Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Łukasz___F napisał:

Mam takie hobby, finguje usterki i sprawdzam jakie zastepcze auto mi dają, a jak jest złej klasy to do sądu z dziadami ;]

 

Fajnie. Gdy kiedyś trafisz do sądu to daj potem znać jak to się skończyło. Sam jestem ciekaw.

;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

Fajnie. Gdy kiedyś trafisz do sądu to daj potem znać jak to się skończyło. Sam jestem ciekaw.

;]

 

Kiedyś dali mi I3 zamiast 7-ki już pisałem pozew ale jak pojezdzilem trochę to mi się spodobało i jeszcze im ładnie podziękowalem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz___F napisał:

Kiedyś dali mi I3 zamiast 7-ki już pisałem pozew ale jak pojezdzilem trochę to mi się spodobało i jeszcze im ładnie podziękowalem ;]

 

Tak gwoli ścisłości to X5 jest o klasę niżej od 7. Powinni dać X7.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz___F napisał:

Dlatego właśnie piszę pozew ;]

 

Tak na serio, to pisanie pozwów jest bez sensu bo takie rzeczy się robi inaczej. Ale pociągnijmy jeszcze wątek - kącikowi prześmiewcy będą zachwyceni.

:ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ryb napisał:

 

Tak na serio, to pisanie pozwów jest bez sensu bo takie rzeczy się robi inaczej. Ale pociągnijmy jeszcze wątek - kącikowi prześmiewcy będą zachwyceni.

:ok:

 

Tak na serio to  byłem w sądzie 2 razy w zyciu jako świadek i tyle mialem do czynienia z sądami, pozwami i adwokatami :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz___F napisał:

Tak na serio to  byłem w sądzie 2 razy w zyciu jako świadek i tyle mialem do czynienia z sądami, pozwami i adwokatami :oki:

 

No to ja może ze 3 razy. Spokojnie możemy tutaj uchodzić za ekspertów.

;]

 

 

A wracając do tematu, bo on był o cenach samochodów a nie o awaryjności: gdyby nie to, że nie mam dokąd jechać to zastanawiałbym się nad jakąś zabawką bo ceny są lepsze niż kiedykolwiek. Tylko po co mi to teraz?

:(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ryb napisał:

 

No to ja może ze 3 razy. Spokojnie możemy tutaj uchodzić za ekspertów.

;]

 

 

A wracając do tematu, bo on był o cenach samochodów a nie o awaryjności: gdyby nie to, że nie mam dokąd jechać to zastanawiałbym się nad jakąś zabawką bo ceny są lepsze niż kiedykolwiek. Tylko po co mi to teraz?

:(

 

 

Zależy jaka zabawka ? Prędzej czy później będzie można korzystać. Jak coś to stoi fajna BMW Z4 w Krakowie.:) rabaty pewnie +30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz___F napisał:

Zależy jaka zabawka ? Prędzej czy później będzie można korzystać. Jak coś to stoi fajna BMW Z4 w Krakowie.:) rabaty pewnie +30

 

Coś używanego chciałem, bo tu najciekawsze rzeczy się dzieją. Ludzie pozbywają się aut niszowych, bo to tylko koszty.

Myślałem albo o czymś płaskim i bez dachu (Mustang może?) lub złomie do upalania w terenie. Tylko że to będzie tak jak pozostałe pod domem stać i mnie wkurzać jeszcze bardziej.

 

Ech, chyba zainwestuję w takie coś:

 

https://www.playseatstore.com/formula-e.html

 

;l

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

Coś używanego chciałem, bo tu najciekawsze rzeczy się dzieją. Ludzie pozbywają się aut niszowych, bo to tylko koszty.

Myślałem albo o czymś płaskim i bez dachu (Mustang może?) lub złomie do upalania w terenie. Tylko że to będzie tak jak pozostałe pod domem stać i mnie wkurzać jeszcze bardziej.

