Skocz do zawartości

Odwrotnie założony filtr kabinowy.


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziś taki babol jak w tytule.

Ciągle miałem odczucie, że klima pośmiarduje, ozonowałem sam i na serwis z odgrzybianiem na poprawkę odstawiałem i w koło to samo (swoją drogą serwis, o ile dobrze pamiętam wziął 120zł za najtańszy węglowy filtr harta jako materiał, usługa oddzielnie i odwrotnie go wsadził).

 

Z racji tego, że unikam teraz warsztatów (filtr dawno temu kupiony na zapas miałem w chacie) postanowiłem  dziś sam go zmienić i wyozonować jeszcze raz.

 

Możliwe, że zły kierunek powodował niedostateczne odparowywanie i z tego powodu pośmiardywało?

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZUBERTO napisał:

Możliwe, że zły kierunek powodował niedostateczne odparowywanie i z tego powodu pośmiardywało?

Możliwe, ale tylko jak budowa filtra jest niesymetryczna i odwrotny montaż powodował nieszczelności lub przytkania itp. Sama bibuła nie jest kierunkowa, a jak nawet, to tylko teoretycznie. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, volf6 napisał:

Przy nieszczelnościach to raczej nie byłoby problemów z przepływem powietrza:)

Ja nie wiem czy były problemy z przepływem.

Żadnych tego oznak nie odczuwałem, czyli jak miało wiać to wiało. 

Nieszczelności też tam nie było.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Ja nie wiem czy były problemy z przepływem.

Może ten filtr był po prostu zabity syfem. To co ja zobaczyłem na swoim po prawie dwóch latach ścięło mnie z nóg :facepalm:, zwłaszcza różnokolorowe ogniska pleśni w dodatku od strony parownika z którym filtr się stykał. Wzorowa konstrukcja :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, amazaque napisał:

Może ten filtr był po prostu zabity syfem. To co ja zobaczyłem na swoim po prawie dwóch latach ścięło mnie z nóg :facepalm:, zwłaszcza różnokolorowe ogniska pleśni w dodatku od strony parownika z którym filtr się stykał. Wzorowa konstrukcja :hehe:.

Powiedziałbym bez tragedii, na moje oko normalka jak na ten czas i przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czacha napisał:

U mojej kobity w 2.5-letnim Quashquaiu po zimie zawsze wali z klimy. W Jeepie zero smrodow. Ot zagadka.

Może jakieś fragmenty instalacji powietrznej są prowadzone karbowanymi papierowymi rurami? :ooniee: Widziałem już takie kwiatki w samochodach z klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Zauważyłem dziś taki babol jak w tytule.

Ciągle miałem odczucie, że klima pośmiarduje, ozonowałem sam i na serwis z odgrzybianiem na poprawkę odstawiałem i w koło to samo (swoją drogą serwis, o ile dobrze pamiętam wziął 120zł za najtańszy węglowy filtr harta jako materiał, usługa oddzielnie i odwrotnie go wsadził).

 

Z racji tego, że unikam teraz warsztatów (filtr dawno temu kupiony na zapas miałem w chacie) postanowiłem  dziś sam go zmienić i wyozonować jeszcze raz.

 

Możliwe, że zły kierunek powodował niedostateczne odparowywanie i z tego powodu pośmiardywało?

 

zadaj sobie pytanie a raczej serwisowi czy wszystko zostało wyczyszczone, zawsze skraplacz i parownik nadaje się w układzie klimatyzacji do czyszczenia.....

to że wpuścili piankę do kratek i wymienili filtr oraz zozonowali środek nie znaczy że klima jest czysta....

 

obsługa klimatyzacji to przedewszystkim czyszczenie parownika i skraplacza z wymianą filtru czy tam filtra .....cała reszra to jak koronka do Miłosierdzia Bożego

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2020 o 23:49, 4tyelement napisał:

zadaj sobie pytanie a raczej serwisowi czy wszystko zostało wyczyszczone, zawsze skraplacz i parownik nadaje się w układzie klimatyzacji do czyszczenia.....

to że wpuścili piankę do kratek i wymienili filtr oraz zozonowali środek nie znaczy że klima jest czysta....

 

obsługa klimatyzacji to przedewszystkim czyszczenie parownika i skraplacza z wymianą filtru czy tam filtra .....cała reszra to jak koronka do Miłosierdzia Bożego

 

czyszczenie skraplacza ma wpływ na smród w kabinie?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Z kronikarskiego obowiązku, natchnięty wątkiem @fred77 o pruciu dechy i fizycznym skrobaniu syfu, informuję, że nic nie śmierdzi.

Po poprawnym założeniu filtra i ozonowaniu, do dzisiaj żadnego smrodku.:ok:

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniałem, serwisowany co roku w ASO, ułamali zatrzask od zaślepki filtra i przytwierdzili to na trytytkę, zamówiłem drugą a na razie zamocowałem też na trytykę bo trzyma się dobrze, ale będę rozbierał jak mi to przyjdzie.

 

Poniżej to co wyjąłem. W 2019 był robiony serwis.

 

 

IMG_20200828_153632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, analyzer64 napisał:

Ja wczoraj wymieniałem, serwisowany co roku w ASO, ułamali zatrzask od zaślepki filtra i przytwierdzili to na trytytkę, zamówiłem drugą a na razie zamocowałem też na trytykę bo trzyma się dobrze, ale będę rozbierał jak mi to przyjdzie.

 

Poniżej to co wyjąłem. W 2019 był robiony serwis.

 

 

IMG_20200828_153632.jpg

No są 2 opcje, alebo parkowany gdzieś w lesie - norze, alebo filtr dawno nie zmieniany... 8-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, analyzer64 napisał:

Ja wczoraj wymieniałem, serwisowany co roku w ASO, ułamali zatrzask od zaślepki filtra i przytwierdzili to na trytytkę, zamówiłem drugą a na razie zamocowałem też na trytykę bo trzyma się dobrze, ale będę rozbierał jak mi to przyjdzie.

 

Poniżej to co wyjąłem. W 2019 był robiony serwis.

 

 

IMG_20200828_153632.jpg

Ja zawsze daję na filtr włókninę filtrującą G4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pipper napisał:

No są 2 opcje, alebo parkowany gdzieś w lesie - norze, alebo filtr dawno nie zmieniany... 8-)

 

Ciężko stwierdzić, niby w ASO adnotacja była, że zmieniany ale wiadomo jak jest, mogli wpisać ale zmienić już niekoniecznie. Tym bardziej że właścicielem była kobieta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzer64 napisał:

 

Ciężko stwierdzić, niby w ASO adnotacja była, że zmieniany ale wiadomo jak jest, mogli wpisać ale zmienić już niekoniecznie. Tym bardziej że właścicielem była kobieta ;]

Może być takie coś, ale to kurcze nie dmuchało... :ooniee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, analyzer64 napisał:

 

Właśnie brzoza rośnie dwa miejsca parkingowe dalej.

Mam brzoze( pień) w odległości 4-5 metrów od miejsca gdzie parkuje...  czyli w praktyce gałezie i liscie sa nad samochodem...Smieci przeokropnie może za wyjątkiem zimy ;)

I filtr u mnie zmieniany po ok 8 tys km wygladał niemal identycznie...

Edytowane przez delco
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.