Jump to content
Sign in to follow this  
Colliber

CB Radio - FAQ -trochę long

Recommended Posts

heh. znam to wszystko bo siedzialem przez jakies 3 lata na cb stacjonarnym jeszcze za czasow podstawowki i szkoly sredniej smile.gif pamietam, ze taki byl tlok na podstawowej 40 ze nie mozna bylo wolnego kanalu znalezc. potem pojawily sie radyjka z dziurami i wstegami. teraz troche mniejszy jest juz tlok. sam mysle o zalozeniu mobilki. pamietam tez ze jeszcze byly jakies pozdrowienia np: 88 czy cos takiego co oznaczalo buziaczki itp. pamieta to ktos??

mam pytanie: polatalem po allegro i wpadl mi w oko Midland Alan 100 Plus. w domu mam jakas antene co jeszcze ojciec ja kupil do tira ale nie zamontowal i lezy. antena Magnum 1,5 metra. co myslicie o tym zestawie?? ma jezdzic na golfie 2. antena troche duza, trza bedzie albo do rynienki albo dziury wiertac. bo znalazlem tez na allegro antenke 33 cm ale nie wiem na jakie odleglosci to zbiera, ale chyba na niewielkie w porownaiu z taka 1,5 m

> a nie mozesz jakiegos magnesu dac do tej anteny? ja mam tez antene

> Alana 1.5 m i zamierzam ja zamontowac na jakims magnesiku do

> mojej Fabki.

a te magnesowki to nie rysuja lakieru??? kurde wolalbym dziure wywiercic zeby kabla nie bylo widac smile.gif

no tak. ale antena dziala najlepiej jesli ma dobra mase czyli jest przykrecona do dachu. tylko tak sie zastanawiam czy te 1,5 m na dachu to nia za duzo. a jakby tak do zderzaka z tylu przykrecic?? masy nie bedzie ale nie bedzie tez tak wystawala smile.gif

73 i 88 - o to mi chodzilo, pamietam ze jeszcze jakie "bulinki" byly czy cos takiego smile.gif

> Za dużo na co?

no wiesz 1,5 m bedzie mi sie gibalo na dachu smile.gif

> fatalny pomysł...

no tez tak mysle, chyba jednak do rynnienki sprobuje uchwytem a jak nie to do dachu smile.gif hmm tylko jak do rynienki to ktoredy kabel poscic???

spoko spoko. nie przeraza mnie smile.gif ale najpierew sprobuje przykrecic ja do uchwutu do rynienki smile.gif ta antene co mam to firmy Lemm 27Mhz 1,5m - dobre to to??

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.