 

Ech, chyba zainwestuję w takie coś:

 

https://www.playseatstore.com/formula-e.html

 

;l

 

Bierz od Marka Corvette . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ryb napisał:

 

Bezawaryjne auta to ja już miałem. Teraz postanowiłem poszukać czegoś innego.

;l

 

Obyś tego szybko nie musiał odszczekiwać. Kilka lat temu w firmie mieliśmy dzięki pewnej marce możliwość przetestowania całej floty z wypożyczalni :hehe:. Niestety nie zawsze zastępcze za kl D dawali D, czasem C czy B, ale z przeprosinami :phi:. Czasem to bolało np w delegacji przy kilku osobach. Kumpel nr ASS miał już w ulubionych :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

Coś używanego chciałem, bo tu najciekawsze rzeczy się dzieją. Ludzie pozbywają się aut niszowych, bo to tylko koszty.

Myślałem albo o czymś płaskim i bez dachu (Mustang może?) lub złomie do upalania w terenie. Tylko że to będzie tak jak pozostałe pod domem stać i mnie wkurzać jeszcze bardziej.

Kupuj skuter śnieżny na posezonowej wyprzedaży ;), będziesz wyciągi wyprzedzał :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

Obyś tego szybko nie musiał odszczekiwać. Kilka lat temu w firmie mieliśmy dzięki pewnej marce możliwość przetestowania całej floty z wypożyczalni :hehe:. Niestety nie zawsze zastępcze za kl D dawali D, czasem C czy B, ale z przeprosinami :phi:. Czasem to bolało np w delegacji przy kilku osobach. Kumpel nr ASS miał już w ulubionych :hehe:

 

Na razie auta bez zarzutu, więc jestem zadowolony.

Z drugiej strony, zawsze można trafić na auto co się psuje i źle jeździ a te przynajmniej fajnie jeżdżą. Połowa sukcesu już jest.

;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

Kupuj skuter śnieżny na posezonowej wyprzedaży ;), będziesz wyciągi wyprzedzał :ok:.

 

Wodny mnie kusi ale nie mam czym tego wozić. Ani haka ani przyczepy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hefi napisał:

Może masz na guzik tylko nie wiesz, że tam jest emoji23.png

 

;l

 

9 minut temu, hefi napisał:

Ostatnio widziałem, że niektóre auta maja wpis w dowód, że hak jest tylko do użytku razem z bagażnikiem rowerowym

 

ZTCP jakieś elektryki czy hybrydy tak miały...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2020 o 11:28, sdss napisał:

Jak widać wiele osób dostaje orgazmu widząc w takiej cenie BMW i przy okazji puka się w głowę jak ktoś w tej samej cenie kupuje nie premium na wypasie np 508 za 120 tys całkiem dobrze wyposazone.

 

 

Wypraszam sobie. 508 za 120k będzie raczej biedne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał:

 

Jak to w Internecie - wszyscy wiedzą lepiej. Akurat w tym wypadku auto "zepsuło się" podczas pobytu w serwisie.

 

I niepotrzebnie mieszamy dwie rzeczy, bo awaryjność to jedno a jakość auta zastępczego to drugie.

 

Niczego nie mieszamy- stwierdzam fakt jak to funkcjonuje w życiu, a nie jak się opowiada dyrdymały na AK - Jak funkcjonuje assistance wielu sie przekonało - Przeważnie auto pierniczy się w najmniej oczekiwanym momencie, niezależnie czy na gwarancji czy po czy nowe stare . Jakie ma znaczenie, że w ASO - przyjedziesz po auto - panie nie zrobione - masz tu pan zastępcze a Ty spiesząc się będziesz urządza sceny straszył i latał za prawnikami bo zamiast klasy D dostałeś kompakta- już to widzę.

Takie legendy to tylko na AK jakie to "kozaky" - postraszysz Twinsem, Liwkiem a może Cinosem ?

Ryb bez urazy ale masz wybitny  dar snucia opowieści z baśni Andersena zawierającej wiele niedopowiedzeń, ponieważ jak Cię ktoś wypunktuje chcesz wybrnąć z głupot które napisałeś.

