepsze ... ale to tylko na logike bo doświadczeń w takim połączeniu nie mam... jedyne co może gabarytowo podchodzic pod SUVa;] a czy jeździłem dłuzej niż kilka godzin to Ford Bronco... ale on miał jednak wyraxnie słabszy silnik bo tylko  nie sadze żeby podstawowy miał więcej niż 170 KM  no i naped tylko na tył - takie połaczenie było zupełnie fajne...

 

Jednak nieporównywalne z takim Volvo.  ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

Jednak nieporównywalne z takim Volvo.  ;]

 

Zdecydowanie nieporównywalne... dlatego pisze że doświadczeń nie mam.... zresztą właśnie sobie uswiadomiłem że ostatni raz samochód tankowałem  w połowie marca - to czy mnie auto jest w sumie potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 12:42, bergerac napisał:

ale to chyba jest około 25%-27% rabatu ? Czy więcej ?

W przypadku Volvo XC60 rabat jest niespecjalny - 16,6%*.... przed Covidem dawali 15% i pewnie dałoby sie jeszcze coś urwać...

 

*przyznaje że to troche szacowanie bo :

1. w kwietniowym cenniku brak  modelu o takiej mocy silnika - jest B5 249 KM

2. W kwietniwym cenniku Brak modelu B% benzynowego z napedem na przód - jest AWD - ale ze w volvo dopłata za AWD wynosi 10 kzł to po prostu odjąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ryb napisał:

Producent/gwarant daje assistance. Dostajesz auto zastępcze tej samej klasy i jeździsz aż Twoje naprawią. I tak lepiej niż w wielu innych markach.

 

W których markach nie dają assistance? Bo to wątek o premiumach, a ja w Skodzie miałem, w Oplu też mam :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, delco napisał:

Zdecydowanie nieporównywalne... dlatego pisze że doświadczeń nie mam.... zresztą właśnie sobie uswiadomiłem że ostatni raz samochód tankowałem  w połowie marca - to czy mnie auto jest w sumie potrzebne ?

 

U mnie 17.03. A wcześniej tankowałem co kilka dni.

:O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, format napisał:

 

W których markach nie dają assistance? Bo to wątek o premiumach, a ja w Skodzie miałem, w Oplu też mam :hmm:

 

Wszyscy pewnie dają. Ale słowa-klucze w mojej wypowiedzi to "auto zastępcze tej samej klasy". A u Mercedesa mojemu koledze w zamian za GLSa dali klasę C i pomogło dopiero pogrożenie im prawnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał:

Wszyscy pewnie dają. Ale słowa-klucze w mojej wypowiedzi to "auto zastępcze tej samej klasy". A u Mercedesa mojemu koledze w zamian za GLSa dali klasę C i pomogło dopiero pogrożenie im prawnikiem.

 

A to u mnie nie problem, ja dostaję auta tej samej klasy, bo zazwyczaj niższej już nie ma ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ryb napisał:

 

Wszyscy pewnie dają. Ale słowa-klucze w mojej wypowiedzi to "auto zastępcze tej samej klasy". A u Mercedesa mojemu koledze w zamian za GLSa dali klasę C i pomogło dopiero pogrożenie im prawnikiem.

 

jakby nie kombinować to lepiej, żeby auto było niezawodne. Przesiadanie się do auta zastępczego to zawsze jakiś dyskomfort jak i sama awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

jakby nie kombinować to lepiej, żeby auto było niezawodne. Przesiadanie się do auta zastępczego to zawsze jakiś dyskomfort jak i sama awaria.

