Skocz do zawartości

Deski na balkonie (zamkniętym)...


K3

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie coś w rodzaju "balkonu" z tym że ma normalne okna, czyli nie pada, temperatura zawsze dodatnia...

Na razie jest tam beton na podłodze, myślę o położeniu tam "tymczasowo" desek (z modrzewia, wyjdą najtaniej)...

 

Planuję zrobić "ramę" dookoła z poprzeczkami, co jakieś 50cm. No chyba, że można rzadziej?

W którym kierunku kłaść? Deski mają 4m, więc kładąc wzdłuż okien wyjdzie mniej (ścinki). No chyba, że łączyć "resztki"...

 

Deski tego rodzaju...

 

GetPrimaryProductImage?productGroupNumbe

 

A pomieszczenie wygląda mniej więcej tak (proporcje nie zachowane)...

 

ude.jpg.eaa5b13428e337648821eb577d66ffa1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski w tą stronę:

 

ude.jpg.eaa5b13428e337648821eb577d66ffa1.jpg.6534e437bbaa6160069b4e5201c44303.jpg

 

Kup deski, które są krótsze, będzie lepiej: https://sklep.andrewex.com.pl/deska-tarasowa-ryflowana-modrzew-syberyjski-28-x-142-x-2500-mm-surowa-klasa-ab-3641.html

 

Jeżeli posadzka jest równa i twarda to legary jedyną funkcję jaką będą miały to zamocowanie desek: https://sklep.andrewex.com.pl/legar-45-x-45-x-4000-mm-modrzew-syberyjski-impregnowany-braz-4422.html wystarczy około 40 mm przekrój i 4 mb to będziesz miał mało odpadu.

 

Pamiętaj o podkładach pod legary (chyba, że kompletnie nie będzie dostępu wody na posadzkę, chociaż i tak bym dał). Odstępy pomiędzy legarami - 40 cm. Rozplanuj to sobie na powierzchni, pierwszy i ostatni musi być blisko krawędzi deski, żeby końcówka się nie zwichrowała. Opis z Andrewex:

 

Podłoże twarde ( wylewka betonowa 😞

Co 40 cm przykręcamy kotwami Spax-RA 7,5x120 mm legary, izolując je od podłoża podkładkami gumowymi

Do zamocowanych legarów przykręcamy deski wkrętami Rotho Blaas

Każdą deskę przykręcamy do danego legara dwoma wkrętami.


 

PAMIĘTAJ:

Między legarem, a podłożem zastosuj gumową podkładkę w rozstawie co 500 mm

Nie zapomnij o konieczności pozostawienia szczeliny dylatacyjnej między deskami o szerokości 3-5 mm.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić z legarów ramę dookoła i poprzeczki, myślałem o 50cm ale może być owe 40cm.

Rama po to, aby końcówki przykręcić.

 

Całość byłaby na betonowej posadzce, równej i jedyna wilgoć tam to czasami rozłożona suszarka. Nic więcej...

 

Mialem jeszcze pytać o dylatację, ale widzę że jest podane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mike_wwl napisał:

Nie dawaj całych desek, tylko zrób z łączeniami bez ładu i składu (na dziko)  zobaczysz jak będzie fajnie wyglądał. 

 

Rozumiem, że wtedy legary gęściej? Bo co w przypadku jak łączenie wypadnie na środku pomiędzy legarami i zostanie bez podparcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, K3 napisał:

 

Rozumiem, że wtedy legary gęściej? Bo co w przypadku jak łączenie wypadnie na środku pomiędzy legarami i zostanie bez podparcia?

Wystarczy przycinać deski, żeby legary wypadały pod łączeniem. 

I między legarami najlepiej porobić zastrzały. Dwa zastrzale między sąsiednie legary (wtedy jak trafisz z łączeniem na zastrzale to nie musisz pasować długości do legarów).

Ja niestety u siebie zrobiłem "na równo" i już mnie denerwuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mike_wwl napisał:

Wystarczy przycinać deski, żeby legary wypadały pod łączeniem. 