 

Edytowane przez Dareek
  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Moja się spie....ła, miałem już lawetę umówiona pod dom ale po różnych kombinacjach udało mi się odpalić i dojechać na kołach  do ASO. Auto dostałem z asistans gwarancyjnego BMW, ale nie bezpośrednio w ASO tylko z wypożyczalni. Nie miałem wpływu na to co dostanę, w warunkach jest tylko że tej samej klasy. Dali mi prawie nowa X5 więc nie protestowałem :oki:

 

 

A widzisz, mogłeś zażądać 7-ki i zniszczyć ich w sądzie! :old:

 

Następnym razem napisz do @Ryb zanim podejmiesz tak głupią decyzję.

  • Lubię to 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dareek napisał:

Niczego nie mieszamy- stwierdzam fakt jak to funkcjonuje w życiu, a nie jak się opowiada dyrdymały na AK - Jak funkcjonuje assistance wielu sie przekonało - Przeważnie auto pierniczy się w najmniej oczekiwanym momencie, niezależnie czy na gwarancji czy po czy nowe stare .

 

Być może. Nigdy mi się nie zepsuło, więc nie wiem.

:nie_wiem:

 

Cytuj

Jakie ma znaczenie, że w ASO - przyjedziesz po auto - panie nie zrobione - masz tu pan zastępcze a Ty spiesząc się będziesz urządza sceny straszył i latał za prawnikami bo zamiast klasy D dostałeś kompakta- już to widzę.

Takie legendy to tylko na AK jakie to "kozaky" - postraszysz Twinsem, Liwkiem a może Cinosem ?

Ryb bez urazy ale masz wybitny  dar snucia opowieści z baśni Andersena zawierającej wiele niedopowiedzeń, ponieważ jak Cię ktoś wypunktuje chcesz wybrnąć z głupot które napisałeś.

 

 

Nawet jeśli ta historia jest faktem to akurat tutaj - tym gorzej dla faktów.

Ale ok, opiszę temat choć uważam że i tak znajdą się mądrzejsi, którzy wiedzą lepiej: auto trafiło do serwisu MB który coś spieprzył przy aktualizacji i usmażył ECU. Zamówili nowy ale było coś nie tak i musieli zamawiać jeszcze raz. Trwało to wszystko jakieś 1.5 miesiąca a w tym czasie właściciel miał jeździć popierdułką a wielokrotne grzeczne prośby o coś bardziej adekwatnego były po prostu olewane. No to w pewnym momencie prawnik wyliczył związany z tym rozmiar szkody i serwis został o tym poinformowany. Nikt nie chodził do sądów i nie miał zamiaru. Szczegółów tu nie ujawnię ale tak podziałało, że natychmiast zaproszono pechowego właściciela i zaproponowano wybór spośród kilku aut demo z zupełnie innej półki niż ta nieszczęsna klasa C. Udało też się nadać priorytet naprawie auta. Koniec historii - tylko tyle i aż tyle. Teraz oczekuję kpiących głosów że to nieprawda.

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, format napisał:

 

A widzisz, mogłeś zażądać 7-ki i zniszczyć ich w sądzie! :old:

 

Następnym razem napisz do @Ryb zanim podejmiesz tak głupią decyzję.

 

Spoźniłeś się, już wcześniej inni kpili. Ale daję lajka, bo przecież tylko po to tutaj się dopisałeś, nieprawdaż?

 

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hefi napisał:

 

Po 2 sprawdź sobie ile na świecie sprzedało się crv a ile xc60, zobacz, które z nich jest liderem w swojej klasie emoji16.png

 

 

 

czy ja cos pisalem o rankingu ilosci sprzedanych samochodow?

