Skocz do zawartości

Tarcze i klocki hamulcowe - droższe ATE czy tańsze odpowiedniki


bob_best

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam dylemat czy warto dokładać do tarcz i klocków ATE około 30% ceny w stosunku do Brembo lub TRW lub Zimmermann? Brembo kiedyś miałem w Cinquecento i było git (ale to też było kupę lat temu)ale reszty nie znam. Ceny sprawdzałem w sklepie internetowym. Mowa o zwykłych tarczach i klockach. Żadne nacinane czy nawiercane. 

 

Auto to Skoda Octavia III 1.4tsi, jeżdżona w większości przez Żonę wokół komina ale czasem zdarza mi się pożyczyć auto i mój styl jazdy jest znacznie bardziej agresywny (ale dziejeje się to rzadko)

Edytowane przez bob_best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku wymian kupuję tarcze hamulcowe i klocki Samko - cena dużo niższa od ATE, Brembo itp. a w jakości nie widzę różnicy. Nigdy nie miałem problemu żeby się zwichrowały zestaw nigdy nie piszczał. Zawsze też w porę wyhamowałem.

Samko polecono mi w sklepie w którym od zawsze kupuje części na początku podchodziłem jak do jeża ale teraz z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W accordzie 136KM, w civicu 90KM i w Volvo 170KM tarcze Zimmermann i przód i tył dawały radę, nigdy nie było problemów po montażu ani w trakcie eksploatacji, a jazda dynamiczna jak na możliwości aut. Do merca też będę pchał Zimmermana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
Mam dylemat czy warto dokładać do tarcz i klocków ATE około 30% ceny w stosunku do Brembo lub TRW lub Zimmermann? Brembo kiedyś miałem w Cinquecento i było git (ale to też było kupę lat temu)ale reszty nie znam. Ceny sprawdzałem w sklepie internetowym. Mowa o zwykłych tarczach i klockach. Żadne nacinane czy nawiercane. 
 
Auto to Skoda Octavia III 1.4tsi, jeżdżona w większości przez Żonę wokół komina ale czasem zdarza mi się pożyczyć auto i mój styl jazdy jest znacznie bardziej agresywny (ale dziejeje się to rzadko)
Może inaczej, a ile kwotowo to te 30%? 30zl? Ewentualnie poszukaj Textarow. Mam w Astrze J, która do lekkich nie należy. Sprawują się bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octa III 1.4 ma z przodu układ hamulcowy TRW. W fabryce wkładali albo klocki TRW, albo Jurid. U mnie akurat siedzą w Golfie Jurid ze znaczkiem VW, patrzyłem i nigdzie tych Juridów nie sprzedają obecnie, a z TRW mam mieszane doświadczenia, bo szybciej zgniją i się rozwarstią, niż zużyją. Ja będę brał raczej Textara. ATE prawdopodobnie tylko pakuje te klocki, a tobi im Textar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam o te hamulce, coś z nimi nie tak,czy się zużyły w Skodzie. Też mam oktavię 3 1.4 tsi  z przebiegiem 32kkm i obserwuje dziwne zjawisko przy normalnym hamowaniu na nierównej drodze,lub przejazd przez mułde dochodzi dźwięk przypominający skrzypienie po śniegu. Wystarczy mocniej docisnąć hamulec i jest cisza, dźwięku też nie słychać gdy się nie hamuje. Jakby to były elementy gumowe to skrzypiały by ciągle, zdejmowałem klocki czyściłem,szorowałem też klockami po betonie by stępić ich powierzchnię żadnej zmiany. Kiedyś ktoś mi tu zaproponował zmienić łączniki stabilizatora hmm. Właśnie wczoraj zamówiłem jakieś nie drogie dla sprawdzenia.

Co do klocków to w dwóch autach które miałem kupowałem klocki Breck i tarcze Miele byłem zadowolony.

Edytowane przez robert2609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
Mam dylemat czy warto dokładać do tarcz i klocków ATE około 30% ceny w stosunku do Brembo lub TRW lub Zimmermann? Brembo kiedyś miałem w Cinquecento i było git (ale to też było kupę lat temu)ale reszty nie znam. Ceny sprawdzałem w sklepie internetowym. Mowa o zwykłych tarczach i klockach. Żadne nacinane czy nawiercane. 
 
Auto to Skoda Octavia III 1.4tsi, jeżdżona w większości przez Żonę wokół komina ale czasem zdarza mi się pożyczyć auto i mój styl jazdy jest znacznie bardziej agresywny (ale dziejeje się to rzadko)
jak OIII to TRW lub Zimmermann - takie szly na 1 montaż

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Może inaczej, a ile kwotowo to te 30%? 30zl? Ewentualnie poszukaj Textarow. Mam w Astrze J, która do lekkich nie należy. Sprawują się bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

W granicach 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, robert2609 napisał:

Że tak zapytam o te hamulce, coś z nimi nie tak,czy się zużyły w Skodzie. Też mam oktavię 3 1.4 tsi  z przebiegiem 32kkm i obserwuje dziwne zjawisko przy normalnym hamowaniu na nierównej drodze,lub przejazd przez mułde dochodzi dźwięk przypominający skrzypienie po śniegu. Wystarczy mocniej docisnąć hamulec i jest cisza, dźwięku też nie słychać gdy się nie hamuje. Jakby to były elementy gumowe to skrzypiały by ciągle, zdejmowałem klocki czyściłem,szorowałem też klockami po betonie by stępić ich powierzchnię żadnej zmiany. Kiedyś ktoś mi tu zaproponował zmienić łączniki stabilizatora hmm. Właśnie wczoraj zamówiłem jakieś nie drogie dla sprawdzenia.

