Skocz do zawartości

Skoda Enyaq czyli bidny Vision


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mrBEAN napisał:

 

To dopiero w wersji RS będzie dobrze wyglądało jak włożą tam konkretne koło i reszta outfitu dookoła bardziej agresywna się zrobi.

 

AFAIR do każdego można dołożyć te 21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał:

To chyba jakis mocno nietypowy rozmiar...

Za 17-ki do Mazdy zaplacilem 1,7k PLN (Uniroyal).

Chyba już coraz mniej nietypowych rozmiarów. Pamiętam w 2007 kupiłem Outbacka które miał 215/60R16 lub 215/55R17 w tamtych czasach praktycznie nie było SUVów na ulicach i te opony były bardzo drogie. Niektóre wyszukiwarki wywalały jako opony zwyczajne niektóre jak do aut dostawczych :).

2k to chyba normalna cena. Teraz szukam opon do klasyka i też koszt to prawie 4kzł za 15" a jakbym poszedł w 14" to jeszcze gorzej z wyborem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kiwal napisał:

4 klocki to kosztuja 18/19....

 

Bez przesady. 225/40R18 Pilot Sport 4 mnie wyszły 445zł sztuka, Pilot Sport Cup2 550zł sztuka. Nawet R888 mam za 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, format napisał:

 

Bez przesady. 225/40R18 Pilot Sport 4 mnie wyszły 445zł sztuka, Pilot Sport Cup2 550zł sztuka. Nawet R888 mam za 700zł.

Dlatego w tej kwestii lubię Ioniqa. 
205/55/16 150-250 szt. sztuka 😁

Ale jak go kiedyś zmienię to pewnie zaboli, bo opony to ja lubię zużywać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrBEAN napisał:

205/55/16 150-250 szt. sztuka 😁

 

Ja niestety bardzo nie lubię takich balonów. Inna sprawa że za 250zł też da się znaleźć w rozmiarze 225/40R18 opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mrBEAN napisał:

Nie nie, raczej realiści. 

Możesz podać swoje zł/km w obecnym aucie? :)

Nie prowadze statystyk nie sa mi potrzebne. Jak bede mial jakiegos HB/SUV na prad o osiagach Cupry i rozsadnym zasiegiem to kupie. :phi: Moze byc nawet troche drozszy od spalinowki. Odnosilem sie do jakiejs dziwnej mody, ze jak nie ma 21 cali to samochod wyglada jak kupa z tymi malymi kolami i niepotrzebnie generuje koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wujek napisał:

Nie prowadze statystyk nie sa mi potrzebne. Jak bede mial jakiegos HB/SUV na prad o osiagach Cupry i rozsadnym zasiegiem to kupie. :phi: Moze byc nawet troche drozszy od spalinowki. Odnosilem sie do jakiejs dziwnej mody, ze jak nie ma 21 cali to samochod wyglada jak kupa z tymi malymi kolami i niepotrzebnie generuje koszty.

Czyli jak sam widzisz, to Ty jesteś bogaty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Szkoda, ze o tym zapomnieli skladajac nasze skody;)

Na szybko zimówki z felgami kupiłem dwie ulice dalej za 2 czy 3 stówy :), zgodne z homologacją. Nowe kosztują też mało <500zł za oponę, ale te co kupiłem na rok -dwa stykną na miasto. Rozmiarów jest sporo dostępnych a felg (użwanych) zatrzęsienie do VAGów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

Odnosilem sie do jakiejs dziwnej mody, ze jak nie ma 21 cali to samochod wyglada jak kupa z tymi malymi kolami i niepotrzebnie generuje koszty.

Z modą nie wygrasz, jak zamawiałem auto to jedno z pytań było jakie min felgi da się skonfigurować. W Volvo jeszcze jakoś normalnie zareagowali ale mina dealera BMW bezcenna, jak to .. bo przecież każdy nawet dopłaca aby jak największe były :).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sherif napisał:

Na szybko zimówki z felgami kupiłem dwie ulice dalej za 2 czy 3 stówy :), zgodne z homologacją. Nowe kosztują też mało <500zł za oponę, ale te co kupiłem na rok -dwa stykną na miasto. Rozmiarów jest sporo dostępnych a felg (użwanych) zatrzęsienie do VAGów.

