Skocz do zawartości

Agregat malarski do 300 zł. Da się?


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie przed akcją malowania całego piętra mieszkania. Chciałbym sobie pracę usprawnić, więc pomyślałem o zakupie agregatu. Oczywiście do zastosowań typowo amatorskich. Da się coś kupić przyzwoitego w cenie do 300 zł?

Na allegro najpopularniejsza w tej cenie jest 700W Dedra. Inni zachwalają produkt z Biedronki (800W) w cenie 130 zł. Jest też produkt firmy BASS POLSKA w cenie 260 zł.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blue_ napisał:

ja mam taki pistolet. do malowania mieszkania nic lepszego nie trzeba, bo daje rade

lepiej się maluje niż wałkiem?
musze pomalować 70m2 mieszkania i nie chce mi się;), nie chce mi się uważać na to by sufitu pędzlem nie pomalować itp...
może by kupić takie cudo;)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej się maluje niż wałkiem?

musze pomalować 70m2 mieszkania i nie chce mi się;), nie chce mi się uważać na to by sufitu pędzlem nie pomalować itp...

może by kupić takie cudo;)?

 

 

Złośliwi twierdzą, że przygotowanie pomieszczenia pod malowanie natryskowe zajmuje więcej czasu niż malowanie wałkiem  Wszystkie powierzchnie niemalowane należy szczelnie osłonić folią i tape'm, bo odkurz dociera wszędzie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bochumil napisał:

 

 

Złośliwi twierdzą, że przygotowanie pomieszczenia pod malowanie natryskowe zajmuje więcej czasu niż malowanie wałkiem emoji6.png Wszystkie powierzchnie niemalowane należy szczelnie osłonić folią i tape'm, bo odkurz dociera wszędzie.

 

 

Nie tylko złośliwi lecz również praktycy 

 

Mam Wagnera 565 i daje radę, natomiast trzeba odpowiednio wszystko zabezpieczyć 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam filmiki na youtube i jestem coraz bardziej na TAK. Mastykowania powierzchni niemalowanych się nie obawiam. Jeśli chodzi o sprzęt pod uwagę biorę

 

YATO - YT-82550 

https://allegro.pl/oferta/pistolet-malarski-elektryczny-yato-yt-82550-8957871871

 

Zalety: 

- cena

- niewielkie gabaryty (agregat zintegrowany z pistoletem)

- metalowa dysza

- łatwy w czyszczeniu

 

Wady:

- ponoć mocno się nagrzewa

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bochumil napisał:

Oglądam filmiki na youtube i jestem coraz bardziej na TAK. Mastykowania powierzchni niemalowanych się nie obawiam. Jeśli chodzi o sprzęt pod uwagę biorę

 

YATO - YT-82550 

https://allegro.pl/oferta/pistolet-malarski-elektryczny-yato-yt-82550-8957871871

 

Zalety: 

- cena

- niewielkie gabaryty (agregat zintegrowany z pistoletem)

- metalowa dysza

- łatwy w czyszczeniu

 

Wady:

- ponoć mocno się nagrzewa

 

 

 

Zastanów się nad Wagnerem 

Maja mnóstwo przystawek które nie kosztują krocie a ułatwiają życie 

Po drugie, dostępność części eksploatacyjnych jest ogromna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 minut temu, PavvelM napisał:

Z wad może okazać się że skoro jest zintegrowany to będzie ciężki.

 

Waga urządzenia 1kg. Do tego pojemność zbiorniczka 1L. Nie powinno być tragicznie. Poniżej specyfikacja

 

https://yato.com/products/4/YT-82550

 

Opinia z allegro

 

Cytuj

przy gęstej farbie umordowałem się tym pistoletem okropnie. jak dodałem wody było lepiej ale bez rewelacji. hałasuje jak PRL-owski odkurzacz. bardzo się nagrzewa przy pracy, ciężko utrzymać do w dłoni od tego ciepła krótki kabel zasilający. żałuje że nie kupiłem zwykłego wałka za kilka zł. Nie wart swoich pieniędzy!

 

Trochę słabo...

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inny sprzęt ja kupiłem Wagnera flexio w 590 pomalowałem cały dom, garaż oszczędność czasu ogromna nie narobisz sie jak przy wałku/pędzlu ważne by farba była przystosowana do malowania pistoletami :ok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bochumil napisał:

 

Dobrze kryje? Ile razy trzeba malować ścianę? Nie zacieka? Nie pyli na boki?

Duzo zalezy od farby. Duluxem malowałem 3 razy, magnatem tylko raz. Zaciek sie zrobi zawsze jak przytrzymasz za długo w miejscu. Pyli też zawsze, bo przecież powietrze dmucha przez dyszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bochumil napisał:

Waga urządzenia 1kg. Do tego pojemność zbiorniczka 1L. Nie powinno być tragicznie.