 

Oczywiście. Dlatego sam jestem ciekaw jak będzie z tymi moimi cudakami. Z drugiej strony - konkurencja w tej klasie też szału nie robi: Mercedes czy BMW nie okupują szczytów statystyk niezawodności. Dodatkowo ZTCW w MB obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, format napisał:

 

A to u mnie nie problem, ja dostaję auta tej samej klasy, bo zazwyczaj niższej już nie ma ;] 

Mi ostatnio w zamian Tucsona, dali też Tucsona, ale ze skrzynią manualną - chwilę musiałem się zastanowić, zanim połapałem, że bieg nie wchodzi, bo nie wcisnąłem pedału sprzęgła ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Mi ostatnio w zamian Tucsona, dali też Tucsona, ale ze skrzynią manualną - chwilę musiałem się zastanowić, zanim połapałem, że bieg nie wchodzi, bo nie wcisnąłem pedału sprzęgła ;]

 

A odpalałeś na biegu bez wciśniętego sprzęgła?  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ryb napisał:

Z drugiej strony - konkurencja w tej klasie też szału nie robi: Mercedes czy BMW nie okupują szczytów statystyk niezawodności.

jedyna zaleta tego faktu, to że człowiek jest bardziej otwarty na eksperymentowanie, bo w sumie trudno jest być pewnym niezawodności. Na dzisiaj czy to Opel czy VW to podobne ryzyko fakapu i tak naprawdę dużo zależy od konkretnego modelu, a nie od marki.

 

Kiedyś tu pisałem, że jak zrobiliśmy statystyki flotowe (jeszcze jak sami zarządzaliśmy flotą w firmie) to wyszło, że najmniej awaryjna była flota złożona z Peugeotów :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

jedyna zaleta tego faktu, to że człowiek jest bardziej otwarty na eksperymentowanie, bo w sumie trudno jest być pewnym niezawodności. Na dzisiaj czy to Opel czy VW to podobne ryzyko fakapu i tak naprawdę dużo zależy od konkretnego modelu, a nie od marki.

 

Kiedyś tu pisałem, że jak zrobiliśmy statystyki flotowe (jeszcze jak sami zarządzaliśmy flotą w firmie) to wyszło, że najmniej awaryjna była flota złożona z Peugeotów :hehe: 

 

Bezawaryjne auta to ja już miałem. Teraz postanowiłem poszukać czegoś innego.

;l

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

jakby nie kombinować to lepiej, żeby auto było niezawodne. Przesiadanie się do auta zastępczego to zawsze jakiś dyskomfort jak i sama awaria.

Ja właśnie wróciłem do domu zastępczym, nie narzekam, auto pachnie nowością jedzie się dość przyjemnie :oki:

20200427_153431.jpg.b82ec2f85671ec9b92c21b3f1a2fe3cb.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Wszyscy pewnie dają. Ale słowa-klucze w mojej wypowiedzi to "auto zastępcze tej samej klasy". A u Mercedesa mojemu koledze w zamian za GLSa dali klasę C i pomogło dopiero pogrożenie im prawnikiem.

 

Wow proces za klasę C 😂😂🤣🤣😂😁😁 mógł jeszcze zagrozić pracownikowi serwisu, że go zwolni 😁😂😂🤣😁😁

Edytowane przez sdss
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sdss napisał:

Wow proces za klasę C 😂😂🤣🤣😂😁😁 mógł jeszcze zagrozić pracownikowi serwisu, że go zwolni 😁😂😂🤣😁😁

 

Nic nie trzeba grozić. Wystarczyło przedstawić stanowisko prawnika i natychmiast się inne auto znalazło.

Dla Ciebie klasa C może być fajna ale dla kogoś kto potrzebuje trochę większego auta niekoniecznie. I Twoje kpiny nic tu nie zmienią.

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Łukasz___F napisał:

Ja właśnie wróciłem do domu zastępczym, nie narzekam, auto pachnie nowością jedzie się dość przyjemnie :oki:

20200427_153431.jpg.b82ec2f85671ec9b92c21b3f1a2fe3cb.jpg

 

Zepsuła się czy chciałeś tylko sprawdzić co Ci dadzą?

