Skocz do zawartości

Budzetowe enduro?


Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat temu sprzedałem 4x4 i zaczyna brakować wypraw w teren.
Znaleźć vitare  albo samca w rozsądnych pieniądzach sie nie da, wiec padł pomysł na enduro.
Mam kilka typow, znacząco różniących sie od siebie, jedynie cena podobna;]
Tak wiec klx250,300, dr350,dt125, klx125, wydaje mi sie ze 4t będzie lepsze,choc na obecna chwile brak kategorii ale to nie problem;]
Waga 81kg 172cm
Co szanowne gron by poradzilo?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest chlodzona powietrzem, ma jeden walek?:P
Waga mnie trochę martwi w porównaniu do klx, biorę pod uwagę ze trzeba będzie wyciągać to rekami z rożnych opresji😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, guttek napisał:

Parę lat temu sprzedałem 4x4 i zaczyna brakować wypraw w teren.
Znaleźć vitare  albo samca w rozsądnych pieniądzach sie nie da, wiec padł pomysł na enduro.
Mam kilka typow, znacząco różniących sie od siebie, jedynie cena podobna;]
Tak wiec klx250,300, dr350,dt125, klx125, wydaje mi sie ze 4t będzie lepsze,choc na obecna chwile brak kategorii ale to nie problem;]
Waga 81kg 172cm
Co szanowne gron by poradzilo?;]

 

15 godzin temu, Cinek napisał:

DR350 i nie pytaj dlaczego. ;]

 

 

 

Jak zamierzasz uzytkowac ? Palowanie czy w miare normalna jazda ?  Drugie pytanie jaki teren ? 

 

Mam DR 350 i przy mojej wadze, jest troche mulowata tyle, ze w pelnym rynsztunku to 120 kg ( wiem, wiem, jestem warty zlota, przy tej cenie miesa :phi:  ) 


Jezeli bierzesz juz pod uwage wyciaganie i podnoszenie, to musi byc lekka. Tu DR'a spelnia oczekiwania ale - jest mulowata !

 

Troche lepszym wyjsciem jest DRZ 400 co najwyzej albo zmienic kola z SM albo znalesc 21 / 17 na odpowiednich gumach.

 

Innym krokiem byla by wyczynowka KTM czy to 350 czy 450,  a nawetcos zseri525 wzwyz....ba, nawet 250 ( Polecam nowe Hondy - ale tez troche mulowate beda, bo ca. 22 KM doopy nie urywa. Pod gorke podjedziesz ale niestetypredkosc tez dopynie urwie ! )

 

 

 

;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren to las i raczej podjazdy u nas wszystko 1000m n.p.m.
Jazda rekreacyjna , takie soft enduro. Full mnie nie interesuje, musi byc hom i rej.
Pochodzę z biednego rejonu także średnia ak tu nie obowiazuje😅
Tak miedzy 6-7 tys wiedzialem jakies sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys kupilem KTM 525 EXC z homologacją, że niby w teren będę dojeżdżał na kołach 😆

a teraz mam KTM 350 sx full cross i po latach stwierdzam, że homologacja w takich sprzętach nie potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, guttek napisał:

chciałbym jak najmniejsza pojemnosc i jak najlzejsze
takie xr600 pokazuje 134kg, dr350 130kg, a klx300  105kg

 

Dowiedz sie wiec ile DOKLADNIE wazy XR 600. Aaaa, i spradz co ile musisz usrawiac zawory izmienoac olej + tlok i cylinder Do takiej lajtowej jazdy mozesz brac DR 350.

 

;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, zet napisał:

kiedys kupilem KTM 525 EXC z homologacją, że niby w teren będę dojeżdżał na kołach 😆

a teraz mam KTM 350 sx full cross i po latach stwierdzam, że homologacja w takich sprzętach nie potrzebna


chodzi o to ze np do pracy chciałbym jechać droga a wracać  przez gory, do szczyrku tez mam 10km droga, zeby tam  orac na skrzyczne, dlatego wole cos z rej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, guttek napisał:


chodzi o to ze np do pracy chciałbym jechać droga a wracać  przez gory, do szczyrku tez mam 10km droga, zeby tam  orac na skrzyczne, dlatego wole cos z rej ;)

 

i właśnie to jest paradoks, bo jeśli chcesz orać to ta rejestracja i migacze Ci odpadną przy pierwszej glebie (a takich będą setki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.