Skocz do zawartości

Ogrodzenie przód słupki betonowe


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że teść ma dużo wolnego zabierze się za robotę ogrodzenia z przodu. Słupki i podmurówka. Wszystko lane z betonu. Na coś trzeba uważać prócz tego żeby było równo? Jakieś tricki że przy bramie jeden ze słupków musi być przesunięty/mniejszy (brama przesuwna) czy normalnie sie je stawia? Przęsła i bramę już będą robić ludzie co się tym zajmują.

image.png.0c8e3eb58944949b573b22f280bd23bc.png

ps. znalazłem jeszcze takie gotowce https://www.olx.pl/oferta/imitacja-klinkieru-innowacyjny-system-ogrodzenia-ala-klinkier-CID628-IDA0Xsq.html#7a8018fc4a . Jak się to sprawuje? Warte czy nie warte?

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rwIcIk napisał:

Przede wszystkim pod bramą zalej na całej długości pomiędzy słupkami solidną belkę zbrojoną.

 

Przymierzam się do bramy skrzydłowej. Ławę oczywiście wylewam, granica przemarzania 1,0m na jaką wysokość wylać zakładając, że kiedyś będzie kostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bercikh napisał:

 

Przymierzam się do bramy skrzydłowej. Ławę oczywiście wylewam, granica przemarzania 1,0m na jaką wysokość wylać zakładając, że kiedyś będzie kostka?

Też mam skrzydłową.

U mnie wylali, że górny poziom ławy był jakieś 15 cm pod poziomem 0 przyszłej kostki. Na wjeździe zostały ułożone krawężniki na płasko i od tego zaczyna się kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bercikh napisał:

Dzięki. Tak właśnie myślałem żeby na 80 wylać. Poziom kostki to mniej więcej aktualny poziom terenu. Przy słupkach też na tym samym poziomie?

Słupki u mnie zalewali tuż pod poziom gruntu, także te od bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że teść ma dużo wolnego zabierze się za robotę ogrodzenia z przodu. Słupki i podmurówka. Wszystko lane z betonu. Na coś trzeba uważać prócz tego żeby było równo? Jakieś tricki że przy bramie jeden ze słupków musi być przesunięty/mniejszy (brama przesuwna) czy normalnie sie je stawia? Przęsła i bramę już będą robić ludzie co się tym zajmują.
image.png.0c8e3eb58944949b573b22f280bd23bc.png
ps. znalazłem jeszcze takie gotowce https://www.olx.pl/oferta/imitacja-klinkieru-innowacyjny-system-ogrodzenia-ala-klinkier-CID628-IDA0Xsq.html#7a8018fc4a . Jak się to sprawuje? Warte czy nie warte?

A nie lepiej takie gotowe pustaki, ktore sie zalewa ? Te ogrodzenia systemowe ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A nie lepiej takie gotowe pustaki, ktore sie zalewa ? Te ogrodzenia systemowe ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Lepiej drożej ;). Chcemy proste obtynkowac i już. Jak się coś uszkodzi łatwo naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie okazało się że jeden ze słupków pomimo zrobienia solidnej stopy betonowej zima pracuje- przęsło go jakby naciąga/ przechyla... Niewiele i nic nie pęka ale muszę regulować bramę "na zimę" i "na lato".o te parę obrotów sruby..zrobiłbym teraz głębiej i jeszcze bardziej solidna stopę, albo zrobił ja szersza ( bardziej rozlana w poziomie)

 

2. Zalac peszele puste, ( i wiedzieć gdzie się kończy z obu stron) Będziesz musiał wymienić domofon zechcesz dorobić lampę sygnalizacyjna, zamontować kamere, zrobić oświetlenie ledowe, swiateczne, zmienić napęd bramy albo ramię silownika- nie będziesz rzeźbił i będziesz miał jak schowac kable estetycznie

 

3 Nie wrzucać kamieni jeśli słupek łany/ zalewany, dbać żeby nie zostawały pęcherze powietrza ( wibra)

 

4. Nie wiem czy te gotówce to takie jak moje... Ale drugi raz bym takich nie kupił... Może problemem była też zła technologia ( laliśmy beton na żywca do środka... Może dzisiaj wyłożyłbym to obciętym od spodu workiem na opony ... Robią się mikro pęknięcia i wypływa biały wapienny osad z tego- potem wrzucę fotke.

 

5 nie wiem jak z przesuwną, ale jeśli klasyczne coś na zawiasach ( także do furtki, śmieci) to zawiasy regulowane koniecznie

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bercikh napisał:

No właśnie to mnie ciekawi - wokół słupków masz kostkę?

Nie. Wjazd jest tylko na szerokość bramy. W jej świetle, więc do słupków dochodzą tylko obrzeża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2020 o 10:31, bergerac napisał:

geometria całej bramy nie może się zmieniać. Stąd słupy trzymające bramę muszą być spięte belką pod bramą.

a jakaś duża stopa pod tym słupkiem? Na prawdę tak się to może przesunąć?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bielaPL napisał:

a jakaś duża stopa pod tym słupkiem? Na prawdę tak się to może przesunąć?

Chodzi o to, by słupki nie pracowały osobno :ok:

Kopiesz rów, dajesz zbrojoną belkę i zalewasz razem ze słupkami.

Masz spokój na lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

a jakaś duża stopa pod tym słupkiem? Na prawdę tak się to może przesunąć?

normalna, zgodnie z głębokością przemarzania, zgodnie ze sztuką. Tu bardziej chodzi o to, żeby były spięte razem (belka pod bramą ze słupkami). Wtedy masz pewność, że geometria otworu wjazdowego się nie zmieni (przynajmniej nie powinna) i brama będzie chodzić tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2020 o 07:59, bielaPL napisał:

a jakaś duża stopa pod tym słupkiem? Na prawdę tak się to może przesunąć?

