Skocz do zawartości

Fotelik samochodowy dla noworodka


Brun0

Rekomendowane odpowiedzi

Na stare lata przyszło mi wybierać fotelik dla noworodka, który niebawem zawita na świat :)  Jako, że to pierwsze dziecko i nie mamy z żoną żadnych doświadczeń, a znajomi mają już dzieci odchowane z reguły nastoletnie to pytam tutaj: Jaki fotelik wybrać dla noworodka ? 

 

Wiem już, że trzeba go przymierzyć przed zakupem do auta, więc o tym nie przypominajcie. Chciałbym jednak pojechać do sklepu i przymierzyć kilka wyselekcjonowanych modeli, a nie np 20 losowych, które akurat będą mieli na sklepie. Po przejrzeniu testów zderzeniowych i poczytaniu artykułów o fotelikach wybrałem kilka, który wydają się być warte zainteresowania tj. mają minimum 4 gwiazdki w testach i wydają się być funkcjonalne. Niestety w internecie jest bardzo mało rzeczywistych opinii o fotelikach, a w zamian za to jest mnóstwo artykułów sponsorowanych :( Doczytałem się, że najlepsza dla noworodka jest pozycja leżąca stąd szukałem fotelików gdzie pozycja jest najbardziej do takiej zbliżona, a nie zgięta w literę C jak w fotelu kubełkowym - przy czym tu zdania są różne, więc chętnie posłucham waszych opinii. Poniżej linki do wybranych wstępnie fotelików (wszystkie z bazą), ale każda inna propozycja / uwagi mile widziane. Z góry dziękuję za pomoc, bo w czasach korona wirusa i mając żonę w zagrożonej ciąży to strach po sklepach biegać :( 

 

Joie I-Level I-Size

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Fotelik-Joie-I-Level-I-Size-40-85-cm-0-13-kg-/748

 

Cybex Cloud Z i-Size

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Zestaw-Cybex-Cloud-Z-i-Size-45-87-cm-0-13-kg-Baza-Z-Obrotowy-/756

 

Avionaut Pixel

https://centrumfotelikow.pl/p/10/1008/avionaut-pixel-baza-iq-isofix-45-83-cm-0-13-kg--foteliki-samochodowe.html

 

Britax-Römer Baby-Safe i-Size

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Fotelik-Britax-Romer-Baby-Safe-i-Size-baza-Flex-40-83-cm-NOSIDELKO/699

 

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Pro

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/ZESTAW-Fotelik-Maxi-Cosi-Pebble-Pro-baza-3wayFix-45-75-cm/849


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  cybexa. Ma dwie zalety to baza ma system obracania fotelika, bardzo fajne rozwiązanie ułatwia wkładanie i wyciągnie dziecka. Druga to możliwość rozkładania. Baza pasuje tez do kolejnego fotelika.
 

Ważna jest waga będziesz to nosił, dwa to wpinanie i wypinanie z bazy. 
 

Gratulacje 🤪

 

 

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Brun0 napisał:

Na stare lata przyszło mi wybierać fotelik dla noworodka, który niebawem zawita na świat :)  Jako, że to pierwsze dziecko i nie mamy z żoną żadnych doświadczeń, a znajomi mają już dzieci odchowane z reguły nastoletnie to pytam tutaj: Jaki fotelik wybrać dla noworodka ? 

 

Wiem już, że trzeba go przymierzyć przed zakupem do auta, więc o tym nie przypominajcie. Chciałbym jednak pojechać do sklepu i przymierzyć kilka wyselekcjonowanych modeli, a nie np 20 losowych, które akurat będą mieli na sklepie. Po przejrzeniu testów zderzeniowych i poczytaniu artykułów o fotelikach wybrałem kilka, który wydają się być warte zainteresowania tj. mają minimum 4 gwiazdki w testach i wydają się być funkcjonalne. Niestety w internecie jest bardzo mało rzeczywistych opinii o fotelikach, a w zamian za to jest mnóstwo artykułów sponsorowanych :( Doczytałem się, że najlepsza dla noworodka jest pozycja leżąca stąd szukałem fotelików gdzie pozycja jest najbardziej do takiej zbliżona, a nie zgięta w literę C jak w fotelu kubełkowym - przy czym tu zdania są różne, więc chętnie posłucham waszych opinii. Poniżej linki do wybranych wstępnie fotelików (wszystkie z bazą), ale każda inna propozycja / uwagi mile widziane. Z góry dziękuję za pomoc, bo w czasach korona wirusa i mając żonę w zagrożonej ciąży to strach po sklepach biegać :( 