Ty wspomniałeś o ilości miejsca w XC60 i słabych siągach podstawowego silnika w XC60 (oprócz najsłabszego, jest jeszcze z 5 opcji silników do wyboru)

ja piszę. że wspomniany przez Ciebie CRV nie grzeszy a ni osiągam (nawet za dopłatą)i, a ni nie jest największy w swojej klasie, a już napewnio nie jest najtańszy 

a na swiecie, pewnie RAV4 sprzedaje sie więcej niż CRV? nie wiem, strzelam. oglądałem / jeździełm  i to i to - nie jestem targetem chyba ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 12:52, Ryb napisał:

 

Nie wiem, nie porównywałem dokładnie z cenami katalogowymi. Po prostu te ceny wydały mi się fajne, bo auta są przyzwoicie wyposażone.

:ok:

 

Jak jeszcze były sprzedaży C7 to wersja podstawowa stała za 200 000 zł. Skonfigurowałem sobie na stronie www to co ja bym chciał mieć na wyposażeniu i wyszło mi 300 kPLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ryb napisał:

Spoźniłeś się, już wcześniej inni kpili. Ale daję lajka, bo przecież tylko po to tutaj się dopisałeś, nieprawdaż?

 

Ocho, widzę że nadepnąłem przez przypadek na lajkowy odcisk. Staraj się bo zaraz Cię @twinsen wyprzedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ryb napisał:

 

Być może. Nigdy mi się nie zepsuło, więc nie wiem.

:nie_wiem:

 

 

Nawet jeśli ta historia jest faktem to akurat tutaj - tym gorzej dla faktów.

Ale ok, opiszę temat choć uważam że i tak znajdą się mądrzejsi, którzy wiedzą lepiej: auto trafiło do serwisu MB który coś spieprzył przy aktualizacji i usmażył ECU. Zamówili nowy ale było coś nie tak i musieli zamawiać jeszcze raz. Trwało to wszystko jakieś 1.5 miesiąca a w tym czasie właściciel miał jeździć popierdułką a wielokrotne grzeczne prośby o coś bardziej adekwatnego były po prostu olewane. No to w pewnym momencie prawnik wyliczył związany z tym rozmiar szkody i serwis został o tym poinformowany. Nikt nie chodził do sądów i nie miał zamiaru. Szczegółów tu nie ujawnię ale tak podziałało, że natychmiast zaproszono pechowego właściciela i zaproponowano wybór spośród kilku aut demo z zupełnie innej półki niż ta nieszczęsna klasa C. Udało też się nadać priorytet naprawie auta. Koniec historii - tylko tyle i aż tyle. Teraz oczekuję kpiących głosów że to nieprawda.

 

wieśniaki w tym mercu. Mi jak popsuli Insignię to bez straszenia prawnikiem i Ukraińcami sami dali Mercedesa GLC. Nie mówię, że to ta sama klasa, ale nie biedoliłem specjalnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, delco napisał:

A co z A6 jest nie tak że miałoby sie nie podobać?

 Mam w swoim: MMI, przyciski i pokrętła a nawet joystick. W nowym natomiast są dwa tablety które kompletnie do mnie nie przemawiają. Pewnie bym się przyzwyczaił i może nawet z czasem stwierdził że są świetne ale teraz wyobrażam sobie że podczas jazdy musisz za każdym razem się w ten ekran patrzeć żeby dobry przycisk przycisnąć. I jeszcze te odbite palce... W starym MMI natomiast można wszystko wymacać patrząc się na drogę.

Z zewnątrz wszystko OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 17:32, sdss napisał:

Kosztuje 170 odejmij od tego rabat robi się 140.

 

Są suche ceny z silnikiem, prawdopodobnie cena otwarcia zrabatowana. Takie auta głupiego android auto nie mają w podstawie. 