 

Ale przy takim małym zbiorniczku, to bedziesz co chwile przerywał robote, żeby dolać farby. A przy większym wagę już czuć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyman napisał:

nie wiem jak inny sprzęt ja kupiłem Wagnera flexio w 590 pomalowałem cały dom, garaż oszczędność czasu ogromna nie narobisz sie jak przy wałku/pędzlu ważne by farba była przystosowana do malowania pistoletami :ok:

 

No właśnie - czy tam się da wlać zwykłą farbę, która jednak jest najczęściej obecnie mocno gęsta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 62545tomasz napisał:

nie chce mi się uważać na to by sufitu pędzlem nie pomalować itp...

 

Tak jak już napisali tutaj... przy malowaniu pistoletem trzeba oklejać to co ma nie być malowane, bo pistolet pyli na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No właśnie - czy tam się da wlać zwykłą farbę, która jednak jest najczęściej obecnie mocno gęsta ?
Przy okazji tych tanich agregatów farba musi być rozrzedzona prawie że do postaci wody. W zestawie znajduje się specjalny lejek testowy, przez który musi przelać się w określonym czasie jakaś ustalona ilość farby.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał:

 

No właśnie - czy tam się da wlać zwykłą farbę, która jednak jest najczęściej obecnie mocno gęsta ?

W moim egemplarzu wlewałem farbę o konsystencji jogurtu i malował aż miło jedynie w Dulux do kuchni i łazienek miałem problem bo nie jest przystosowana do pistoletu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egemplarzu wlewałem farbę o konsystencji jogurtu i malował aż miło jedynie w Dulux do kuchni i łazienek miałem problem bo nie jest przystosowana do pistoletu.
 
Tak, Wegner pozwala na gęstszą farbę, stąd też cena zakupu jest sporo wyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bochumil napisał:
7 minut temu, szyman napisał:
W moim egemplarzu wlewałem farbę o konsystencji jogurtu i malował aż miło jedynie w Dulux do kuchni i łazienek miałem problem bo nie jest przystosowana do pistoletu.
 

Tak, Wegner pozwala na gęstszą farbę, stąd też cena zakupu jest sporo wyższa.

oczywiście ale porównując produkt Wagnera do pozostałych to jest przepaść jeśli chodzi o wykonanie. Prawda jest taka że wolałem dołożyć trzy stówki i mieć sprzęt bezproblemowy dodatkowo mam końcówkę do malowania płotów siatek gdzie można wlać impregnaty, lakiery.... W moim modelu mam możliwość wyboru struktury farby poprzez odpowiednie ustawienie dyszy 

 

Edytowane przez szyman
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szyman napisał:

nie wiem jak inny sprzęt ja kupiłem Wagnera flexio w 590 pomalowałem cały dom, garaż oszczędność czasu ogromna nie narobisz sie jak przy wałku/pędzlu ważne by farba była przystosowana do malowania pistoletami :ok:

 

A jak to wygląda w praktyce z uzupełnianiem farby? Jak często? Ja ostatnio malowałem Wagnerem 995 (podłączanym do wiadra). I 10l wiadro siorbał dosyć szybko. To dolewanie farby do małego zbiorniczka nie jest zbyt upierdliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jak to wygląda w praktyce z uzupełnianiem farby? Jak często? Ja ostatnio malowałem Wagnerem 995 (podłączanym do wiadra). I 10l wiadro siorbał dosyć szybko. To dolewanie farby do małego zbiorniczka nie jest zbyt upierdliwe?
Pewnie jest upierdliwe. Pojemniczek w takim YATO to zaledwie 1 litr więc komfort raczej średni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bartłomiej napisał:

A czy takim agregatem da się pomalowac płot drewniany?

Mam w te lato do pomalowania 150mb płotu, więc chętnie zainwestuję w jakieś rozsądne narzędzie do malowania.

 

Do płotu będzie to idealne rozwiązanie - lepsze niż cokolwiek innego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 3.05.2020 o 07:23, bochumil napisał:

 

Jestem właśnie przed akcją malowania całego piętra mieszkania. Chciałbym sobie pracę usprawnić, więc pomyślałem o zakupie agregatu. Oczywiście do zastosowań typowo amatorskich. Da się coś kupić przyzwoitego w cenie do 300 zł?

Na allegro najpopularniejsza w tej cenie jest 700W Dedra. Inni zachwalają produkt z Biedronki (800W) w cenie 130 zł. Jest też produkt firmy BASS POLSKA w cenie 260 zł.,

 

No więc za 250 kupiłem Bosch PFS 3000-2 i jestem zadowolony. Malowanie 67 m2 sufiru zajeło mi  1:15 h. Tempo niezłe, ale jako że póki co mam rozwałkę w mieszkaniu zabezpieczyłem tylko okna. Od jutra startuje i innymi kolorami i ścianami. Tym razem trzeba już będzie zabezpieczać i na pewno tak sprawnie nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.