Skocz do zawartości

Instalacja STAG - dobór filtrów


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w doborze filtrów.
Instalacja STAG:
- Reduktor AC R01/150
- wtryskiwacze AC W03
- sterownik Qbox plus
- elektrozawór Valtek

 

Filtr fazy lotnej chciałbym wziąć z Czaji, tylko podpowiedzcie który z filtrów wybrać FL01 czy FL03 ? Serwis gdzie dotychczas robiłem przeglądy z tego co widziałem ostatnio założył FL03P. A może po prostu założyć to sam ?

Filtr fazy ciekłej - jaki tutaj wogóle powinien być - jak go dobrać i czy wogóle bez demontażu można sprawdzić co tam jest (średnica, wielkość itd) ?

Edytowane przez przemty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z standardowych puszkowych FFL to FL03P jest ok, niżej bym nie schodził. Chyba że chcesz odstojnik zamontować, ale to wiąże się z przeróbką. Z FFC odczytaj oznaczenia na elektrozaworze gdzie jest zabudowany FFC. Powinieneś po tym dojść jaki jest wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, steyr napisał:

Z standardowych puszkowych FFL to FL03P jest ok, niżej bym nie schodził. Chyba że chcesz odstojnik zamontować, ale to wiąże się z przeróbką. Z FFC odczytaj oznaczenia na elektrozaworze gdzie jest zabudowany FFC. Powinieneś po tym dojść jaki jest wkład.

 

CZyli wnioskuję, że FL01 jest to gorszej jakości filtr?
Drugi filtr - poza nazwą Valtec pozostałe napisy mało czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza lotna to ja bym dal albo odstojnik, albo jakis inny polecany. Mam u siebie kme wlokno i wylot po 15kkm czysciutki. Silnik 2.0
W 1.6 mialem ten fl01. Po 5kkm zmienilem na kme, wylot w fl01 byl zabarwiony na braz, czyli przepuszczal frakcje do wtryskiwaczy

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WaWeR napisał:

Faza lotna to ja bym dal albo odstojnik, albo jakis inny polecany. Mam u siebie kme wlokno i wylot po 15kkm czysciutki. Silnik 2.0
W 1.6 mialem ten fl01. Po 5kkm zmienilem na kme, wylot w fl01 byl zabarwiony na braz, czyli przepuszczal frakcje do wtryskiwaczy

 

 

Czyli dokładnie który KME ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/kme-filtr-fazy-lotnej-lpg-12x12mm-wlokno-szklane-9155046406?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Po 10-15 kkm wymieniasz juz sam wklad

 

Lub jak masz miejsce to mozesz dac

 

https://allegro.pl/oferta/alex-ultra-360-filtr-fazy-lotnej-odstojnikowy-12mm-9175289787?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Tez dosc chwalone, tez wymieniasz sam wklad, ale tez warto o nich poczytac by poznac wady i zalety.

 

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 3.05.2020 o 22:31, steyr napisał:

Przy odstojniku jedyna taka wada że pasuje odstojnik przy wymianie wkładu oczyścić z syfu. Przy standardowej puszcze odkręcasz 2 opaski wymieniasz i skręcasz opaski z powrotem.

od takiego P&P masz FL02.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.