Moze z jakimis mniejszymi felgami tak, ale do tych naszych alu 16, zimowek czy uniwersalnych opon jak na lekarstwo i kosztuja 400-500 za sztuke. Jak na 16 to bardzo duzo. Te popularniejsze 16 sa polowe tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał:

Moze z jakimis mniejszymi felgami tak, ale do tych naszych alu 16, zimowek czy uniwersalnych opon jak na lekarstwo i kosztuja 400-500 za sztuke. Jak na 16 to bardzo duzo. Te popularniejsze 16 sa polowe tansze.

Szkoda tych felg na zimę. 15" kupisz za grosze a wybór opon i rozmiarów spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

Szkoda tych felg na zimę. 15" kupisz za grosze a wybór opon i rozmiarów spory.

Kupilem tego zanzajera do felg co mi polecales, musze jeszcze nalozyc i bedzie git :)

Poza tym auto odbieralem w polowie listopada i chcialem juz na zimowkach wyjechac i nie mialem czasu na szukanie jakichs uzywek.

Poza tym plan jest taki, zebvy auto oddac po 3 latach, ale to sie jeszcze okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik dość śmieszny. Auto za 220 tysięcy nie ma nawet kessy, ACC czy grzanych foteli. Zresztą popatrzcie w załącznik.

 

 

cennik_enyaq_iv_rok_produkcji_2021.6230b9c6c12fb8d0c4c4517ebad1ca85.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 za auto 4.6m grubo.
Ale widzę tam.cos lepszego, RRSO 9.26% przy obecnych stopach procentowych. Niezły rozboj w bialy dzien macie w Polsce....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Kiwal said:

250 za auto 4.6m grubo.
Ale widzę tam.cos lepszego, RRSO 9.26% przy obecnych stopach procentowych. Niezły rozboj w bialy dzien macie w Polsce....

 

Oni tam chyba wliczaja koszt ubezpieczenia komunikacyjnego za pierwszy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zinger napisał:

250 trzeba liczyc z dodatkami. Sporo. Chyba bede wolal jednak Formentora.

Super system maja wersja bida dla tych co chca byc trendi a jak juz zagonia do salonu to dolozysz 100k. Bez pompy ciepla, tempomatu i systemow wspomagajacych to nawet nie ma co do auta podchodzic... Czyli widac da sie, uparcie w kompaktach pchaja co sie da windujac cene a tu za wszystko im doplac :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, format napisał:

Cennik dość śmieszny. Auto za 220 tysięcy nie ma nawet kessy, ACC czy grzanych foteli. Zresztą popatrzcie w załącznik.

Może znów baterii nie mają :phi:

 

12 godzin temu, zinger napisał:

250 trzeba liczyc z dodatkami. Sporo. Chyba bede wolal jednak Formentora.

a ile kosztuje Formentor EV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

EV to nie bedzie chiba :phi: Narazie wspominaja o Phev. Leon 150k to tu pewnie + 30k lekko.

Właśnie .. szukając PHEV trochę byłem zaskoczony, że cały VAG nie oferuje ani jednego kompaktowego SUVA z wtyczką :).

Formentor całkiem ładnie się prezentuje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Właśnie .. szukając PHEV trochę byłem zaskoczony, że cały VAG nie oferuje ani jednego kompaktowego SUVA z wtyczką :).

 

Przegrupowują się jeszcze ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wujek napisał:

Super system maja wersja bida dla tych co chca byc trendi a jak juz zagonia do salonu to dolozysz 100k. Bez pompy ciepla, tempomatu i systemow wspomagajacych to nawet nie ma co do auta podchodzic... Czyli widac da sie, uparcie w kompaktach pchaja co sie da windujac cene a tu za wszystko im doplac :hehe: 

No ponioslo ich troche, pewnie licza, ze ludzie i tak sie rzuca w amoku mody na ev.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zinger napisał:

Nie porownuje. Pisalem ze swojego pkt widzenia, jako potencjalnego nastepcy Ateci.

Ludzie na ta hybryde Leona narzekają, ze malo w nim sportu i jakis taki rozlazly jest. Czyli wszytsko w kierunku ekonomii... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wujek napisał:

Ludzie na ta hybryde Leona narzekają, ze malo w nim sportu i jakis taki rozlazly jest. Czyli wszytsko w kierunku ekonomii... 

Jakbym szedl w strone sportu, to bym o 300KM wersji raczej myslal. Pozyjemy, zobaczymy, jeszcze mam sporo czasu i zapewne kilka innych opcji sie jeszcze na rynku do tego zcasu pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.