Skocz do zawartości

Satel - sprzęt


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Aku do ogarnięcia w najbliższym sklepie z akumulatorami. Resztę masz rozpisaną na stronie Satela.  Ja zwykle kupowałem w lokalnej hurtowni od alarmów albo na allegro.
Aż zerknę czy będą takie Aku lokalnie mieli w ofercie.

Napisałem Satel, ale na myśli miałem też innych producentów czujek.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luccass napisał:

Aż zerknę czy będą takie Aku lokalnie mieli w ofercie.

Napisałem Satel, ale na myśli miałem też innych producentów czujek.

tapatalked
 

Ja chyba kupiłem wszystko w pakiecie i aku był mega słaby i padł po 2 latach. W lokalnym sklepie z aku w tym wymiarze było kilka opcji wybrałem środkową (taniej niż Yuasa, drożej niż chiński badziew), działa już 5ty rok.

Z czujnikami ruchu możesz kombinować, ale z pozostałymi kupowałbym Satela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 godzin temu, alster napisał:
Czujki ruchu Bosch, Optex lub DSC, zalania Satel FD-1 lub Yotogi WD1000, akumulator z rozsądnych cenowo to Alarmtec.

Dzięki za konkret!

tapatalked
 

A właśnie, a jakiś rozsądny kontaktron do bramy garażowej segmentowej?

tapatalked
 

Edytowane przez Orochimaru
Scaliłem posty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zalania satel, wzbudza alarm średnio raz w miesiącu. Jeden raz zasadnie, reszta bez uzasadnienia. Skorodował po roku.

Czujnik gazu usypiającego satel zdemontowałem po miesiącu - 2-3 alarmy tygodniowo.

Moduł INT-GSM pochodził przez 2m-ce.

 

Centrala  Satel Intergra i syrenki bez zastrzeżeń.

Czujki ruchu BOSCH (mam takie dla zwierzaków) działają bardzo dobrze.

Aku Alarmtec działa dobrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, luccass napisał:

jakiś rozsądny kontaktron do bramy garażowej segmentowej?

Możesz wybrać coś z serii B-4 Satela, przeważnie stosuję B-4S.

 

28 minut temu, bla bla napisał:

Czujnik zalania satel, wzbudza alarm średnio raz w miesiącu. Jeden raz zasadnie, reszta bez uzasadnienia. Skorodował po roku.

Moduł INT-GSM pochodził przez 2m-ce.

Czujek zalania FT-1 zamontowałem około 60 sztuk, wszystkie działają bez problemów, INT-GSM odkąd się pojawił w ofercie stosuje praktycznie w większości nowych instalacji, również nie zdarzyła mi się awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, alster napisał:

Czujek zalania FT-1 zamontowałem około 60 sztuk, wszystkie działają bez problemów, INT-GSM odkąd się pojawił w ofercie stosuje praktycznie w większości nowych instalacji, również nie zdarzyła mi się awaria.

 

Wczoraj instalator zdemontował FD-1 - jest martwy, nic się nie dzieje po podaniu zasilania.

Wszystkie elementy, o których napisałem oddaję we czwartek na gwarancję, dam znać jak się sytuacja rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bla bla napisał:

 

Wczoraj instalator zdemontował FD-1 - jest martwy, nic się nie dzieje po podaniu zasilania.

Wszystkie elementy, o których napisałem oddaję we czwartek na gwarancję, dam znać jak się sytuacja rozwinie.

Daj znać bo trochę to dziwne.

Instalowałem kilka czujników zalania i są bardzo dobrze zrobione i wykonane. Nie wiem jakim cudem .. zardzewiały. Mam ich z 6 w domu, 5 przewodowych i jeden bezprzewodowych, czasami w różnych dziwnych miejscach za kominkiem, za wanną i nic się nie dzieje od 6 lat. To samo z czujnikami dymu i gazu. 0 fałszywych alarmów, no może poza sytuacjami jak żona w kuchni coś przypali :).

Ze wsparcia Satela korzystałem kilka razy i też mam dobre zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2020 o 11:45, sherif napisał:

 To samo z czujnikami dymu i gazu. 0 fałszywych alarmów, no może poza sytuacjami jak żona w kuchni coś przypali :).

 

 

 

Zwróć uwagę, że ja pisałem o czujniku gazu usypiającego (tzw.narkogazu). Satel chyba jako jedyny (lub jeden z niewielu) ma to na rynku. czujnik zamknięty miałem w rekuperatorze, zaraz przy wejściu powietrza z czerpni. Alarm wzbudzał się bardzo często.

FD-1 ma po roku skorodowaną sondę. Wczoraj okazało się, że sam czujnik  jest martwy po ostatnim alarmie. Po podaniu zasilania nie dzieje się nic. Nawet instalator się dziwił, co się stało.

 

Ten sam instalator powiedział o INT-GSM coś dokładnie innego niż @alster: "ten model się psuje na potęgę".

Tak czy siak o Satelu mam dobre zdanie i możliwe, że trafiłem na kumulację pecha. Zobaczymy jak proces gwarancyjny.

Edytowane przez bla bla
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić instalatora, może skończą się problemy ze sprzętem, czujka gazów usypiających jest przystosowana do montażu w pomieszczeniach a nie w kanałach wentylacyjnych, gdzie cały czas jest przepływ powietrza. Wcale mnie nie dziwią fałszywe alarmy.

Cytat ze strony producenta:

"mikroprocesorowa czujka gazów usypiających (np. oparów chloroformu). Jej montaż zaleca się m.in. w sypialniach, stróżówkach, pomieszczeniach ochrony – miejscach, w których mogą znajdować się osoby narażone na próby uśpienia, np. podczas włamania metodą „na śpiocha”. Ze względu na specyfikę gazów usypiających, które są cięższe od powietrza, urządzenie należy montować nisko, tuż przy podłodze nadzorowanego pomieszczenia. "

I jeszcze:

"Czujka DG-1 TCM nie działa w sposób selektywny. Alarm mogą wywołać nie tylko opary chloroformu."

Co do INT-GSM, ani jeden moduł nie odmówił mi współpracy a naprawdę montuję tego dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.