 

Joie I-Level I-Size

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Fotelik-Joie-I-Level-I-Size-40-85-cm-0-13-kg-/748

 

Cybex Cloud Z i-Size

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Zestaw-Cybex-Cloud-Z-i-Size-45-87-cm-0-13-kg-Baza-Z-Obrotowy-/756

 

Avionaut Pixel

https://centrumfotelikow.pl/p/10/1008/avionaut-pixel-baza-iq-isofix-45-83-cm-0-13-kg--foteliki-samochodowe.html

 

Britax-Römer Baby-Safe i-Size

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Fotelik-Britax-Romer-Baby-Safe-i-Size-baza-Flex-40-83-cm-NOSIDELKO/699

 

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Pro

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/ZESTAW-Fotelik-Maxi-Cosi-Pebble-Pro-baza-3wayFix-45-75-cm/849


 

 

Mialem ten ostatni. Idealny obskocz6l dwujke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

Mam  cybexa. Ma dwie zalety to baza ma system obracania fotelika, bardzo fajne rozwiązanie ułatwia wkładanie i wyciągnie dziecka. Druga to możliwość rozkładania. Baza pasuje tez do kolejnego fotelika.
 

Ważna jest waga będziesz to nosił, dwa to wpinanie i wypinanie z bazy. 
 

Gratulacje 🤪

 

 

Waga to 2 sprawy.

Bezpieczenstwo i noszenie

Maxi cosi fakt ciezki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brun0 napisał:

 

Mam tego cybex'a, generalnie jest ok nie miałem innych więc ciężko porównać, obrotowość bazy i rozkładny fotelik to główne jego wyróżniki.
Obrotowość przydaje się głównie jak czekam w aucie z dzieckiem w środku, można wygodnie odwrócić i mieć dostęp do dziecka, nie wolno tego robić podczas jazdy. Jeśli zabieram dziecko z całym fotelikiem to w sumie przy pierwszym foteliku jedyna zaleta obrotowości.
Rozkładanie jest przydaje sie np w sklepie czy spacerze jak jedzie fotelik na stelażu, nie jest wtedy mała pozginana, inne zastosowanie tak jak wrócimy i śpi w foteliku i przekładanie to ryzyko pobudki... delikatnie można rozłożyć i śpi na płąsko.

Z tego co pamiętam istotnie lżejszy jest Avionaut, pozostałe ważą około 5kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RSSSS napisał:

Miałem 2 razy maxi cosi cabriofix, nie wiem dlaczego ktoś twierdzi, że to syf...!?

 

Maxi Cosi to sałatka z McDonald's. Okropna masówka, ale w sumie wszystko zdrowo... BeSafe czy Roemer/Britax to sałatki nad którymi ktoś się dużo bardziej pochylił. 

 

 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzieciak jeździł w Recaro i było idealnie. Jako że Recaro zniknęły na jakiś czas z rynku kupiłem Cybexa. Materiał fotelika beznadziejny, dziecko się poci. Fotelik nie chce się wpiąć do bazy jeśli nie zastosujesz ogromnej siły sam fotelik okrutnie ciężki.

Mimo że mogę do tej samej bazy kupić fotelik nr 2 jak dziecko trochę podrośnie to sprzedam to wszystko w diabły i kupię znów Recaro.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ryb napisał:

Pierwszy dzieciak jeździł w Recaro i było idealnie. Jako że Recaro zniknęły na jakiś czas z rynku kupiłem Cybexa. Materiał fotelika beznadziejny, dziecko się poci. Fotelik nie chce się wpiąć do bazy jeśli nie zastosujesz ogromnej siły sam fotelik okrutnie ciężki.

Mimo że mogę do tej samej bazy kupić fotelik nr 2 jak dziecko trochę podrośnie to sprzedam to wszystko w diabły i kupię znów Recaro.

 

Niby dopacilem do lepszej tapicerki , a dziecko się poci, mamy wkładkę jest lepiej.

