Jump to content

Samochody z Japoni i Dubaju ?

Łukasz___F
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś zna temat samochodów z Dubaju lub Japonii ? Jaki są największe problemy z takimi samochodami po sprowadzeniu do Polski ? O ile import z Japonii już od kilku lat jest dość znany to w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej samochodów z Dubaju. Czy wg. Was  samochody z tamtych rynków są warte zainteresowania ? Może ktoś zna formę godną polecenia która zajmuje się sprowadzaniem samochodów z Japonii lub Dubaju ?

Chodzi mi o samochody 6-10 letnie.

33 minuty temu, Łukasz___F napisał:

Czy ktoś zna temat samochodów z Dubaju lub Japonii ? Jaki są największe problemy z takimi samochodami po sprowadzeniu do Polski ? O ile import z Japonii już od kilku lat jest dość znany to w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej samochodów z Dubaju. Czy wg. Was  samochody z tamtych rynków są warte zainteresowania ? Może ktoś zna formę godną polecenia która zajmuje się sprowadzaniem samochodów z Japonii lub Dubaju ?

Ciekawe sztuki i rzadkie modele jak najbardziej. Z Japonii trzeba uważać na auta z krótkimi VINami, choć z młodszymi może jest juz inaczej. 

• Like 1

3 minuty temu, chojny napisał:

Ciekawe sztuki i rzadkie modele jak najbardziej. Z Japonii trzeba uważać na auta z krótkimi VINami, choć z młodszymi może jest juz inaczej. 

Chodzi mi przede wszystkim o Mercedesy :ok:

30 minut temu, K3 napisał:

Auta na rynek bliskiego wschodu często nie mają ogrzewania... ;]

pitolicie Hipolicie .

na jak? Przecież na pustyni jest zimno. W nocy . 
nie ma takiej możliwości.

co do Japonii- podobno przebieg był zerowany w momencie sprowadzenia do Kraju Kwitnącej Wiśni- może ktoś zdementuje?

• Like 1

9 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

pitolicie Hipolicie .

co do Japonii- podobno przebieg był zerowany w momencie sprowadzenia do Kraju Kwitnącej Wiśni- może ktoś zdementuje?

Temat padł zdaje się przy okazji Rybowych rozważań o Pajero z Dubaju. Nie wiem czy nie było nawet fotek. Mozliwe, ze ma po prostu mniej wydajne to ogrzewanie. :nie_wiem:

Ja natomiast pamietam w Tajlandii jazdę autem, które na całym obwodzie pokrętła regulacji temperatury miało niebieski kolor :) 

• Like 1

pitolicie Hipolicie .

Konkretnie tak. Większość samochodów produkowanych na rynki poniżej zwrotnika nie ma nagrzewnic. W tym przypadku, osobiście sfotografowana Toyota Hiace.

d31c9ade72c55a9be2e2c48c44b3d235.jpg&key=540e96330695d319117b261ce4ff84f4795bdc103f7d4bd6f280f6bbcc517729

tapatalked

• Like 2
  • shocked 1

11 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Oglądałem kiedyś Pajero z Dubaju. Fabrycznie nowe.

Zalety:

- Oczywiście cena

- V6 pod maską zamiast diesla

- System multimedialny z monitorami w zagłówkach, niedostępny u nas

- Bardzo ładne wykończenie, białą skórą i drewnem

- Wydajniejsza klima

Wady:

- Znaczek na masce a la Mercedes ("celownik")

- Brak przyciemnianych szyb (dziwne z uwagi na kraj pochodzenia)

- Brak rolety w bagażniku (i inne plastiki w bagażniku, uniemożliwiające jej założenie)

- Brak blokady tylnego dyferencjału (jeszcze dziwniejsze z uwagi na kraj pochodzenia)

- Coś nie tak z zakresami radia (nie wiem co konkretnie, nie sprawdzałem)

- Klima z tyłu pracująca w trybie "zimno" lub "jeszcze zimniej", brak ogrzewania(!)

- Brak ogrzewania foteli

- Felgi 17" mimo że u nas są 18"

Generalnie, moim zdaniem wady większe od zalet. Nie wiem jak jest w innych markach ale warto zwrócić uwagę na niuanse bo na oko niby wszystko ok, a po dokładnym przyjrzeniu się to jednak wyszła kicha.

Edited by Ryb

Godzinę temu, Ryb napisał:

Oglądałem kiedyś Pajero z Dubaju.

Mnie wożono Pajero sprowadzonym z Dubaju.

Ogrzewanie było, właściciel twierdził, że większość nie ma ogrzewania i specjalnie takiego wyszukał.

Znaczek akurat mi się podobał.

Teraz, ZUBERTO napisał:

Mnie wożono Pajero sprowadzonym z Dubaju.

Ogrzewanie było, właściciel twierdził, że większość nie ma ogrzewania i specjalnie takiego wyszukał.

Znaczek akurat mi się podobał.

Podobno z przodu ogrzewanie jest ale w tylnej strefie klimy nie ma. Ja nie widziałem egzemplarza który miałby z tyłu cold-hot, mają tylko "cool air". Może rzeczywiście to rzadkość i jemu się udało.

