Skocz do zawartości

W Europie spadek sprzedaży o połowę


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Rejestracje samochodów osobowych w Europie w marcu - 52%. Liczbowo najgorzej od 38 lat - tylko 848 800 aut.

1. Volkswagen Golf: 23 757 sztuk
2. Tesla Model 3: 15 502 8]

3. Ford Focus: 14 587
4. Renault Clio: 13 369
5. Mercedes Klasy A: 13 225
6. Skoda Octavia: 13 207
7. Nissan Qashqai: 13 015
8. Toyota Yaris: 12 299
9. Ford Fiesta: 12 216
10. MINI hatch: 11 933

https://www.samar.pl/__/3/3.a/107950/Ranking-TOP10-najpopularniejszych-modeli-marca-w-Europie--Tesla-na-podium-.html?locale=pl_PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rwIcIk napisał:

Rejestracje samochodów osobowych w Europie w marcu - 52%. Liczbowo najgorzej od 38 lat - tylko 848 800 aut.

1. Volkswagen Golf: 23 757 sztuk
2. Tesla Model 3: 15 502 8]

3. Ford Focus: 14 587
4. Renault Clio: 13 369
5. Mercedes Klasy A: 13 225
6. Skoda Octavia: 13 207
7. Nissan Qashqai: 13 015
8. Toyota Yaris: 12 299
9. Ford Fiesta: 12 216
10. MINI hatch: 11 933

https://www.samar.pl/__/3/3.a/107950/Ranking-TOP10-najpopularniejszych-modeli-marca-w-Europie--Tesla-na-podium-.html?locale=pl_PL

 

 

Czemu zdziwienie przy Tesli?

Oferuja 'trendy' samochod, fajne osiagi i cena nie jest jakas mega kosmiczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jaceq napisał:

 

Czemu zdziwienie przy Tesli?

Oferuja 'trendy' samochod, fajne osiagi i cena nie jest jakas mega kosmiczna :)

Ale wreszcie dają radę z produkcją :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracje samochodów osobowych w Europie w marcu - 52%. Liczbowo najgorzej od 38 lat - tylko 848 800 aut.
1. Volkswagen Golf: 23 757 sztuk
2. Tesla Model 3: 15 502 8]
3. Ford Focus: 14 587
4. Renault Clio: 13 369
5. Mercedes Klasy A: 13 225
6. Skoda Octavia: 13 207
7. Nissan Qashqai: 13 015
8. Toyota Yaris: 12 299
9. Ford Fiesta: 12 216
10. MINI hatch: 11 933
https://www.samar.pl/__/3/3.a/107950/Ranking-TOP10-najpopularniejszych-modeli-marca-w-Europie--Tesla-na-podium-.html?locale=pl_PL
 
Marzec dopiero od połowy był zamrożony
Zobaczymy kwiecień
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 22:03, PawelWaw napisał:

 

Ale to trzeba odnieść do produkcji. 

Może produkcja padła bardziej niż sprzedaż. 

Produkcja stanęła, bo zaczęło brakować komponentów. Nawet jak wznowią, to problemem jest brak chętnych.  Z pierwszej ręki mam informację, że dziś w salonach klient to rzadkość, handlowcy pracują z domu, mają tylko na zmianę dyżury w salonie, jazd próbnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpracujemy z kilkoma bardzo dużymi firmami z branży automotive i ogólnie jest bardzo słabo. Byłem dzisiaj w jednym z zakładów i niestety wykorzystują tylko 15% swoich możliwości. Nie ma sprzedaży nowych aut, więc części też nie są potrzebne.

Edytowane przez pejus1982
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja stanęła, bo zaczęło brakować komponentów. Nawet jak wznowią, to problemem jest brak chętnych.  Z pierwszej ręki mam informację, że dziś w salonach klient to rzadkość, handlowcy pracują z domu, mają tylko na zmianę dyżury w salonie, jazd próbnych nie ma.
A jak chcesz kupić auto i pytasz czy cokolwiek do negocjacji to każą spadać na drzewo. 80 tysi chce wydać i nawet o złotówkę nie chcą zejść. Tak więc bez żalu, poczekam sobie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