 

https://babyhit.pl/product-pol-9-Aeromoov-Wkladka-Antypotowa-do-Fotelika.html

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, VVojteck napisał:

Masz blisko do fotelik.info?

Oni prowadzą bazę co do czego pasuje.
 

 

Tak mam blisko, ale nie chcę polegać na opinii jednej firmy. Przejrzałem na youtube filmy fotelik.info i tam właściciel się wypowiada, że najbezpieczniejsze foteliki to te gdzie dziecko jeździ zwinięte w literę C. Natomiast opinie fizjoterapeutów, położnych itp. są raczej takie, że dziecko powinno jeździć na płasko, bo tak jest dla niego najzdrowiej. Stąd zależy mi na poznaniu Waszych opinii jako praktyków. W testach ADAC foteliki gdzie dziecko jest zwinięte w C jak i foteliki gdzie dziecko jest przewożone na płasko uzyskują podobne wyniki. To samo dotyczy bazy antyrotacyjnej opieranej o oparcie fotela. Sprzedawcy mówią, że foteliki bez tej bazy są dużo mniej bezpieczne, a testy ADAC zdają się temu przeczyć, bo np. Joie i-Level ma bazę nie opieraną o oparcie kanapy, a wyniki testów prawie takie same jak Cybex Cloud Z, który ma wielką podpórkę na oparcie.

 

Dla porównania poniżej dwa rozbieżne zdania (oczywiście oba filmy to niestety reklamy właśnie):

 

Tu się wypowiada specjalista biomechaniki zderzeń (jak się przedstawia) i gdzieś w tekście pada zdanie, że najbezpieczniejsze są te foteliki gdzie dziecko jest w pozycji C

 

A tu fizjoterapeuta, że pozycja C jest dla dziecka niekomfortowa i może być niebezpieczna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, sdss napisał:

Mam  cybexa. Ma dwie zalety to baza ma system obracania fotelika, bardzo fajne rozwiązanie ułatwia wkładanie i wyciągnie dziecka. Druga to możliwość rozkładania. Baza pasuje tez do kolejnego fotelika.
 

Ważna jest waga będziesz to nosił, dwa to wpinanie i wypinanie z bazy. 
 

Gratulacje 🤪

 

 

 

Czy w tym Cybexie nie blokuje / haczy Ci się wpinanie, baza etc. ? @Ryb powyżej pisze, że mu haczy, ale nie wiem czy ten konkretny model. Nosił raczej wiele nie będę będziemy wpinać fotelik w wózek.

 

Za gratulacje szczerze dziękuję :) Walka była długa, ciężka i nadal trwa 

 

Edit:

Powyższe pytanie o haczenie również do @TomekD000 , dzięki za pomoc :) 

Edytowane przez Brun0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

Mialem ten ostatni. Idealny obskocz6l dwujke. 

 

Masz może porównanie do innych ? Akurat w tym co miałeś dziecko powinno leżeć na płasko, faktycznie tak było ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

Pierwszy dzieciak jeździł w Recaro i było idealnie. Jako że Recaro zniknęły na jakiś czas z rynku kupiłem Cybexa. Materiał fotelika beznadziejny, dziecko się poci. Fotelik nie chce się wpiąć do bazy jeśli nie zastosujesz ogromnej siły sam fotelik okrutnie ciężki.

Mimo że mogę do tej samej bazy kupić fotelik nr 2 jak dziecko trochę podrośnie to sprzedam to wszystko w diabły i kupię znów Recaro.

 

 

Masz ten konkretny model Cybexa tj. Cloud Z czy jakieś inny ?

 

PS. Nie wiedziałem żadnego nowszego Recaro w testach zderzeniowych z ostatnich dwóch lat, a te co były to wyniki miały przeciętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

Niby dopacilem do lepszej tapicerki , a dziecko się poci, mamy wkładkę jest lepiej.

 

https://babyhit.pl/product-pol-9-Aeromoov-Wkladka-Antypotowa-do-Fotelika.html

 

Kolega też ma tego Cybex Cloud Z ? Haczy się ? Jaka jest pozycja dziecka w foteliku ? Raczej płaska czy raczej zwinięta w C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brun0 napisał:

 

Masz może porównanie do innych ? Akurat w tym co miałeś dziecko powinno leżeć na płasko, faktycznie tak było ? 

