Skocz do zawartości

Lutowanie nierdzewki?


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Odpadło mi ucho od pokrywki garnka. Oryginalnie przymocowane było dwoma zgrzewami punktowymi no ale puściły.

Da się to jakoś w domowych warunkach przymocować? Mam jakiś tam mały palnik 1000 stopni niby. 

 

Da się bez kupowania jakiś topników specjalnych i innych cudów?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, krawiec napisał:

Odpadło mi ucho od pokrywki garnka. Oryginalnie przymocowane było dwoma zgrzewami punktowymi no ale puściły.

Da się to jakoś w domowych warunkach przymocować? Mam jakiś tam mały palnik 1000 stopni niby. 

 

Da się bez kupowania jakiś topników specjalnych i innych cudów?

 

Krawiec

Poka ten palnik bo tyle stopni to chyba ma jak się go wrzuci do wnętrza wulkanu 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krawiec napisał:

Odpadło mi ucho od pokrywki garnka. Oryginalnie przymocowane było dwoma zgrzewami punktowymi no ale puściły.

Da się to jakoś w domowych warunkach przymocować? Mam jakiś tam mały palnik 1000 stopni niby. 

 

Da się bez kupowania jakiś topników specjalnych i innych cudów?

 

Krawiec

Wyślij do mnie cyknę tigiem i będziesz miał z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
5 godzin temu, 4tyelement napisał:

Poka ten palnik bo tyle stopni to chyba ma jak się go wrzuci do wnętrza wulkanu 

Producent podaje nawet 1200.. 

Dremel Versatip ...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krawiec napisał:

Butan. A tlen z otoczenia. 

 

Krawiec

Do lutowania używam palnika propan+tlen i nawet taki zestaw musi chwilę podgrzać materiał do lutowania mosiądzem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
2 godziny temu, Cinek napisał:

Do lutowania używam palnika propan+tlen i nawet taki zestaw musi chwilę podgrzać materiał do lutowania mosiądzem.

Nie testowałem tego jeszcze. Kupione zupełnie w innym celu... Ale jakby się dało tą pokrywkę polutować.

Spawanie tigiem odpada bo to taka franca:

IKEA / 365 + rondel z pokrywką (00113158) - opinie, porównanie cen

Cienkie to jak diabli... Oczywiście najlepiej by to było zgrzać tak jak było, ale nie mam dostępu do zgrzewarki.

Jak by się dało ucho od spodu pocynować i pokrywkę w miejscu przylegania ucha też to potem złożyć zagrzać i zrobione...

Czytałem że da się przy pomocy jakiś topników, ale chyba spróbuje na aspiryne...

 

Krawiec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgrzewarkę ale jak na złość się zepsuła.

Spróbuj lutowania, skoro coś jest zepsute to bardziej nie zaszkodzisz a może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waldek40 napisał:

po palniku materiał zmieni kolor, zaczniesz czyścic i już tak samo nie będzie wyglądać

najlepiej zgrzewarka lub tig

spokojnie, można go wyczyścić bez większych ceregieli 

 

@cumel Pan do ciebie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 4tyelement napisał:

spokojnie, można go wyczyścić bez większych ceregieli 

 

@cumel Pan do ciebie :P 

Ja się już oferowałem, kolega nie chce, jego sprawa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 4tyelement napisał:

spokojnie, można go wyczyścić bez większych ceregieli 

 

@cumel Pan do ciebie :P 

Próbowałeś kiedyś pospawać garnek ;] Przecież bym musiał na miesiąc odstawić alko żeby się ręce nie trzęsły ;] a kto mi za to zapłaci ;l 

 @krawiec Jak to zlutujesz stawiam flaszkę to nie jest takie prost, zwłaszcza jak to jakaś lepsza stal.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cumel napisał:

Próbowałeś kiedyś pospawać garnek ;] Przecież bym musiał na miesiąc odstawić alko żeby się ręce nie trzęsły ;] a kto mi za to zapłaci ;l 

 @krawiec Jak to zlutujesz stawiam flaszkę to nie jest takie prost, zwłaszcza jak to jakaś lepsza stal.....

No jak to kto... @krawiec płaci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cinek napisał:

Mam zgrzewarkę ale jak na złość się zepsuła.

 

Nie wiem, jak takie rzeczy, ale kiedyś zgrzewałem różne elementy używając elektrod węglowych wydłubanych z grubych okrągłych baterii, podłączanych do akumulatora samochodowego ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lucyfer napisał:

 

Nie wiem, jak takie rzeczy, ale kiedyś zgrzewałem różne elementy używając elektrod węglowych wydłubanych z grubych okrągłych baterii, podłączanych do akumulatora samochodowego ;]

słupki (bieguny)w wózku platformowym akumulatorowym w ten sposób naprawiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Waldek40 napisał:

słupki (bieguny)w wózku platformowym akumulatorowym w ten sposób naprawiałem

W tym wypadku to raczej spawanie a nie zgrzewanie:hmm:

 

Co do garnka-to jakiś zepter czy inny drogocenny?

Nie, żebym kazał wyrzucać ale w tych tanich to dość częsta przypadłość i tam raczej skomplikowane/drogie naprawy nie mają sensu ekonomicznego, bo i tak urwie się zaraz druga strona albo przykrywka się podda albo sama blach pęknie...

Po taniości to chyba tylko nitowanie albo śrubki:)

Pięknie nie będzie ale działa:phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
1 minutę temu, volf6 napisał:

Co do garnka-to jakiś zepter czy inny drogocenny?

Nie, żebym kazał wyrzucać ale w tych tanich to dość częsta przypadłość i tam raczej skomplikowane/drogie naprawy nie mają sensu ekonomicznego, bo i tak urwie się zaraz druga strona albo przykrywka się podda albo sama blach pęknie...

E tam, g... z Ikei... leży ta pokrywka już parę lat. Wersja druga poprawiana jest już nitowana fabrycznie. Ale na 4 garnki tylko ta jedna pokrywką się popsuła..

A, że siedzę w domu to wygrzebałem ze "śmietnika" tą pokrywkę przypadkiem i się zastanawiam jak ją naprawić.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.