 

swoją drogą nie uważacie że żądanie przez producenta chorych dopłat za większy ekran, elektroniczne zegary czy trochę lepsze oprogramowanie absurdalnych cen w świecie gdzie radio z androidem z chin kosztuje 600zł to taka totalna jazda w kakao bez nawilżenia? ;] Wstydziliby się wypuszczać te małe wykastrowane systemy IMO. Mogę się założyć że bardziej by się opłacało produkować jedną wersję wyposażenia typu MAX do takiego premiuma niż ją różnicować. Ale wtedy małpki miałyby problem z rozróżnieniem która jest równiejsza od innych ;] 

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koNik napisał:

 

swoją drogą nie uważacie że żądanie przez producenta chorych dopłat za większy ekran, elektroniczne zegary czy trochę lepsze oprogramowanie absurdalnych cen w świecie gdzie radio z androidem z chin kosztuje 600zł to taka totalna jazda w kakao bez nawilżenia? ;] Wstydziliby się wypuszczać te małe wykastrowane systemy IMO. Mogę się założyć że bardziej by się opłacało produkować jedną wersję wyposażenia typu MAX do takiego premiuma niż ją różnicować. Ale wtedy małpki miałyby problem z rozróżnieniem która jest równiejsza od innych ;] 

I tak i nie, wybierasz to co Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, koNik napisał:

swoją drogą nie uważacie że żądanie przez producenta chorych dopłat za większy ekran, elektroniczne zegary czy trochę lepsze oprogramowanie absurdalnych cen w świecie gdzie radio z androidem z chin kosztuje 600zł to taka totalna jazda w kakao bez nawilżenia?

Ależ oczywiście...  Ode mnie Volvo chciało 2990 zł dopłaty za to że dostanę tablet  w miejsce klasycznych zegarów....  czyli probowali wyrwać dopłatę za to że dadzą mi tańszą część - bo podobno zestaw klasycznych zegarów jest ok 3x droższy w produkcji niz tablet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koNik napisał:

 

komu jest potrzebna zaślepka i pół ekranu zamiast całego?

Są ludzie dla których jest to nie istotne, np niemiecki emeryt i mu nich jest to popularne Audi czy Merc z kolpakami :)

 

Auta dla ludu, jak nie weźmiesz tej najtańszej to już jest na bogato, a Japończyk  nie daje wyboru chcesz coś, UPS jest akurat tylko w najwyższej, najdroższej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sdss napisał:

Są ludzie dla których jest to nie istotne, np niemiecki emeryt i mu nich jest to popularne Audi czy Merc z kolpakami :)

 

Auta dla ludu, jak nie weźmiesz tej najtańszej to już jest na bogato, a Japończyk  nie daje wyboru chcesz coś, UPS jest akurat tylko w najwyższej, najdroższej wersji. 

 

ale wybór w tym wypadku generuje niepotrzebne koszty logistyczne, ekologiczne itd. jakby był jeden rodzaj ekranu i zegarów to po prostu byłoby taniej i lepiej dla wszystkich ;] łącznie z planetą ziemią ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 15:27, Ryb napisał:

Do tego 245KM i quattro. Czego chcieć więcej?

Ogrzewania postojowego :old:

Nie wyobrażam sobie kolejnego samochodu bez tego urządzenia. I nie chodzi tu o to że sypiam w samochodzie po nocach.

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, koNik napisał:

 

swoją drogą nie uważacie że żądanie przez producenta chorych dopłat za większy ekran, elektroniczne zegary czy trochę lepsze oprogramowanie absurdalnych cen w świecie gdzie radio z androidem z chin kosztuje 600zł to taka totalna jazda w kakao bez nawilżenia? ;] Wstydziliby się wypuszczać te małe wykastrowane systemy IMO. Mogę się założyć że bardziej by się opłacało produkować jedną wersję wyposażenia typu MAX do takiego premiuma niż ją różnicować. Ale wtedy małpki miałyby problem z rozróżnieniem która jest równiejsza od innych ;] 

 

Zobacz na ogłoszenia Toyoty Corolli w wersji podstawowej, chyba Active i bogatszej Comfort. Zerknij na środkowy tablet. Nie uwierzę, że w tańszej wersji ten paskudny badziew z guzikami jest tańszy w produkcji od dotykowego z bogatszej. O estetyce nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ryb napisał:

Nawet jeśli ta historia jest faktem to akurat tutaj - tym gorzej dla faktów.

