Skocz do zawartości

W Europie spadek sprzedaży o połowę


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, delco napisał:

 Nie wiem jak astra ale w 2002 roku kupiłem megankę I w wersji AIR z silnikiem 1,6 - 110 KM za 50 tys zł.... miała ABS 4 poduszki, klime ręczną i 4x szyby el... nie miała radia i elektrycznych lusterek (ani regulacji ani podgrzewania)

Aktualnie wersja limited kosztuje  72 tys zł... i wydaje się być odrobinke bogatsza... poza tym pewnie Renault daje jakis rabat....  to ile wyjdzie wzrost przez 18 lat - 30%?

Mialem taka sluzbowa :phi: Megane 3 bez radia z silnikiem 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

A ile kosztowała? i w którym roku to było?

2012/13 , faktury nie widzialem ale  nie ma jak tego porownac to byl zakup flotowy. Granatowa szyby elektryczne i klima, ale radia nie bylo :phi: IMO teraz to nowe Megane z silnikiem turbo za 60k jest o niebo lepsze o poprzedniej generacji 1.6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wujek napisał:

Granatowa szyby elektryczne i klima, ale radia nie bylo :phi: IMO teraz to nowe Megane z silnikiem turbo za 60k jest o niebo lepsze o poprzedniej generacji 1.6. 

 

Takie radio w produkcji to niewielka kasa, a wychodzą głupie oszczędności producenta. Co do Meganki to nie wiem czy to dobry wybór bo mój mechanik od francowatych zawsze powtarzał, że Renault robi dobre auta ale tylko wersje nieparzyste: Megane I, Laguna I, Scenic III, Megane III, LAguna III etc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pejus1982 napisał:

Takie radio w produkcji to niewielka kasa, a wychodzą głupie oszczędności producenta

Ford Ka kilkanaście lat temu - w żadnej wersji za żadną dopłata nie było lusterka w daszku kierowcy...

i przykład pozamotoryzacyjny... aparat USG za ok  50 tys euro ( OK wiem że mozna ponegocjowac)  dopłata za podstawke ze spirala grzejną żeby żel był ciepły (przydatne u każdego ale zwłaszcza u dzieci) 499 euro - tak parsknąłem smiechem że nawet nie dopytałem netto czy brutto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2020 o 08:41, RABIN napisał:

Wygląda jak by coś drgneło na rynku aut premium 

Można już coś w dobrych pieniądzach w Audi czy BMW wyrwać ciekawe czy auta dla ludu będą tańsze? :)

Ostatnio się rozglądam i obserwacje mam takie, że na marki popularne upusty są takie sobie - trochę lepiej jest przy topowych wersjach. Ciekawie jest w przypadku premium (Audi, BMW) gdzie nietrudno dostać 40- 50k mniej od cennika. Wychodzi z tego czasem dziwna sytuacja, że premium z mega rabatami kosztuje podobnie jak niepremium z minirabacikiem. Ciekawe jest tło- na placach nadal sporo jest aut z 2019 roku, już czerwiec 2020 za pasem, podobno sprzedaż leży, ale z rabatami to w wielu salonach tak sobie :hmm:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Manx napisał:

Ostatnio się rozglądam i obserwacje mam takie, że na marki popularne upusty są takie sobie - trochę lepiej jest przy topowych wersjach. Ciekawie jest w przypadku premium (Audi, BMW) gdzie nietrudno dostać 40- 50k mniej od cennika. Wychodzi z tego czasem dziwna sytuacja, że premium z mega rabatami kosztuje podobnie jak niepremium z minirabacikiem. Ciekawe jest tło- na placach nadal sporo jest aut z 2019 roku, już czerwiec 2020 za pasem, podobno sprzedaż leży, ale z rabatami to w wielu salonach tak sobie :hmm:

Niby tak ale te premium kupisz jako roczne z dobrym rabatem ale przy odsprzedazy one wlasnie najwiecej tracą. Ale w sumie wolałbym jezdzic premium niz doposazoną Octavią ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucash napisał:

Niby tak ale te premium kupisz jako roczne z dobrym rabatem ale przy odsprzedazy one wlasnie najwiecej tracą. Ale w sumie wolałbym jezdzic premium niz doposazoną Octavią ;) 

Niby tak... ale takie premium też po 4-6 latach (ja tak jeżdżę i tak liczę koszty samochodu) sprzedaje się za więcej niż niepremium. Generalnie większość utraty wartości masz w 1 i 2 roku. Jako że przy premium jest duży rabat na starcie, to teoretycznie tą największą utratę masz skompensowaną sowitym rabatem.... a potem premium czy nie, to już tracą procentowo tyle samo.

 

A co do tego co bym wolał - to już kwestia gustu, co jest dla kogo ważne.

Ja mam dla wielu dziwne podejście, bo ja wolę mniejsze auto, czy też niepremium , ale dobrze wyposażone aniżeli wielkie albo premium ale ze skromnym wyposażeniem.

Ostatnio miałem oferty na 4 samochody w podobnej cenie: 2019 BMW G21 2.0 156 KM, 2019 A4 Avant 2.0 150 KM,  2020 Skoda Octavia IV kombi 1.5 150 KM :bzik: ,2019 Leona Cupry ST 4 drive 300 KM. Audi i BMW raczej skromnie wyposażone. Octavia i Cupra miały wszystko co bym chciał i nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, franekrob napisał:

Pamiętam Octavię 1 1.4 z LPG za 42000
Jakoś dwójka zaraz wchodziła więc jakiś 2006 rok

Końcówki szły po 38kzł z klimą, ale to w 2010 było (silnik nie kojarzę jaki, ale chyba 1,6).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, czacha napisał:

Ceny Mazdy pokazuja co nas czeka, a nie Megane czy Astry. Z 68tys za najtansza wersje na 95tys. Nie moge znalezc ile kosztowala pierwsza generacja w 2003/2004.

W 2014 kupiłem 3  ,  środkową wersję  wyposażenia  za 85 tys 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czacha napisał:

Teraz srodkowa ze 120 ;) Wzrost prawie o 50%.

Dlatego jak ja kupowałem 3 to obsługa hamska  bo mazda to Premium i nawet dywanikow nie damy gratis bo kolejka za Panem stoi. 

 

I taka była prawda , poprzednich trójek mnóstwo sie sprzedawała...... obecnego modelu nikt prawie nie kupuje. 

 

Zresztą analogiczna sprzedaż 6 kiedyś kolejki dzisiaj prawie zero... kto kupuje auto nowe które jest klepane od 2012.

 

Jakoś mazdy mi nie żal,  bo na swoje lata mieli fajne auta Ale na siłę chcieli być Premium 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.