U mnie nie mam spiętych słupków bramy przesuwnej coś około 4,5 m i większych problemów nie mam. Natomiast z furtką gdzie również nie mam połączenia to często w mrozy rozłaziło się tak, że się nie domykała i żadna regulacja nie pomagała. Ale na to znalazłem sposób, odkopując ziemi dookoła słupka i zasypując grubym tłuczniem/klińcem.

Podsumowując, przy większych prześwitach takie spinanie słupków można sobie odpuścić, przy mniejszych już lepiej nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze poruszę temat bramy. Ma być przesuwna, około 4,3 metra. Jesteśmy na etapie kopania rowu. Jak taka brama potem jest montowana jak przychodzi ekipa?  Jakaś szyna do istniejącej podmurówki? Czy może my mamy już coś przygotować pod nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

Może jeszcze poruszę temat bramy. Ma być przesuwna, około 4,3 metra. Jesteśmy na etapie kopania rowu. Jak taka brama potem jest montowana jak przychodzi ekipa?  Jakaś szyna do istniejącej podmurówki? Czy może my mamy już coś przygotować pod nią?

Jeśli to klasyczna brama przesuwna z przeciwwagą, to ważny jest fundament do ,którego będą mocowane specjalne wózki, rozstaw tych wózków to jakieś ~1m. więc fundament musi być długi >1m.

Edytowane przez skodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, skodan napisał:

Jeśli to klasyczna brama przesuwna z przeciwwagą, to ważny jest fundament do ,którego będą mocowane specjalne wózki, rozstaw tych wózków to jakieś ~1m. więc fundament musi być długi >1m.

 

jak tak zrobię będzie git?

image.png.49325fedf581479014822e68358e3ece.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bielaPL napisał:

 

jak tak zrobię będzie git?

image.png.49325fedf581479014822e68358e3ece.png

Sprawdziłem u mnie i rozstaw wozkow mam 1.2m. cały fundament ma wymiary 1.8 x 0.4 m i w nim są zalane słupki prowadzące bramę.

IMG_20200506_125839.jpg

Edytowane przez skodan
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

dobra zadzwonię do firmy z której będę brał jak oni to widzą

 

ok, to lepiej żeby sami lali jak te słupki już będą, obecnie zamierzam zostawić w podmurówce dziury na słupki łączące przęsła i potem to zalać, ale do bramy lepiej niech juz sobie sami obrobią

 

Edytowane przez Orochimaru
Scaliłem posty.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co w tym chodzi?

Ważne, aby fundamenty pod słupkami i przęsłami nie były trwale połączone. Ze względu na zróżnicowaną głębokość posadowienia i rozkład obciążeń pracują one w odmienny sposób, powstają w nich różne naprężenia, więc trwałe połączenia mogłyby pękać. Między poszczególnymi fundamentami zostawia się zatem szczeliny dylatacyjne, które wypełnia się nienasiąkliwym i trwale elastycznym materiałem uszczelniającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wykończenie słupków betonowych...

pomalowałem na biało dwa boki, nie jest źle, ale szału też nie ma

mam różne zasłyszane metody na obróbkę tego

 

-siatka, klej wyrównać, pomalować

-siatka, klej, tynkowanie

-siatka, klej, cienki styropian, tynkowanie

 

Coś z tego polecacie? A może jeszcze coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

Wykończenie słupków betonowych...

pomalowałem na biało dwa boki, nie jest źle, ale szału też nie ma

mam różne zasłyszane metody na obróbkę tego

 

-siatka, klej wyrównać, pomalować

-siatka, klej, tynkowanie

-siatka, klej, cienki styropian, tynkowanie

 

Coś z tego polecacie? A może jeszcze coś ciekawego

Olać, co kilka lat odświeżyć, mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bielaPL napisał:

Wykończenie słupków betonowych...

pomalowałem na biało dwa boki, nie jest źle, ale szału też nie ma

mam różne zasłyszane metody na obróbkę tego

 

-siatka, klej wyrównać, pomalować

-siatka, klej, tynkowanie

-siatka, klej, cienki styropian, tynkowanie

 

Coś z tego polecacie? A może jeszcze coś ciekawego?

Ja mam na słupki betonowe przyklejony styropian 2cm, klej z siatką i tynk taki jak na domu. Styropian jest po to żeby po deszczu nie prześwitywały bloczki betonowe spod samego kleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sadlos napisał:

Ja mam na słupki betonowe przyklejony styropian 2cm, klej z siatką i tynk taki jak na domu. Styropian jest po to żeby po deszczu nie prześwitywały bloczki betonowe spod samego kleju. 

u mnie nie ma bloczków, całość jednolita lana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sadlos napisał:

To czemu nie zrobisz standardowej  elewacji? Będzie pasowało do domu.

 

więc będzie to robił teściu, on mówi że zostawić malowanie farbą ale jak się uprzemy to zrobi

-siatka, klej, tynkowanie

 

jak mu powiedziałem że sąsiad zrobił

-siatka, klej wyrównać, pomalować

 

to mówi że niemożliwe że musiał tynkować tylko nie wie, a na metodę

-siatka, klej, cienki styropian, tynkowanie

że styropian to nie potrzebny

 

Dlatego się dopytuje co i jak ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

jak mu powiedziałem że sąsiad zrobił

-siatka, klej wyrównać, pomalować

Dlatego się dopytuje co i jak ;] 

U mnie komin obrobili siatką i takim szuwaksem z kulkami, podobnie mam zrobioną podmurówkę w domu :ok:

Myślę, że i na słupki nadałoby się.

p.s Tynk mozaikowy żywiczny :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.