Skocz do zawartości

Zanikający LCD zegarów - naprawa lub wymiana?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś naprawiał lub wymieniał sam wyświetlacz LCD w zegarach? W motocyklu Honda takie coś mi się stało. Niestety sprawne zegary używane bardzo ciężko dostać, dużo kosztują i nie wiadomo, czy za chwilę nie przestaną działać. A nowych w ogóle nie ma.

 

Jeden jedyny człowiek, którego hondziaże polecają, stosuje jakąś niezbyt pewną metodę reaktywacji za 300 zł. Może Wy znacie kogoś bardziej pewnego, albo wiecie jak naprawić lub skąd wziąć wyświetlacz na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

@AstraC a gdzieś czytałem o właśnie takim przypadku. I podobno to już K.O. zegarów. Poszukaj w google z namiarem na dokładne dane motocykla.

 

 

To jak wylany to do wymiany raczej, bo jeszcze może być problem ze złączem to wtedy można próbować ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest co dokładnie się dzieje? Martwe piksele czy rozlany?
To jest LCD segmentowy. Dokładnie taki. Wyświetlacz jest bardzo blady a niektórych segmentów w ogóle nie wyświetla.
licznik-honda-varadero-125-chojnow-514852528.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wylany to do wymiany raczej, bo jeszcze może być problem ze złączem to wtedy można próbować ratować.
Ten u mnie ma nóżki zaciśnięte na krawędzi szklanego wyświetlacza i wlutowane w płytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129651]AstraC[/mention] a gdzieś czytałem o właśnie takim przypadku. I podobno to już K.O. zegarów. Poszukaj w google z namiarem na dokładne dane motocykla.
 
 
W Varadero to bardzo powszechna usterka. Dlatego używane zegary w dobrym stanie są w cenie złota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Olleo napisał:
3 minuty temu, AstraC napisał:
To jak wylany to do wymiany raczej, bo jeszcze może być problem ze złączem to wtedy można próbować ratować.

Ten u mnie ma nóżki zaciśnięte na krawędzi szklanego wyświetlacza i wlutowane w płytę.

Poprawiłeś luty w płytce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Olleo napisał:

Jeden jedyny człowiek, którego hondziaże polecają, stosuje jakąś niezbyt pewną metodę reaktywacji za 300 zł

Co znaczy niezbyt pewna? Wykonawca nie daje gwarancji?

Nie łódź się, ze to bedą zimne luty czy coś w tym stylu, bo wtedy metoda reaktywacji byłaby pewna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłeś luty w płytce?
Nie, ale wygląda na to, że to nie luty. Przynajmniej nacisk na luty, elementy, poruszanie całym wyświetlaczem, ani podgrzewanie opalarką nie daje żadnych efektów. Poza tym z doświadczeń innych użytkowników Hondy wynika, że to nie luty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy niezbyt pewna? Wykonawca nie daje gwarancji?
Nie łódź się, ze to bedą zimne luty czy coś w tym stylu, bo wtedy metoda reaktywacji byłaby pewna
Wykonawca nie chciał się konkretnie określić – powiedział że część liczników daje się uratować, a części nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Olleo napisał:
35 minut temu, AstraC napisał:
Poprawiłeś luty w płytce?

Nie, ale wygląda na to, że to nie luty. Przynajmniej nacisk na luty, elementy, poruszanie całym wyświetlaczem, ani podgrzewanie opalarką nie daje żadnych efektów. Poza tym z doświadczeń innych użytkowników Hondy wynika, że to nie luty.

Ciężko mi dalej doradzić bez zobaczenia konstrukcji. Ale wylany nie jest, więc bym się spodziewał, że wyświetlacz sam w sobie jest sprawny. A przyczyn noże być wiele, od problemów mechanicznych po problemy z elektroniką samą w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie . Varadero 125. Nie udało mi się tego zrobić już 3 rok... U mnie praktycznie już nic nie widać. Gdzieś koło Słupska czy Lęborka ( pisze o tym bo to w miarę blisko mnie) jest jakiś koleś co podmienia całość na podróbe KOSO licznik caly- wychodzi jak zakup używki koło 600-800 a przynajmniej trochę pochodzi.... Żaden magik ( nawet wysyłkowo) nie podjął się tematu. Honda Pomorski też. Dystrybutor Hondy w PL , ani japońce do dzisiaj mi nie odpowiedzieli. Komuś tam kiedyś się udało z Honda Spain dostać jakieś leżaki magazynowe LCD z jakiegoś podwykonawcy na F...
Próbowałem już kiedyś nawet jakiś znajomych z kontaktami że zlomowca irlandzkiego namówić na podmianę ( nie chcieli wymontować) i też nic z tego nie wyszło :-(. Czekam aż mi dowód zabiorą, albo przeglądu nie przejdzie bo jakiś mądry inaczej uzna że to wada istotna

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fili_P 

Producentem zegarów był hiszpański 

Facomsa

 

[email protected] 

tez czytałem.o.kolesiu co napisał.do nich o producenta LCD zegarów a ci odpisali że już ich nie robią i wysłali.mu.lezak.magazynowy.

na jakimś chińskim portalu ktoś podmieniał.zegary na unierwsalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem im pytanie.

