Skocz do zawartości

kosiarka - druciarstwo :)


Rekomendowane odpowiedzi

czołem

mam kosiarkę spalinową husqvarna lc48, jako że to pierwszy sprzęt, gdy kupowałem (używka) nie zwróciłem uwagi na połączenie "dyszla z kosiarką", kosiarkę zastałem złożoną, przejechałem kawałek po trawie - kosi, rozkręciłem i wpakowałem do bagażnika.
Wczoraj przykręciłem uchwyt do kosiarki w pozycje 1/1 pojechałem kosić i kurcze ruszał mi się ten uchwyt, spadał niżej itp, gdy rozkręciłem pakując do auta zobaczyłem, że te otwory 1/1 są wyrobione i tu mi to latało, ale jest to dla mnie za nisko, więc następnym razem zamontuje w otwory 2/2, gdy rozkręciłem te 3 śruby to w sumie wszystkie 6 z dwóch uchwytów było pogięte... Boje się czy jak dam 2/2 czy nie wyrobi się to jak na otworach 1/1

Czym przykręcać ten dyszel/rączke do kosiarki? 

To śruby 8mm, zamówić jakieś utwardzone? Nie ma jakiegoś motylka jak w siodełku od rowera?
zieleniak jestem, to moja pierwsza kosiarka... kupiłem używkę za 8 stówek;) i chyba przegrałem życie;) hehe.

IMG_7621.jpg

IMG_7622.jpg

uchwyt u mnie 3 sruby.png

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 62545tomasz napisał:

kupiłem używkę za 8 stówek;)

No to nieźle przepłaciłeś.

Za słabo oglądałeś przy zakupie, bo mozna to było dostrzec.

Najmniej inwazyjnie, to bedzie dać podkładki z jednej i drugiej strony i porządnie dokręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza kosiarka;), każdy mówił jak masz kupić nową w markecie za 1200, kup używaną husqvarnę;)

zamówiłem takie motylki na alledrogo

https://allegro.pl/oferta/motylek-nakretka-sruba-raczki-uchwytu-kosiarki-m8-8131073115

 

i chyba powinno być ok

a i ten luz to chyba prawidłowy jest by amortyzowało;)? nie przenosiło nierówności na dyszel? ten luz to taki amortyzator może hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 62545tomasz napisał:

luz to chyba prawidłowy jest by amortyzowało;)? nie przenosiło nierówności na dyszel? ten luz to taki amortyzator może hehe

 

Tak, jakbyś skręcił na sztywno to choroby pilarza dorobiłbyś się w dzień 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 62545tomasz napisał:

pierwsza kosiarka;), każdy mówił jak masz kupić nową w markecie za 1200, kup używaną husqvarnę;)

 

a kto każe kupować w markecie? za 800 zł masz najtańszą NOWĄ Stigę. za 1200 to juz porządniejszy model. i posłuży przez długie lata, a tak to kupiłeś wysłużony sprzęt, w który niebawem dołożysz tą różnicę w cenie- bo patrząc na te wyrobione otwory, można przypuszczać, że sporo już przeszła

od siebie dodam, że teściowa ma działkę rolną 2500m, na której rośnie trawa i badyle. 5 lat temu kupiła najtańszą AL-KO za chyba 600zł z silnikiem briggs-a i chodzi to jak szalone, a do tej pory nawet olej był nie zmieniany.  tym roku nóż bedzie trzeba wymienić, bo jest tam kupę kamieni i zrobiły swoje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kopcie mnie już;)

zielone w temacie byłem;)
kupione, silnik chodzi jak pszczółka, nie jest zniszczona, nawet od spodu wygląda jak "nówka".

Następną już wiem, że kupię coś z wyrzutem bocznym bo mi tu tego brakuje.

Ma założony nóż do mulczowania i wkładkę bioclip.

Ma tylny wyrzut, działa on tak, że wyciągam tylko wkładkę i trawa sama wyleci przez klapę gdzie ma być kosz? Bo kosza nie mam;), normalnego noża też hehe - widzę, rzeczywiście interes życia zrobiłem;), ale poważnie chodzi jak pszczółka, zapoluję gdzieś na kosz..., albo kupię nowy i po sprawie...
Myślę czy nie kupić by czegoś taniego tylko z wyrzutem bocznym lub/i koszem. Co możecie polecić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Guzon87 napisał:

Tak, jakbyś skręcił na sztywno to choroby pilarza dorobiłbyś się w dzień 😁

Ale kosiarka nie powinna drgać 

Jeśli drgania są odczuwalne to zalecam wyważenie noża lub jeśli to nie pomoże sprawdzenie wału 

Różne "kwiatki" w życiu widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi idealnie, wyważona idealnie, pracuje cicho o dziwo, równo, nic ją nie telepie, ogólnie zero zużycia od spodu na obudowie itp, podobno nieużywana za bardzo bo ziomek od razu po zakupie złamał kosz...kupiłem od znajomego, znajomego;), który dostał od teścia bo kosz kosztował połowę kosiarki;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4tyelement napisał:

Ale kosiarka nie powinna drgać 

Jeśli drgania są odczuwalne to zalecam wyważenie noża lub jeśli to nie pomoże sprawdzenie wału 

Różne "kwiatki" w życiu widziałem 

Tak, ale pałąk/dyszel jest dość luźno przymocowany do samej obudowy. Dla amortyzacji z podłożem oraz zniwelowania lekkich, ale jednak drgań. Jak jest koło pół hektara do wykoszenia - to potem czuć 👍 

Piszę o tym, ponieważ ojciec w starej kosiarce  na szybko zdrutowal pałąk do jakichś otworów technicznych (zastrzałami z kątowników) to kurczę na postoju nie dało się tego trzymać. Mimo nowego wówczas noża... Po naprawie "jak powinno być" jak ręką odjął 😇

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.