Skocz do zawartości

SEAT Leon 1.4 TSI po 40 kkm - usterki, wady, problemy, pozytywy


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Polarny napisał:

Motoryzacja to jednak chyba coś więcej niż zabawy na poziomie disco-polo i wiejskiego tuningu. Tzn. takie mam podejrzenie, ale tutaj się jakoś nie sprawdza.

Rozumiem, ze wszytskie WRC R1, R5 etc to jest wiejski tuning? Przeciez to z tych modeli hot hacze czerpia pelna garscia. Nie sposob zrobic podtrzymania turbo jak w rajdowce ale jak sobie przestawi zaplon i strzeli pare razy to turbo bedzie sie krecic. Skoda tego nie ma bo jest dla przecietnych ludzi co jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Vadero napisał:

Ale dopuszczasz taką opcję, że są tu ludzie co mają odmienne zdanie i też mają prawo żyć i nie są gorszymi ludźmi? ;)

A czy ja komuś zabraniam słuchać disco-polo? Tylko niech mi nikt nie wmawia, że to prawdziwa muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujek napisał:

Rozumiem, ze wszytskie WRC R1, R5 etc to jest wiejski tuning?

Nie rozumiesz, ale to proste.

Samochody faktycznie sportowe jakiś czas temu potrzebowały głośnego wydechu żeby mieć osiągi. Właśnie po to - i to wieśniackie nie jest. Decybele były skutkiem ubocznym, a nie celem.

Teraz decybele nie są potrzebne - ale "miłośnicy motoryzacji" sztucznie pogłaśniają te wydechy, mimo że to ze sportem nie ma nic wspólnego. I to już jest wieśniackie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

Ale dopuszczasz taką opcję, że są tu ludzie co mają odmienne zdanie i też mają prawo żyć i nie są gorszymi ludźmi? ;)

 

 

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

 

:skromny:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polarny napisał:

Dla sebixów na pewno. Zwłaszcza ten smród jest upajający, prawda?

Nie jesteś złym człowiekiem. Powiedz mi czemu się uważasz za lepszego od innych?

Spotykam czasem u mojego mechanika ludzi z Renault Laguna Klub Polska. Wydają na swoje zabawki fortuny. I bawią się nimi jak małe dzieci. A spotkanie i rozmowa z nimi jest prawdziwą przyjemnością. Czemu nazywasz ich Sebixami? Czemu nimi gardzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, K3 napisał:

 

Zdejm klapki, i nie odrzucaj wszystkiego co nie pasuje do twojego światopoglądu...

Ja coś odrzucam? Ty zdaje się odrzuciłeś mój argument, żeby nikt nie wmawiał, że disco-polo to prawdziwa muzyka.

9 godzin temu, marcindzieg napisał:

Powiedz mi czemu się uważasz za lepszego od innych?

To inni uważają się lepsi ode mnie. Bo nie jaram się piardem z wydechu ani paleniem gumy - co prowadzi co poniektórych do wniosku, że bez tych rozrywek nie ma zabawy. To jest właśnie sebixowość - nie samo podniecanie się ww., lecz stwierdzenie, że ponad to nic już nie ma.

Prymitywna rozrywka co jakiś czas to nic złego - jest to wręcz niezbędne. Ale nie kupuję tezy, że na tym rozrywka się kończy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Polarny napisał:

Ja coś odrzucam? Ty zdaje się odrzuciłeś mój argument, żeby nikt nie wmawiał, że disco-polo to prawdziwa muzyka

 

To nie jest argument, to jest twoja teoria.

Teraz przedstaw argument przemawiający za twoją teorią, czyli po prostu napisz dlaczego...

 

Bo jak na razie próbujesz prowadzić mądre dysputy, nie znając nawet znaczenia słów którymi się posługujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Polarny napisał:

To inni uważają się lepsi ode mnie.

 

Nieprawda. Nikt tak nie twierdzi. Twoje wychwalanie Skody pod niebiosa sprawia że się wszyscy z tego śmieją. Nie ze Skody bo to bardzo dobre auto. Tylko z twierdzenia że jest lepsza od wszystkiego. Ale to nie ma nic wspólnego z uważaniem że ktoś jest lepszy od Ciebie.

