Skocz do zawartości

Sprzedaż / kupno auta a OC ?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

1. Kupuje auto powiedzmy 15 kwietnia br. auto ma OC do 6 maja br.

Sprzedający nawet jakby chciał to nie wypowie umowy i nie odzyska nic bo jest mniej niż 30 dni ?

 

Swoje OC muszę kupić dopiero 6 maja? Czy 15 kwietnia?

 

2. Sprzedaje auto  15 kwietnia które ma OC na raty do stycznia 2021

a] Jeżeli jest płatne na raty występuję o zwrot składki od w/w daty i dostaje kwotę za okres kwiecień - styczeń [minus 30 dni] ?

b] Jeżeli jest płatne w ratach przestaje płacić kolejną ratę.

 

Kupujący nie wie czy jest na raty  - myśli, ze ma do stycznia a nie ma od maja? Dostanie karę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TWENTIS napisał:

Kupujący nie wie czy jest na raty  - myśli, ze ma do stycznia a nie ma od maja? Dostanie karę?

Nie dostanie. OC jest ustawowo kontynuowane. Będą go ścigać o te składki.

 

17 minut temu, TWENTIS napisał:

Swoje OC muszę kupić dopiero 6 maja? Czy 15 kwietnia?

6.05 OC jest przypisane do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TWENTIS napisał:

a] Jeżeli jest płatne na raty występuję o zwrot składki od w/w daty i dostaje kwotę za okres kwiecień - styczeń [minus 30 dni] ?

Raczej nic nie dostajesz bo OC nie jest już Twoją: "własnością". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TWENTIS napisał:


A jak jest na raty?

To do momentu kiedy nie zawiadomisz TU o zbyciu pojazdu odpowiadasz solidarnie z nowym nabywcą za zapłatę kolejnych rat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrus napisał:

To do momentu kiedy nie zawiadomisz TU o zbyciu pojazdu odpowiadasz solidarnie z nowym nabywcą za zapłatę kolejnych rat.

Jesteś pewny? Jakiś czas temu chciałem coś załatwić z OC na pojazd, który sprzedałem dzień wcześniej. Już nie pamiętam co. Otrzymałem odpowiedź, że to już nie jest moje OC i nawet mi nic nie powiedzą na jego temat.

Z czego wynika solidarne zobowiązanie?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joki napisał:

Jesteś pewny? Jakiś czas temu chciałem coś załatwić z OC na pojazd, który sprzedałem dzień wcześniej. Już nie pamiętam co. Otrzymałem odpowiedź, że to już nie jest moje OC i nawet mi nic nie powiedzą na jego temat.

Z czego wynika solidarne zobowiązanie?

:hmm:

Z KC.

 

https://rf.gov.pl/najczestsze-pytania-i-odpowiedzi/Obowiazek_zaplaty_skladki_lub_jej_kolejnej_raty_po_zbyciu_pojazdu_w_ubezpieczeniu_OC_posiadaczy_pojazdow_mechanicznych__20884

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.