 

nie mam

tak, tam sie hcyba reguluje pochylenie

ale ciezki faktycznie jest ale to akurat dobrze :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Brun0 napisał:

 

Masz ten konkretny model Cybexa tj. Cloud Z czy jakieś inny ?

 

Cybex Aton M. Ale baza i materiały chyba są te same w całej gamie.

 

23 minuty temu, Brun0 napisał:

PS. Nie wiedziałem żadnego nowszego Recaro w testach zderzeniowych z ostatnich dwóch lat, a te co były to wyniki miały przeciętne

 

Firma sprzedała dział fotelików jakiś czas temu i po przerwie wracają one na rynek od MY 2020.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał:

Pierwszy dzieciak jeździł w Recaro i było idealnie. Jako że Recaro zniknęły na jakiś czas z rynku kupiłem Cybexa. Materiał fotelika beznadziejny, dziecko się poci. Fotelik nie chce się wpiąć do bazy jeśli nie zastosujesz ogromnej siły sam fotelik okrutnie ciężki.

Mimo że mogę do tej samej bazy kupić fotelik nr 2 jak dziecko trochę podrośnie to sprzedam to wszystko w diabły i kupię znów Recaro.

 

Ja zachęcony opiniami o Recaro na formu też kupiłem: Monza 15-36 kg. To był błąd - beznadziejny fotelik, a jego zestawienie z Cybexem Transformerem X-Bag (kosztowały tyle samo) wypada jak Trabant z Mercedesem... 

 

Więc reguły nie ma... 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brun0 napisał:

 

Kolega też ma tego Cybex Cloud Z ? Haczy się ? Jaka jest pozycja dziecka w foteliku ? Raczej płaska czy raczej zwinięta w C ?

Raczej płaska, wpina się tak sobie,  pierwszy fotelik więc nie mam porównania.

 

Młody pojechał PL HR PL mając dwa miesiące i nie narzekał, spał całą drogę więc chyba wygodny 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

dobry zart :)

 

Widzę, że jeszcze wiele nauki przede mną :hehe: Zakładałem, że w domu wpinam fotelik w wózek przy aucie przepinam fotelik z wózka do auta i później w odwrotnej kolejności. Błędne założenia ? Bo jeżeli tak to może waga zacznie mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Brun0 napisał:

 

Widzę, że jeszcze wiele nauki przede mną :hehe: Zakładałem, że w domu wpinam fotelik w wózek przy aucie przepinam fotelik z wózka do auta i później w odwrotnej kolejności. Błędne założenia ? Bo jeżeli tak to może waga zacznie mieć znaczenie.

Nie wszędzie da się wjechać zabrać wózek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Brun0 napisał:

 

Widzę, że jeszcze wiele nauki przede mną :hehe: Zakładałem, że w domu wpinam fotelik w wózek przy aucie przepinam fotelik z wózka do auta i później w odwrotnej kolejności. Błędne założenia ? Bo jeżeli tak to może waga zacznie mieć znaczenie.

 

Nie jest tak źle ale ile będzie sytuacji że deszcz i trzeba lecieć z fotelikiem a nie na wózek. Sytuacji będzie więcej typu wózek został w innym aucie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

 

Nie jest tak źle ale ile będzie sytuacji że deszcz i trzeba lecieć z fotelikiem a nie na wózek. Sytuacji będzie więcej typu wózek został w innym aucie :)

 

Albo adaptery 🤣🤪😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ryb napisał:

Pierwszy dzieciak jeździł w Recaro i było idealnie. Jako że Recaro zniknęły na jakiś czas z rynku kupiłem Cybexa. Materiał fotelika beznadziejny, dziecko się poci. Fotelik nie chce się wpiąć do bazy jeśli nie zastosujesz ogromnej siły sam fotelik okrutnie ciężki.

Mimo że mogę do tej samej bazy kupić fotelik nr 2 jak dziecko trochę podrośnie to sprzedam to wszystko w diabły i kupię znów Recaro.

 


Potwierdzam ze Recaro bardzo na plus odstają od tego co na rynku. Bardzo dobrze wykonane foteliki, bombelek uwielbia w nich jeździć.

 

 

Do roku miałem, nadal mam Recaro Privia EVO z bazą.