Ja już w zeszłym roku miałem dłuższą dyskusję z diagnostą przy przeglądzie i drogą konsensusu wpisaliśmy przebieg, jaki nam się wydawało, ale w tym roku (za niecałe 2 miesiące) może już drugi raz ta sztuczka się nie udać. Ostatnio musialem przejechać 50km w pizgawicy, żeby ustalić, czy to przebieg 64500 czy 64800 będzie.

Uniwersalny licznik można próbować, parę osób dało, ale to oznacza ingerencję w fabryczną wiązkę, bo gniazdka takiego nie idzie dokupić, a póki licznik jako tako działa, to też nie chcę z niego wylutowywać. No i kwestia taka, że nowy licznik będzie miał przebieg 0km (wiem, trzeba zgłosić za kasiorkę na stacji diagnostycznej z formularzem odpowiednim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem. Są tu diagnosci niech no mi wytłumaczą. Cały Moto jest sprawny. Nie działa sumaryczny licznik przebiegu. Nie można gdzieś tam wpisać "nieczytelny, nie możliwy do odczytania"? Nie ma na to jakiegoś przepisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fili_P napisał:

Cały Moto jest sprawny. Nie działa sumaryczny licznik przebiegu

No to niesprawny-czego nie rozumiesz?

Jak będzie działał drogomierz to wtedy będzie w pełni sprawny a czy to usterka istotna czy nieistotna to faktycznie diagnostów trzeba zapytać;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niesprawny-czego nie rozumiesz?
Jak będzie działał drogomierz to wtedy będzie w pełni sprawny a czy to usterka istotna czy nieistotna to faktycznie diagnostów trzeba zapytać;]
Nie zrozumiałeś mojej intencji wypowiedzi. Moto jest odpicowany. Elementy ważne że względu na poruszanie się są 100% działające. Nie jesteś w stanie tylko odczytać przebiegu.

Jaki to ma wpływ na poruszanie się i bezpieczeństwo użytkowania tego pojazdu. Zaznaczam mówimy o sprzętach sprzed 15 lat średnio.

Jak dla mnie diagnosta może wpisać i 1 mln kilometrów i może to być widoczne dla późniejszych potencjalnych kupujących we wszelkich możliwych systemach... albo wpisać nieczytelny lub coś tym podobnego...

Gdzieś kiedyś widziałem podział dla diagnostów że są usterki istotne i one mają zablokować pozytywny wynik z badania i nieistotne.... Pytam diagnostów kacikowych jak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2020 o 15:19, Olleo napisał:

Wysłałem im pytanie.

Ja już w zeszłym roku miałem dłuższą dyskusję z diagnostą przy przeglądzie i drogą konsensusu wpisaliśmy przebieg, jaki nam się wydawało, ale w tym roku (za niecałe 2 miesiące) może już drugi raz ta sztuczka się nie udać. 

 

Ja z motocykla wywaliłem już dawno temu licznik. W jego miejsce wprawiłem obrotomierz. A licznik i prędkościomierz mam... rowerowy SIGMA Sport. :-) Co rok diagnosta odczytuje sobie przebieg z tego licznika. Przebieg całościowy wpisałem na początku bo tam się podaje dotychczasowy przebieg jak wyciągnie się bateryjkę :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ja z motocykla wywaliłem już dawno temu licznik. W jego miejsce wprawiłem obrotomierz. A licznik i prędkościomierz mam... rowerowy SIGMA Sport. :-) Co rok diagnosta odczytuje sobie przebieg z tego licznika. Przebieg całościowy wpisałem na początku bo tam się podaje dotychczasowy przebieg jak wyciągnie się bateryjkę :-)  

 

@NaczelnyFilozof Trafisz na sluzbiste to się zdziwić możesz jak zapyta o homologację tej zabawki Ale pomijając kwestie legalności to się może sprawdzic- bezprzewodowy czy z kabelkiem?

Jak zamocowales magnes na feldze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fili_P napisał:

@NaczelnyFilozof Trafisz na sluzbiste to się zdziwić możesz jak zapyta o homologację tej zabawki Ale pomijając kwestie legalności to się może sprawdzic- bezprzewodowy czy z kabelkiem?

Jak zamocowales magnes na feldze?

 

 

 

Licznik jest na przewodzie a w kołach są szprychy więc nie było problemu z mocowaniem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2020 o 17:04, Fili_P napisał:

Nie zrozumiałeś mojej intencji wypowiedzi. Moto jest odpicowany. Elementy ważne że względu na poruszanie się są 100% działające. Nie jesteś w stanie tylko odczytać przebiegu.

Jaki to ma wpływ na poruszanie się i bezpieczeństwo użytkowania tego pojazdu. Zaznaczam mówimy o sprzętach sprzed 15 lat średnio.

Taki że jednym z punktów obowiązkowych przy przeprowadzaniu badania technicznego jest odczyt stanu licznika przebiegu. Nie ma odczytu nie ma badania - oczywiście teoretycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fili_P napisał:

Cześć Oskar. Jesteś diagnosta?
Odczyt jest- wynosi: nieczytelny.
Konik czy wszystkie Twoje starocie mają liczniki?
O

Ja Ci tylko mówię co będzie na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.