A jak chcesz kupić auto i pytasz czy cokolwiek do negocjacji to każą spadać na drzewo. 80 tysi chce wydać i nawet o złotówkę nie chcą zejść. Tak więc bez żalu, poczekam sobie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Dokładnie, też jestem na etapie szukania auta. I w połowie 2020, auta z 2019 są w cenie katalogowej z bieżącego roku :D 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

A jak chcesz kupić auto i pytasz czy cokolwiek do negocjacji to każą spadać na drzewo. 80 tysi chce wydać i nawet o złotówkę nie chcą zejść. Tak więc bez żalu, poczekam sobie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Ja szukam czegos blizej 300KM auta stoja z 2019 i nie ma negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wujek napisał:

Ja szukam czegos blizej 300KM auta stoja z 2019 i nie ma negocjacji.

„Targetu” nie zrobią na bank i nie dostaną od importera „nadprowizji” to nie mają z czego dawać upustów . Tak to jechali po bandzie i na koniec roku dostawali korekty do zakupionych aut o „ekstra rabacik” i się kręciło ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Dokładnie, też jestem na etapie szukania auta. I w połowie 2020, auta z 2019 są w cenie katalogowej z bieżącego roku 😄

 

Dlatego zaczynam spoglądać na poleasingowe używki na master1.pl 

Dla porównania, nowa Octavia z rocznika 2019 w wersji Ambition w salonach od 76000 do 80000 za to samo, kwestia koloru, nic więcej. Roczna Octavia na master1.pl z przebiegiem ok. 18000 km, zarejestrowana w maju 2019 roku wystawiona za 66000 przy płatności gotówką. A w rozmowie miałem wrażenie, że coś można byłoby urwać. Aha i żeby było ciekawie, to te furki nowe w salonach w większości już mają odpalone gwarancje, część porejestrowana. 

Edytowane przez spad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spad napisał:

 

Dlatego zaczynam spoglądać na poleasingowe używki na master1.pl 

Dla porównania, nowa Octavia z rocznika 2019 w wersji Ambition w salonach od 76000 do 80000 za to samo, kwestia koloru, nic więcej. Roczna Octavia na master1.pl z przebiegiem ok. 18000 km, zarejestrowana w maju 2019 roku wystawiona za 66000 przy płatności gotówką. A w rozmowie miałem wrażenie, że coś można byłoby urwać. Aha i żeby było ciekawie, to te furki nowe w salonach w większości już mają odpalone gwarancje, część porejestrowana. 

Dlatego zaraz beda duże promocje ... bo np kto kupi nowe bmw które zostało np rok gwarancji .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

Dlatego zaczynam spoglądać na poleasingowe używki na master1.pl 

Dla porównania, nowa Octavia z rocznika 2019 w wersji Ambition w salonach od 76000 do 80000 za to samo, kwestia koloru, nic więcej. Roczna Octavia na master1.pl z przebiegiem ok. 18000 km, zarejestrowana w maju 2019 roku wystawiona za 66000 przy płatności gotówką. A w rozmowie miałem wrażenie, że coś można byłoby urwać. Aha i żeby było ciekawie, to te furki nowe w salonach w większości już mają odpalone gwarancje, część porejestrowana. 

Jeśli ta Octavia stoi we Wrocławiu, to ja od siebie mogę polecić, zwłaszcza jednego uczciwego i rzetelnego sprzedawcę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pietro_M napisał:

Jeśli ta Octavia stoi we Wrocławiu, to ja od siebie mogę polecić, zwłaszcza jednego uczciwego i rzetelnego sprzedawcę. ;)

 

We Wrocławiu rozmawiałem w trzech salonach, wszędzie elastyczność cenowa na poziomie 0zł. I nawet jak wybierałem auta po 85 kPLN też nic. Ba, nawet przy finansowaniu u dealera zero zainteresowania do schodzenia z ceny. A handlowiec z Motorpolu tak spieprzył dokumentnie temat z początkiem marca, że przez niego nie kupiłem wtedy auta bo ociągał się z ofertą, potem mylił kwoty a ostatecznie mnie zlał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, spad napisał:

 

We Wrocławiu rozmawiałem w trzech salonach, wszędzie elastyczność cenowa na poziomie 0zł. I nawet jak wybierałem auta po 85 kPLN też nic. Ba, nawet przy finansowaniu u dealera zero zainteresowania do schodzenia z ceny. A handlowiec z Motorpolu tak spieprzył dokumentnie temat z początkiem marca, że przez niego nie kupiłem wtedy auta bo ociągał się z ofertą, potem mylił kwoty a ostatecznie mnie zlał. 