I między legarami najlepiej porobić zastrzały. Dwa zastrzale między sąsiednie legary (wtedy jak trafisz z łączeniem na zastrzale to nie musisz pasować długości do legarów).

Ja niestety u siebie zrobiłem "na równo" i już mnie denerwuje. 

 

Legary będą bezpośrednio na betonie, jedynie do mocowania desek i lekkiego podniesienia...

Więc jak te zastrzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz coś w rodzaju drabinki

_____________________________

        |                                |

_____________________________

                |                |         

_____________________________

          |                                   |

_____________________________

 

Poziomo to legary,  pionowe kreski to zastrzały. 

Deski wg tego rysunku będą pionowo

I zastrzały staraj się tak wymierzyć,  żeby wypadały pod deską. 

Edytowane przez Mike_wwl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, K3 napisał:

 

Legary będą bezpośrednio na betonie, jedynie do mocowania desek i lekkiego podniesienia...

Więc jak te zastrzały?

Daruj sobie takie kombinacje. Jak deski są na tyle długie, że nie musisz ich łączyć, to bez sensu jest je na siłe skracać i kombinować z legarami pod spodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, luccass napisał:

Daruj sobie takie kombinacje. Jak deski są na tyle długie, że nie musisz ich łączyć, to bez sensu jest je na siłe skracać i kombinować z legarami pod spodem. 

 

Podłogę mogę ciut podnieść.

A i łatwiej jest zrobić ramkę i legary, niż bezpośrednio deski do betonu mocować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, K3 napisał:

 

Podłogę mogę ciut podnieść.

A i łatwiej jest zrobić ramkę i legary, niż bezpośrednio deski do betonu mocować...

Nie zrozumieliśmy się ;) Legary - TAK. Ramka - TAK, deski w jednym kawalku - TAK :) 

 

@bergeracdał linki do opisów, jest coś czego jeszcze nie wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luccass napisał:

Nie zrozumieliśmy się ;) Legary - TAK. Ramka - TAK, deski w jednym kawalku - TAK :) 

 

@bergeracdał linki do opisów, jest coś czego jeszcze nie wiesz?

 

A to już wiem. Myślałem że masz na myśli całkowitą rezygnację z legarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

 

Legary będą bezpośrednio na betonie, jedynie do mocowania desek i lekkiego podniesienia...

Więc jak te zastrzały?

daj se spokój z zastrzałami. Kupujesz dechy 2,4 metra i na Twoim balkonie wyjdzie na raz. Będzie to jakoś wyglądało. W kwestii ramki - szczerze mówiąc nie wiem czy to konieczne... wydaje mi się, że tylko legary w poprzek wystarczą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 07:55, mayster_tcz napisał:

Ramka zbędna. Połóż legary i kręć, tu nie ma filozofii. 

dokładnie. Przy okazji - znalazłem taką fotorelację: http://dekostacja.pl/2019/06/27/jak-zbudowac-taras-z-desek/

 

do kilku szczegółów można się przyczepić, ale zasadniczo widać co i jak. W przypadku @K3 ramka nie potrzebna, jeśli nie będzie wykańczał boków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bergerac napisał:

dokładnie. Przy okazji - znalazłem taką fotorelację: http://dekostacja.pl/2019/06/27/jak-zbudowac-taras-z-desek/

 

do kilku szczegółów można się przyczepić, ale zasadniczo widać co i jak. W przypadku @K3 ramka nie potrzebna, jeśli nie będzie wykańczał boków.

 

Chcę zrobić ramkę, aby nie wiercić pod mocowania legarów. Całość ma leżeć na betonie, z każdej strony jest wyżej.

Wejście mam na 12cm, więc podniosę też przy okazji poziom.

 

Ramka dookoła, do tego legary i deski, całość zyska sztywność i ma po prostu leżeć na betonowej podłodze.

Dla pewności jeszcze sprawdzę poziom, jak bede mial długie belki, ale jest równo w żadną stronę wylewka nie ucieka.

 

Będę robił za tydzień, jak się wyrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.