Ale ok, opiszę temat choć uważam że i tak znajdą się mądrzejsi, którzy wiedzą lepiej: auto trafiło do serwisu MB który coś spieprzył przy aktualizacji i usmażył ECU. Zamówili nowy ale było coś nie tak i musieli zamawiać jeszcze raz. Trwało to wszystko jakieś 1.5 miesiąca a w tym czasie właściciel miał jeździć popierdułką a wielokrotne grzeczne prośby o coś bardziej adekwatnego były po prostu olewane. No to w pewnym momencie prawnik wyliczył związany z tym rozmiar szkody i serwis został o tym poinformowany. Nikt nie chodził do sądów i nie miał zamiaru. Szczegółów tu nie ujawnię ale tak podziałało, że natychmiast zaproszono pechowego właściciela i zaproponowano wybór spośród kilku aut demo z zupełnie innej półki niż ta nieszczęsna klasa C. Udało też się nadać priorytet naprawie auta. Koniec historii - tylko tyle i aż tyle. Teraz oczekuję kpiących głosów że to nieprawda.

 

 

Wszystko spoko, ale mysle, ze wiekszosc ludzi rozumie Assistance jako pomoc w drodze. Gdy auto stanie bez powodu w srodku nocy w lesie. I wtedy nawet najlepsze assistance bedzie bardziej ass-istance w porownaniu ze sprawnym autem, ktorym sie dojechalo do celu bez przygód. Wiec mowienie, co z tego, ze sie psuja, jak jest assistance, to tak samo jak mowienie - a niech kradną, mam AC. Mowią to na ogol ludzie, ktorym nigdy auta nie ukradli ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

 

Zobacz na ogłoszenia Toyoty Corolli w wersji podstawowej, chyba Active i bogatszej Comfort. Zerknij na środkowy tablet. Nie uwierzę, że w tańszej wersji ten paskudny badziew z guzikami jest tańszy w produkcji od dotykowego z bogatszej. O estetyce nie wspomnę.

 

Wierzę Ci. Nie chcę tego oglądać, dzień się ładnie zaczyna ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spad napisał:

 

Zobacz na ogłoszenia Toyoty Corolli w wersji podstawowej, chyba Active i bogatszej Comfort. Zerknij na środkowy tablet. Nie uwierzę, że w tańszej wersji ten paskudny badziew z guzikami jest tańszy w produkcji od dotykowego z bogatszej. O estetyce nie wspomnę.

Koszt produkcji moze i nie, ale czesci tak, oczywiście jest to mala kwota w porownaniu z dopłatą która wnosi klient końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, koNik napisał:

 

komu jest potrzebna zaślepka i pół ekranu zamiast całego?

Producentowi. Jest tak brzydki że klient dobierze kredytu i kupi coś normalnego. Więc nie dość że wsadzi tańszą część to jeszcze zarobi na tym dwa razy więcej  ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sdss napisał:

Koszt produkcji moze i nie, ale czesci tak, oczywiście jest to mala kwota w porownaniu z dopłatą która wnosi klient końcowy.

 

tu chodzi o marżę. To widać po cenach za dodatki, szczególnie w autach konfigurowalnych. Dwie dodatkowe lampki w bagażniku i schowku nazwane jako pakiet oświetlenie - 800 zł :) za 2 lampki, 2 żarówki i troche kabla. Dopłaty do czujników parkowania idące w tysiace zł, podczas gdy markowe czujniki np od Valeo w detalu z wyżywieniem całego łańcucszka od producenta, przez hurtownika na detaliście skończywszy to kilkaset złotych - nie mówiąc już o chińczykach za kilkadziesiąt. 
W Japończykach wyposażenie w pakietach i faktycznie jest sumarycznie taniej, ale czasem musisz wziac całą furę niepotrzebych elementów, żeby mieć np lepsze światła. Do tego Japońce koszą na akcesoriach. Do obecnego Civica pakiet iluminacyjny kosztuje ponad 4 tysiące :totalszok:;l a składają się na niego 

 

Cytuj

 

• czerwone podświetlenie przestrzeni na nogi, konsoli centralnej, klamek wewnętrznych

• czerwone podświetlenie kieszeni drzwi

• nakładki progowe z podświetlanym na czerwono logo Type R

 

 

albo bezprzewodowa ładowarka do telefonu - 1790 ;) dedykowana z aliexpress (zalety globalnego modelu 😄 ) 40$. 