Przepraszam, nie doprecyzowałem. Miałem na myśli master1.pl, zresztą moje i30 jest od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pietro_M napisał:

Przepraszam, nie doprecyzowałem. Miałem na myśli master1.pl, zresztą moje i30 jest od nich.

 

Octavia w Master1 niestety stoi w Gdańsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, spad napisał:

A jak chcesz kupić auto i pytasz czy cokolwiek do negocjacji to każą spadać na drzewo. 80 tysi chce wydać i nawet o złotówkę nie chcą zejść. Tak więc bez żalu, poczekam sobie.

Dokładnie tak. Nie sprzedaje się nic, ale rabatów nie ma - widocznie lubią mieć plac pełen samochodów. Jeszcze ciekawsze - byłem ostatnio w salonach dwóch marek z czołówki polskich rankingów sprzedaży i samochody w salonach stały pozamykane, a handlowców było po jednym na salon. Jeszcze zabawniejsze, że nie ma też możliwości jazd próbnych.... czyli kup pan kota w worku, za pełną cenę. 

Chyba jeszcze nie jest im tak źle - może jak głód im w oczy zajrzy, to zmiękną nieco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RABIN napisał:

ciekawie się już robi na aukcjach pko leasing ceny pomału spadają i zaczynają być atrakcyjne

 

spad chyba o tym samym aucie z mastera myślimy :)

 

Jest 6 tych Octavii z 2019 roku. Ale przed wirusem wszystkie były za 72000 i coś koło tego a za 66000 w ich leasingu. Dzisiaj niektóre są już po 66000 i w leasingu po 63000. Poczekam, zobaczę, wszystko zależy kiedy sprzedam Astrę. Co ciekawe zadzwoniłem do AAAAuto z zapytaniem o skup i dali mi dzisiaj cenę, która nie brzmi najgorzej, choć za taką kwotę sprzedałbym tylko najbliższej rodzinie. Ale gość sam mówił, że jeszcze niedawno mieli wstrzymane skupowanie aut, ale coś się ruszyło i znowu kupują. No zobaczymy co się wydarzy, ciśnienia nie mam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, spad napisał:

Co ciekawe zadzwoniłem do AAAAuto z zapytaniem o skup i dali mi dzisiaj cenę, która nie brzmi najgorzej

Cenę na telefon zawsze dają sensowną, ale jak będziesz chciał przejść do konkretów to już będzie zupełnie inna 😄

  • Lubię to 4
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Manx napisał:

Nie sprzedaje się nic, ale rabatów nie ma - widocznie lubią mieć plac pełen samochodów.

 

Z ciekawości oglądam nowe na otomoto i co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia z niezłą ceną i te auta dość szybko znikają, ale większość trzyma.

Jak nie ma ciśnienia to bym poczekał rzeczywiście na polesingówki, bo mogą być lepiej wycenione za chwilę.

Jest trochę aut rocznych w salonach z przebiegami 10-20kkm pewnie po wynajmach, które mogą tylko tanieć.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

 

Dlatego zaczynam spoglądać na poleasingowe używki na master1.pl 

Dla porównania, nowa Octavia z rocznika 2019 w wersji Ambition w salonach od 76000 do 80000 za to samo, kwestia koloru, nic więcej. Roczna Octavia na master1.pl z przebiegiem ok. 18000 km, zarejestrowana w maju 2019 roku wystawiona za 66000 przy płatności gotówką. A w rozmowie miałem wrażenie, że coś można byłoby urwać. Aha i żeby było ciekawie, to te furki nowe w salonach w większości już mają odpalone gwarancje, część porejestrowana. 

 

Obawiam sie, że te Octavie są już policzone na ~zerowy zarobek dla salonu. Jak importer nic nie dorzuci to cena się nie zmieni. Salon nie sprzeda  (do pewnego momentu...) taniej niż kupił.

Nowe auta już drożeją (VW), kurs euro się zmienił, co będzie dalej to się okaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekD000 napisał:

Nowe auta już drożeją (VW), kurs euro się zmienił, co będzie dalej to się okaże.