 

Jak podrosła to tez kupiliśmy kolejne Recaro Zero, obrotowy i tez z bazą.

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2020 o 08:40, RSSSS napisał:

Miałem 2 razy maxi cosi cabriofix, nie wiem dlaczego ktoś twierdzi, że to syf...!?

Też miałem - masz materiał obciągnięty na styro, bez żadnej gąbeczki, ani amortyzacji. Napisy schodzą po jednym praniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chojny napisał:


Potwierdzam ze Recaro bardzo na plus odstają od tego co na rynku. Bardzo dobrze wykonane foteliki, bombelek uwielbia w nich jeździć.

 

 

Do roku miałem, nadal mam Recaro Privia EVO z bazą.

 

Jak podrosła to tez kupiliśmy kolejne Recaro Zero, obrotowy i tez z bazą.

 


 

 

Ale recaro już nie robi fotelików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Brun0 napisał:

@sdss @TomekD000

 

Moglibyście zrobić zdjęcie dziecka w foteliku żeby zobaczyć w jakiej jest pozycji gdy fotelik jest złożony do przewozu w aucie ? Znalazłem jedną opinię na ceneo, że pozycja dziecka jest zgarbiona i główka opada.

 

Ewentualne opadanie główki będzie zależeć nie tylko od samego fotelika ale też od samochodu w jakim będzie montowany. Wystarczy nieco inny kąt pochylenia kanapy.

 

Nasz młody jeździ w Cybexie Aton M + baza, fotelik jak fotelik, zasypia w nim w ciągu 10 minut więc chyba nie jest źle ;] Był okres że faktycznie główka mu opadała, wtedy korygowałem pochylenie bazy zwiniętym ręcznikiem wciśniętym między bazę a oparcie. Przy zaciskaniu pasów lubi wypaść taka plastikowa maskownica między nogami, taka konstrukcja, jest to na wcisk i jak się pociągnie pod złym kątem to wypada z zatrzasków. Wpina i wypina się OK, chociaż teraz fotelik jest praktycznie na stałe w samochodzie. Młody ma już rok, 90cm i jeszcze się mieści w fotelik ale przed wakacjami dostanie większy, na początek będziemy go przymierzać do Sirony M2 na tę samą bazę.

Wszystkiego przed zakupem się nie przewidzi, ale też nas na szkole rodzenia uczulali żeby nie próbować być idealnym rodzicem bo się nie da, szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vadero napisał:

Ale recaro już nie robi fotelików. 


Jak kupowałem to samo mi facet powiedział a kupić nadal można. 
 

Do Landa brałem ostatnio jakiś wysoki model SPARCO i jakościowo do Recaro nie ma podejścia. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pr0mil napisał:

Miałem Kiddy a teraz zdecydowałem na Avionauta pixel. Mogę polecić, najmniejsza waga. Minusem jest zapinanie daszka w rączce, uchwyty mogłyby być lepsze.

 

Mogę poprosić o kilka odpowiedzi nt. Pixela ? :blagam:

 

1. Czy położenie dziecka w Pixelu faktycznie jest takie dobre na płasko  jak to opisują na reklamach ?

2. Czy różnica w wadze w stosunku do Kiddy ma znaczenie, jest zauważalna, robi robotę ?

3. Czy główka dziecka nie opada ? Znalazłem opinię, że tak się dzieje.

4. Czy materiał, z którego jest wykonany fotelik (taki trochę styropian) nie odszczypuje się / nie pęka podczas użytkowania i np. zahaczenia o coś fotelikiem ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi z pierwszej ręki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelW napisał:

 

Ewentualne opadanie główki będzie zależeć nie tylko od samego fotelika ale też od samochodu w jakim będzie montowany. Wystarczy nieco inny kąt pochylenia kanapy.

 

Nasz młody jeździ w Cybexie Aton M + baza, fotelik jak fotelik, zasypia w nim w ciągu 10 minut więc chyba nie jest źle ;] Był okres że faktycznie główka mu opadała, wtedy korygowałem pochylenie bazy zwiniętym ręcznikiem wciśniętym między bazę a oparcie. Przy zaciskaniu pasów lubi wypaść taka plastikowa maskownica między nogami, taka konstrukcja, jest to na wcisk i jak się pociągnie pod złym kątem to wypada z zatrzasków. Wpina i wypina się OK, chociaż teraz fotelik jest praktycznie na stałe w samochodzie. Młody ma już rok, 90cm i jeszcze się mieści w fotelik ale przed wakacjami dostanie większy, na początek będziemy go przymierzać do Sirony M2 na tę samą bazę.