 

3 minuty temu, Polarny napisał:

Bo nie jaram się piardem z wydechu ani paleniem gumy - co prowadzi co poniektórych do wniosku, że bez tych rozrywek nie ma zabawy. To jest właśnie sebixowość - nie samo podniecanie się ww., lecz stwierdzenie, że ponad to nic już nie ma.

 

Nie musisz się jarać. Tylko spróbuj zrozumieć - to forum motoryzacyjne. Tu ludzie przychodzą po to żeby się takimi rzeczami jarać. Gdzie mają iść - no forum wędkarzy?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

Teraz przedstaw argument przemawiający za twoją teorią, czyli po prostu napisz dlaczego...

Że disco-polo to nie jest prawdziwa muzyka? Tu krytycy muzyczni się wypowiadają i mają takie samo zdanie jak ja.

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

Twoje wychwalanie Skody pod niebiosa sprawia że się wszyscy z tego śmieją.

Następny, który "rozumie" połowę z tego, co czyta. Nie wychwalam skody, lecz stwierdzam, że daje najwięcej za daną cenę. Można oczywiście mieć lepsze szmatki na fotelach czy mocniejszy silnik - tylko że za to się zapłaci tyle, co druga skoda kosztuje.

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

Tylko spróbuj zrozumieć - to forum motoryzacyjne. Tu ludzie przychodzą po to żeby się takimi rzeczami jarać.

Ale oni się jarają TYLKO takimi rzeczami. Ew. ktoś rzuci hasło "nowy model czegoś" i zbiera się jury dyskutujące, do czego jest podobne z przodu a do czego z tyłu. No jeszcze porady mechaniczne.

Na tym się kończy "motoryzacyjność" tematów.

 

 

16 minut temu, stig napisał:

Nie zapominaj, że mamy też EV na AK. Już spotkałem się tam ze stwierdzeniem, że dźwięk silnika jakiegoś Lamborghini jest archaiczny...

Silniki spalinowe to pomyłka motoryzacji - nie nadają się do napędzania pojazdów. Potrzebują sprzęgieł, skrzyń biegów, olejów, smarów, płynów, są skomplikowane i mają beznadziejną sprawność. Do tego są głośne.

 

Ja rozumiem, że ktoś ma antyka i się tym podnieca - mój znajomy wyrestaurował 80-letni traktor: pojemność 10l, 1 cylinder (na wolnych obrotach na postoju kiwa się przód-tył). Odpala się toto podgrzewając przez 10 minut palnikiem. Wskaźniki analogowe jak w mad-maxie. I coś dla was - miłośnicy dźwięku: nie da się tym jechać bez zatyczek w uszach albo słuchawek wygłuszających. I to jest sprzęt, jeżeli ktoś lubi zabytki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Polarny napisał:

Że disco-polo to nie jest prawdziwa muzyka? Tu krytycy muzyczni się wypowiadają i mają takie samo zdanie jak ja.

 

O, powołujemy się ma ekspertów...

"Amerykańscy naukowcy udowodnili, że picie zielonej herbaty zwiększa prędkość wzrostu paznokci...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Polarny napisał:

Następny, który "rozumie" połowę z tego, co czyta.

Wszyscy rozumieją to tak samo. Uważasz się za poniżanego ale naprawdę nie jesteś przemyśleć tego że skoro tylko Ty jeden rozumiesz to inaczej to z Tobą jest jednak coś nie tak? Czy czujesz się taki wyjątkowy a wszyscy inni są głąbami?

 

40 minut temu, Polarny napisał:

Nie wychwalam skody, lecz stwierdzam, że daje najwięcej za daną cenę.

To są tylko i wyłącznie Twoje kryteria i Twoje zdanie. Czego też nie potrafisz zrozumieć.

 

40 minut temu, Polarny napisał:

Ale oni się jarają TYLKO takimi rzeczami.