Jak nie będzie impulsu do zakupu nowych aut w postaci np. dopłat (a w PL nie będzie...) to mamy powtórkę sytuacji, którą już przerabialiśmy w latach 2011 - 2015, czyli sprzedaż na poziomie 270-290k nowych aut rocznie (dla porównania w 2019 mieliśmy 550k). Pewnie ruszą za to jakieś dopłaty w D, więc 10-latki stamtąd już czekają w blokach startowych na wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Obawiam sie, że te Octavie są już policzone na ~zerowy zarobek dla salonu. Jak importer nic nie dorzuci to cena się nie zmieni. Salon nie sprzeda  (do pewnego momentu...) taniej niż kupił.

Nowe auta już drożeją (VW), kurs euro się zmienił, co będzie dalej to się okaże.

 

 

Tylko, że oni zarobią na mnie jeszcze na kredycie, więc nie jest tak, że idą totalnie na 0zł. Zresztą ja nie oczekuję cudownych obniżek, nie liczę, że ktoś powie 4 tysiaki w dół. Ale w salonach nie ma żadnej ochoty do czegokolwiek. Nawet propozycji typu o dorzucę panu opony zimowe, albo pakiet serwisowy za tysiaka. I chociaż to wygląda, że chcą sprzedać na tyle na ile mogą. A nawet tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

 

Tylko, że oni zarobią na mnie jeszcze na kredycie, więc nie jest tak, że idą totalnie na 0zł. Zresztą ja nie oczekuję cudownych obniżek, nie liczę, że ktoś powie 4 tysiaki w dół. Ale w salonach nie ma żadnej ochoty do czegokolwiek. Nawet propozycji typu o dorzucę panu opony zimowe, albo pakiet serwisowy za tysiaka. I chociaż to wygląda, że chcą sprzedać na tyle na ile mogą. A nawet tego nie ma.

 

Może ich szef wkurzył i im się nie chce... nie ma co gdybać.

Dorzucenie opon zimowych to może być koszt 2x taki ile zarobek na aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Octavia w Master1 niestety stoi w Gdańsku. 

Niemniej jednak polecam, mi udało się dostać niewielki rabat kwotowy + gratisowy przegląd w ASO (akurat wypadał termin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pietro_M napisał:

Niemniej jednak polecam, mi udało się dostać niewielki rabat kwotowy + gratisowy przegląd w ASO (akurat wypadał termin).

No jakby wypadał zaraz teramin przeglądu w ASO to chyba normalne i bez specjalnej łaski. Ja bym nawet nie wziął takiego auta bez tego przeglądu, bo różne niespodzianki mogą wyjść jak auto jest po jakimś najmie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Co ciekawe zadzwoniłem do AAAAuto z zapytaniem o skup i dali mi dzisiaj cenę, która nie brzmi najgorzej, choć za taką kwotę sprzedałbym tylko najbliższej rodzinie.

Mozesz napisać ile?

Wiem, że ciekawość to 1 stopień ..., ale skoro raz już podałeś owe 25, to byłby punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ZUBERTO napisał:

Mozesz napisać ile?

Wiem, że ciekawość to 1 stopień ..., ale skoro raz już podałeś owe 25, to byłby punkt odniesienia.

 

35 kPLN chcą dać. W międzyczasie ASO Opla z Warszawy 28 kPLN zaproponowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mPh napisał:

@spad tak z ciekawości, jaką masz astre na sprzedaż? ;) silnik, rok, nadwozie

 

Astra J, sedan, 2016 rok, 1,4 140 KM z lpg. Na giełdzie mam ogłoszenie z fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Manx napisał:

Dokładnie tak. Nie sprzedaje się nic, ale rabatów nie ma - widocznie lubią mieć plac pełen samochodów. Jeszcze ciekawsze - byłem ostatnio w salonach dwóch marek z czołówki polskich rankingów sprzedaży i samochody w salonach stały pozamykane, a handlowców było po jednym na salon. Jeszcze zabawniejsze, że nie ma też możliwości jazd próbnych.... czyli kup pan kota w worku, za pełną cenę. 

Chyba jeszcze nie jest im tak źle - może jak głód im w oczy zajrzy, to zmiękną nieco ;)

  • Pewnie na serwisie zarabiaja. Ja akurat jazdy probnej nie potrzebuje ale to rzecywiscie slabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

 

35 kPLN chcą dać. W międzyczasie ASO Opla z Warszawy 28 kPLN zaproponowało.