 

Więc każdy dodatek odklikany w konfiguratorze albo wyzszy pakiet to istotne podniesienie marży :) i o to chodzi.

 

W poprzedniej firmie miałem zespół zajmujący się doradztwem przy komponowaniu polityki cenowej, w tym właśnie układania cenników aut tak, zeby kusić kupujących na wyższe wersje albo klikanie w konfiguratorze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcindzieg napisał:

Producentowi. Jest tak brzydki że klient dobierze kredytu i kupi coś normalnego. Więc nie dość że wsadzi tańszą część to jeszcze zarobi na tym dwa razy więcej  ;]

Byle tylko producent nie przelicytował.... Mnie kiedys wkurzylo BMW bo w "trójce"  nie mozna było mieć bez dopłaty podgrzewanych lusterek.... i podgrzewanie tychże było w innym, droższym pakiecie niz sterowanie elektryczne i.... kupiłem cos innego....

Mam kolezanke która z 15 lat temu nie kupiła Forda Ka tylko dlatego że w żadnym pakiecie czy opcji nie było lusterka w daszku przeciwsłonecznym kierowcy.... - w samochodzie postrzeganym jako "kobiecy"... Wydaje mi sie że oszczędniość producenta czasami idzie za daleko...

Edytowane przez delco
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Filipfm napisał:

 

tu chodzi o marżę. To widać po cenach za dodatki, szczególnie w autach konfigurowalnych. Dwie dodatkowe lampki w bagażniku i schowku nazwane jako pakiet oświetlenie - 800 zł :) za 2 lampki, 2 żarówki i troche kabla. Dopłaty do czujników parkowania idące w tysiace zł, podczas gdy markowe czujniki np od Valeo w detalu z wyżywieniem całego łańcucszka od producenta, przez hurtownika na detaliście skończywszy to kilkaset złotych - nie mówiąc już o chińczykach za kilkadziesiąt. 
W Japończykach wyposażenie w pakietach i faktycznie jest sumarycznie taniej, ale czasem musisz wziac całą furę niepotrzebych elementów, żeby mieć np lepsze światła. Do tego Japońce koszą na akcesoriach. Do obecnego Civica pakiet iluminacyjny kosztuje ponad 4 tysiące :totalszok:;l a składają się na niego 

 

 

albo bezprzewodowa ładowarka do telefonu - 1790 ;) dedykowana z aliexpress (zalety globalnego modelu 😄 ) 40$. 

 

Więc każdy dodatek odklikany w konfiguratorze albo wyzszy pakiet to istotne podniesienie marży :) i o to chodzi.

 

W poprzedniej firmie miałem zespół zajmujący się doradztwem przy komponowaniu polityki cenowej, w tym właśnie układania cenników aut tak, zeby kusić kupujących na wyższe wersje albo klikanie w konfiguratorze.

Dlatego wersja +  lakier jest najbardziej opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, format napisał:

 

Ocho, widzę że nadepnąłem przez przypadek na lajkowy odcisk. Staraj się bo zaraz Cię @twinsen wyprzedzi.

O co chodzi, dopiero kawę piję. Co mam zrobić? ;] 

Ej a to nie było na HP? No dobra, to merytorycznie:

 

Rabaty na VW np. są, ale o ile jeszcze rok temu Golf Sportvan miał silniki TDI 2.0, tak w tym ma już tylko 1.6 :( 

Edytowane przez twinsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.