Stwierdzasz to mimo że nie masz pojęcia kim są i czym się interesują.

Edytowane przez marcindzieg
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K3 napisał:

O, powołujemy się ma ekspertów...

"Amerykańscy naukowcy udowodnili, że picie zielonej herbaty zwiększa prędkość wzrostu paznokci...

I znowu argument na poziomie przekupy z bazaru.

 

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

skoro tylko Ty jeden rozumiesz to inaczej to z Tobą jest jednak coś nie tak? Czy czujesz się taki wyjątkowy a wszyscy inni są głąbami?

Obawiam się, że nie ja jeden - pod warunkiem, że rozszerzysz pulę ludzi poza to forum. Większość ma w przysłowiowej dupie te piardy i zdzieranie opon - mimo że lubią jeździć i interesują się motoryzacją. Ty sprowadzasz to zainteresowanie wyłącznie do poziomu sebixowego.

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

To są tylko i wyłącznie Twoje kryteria i Twoje zdanie. Czego też nie potrafisz zrozumieć.

I znowu nie rozumiesz, co czytasz, mimo że sam zacząłeś temat. Ktoś może się nie zgadzać z tym, że skoda daje najwięcej per cena. Ale ja właśnie o tym piszę i o tym dyskutuję - a nie o tym, co czym ci się wydawało, że dyskutuję, czyli że wychwalam skodę jak by to była najlepsza marka na świecie.

Jeżeli to zdanie jest zbyt skomplikowane, to daj znać - zapiszę je etapowo.

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

Stwierdzasz to mimo że nie masz pojęcia kim są i czym się interesują.

Stwierdzam to na podstawie symptomów, gdy np. próbuję zagadać, co z silnikami, komfortem itd. itp. Mało kogo to interesuje.

Ale generalnie masz rację - być może ukrywają oni, że to też jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Polarny napisał:

I znowu argument na poziomie przekupy z bazaru.

 

A jakie ty dajesz? Że krytycy uznali? Jacy krytycy, gdzie ta recenzja?

Jeśli chcesz dyskutować, to przedstawiaj rzeczowe argumenty, a nie bliżej nieokreślone...

Równie dobrze można napisać, że "powszechnie wiadomo", "logicznym jest, że.."

Po prostu nie umiesz dyskutować, albo nie masz argumentów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, K3 napisał:

 

A jakie ty dajesz? Że krytycy uznali? Jacy krytycy, gdzie ta recenzja?

Jeśli chcesz dyskutować, to przedstawiaj rzeczowe argumenty, a nie bliżej nieokreślone...

Równie dobrze można napisać, że "powszechnie wiadomo", "logicznym jest, że.."

Po prostu nie umiesz dyskutować, albo nie masz argumentów.

Ty autentycznie walczysz o to, że disco-polo to nie jest prymitywna muzyka dla osób o niewysublimowanym guście?

Spotkałem się z krytyką tej muzyki kilka razy w telewizji autorstwa wykonawców typu Kora - było użyte nawet określenie "gówno". Ale są tacy, co wolą Zenka od Joe Cockera.

Miłego upalania gumy i wkurzania sąsiadów pierdzącym "sportowym" wydechem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Polarny napisał:

Ty autentycznie walczysz o to, że disco-polo to nie jest prymitywna muzyka dla osób o niewysublimowanym guście?

Spotkałem się z krytyką tej muzyki kilka razy w telewizji autorstwa wykonawców typu Kora - było użyte nawet określenie "gówno". Ale są tacy, co wolą Zenka od Joe Cockera.

Miłego upalania gumy i wkurzania sąsiadów pierdzącym "sportowym" wydechem.

 

 

To w końcu się zdecyduj, czy to jest muzyka (co prawda prymitywna), czy jednak na to miano nie zasługuje.  Bo raz twierdzisz jedno, raz drugie. I to, ze akurat Kora tak powiedziała, nie ma dużego znaczenia, są osoby dla których jej utwory to kocia muzyka.

Tak samo właściciel Passata stwierdzi, że Dacia to nie jest auto. Albo bardzo prymitywne auto...