Wszystkiego przed zakupem się nie przewidzi, ale też nas na szkole rodzenia uczulali żeby nie próbować być idealnym rodzicem bo się nie da, szkoda nerwów.

 

THX, za opinię. Z tym ręcznikiem to czytałem, że nie można podkładać, bo to osłabia znacznie bezpieczeństwo fotelika. Nam niestety nikt nic nie powie w szkole rodzenia itp., bo nie mamy szansy uczestniczyć. Raz, że koronawirus, a dwa, że ciąża zagrożona, żona ma założony pessar i musi w większości leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brun0 napisał:

 

THX, za opinię. Z tym ręcznikiem to czytałem, że nie można podkładać, bo to osłabia znacznie bezpieczeństwo fotelika. Nam niestety nikt nic nie powie w szkole rodzenia itp., bo nie mamy szansy uczestniczyć. Raz, że koronawirus, a dwa, że ciąża zagrożona, żona ma założony pessar i musi w większości leżeć.

 

Że znacznie osłabia to wątpię, sam fotelik i baza są nienaruszone chodzi tylko o wciśnięcie bardziej w kanapę i zmianę pochylenia o ten 1 stopień który robi różnicę. Co za różnica czy to będzie ręcznik czy po prostu inny samochód z kanapą pod innym kątem. Warto zauważyć że jest to chyba jedyna wada bazy isofix jaką jestem w stanie wymienić, bo na samych pasach można po prostu umocować fotelik minimalnie inaczej.

Zresztą tak jak pisałem - idealnie nigdy nie będzie, nie wiesz jakie gabaryty i proporcje będzie miał niemowlak, więc pierwszy fotelik i tak kupujesz w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brun0 napisał:

 

Mogę poprosić o kilka odpowiedzi nt. Pixela ? :blagam:

 

1. Czy położenie dziecka w Pixelu faktycznie jest takie dobre na płasko  jak to opisują na reklamach ?

 

Żona jest fizjoterapeutką i ona wybierała, a biorąc pod uwagę jej powołanie do zawodu - wierzę, że jest ok :)
 

8 godzin temu, Brun0 napisał:

2. Czy różnica w wadze w stosunku do Kiddy ma znaczenie, jest zauważalna, robi robotę ?
 

Blisko 4 kg robi dużą różnice...

 

3. Czy główka dziecka nie opada ? Znalazłem opinię, że tak się dzieje.

 

Nie zauważyliśmy, może zależy od prawidłowego ułożenia fotelika.

 

8 godzin temu, Brun0 napisał:

4. Czy materiał, z którego jest wykonany fotelik (taki trochę styropian) nie odszczypuje się / nie pęka podczas użytkowania i np. zahaczenia o coś fotelikiem ?

 

Też miałem obawy ale od sierpnia nie ma oznak uszkodzenia. Nosidełko też czasem wpinamy do wózka i jest ok.

 

8 godzin temu, Brun0 napisał:

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi z pierwszej ręki :) 


Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to śmiało.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony głos na Cybex. Maxi-Cosi jest popularne, ale szajsowate. Cybex jest znacznie solidniejszy, dość masywny co prawda, ale to IMO zaleta nie wada. My mieliśmy stelaż od jakiegoś innego wózka i fotelik dzięki adapterom bez problemu pasował, moja żona bardzo dużo z tego rozwiązania korzystała.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Ja polecam Cybex Cloud Z z bazą Z, ale już jak wymieniasz na kolejny to bron Boze cybex... mamy ten drugi pod tą samą bazę i nie rozumiem, jak można wypuscić na rynek taki szmelc. Żeby dotrzeć palcem do mechanizmu obracania fotelika na bazie musisz go wcisnac i metoda prób i błędów się to udaje... dramat. Taka marka a taki babol. Do clouda nie mam zarzutow dobre foteliki, bezpieczne, kompatybilne z wózkiem i długo dziecko w nim było. Korzystaliśmy też jako kołyskę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.