35k to uczciwa kwota sprzedadza za 3k drozej. Pewnie kole 39k warta. W kazdym raze trzymam kciuki bo sam za tyle auto sprzedaje i nie dzwonio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spad napisał:

 

35 kPLN chcą dać. W międzyczasie ASO Opla z Warszawy 28 kPLN zaproponowało.

 

35 przez telefon. Po oględzinach wyjdzie 26. ;) 

 

 

edit: a tak przy okazji, nie przesadziłeś trochę z tą ceną? 4-letni opel z nalotem 100kkm za 45 klocków?

Edytowane przez swienty
  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, swienty napisał:

 

35 przez telefon. Po oględzinach wyjdzie 26. ;) 

 

 

edit: a tak przy okazji, nie przesadziłeś trochę z tą ceną? 4-letni opel z nalotem 100kkm za 45 klocków?

 

Mi się w ogóle nie śpieszy, więc wystawiam za mojego maksa. Jak się sprzeda to się sprzeda, jak nie to nie. Kilka miesięcy temu za 40-klocków chodziły 6-letnie Astry J a na AK dyskutowano o 8-10 letnich kompaktach za 30 tysiaków. A jak ustawisz kryteria podobnego wyposażenia, rocznika, pochodzenia to nagle poniżej 40 tysięcy nic nie ma. W AAAAuto, DasWeltAuto i u innych nazwijmy to większych sprzedawców takie są własnie ceny za to auto. Za 35 tysiaków to zawsze można oddać jak jednak zachce mi się szybciej kupić nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

 

Mi się w ogóle nie śpieszy, więc wystawiam za mojego maksa. Jak się sprzeda to się sprzeda, jak nie to nie. Kilka miesięcy temu za 40-klocków chodziły 6-letnie Astry J a na AK dyskutowano o 8-10 letnich kompaktach za 30 tysiaków. A jak ustawisz kryteria podobnego wyposażenia, rocznika, pochodzenia to nagle poniżej 40 tysięcy nic nie ma. W AAAAuto, DasWeltAuto i u innych nazwijmy to większych sprzedawców takie są własnie ceny za to auto. Za 35 tysiaków to zawsze można oddać jak jednak zachce mi się szybciej kupić nowe auto.


Cena kosmiczna jak za taką używkę. Ile te auto kosztowało jako nowe?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, swienty napisał:


Cena kosmiczna jak za taką używkę. Ile te auto kosztowało jako nowe?

 

Co cię tak boli, że za tyle wystawiam? Chcesz to kupuj, chcesz taniej to zaproponuj, nie chcesz to olej. Proste. 

A ty się doktoryzujesz co za ile, i ile zapłaciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

 

Co cię tak boli, że za tyle wystawiam? Chcesz to kupuj, chcesz taniej to zaproponuj, nie chcesz to olej. Proste. 

A ty się doktoryzujesz co za ile, i ile zapłaciłem. 

 

Po prostu normalnie pytam, bo widzę że ceny niektórych używek są wzięte z kosmosu. Miałem w ub. roku oferty na 3-letnie Astry K w podobnej cenie, z dieslem 1.6 oraz nówki za ok 68 tys. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, swienty napisał:

 

Po prostu normalnie pytam, bo widzę że ceny niektórych używek są wzięte z kosmosu. Miałem w ub. roku oferty na 3-letnie Astry K w podobnej cenie, z dieslem 1.6 oraz nówki za ok 68 tys. 

 

Przy dieslach to aktualnie w używkach -10 kPLN za to samo auto. Takie potrafią być różnice. Zobacz na Octavie, tam w używkach istny dom wariatów. W zasadzie 2-letnie auta potrafią mieć ceny nowych. Ale z drugiej strony jak ktoś się nie śpieszy to wystawiasz cenę maksymalną dla siebie i czekasz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, swienty napisał:

Cena kosmiczna jak za taką używkę. Ile te auto kosztowało jako nowe?

Każdy ma prawo wystawiać, za ile chce. Widziałem kiedyś avensis 2-letnią tańszą 6 tys. od nowej. W dodatku nowa lepiej wyposażona.

Może do dla tych, co uznają że nowy traci dużo na wartości i w filtrach dają zawsze "używane".

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.