Podobnie będzie myślał o posiadaczach Skody, co to kupili "kopię". Bo skoro nie widać różnicy...

A ze wszystkich będzie śmiał się właściciel Bentleya lub innego RR...

 

Gust jest jak dupa, każdy ma swoją...

A skoro musisz się dowartościować twierdząc, że jedynie twoje preferencje są słuszne, to świadczy tylko i wyłącznie o twojej psychice. I nawet fakt bycia w większości nie przesądza o słuszności wyborów...

Bo tak naprawdę to jesteś tylko reprezentantem większej lub mniejszej wartości na krzywej Gaussa...

 

A miliony much nie mogą się mylić...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, K3 napisał:

To w końcu się zdecyduj, czy to jest muzyka (co prawda prymitywna), czy jednak na to miano nie zasługuje.

Widzę, że muszę wolniej pisać.

Disco polo to muzyka, ale nie "prawdziwa muzyka". To taki zwrot - gdy ściśle matematycznie podstawisz te zdania, to ci wyjdzie sprzeczność.

 

47 minut temu, K3 napisał:

A skoro musisz się dowartościować twierdząc, że jedynie twoje preferencje są słuszne, to świadczy tylko i wyłącznie o twojej psychice.

Żeby na ten temat pisać, musiałbyś w ogóle wiedzieć, co to za preferencje - i dopiero po tym stwierdzić, czy są wg mnie jedynie słusznymi.

Nawypisywałem się na ten temat dużo, a i tak jak bym gadał do słupa.

48 minut temu, K3 napisał:

A miliony much nie mogą się mylić...

I nie mylą się. Gdybyś wiedział dokładnie, co to zdanie oznacza, zamiast - jak większość - nie mieć pojęcia, to byś go nie używał w kontekście, w jakim go używasz.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Polarny napisał:

Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie zabawy bez disco-polo - też pewnie myślą, że inni mają szare życie.

Są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie zabawy przy disco-polo, Ci to opiero mają szare życie. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Polarny napisał:

 

To inni uważają się lepsi ode mnie. Bo nie jaram się piardem z wydechu ani paleniem gumy - co prowadzi co poniektórych do wniosku, że bez tych rozrywek nie ma zabawy. To jest właśnie sebixowość - nie samo podniecanie się ww., lecz stwierdzenie, że ponad to nic już nie ma.

Prymitywna rozrywka co jakiś czas to nic złego - jest to wręcz niezbędne. Ale nie kupuję tezy, że na tym rozrywka się kończy.

 

Inni Ci coś zarzucili, czy Ty wpadłeś by im zarzucić głośny wydech i słuchanie disco-polo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

@marcindzieg @K3 @ZUBERTO @Polarny serio, chce się Wam tak przepychać? Jest mur i nie ma co bic piany 😁

Wiem, że MK to nie miejsce na to, ale jak przystało na prostaka bez gustu, czasem lubię pogawędzić z "nadludźmi".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Inni Ci coś zarzucili, czy Ty wpadłeś by im zarzucić głośny wydech i słuchanie disco-polo?

Tylko głośny wydech.

Disco-polo to niejako wskaźnik poziomu gustu.

Właściwie to, czego kto słucha (czy wydechu, czy disco-polo) niewiele mnie obchodzi. Byle się to nie wydostawało do uszu postronnych ludzi.

 

Jeszcze odnośnie zarzutów pod moim adresem: pojawił się taki, że skoro nie lubię pierdzącego wydechu, to muszę mieć szare życie + porównanie niefascynowania się tym wydechem do jedzenia schabowego i ziemniaków. To dopiero schiza.

 

Edytowane przez Polarny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

I kto to się wywyższa... 

Tu akurat nikt się nie wywyższa. Po prostu przedpiśca użył argumentu na poziomie przekupy z bazaru, a ja stwierdziłem ten fakt.

Argument był taki:

O, powołujemy się ma ekspertów...

"Amerykańscy naukowcy udowodnili, że picie zielonej herbaty zwiększa prędkość wzrostu paznokci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.