Ja odpuściłem temat bo różnych argumentów przeciw było za dużo.

:ok:

Warto to sobie sprowadzić jakiegoś Skyline'a, Toyotę Chaser, a nie Pajero ;] 

W zakresie aut z Japonii to może lepiej dopytać osobę, która tym się trudni, np. firmę MALUSAKA.

Edited by analyzer64
  • Like 1

2 godziny temu, format napisał:

Konkretnie tak. Większość samochodów produkowanych na rynki poniżej zwrotnika nie ma nagrzewnic. W tym przypadku, osobiście sfotografowana Toyota Hiace.

tapatalked

a to jestem zaskoczony.

Co prawda podczas wycieczek nie zwróciłem na to uwagi, jest to poprostu nielogiczne.

Zastanawiam się nad mustangiem z Dubaju- ma ogrzewanie, ciepłe fotele. 
ale cenowo wychodzi słabo. Bo generalnie kosztuje mniej więcej tyle co w PL, a trzeba doliczyć jeszcze ok 50% wartości. A może i więcej .

EDIT: z ok. 95 tys importer wycenia na 150 pod dom. 2015 rok. A w PL wyjdzie ca. 100-110 więc impreza traci sens.

a np. z 35 wyszło im 60 🙄 co także daje cenę w PL - ale tu już właściwie nie ma różnicy . Wychodzi na to samo. 

W temacie terenówek i Pajero- analizowaliśmy Patrole z Bliskiego Wschodu - faktycznie miały dziwne zestawy wyposażenia, zazwyczaj bez blokady tylnego mostu 😱.

• Like 1

A ja przy okazji wątku o coś zapytam.

Jak to jest z rejestracją aut sprowadzonych z Japonii, skoro ustawa która umożliwiła rejestrację samochodów RHD dotyczy jedynie pojazdów sprowadzonych z innych krajów UE.

Wiem oczywiście, że można sprowadzić auto z Japonii, zarejestrować w jakims innym kraju UE i dopiero potem sprowadzić do Polski.

Ale coś mi się nie wydaję aby tak ludzie robili - raczej słyszałem że sie sprowadza takie auta bezpośrednio...

Czy ktoś wie o co chodzi? Czy przepis iż auto RHD może zostać dopuszczone do rejestracji jedynie jesli jest sprowadzone z kraju UE nie jest wogole egzekwowany przez urzędy ?

9 minut temu, CiniO napisał:

A ja przy okazji wątku o coś zapytam.

Jak to jest z rejestracją aut sprowadzonych z Japonii, skoro ustawa która umożliwiła rejestrację samochodów RHD dotyczy jedynie pojazdów sprowadzonych z innych krajów UE.

Wiem oczywiście, że można sprowadzić auto z Japonii, zarejestrować w jakims innym kraju UE i dopiero potem sprowadzić do Polski.

Ale coś mi się nie wydaję aby tak ludzie robili - raczej słyszałem że sie sprowadza takie auta bezpośrednio...

Czy ktoś wie o co chodzi? Czy przepis iż auto RHD może zostać dopuszczone do rejestracji jedynie jesli jest sprowadzone z kraju UE nie jest wogole egzekwowany przez urzędy ?

A Japonii sprowadzaja najczesciej LHD. Tylko perelki typu GTR so LHD.

9 godzin temu, format napisał:

W Azji Pd-Wsch pelno takich aut  widywalem na taxi:ok:

Byc moze jakies nowsze z automatyczna klimatyzacja nie sa juz tak kastrowane...

5 minut temu, chojny napisał:

Ciezko to zarejestrować w niektórych urzędach. 

Dzieki! 😳

Btw. Chyba wszystkie Yarisy wyprodukowane na JP rynek do 2016r (zapewne i pozniej tez) maja krotki VIN.

5 godzin temu, CiniO napisał:

Nie zarejestrujesz, albo przekładka albo wcześniej rejestrujesz w innym kraju EU.

Nawiązałem kontakt z dwoma firmami. Jedna z nich za około 2 tygodnie będzie miała na miejscu samochód który mnie interesuje, druga firma przypadkowo pokazała mi za ile ten samochód został wylicytowany :phi: 

Teraz tylko muszę dowiedzieć się jakie koszty ( logistyka, opłaty aukcyjne, itp.) ponosi się przy sprowadzeniu samochodu z Japonii i mogę składać ofertę :phi:

Dnia 5.05.2020 o 20:53, Łukasz___F napisał:

Nawiązałem kontakt z dwoma firmami. Jedna z nich za około 2 tygodnie będzie miała na miejscu samochód który mnie interesuje, druga firma przypadkowo pokazała mi za ile ten samochód został wylicytowany :phi: 

Teraz tylko muszę dowiedzieć się jakie koszty ( logistyka, opłaty aukcyjne, itp.) ponosi się przy sprowadzeniu samochodu z Japonii i mogę składać ofertę :phi:

Jakiego auta szukasz?