Skocz do zawartości

Myślałem że skończyłem Zippa


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

a nie, teraz sobie mody wymyslam. Inna zębatka zdawcza i stożek na dolocie to bzdet, wymyśliłem sobie że zapodam gaźnik od....skutera. GY6. Bo w teorii przynajmniej powinien być dużo bardziej nowoczesny (stałe podciśnienie, automatyczne ssanie), i być może bardziej wydajny.

Nie znalazłem w google by ktoś przede mną to robił, więc czuję się nieco pionierem. ;)

Nie mam pojęcia co z tego wyjdzie, ekstra sukces czy spektakularna klapa.

Dodam tylko że to nie jest kwestia wyjęcia jednego gaźnika a założenia innego, muszę sobie wyrzeźbić przejściówkę, nic skomplikowanego jednak... I od strony filtra też jakieś mocowanie wymyślić bo sam gaźnik trzyma się tylko na rurach. :hmm:

Gaźnik doszedł wczoraj wieczorem, na dziś mam zrobione otwory kołnierza - ale daję sobie spokój, dalej rzeźbię jutro. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na małe podsumowanie.

Chińczyk starego typu, 139fmb z leżącym cylindrem. Do tego równie archaiczny gaźnik.

Udało mi się go wyregulować więc teraz jedzie na maxa bez czkawki.

Hamulce - mogłyby być ostrzejsze ale nie są tragiczne. Tarcza z przodu i z tyłu robi swoje.

Silnik pojemności 110 cm³ o mocy... No właśnie, sprzedawcy na Allegro podają około 10 KM, poza Allegro 7-9 KM, Wikipedia podaje dla tej pojemności 6 KM z przecinkiem. 

Trzymam się wersji ze jest około 7 KM.

I to czuć. 

Do sprawnego poruszania się w mieście wystarczy ale takie max przy którym jedzie się wygodnie to około 70 km/h.

Powyżej tego wszystko wpada w wibracje i silnik wydaje z siebie dźwięk jakby ktoś wrzucił do środka kilo gwoździ. 😄

Oświetlenie symboliczne, mimo nowego typu stojana i Magneto.

Złączki przewodów warto polutować na sztywno bo potrafią płatać figle.

Zawieszenie twarde w ciul, naprawdę. I opony typowo szosowe. Jazda po wybojach grozi utratą plomb. ;)

Zegary pokazują co chcą. ;]

 

Sprzęt zdecydowanie nie dla każdego...

Nie mam niestety porównania do nowych Chińczyków, a zakładam że jest już lepiej. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.