Jump to content
Colliber

CB Radio - FAQ -trochę long

Recommended Posts

> Teoretycznie nie od spodu jest taka guma, ale jak jest w

> rzeczywistosci???

W rzeczywistości rysują. Przez sporo lat jeździłem z magnesówką.

Są dwa problemy:

a) zdejmowanie i zakładanie żeby nie ukradli. Nie ma cudów, za każdym razem nie wyczyścisz idealnie dachu i stopki anteny, w końcu o tym zapomnisz. Antena walając się po samochodzie zawsze skądś znajdzie sobie jakies opiłki, które przyciągnie do podstawy. Z kolej do dachu zawsze przyklei się jakis twardy okruch brudu. I prędzej czy później to zaoowocuje rysami.

b) przyczepność. Generalnie anteny magnesowe trzymają się dachu do prędkości 100 - 120 km/h (według producentów). W praktyce potrafią się nie przesuwać nawet do 160 km/h. Tylko jest jedna sprawa - wiatr z przeciwka. Jeżeli ktoś z ręką na sercu jeździ zawsze nie szybciej niż ograniczenia, to nie grozi mu przekroczenie 130 km/h i nawet przy przeciwnym wietrze antena się nie przesunie. ale jeżeli nie, musi się liczyć z tym, że nie dość, że przejedzie sobie po dachu zostawiając rysy, to jeszcze się może oderwać i lecąc na kablu wybić szybę.

Jest jeszcze inny problem, którego nie było w czasach gdy używałem magnesówki - karty płatnicze. Mają ścieżkę magnetyczną (za kilka lat problem zniknie, bo będa wyłacznie karty chipowe). Ale magnes anteny jest bardzo silny i trzeba uważać, żeby przypadkiem podczas jej zakładania lub zdejmowania nie przesunąć jej tuż przy kieszeni lub piterku, w którym mamy karty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.