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Łukasz___F napisał:

a właśnie wróciłem do domu zastępczym, nie narzekam, auto pachnie nowością jedzie się dość przyjemnie :oki:

nie wiem w jakich okolicznościach, ale jest różnica jak odstawiasz auto na przegląd czy planowaną naprawę i bierzesz zastępczaka, a jak się spie...li na trasie, przywożą zastęp czaka lawetą i wtedy nie masz za bardzo opcji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ryb napisał:

 

Nic nie trzeba grozić. Wystarczyło przedstawić stanowisko prawnika i natychmiast się inne auto znalazło.

Dla Ciebie klasa C może być fajna ale dla kogoś kto potrzebuje trochę większego auta niekoniecznie. I Twoje kpiny nic tu nie zmienią.

 

Prawnika się raczej nie wystraszyli, czasem nie warto się kopać z koniem. Ponieważ pracuje w usługach bawią mnie takie historie :), kolega ma kolejną Victorie do opowiadania.

 

Bogaci ludzie to często inny stan umysłu :)

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał:

Prawnika się raczej nie wystraszyli, czasem nie warto się kopać z koniem. Ponieważ pracuje w usługach bawią mnie takie historie :)

 

Bogaci ludzie to często inny stan umysłu :)

 

Owszem, wystraszyli. Ale oczywiście może być też tak, że wiesz lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ryb napisał:

 

Nic nie trzeba grozić. Wystarczyło przedstawić stanowisko prawnika i natychmiast się inne auto znalazło.

Dla Ciebie klasa C może być fajna ale dla kogoś kto potrzebuje trochę większego auta niekoniecznie. I Twoje kpiny nic tu nie zmienią.

?

Ryb- Ty jak zwykle jak dziecko i sposób myślenia od czapy.

Popatrz - życie- rozkracza Ci się auto fajnie nie? - asistance podstawia zastępczy po np godzinie czy dwóch bo przecież za Tobą na lawecie nie wożą zastępczego. I tym sposobem nie zdążyłeś na spotkanie - nie wykonałeś pracy etc etc- . Za jakiś czas to samo. I jeszcze w tym bajzlu będziesz latał po prawnikach pisał pisma - bądź poważny.

Naprawdę rewelacja

Dla mnie bez znaczenia czy to będzie C klasa czy wóz drabiniasty- kupiłem nowe auto nie po to żeby bujać się zasępczakami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bergerac napisał:

nie wiem w jakich okolicznościach, ale jest różnica jak odstawiasz auto na przegląd czy planowaną naprawę i bierzesz zastępczaka, a jak się spie...li na trasie, przywożą zastęp czaka lawetą i wtedy nie masz za bardzo opcji :) 

Moja się spie....ła, miałem już lawetę umówiona pod dom ale po różnych kombinacjach udało mi się odpalić i dojechać na kołach  do ASO. Auto dostałem z asistans gwarancyjnego BMW, ale nie bezpośrednio w ASO tylko z wypożyczalni. Nie miałem wpływu na to co dostanę, w warunkach jest tylko że tej samej klasy. Dali mi prawie nowa X5 więc nie protestowałem :oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dareek napisał:

Ryb- Ty jak zwykle jak dziecko i sposób myślenia od czapy.

Popatrz - życie- rozkracza Ci się auto fajnie nie? - asistance podstawia zastępczy po np godzinie czy dwóch bo przecież za Tobą na lawecie nie wożą zastępczego. I tym sposobem nie zdążyłeś na spotkanie - nie wykonałeś pracy etc etc- . Za jakiś czas to samo. I jeszcze w tym bajzlu będziesz latał po prawnikach pisał pisma - bądź poważny.

Naprawdę rewelacja

Dla mnie bez znaczenia czy to będzie C klasa czy wóz drabiniasty- kupiłem nowe auto nie po to żeby bujać się zasępczakami.

 

Jak to w Internecie - wszyscy wiedzą lepiej. Akurat w tym wypadku auto "zepsuło się" podczas pobytu w serwisie.

 

I niepotrzebnie mieszamy dwie rzeczy, bo awaryjność to jedno a jakość auta zastępczego to drugie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.