Co do klocków to w dwóch autach które miałem kupowałem klocki Breck i tarcze Miele byłem zadowolony.

u mnie się po prostu kończą hamulce. Auto ma niecałe 100kkm. Przód na pewno musi być komplet do zmiany. Tylko albo komplet albo przynajmniej klocki.

 

Skrzypienie u mnie występuje w każdej Octavii 3 - mam przed i po lificie ale nie jest związany z hamulcami. Kiedyś nawet bylem z tym w serwisie. Gdzieś podobno wymyło smar i wtedy skrzypi. Dołożyli i pomogło na jakiś czas. Potem olałem. Słychać tylko przy małej prędkości i otwartym okine. Po lifcie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DZIDA napisał:

jak OIII to TRW lub Zimmermann - takie szly na 1 montaż

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Tak na prawdę myślę o Zimmermann bo raczej nie słyszałem narzekań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo sprzedaję Zimmermanów i mogę śmiało polecić. :ok:

Do swojego auta założyłbym tarcze Textara i do tego klocki bezpyłowe Jurid White.

Ewentualnie Textary bezpyłowe z serii Pro.

Do żony Peugeota założyłem tarcze Ate z klockami Zimmermana i przy powolnym dohamowywaniu popiskiwały.

Sugerowane  wcześniej Samko jako wersja niskobudżetowa jak najbardziej.

Do siebie tarcz Zimmermana bym raczej nie zamontował ,ale do Bmw trzeba zalożyć tarcze sprawdzone bo lubią się wichrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prozaq napisał:

Sporo sprzedaję Zimmermanów i mogę śmiało polecić. :ok:

Do swojego auta założyłbym tarcze Textara i do tego klocki bezpyłowe Jurid White.

Ewentualnie Textary bezpyłowe z serii Pro.

Do żony Peugeota założyłem tarcze Ate z klockami Zimmermana i przy powolnym dohamowywaniu popiskiwały.

Sugerowane  wcześniej Samko jako wersja niskobudżetowa jak najbardziej.

Do siebie tarcz Zimmermana bym raczej nie zamontował ,ale do Bmw trzeba zalożyć tarcze sprawdzone bo lubią się wichrować.

Textara i Jurida widzę też mają w ofercie. Lepiej zestaw Zimmermann czy jednak kombinować jak u Ciebie? Z ATE klocki są nienormalnie drogie. Czy do tak lekkiego auta jak O3 nie ma co cudować i brać Zimmermann?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bob_best napisał:

Textara i Jurida widzę też mają w ofercie. Lepiej zestaw Zimmermann czy jednak kombinować jak u Ciebie? Z ATE klocki są nienormalnie drogie. Czy do tak lekkiego auta jak O3 nie ma co cudować i brać Zimmermann?

 

Ja bym polecał jednak klocki Jurid White. Odkąd je mam nie wiem, co to czarny osad na felgach. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 13:40, robert2609 napisał:

Że tak zapytam o te hamulce, coś z nimi nie tak,czy się zużyły w Skodzie. Też mam oktavię 3 1.4 tsi  z przebiegiem 32kkm i obserwuje dziwne zjawisko przy normalnym hamowaniu na nierównej drodze,lub przejazd przez mułde dochodzi dźwięk przypominający skrzypienie po śniegu. Wystarczy mocniej docisnąć hamulec i jest cisza, dźwięku też nie słychać gdy się nie hamuje.

To skrzypienie to zużyte gumy stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 16:53, bob_best napisał:

Textara i Jurida widzę też mają w ofercie. Lepiej zestaw Zimmermann czy jednak kombinować jak u Ciebie? Z ATE klocki są nienormalnie drogie. Czy do tak lekkiego auta jak O3 nie ma co cudować i brać Zimmermann?

Ja do siebie zalożyłbym klocki Jurid White i tarcze Textara.

Ewentualnie jak duża różnica cenowa to komplet Zimmermana,ale koło ciągle brudne od pyłu hamulowego jest dla mnie nie zniesienia.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wywrotowo polecę Ci tylko........ OE- reszta co byś nie kupił to chiński szajs- od Kamoki po zimmermann-a. Tak wiem- bo to czy tamto idzie niby na pierwszy montaż- guzik prawda. chcesz mieć spokój - kup OE i klocki i tarcze. z własnego doświadczenia - a ATE to nawet nie tknę za darmo - chińska plastelina

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dareek napisał:

A ja wywrotowo polecę Ci tylko........ OE- reszta co byś nie kupił to chiński szajs- od Kamoki po zimmermann-a. Tak wiem- bo to czy tamto idzie niby na pierwszy montaż- guzik prawda. chcesz mieć spokój - kup OE i klocki i tarcze. z własnego doświadczenia - a ATE to nawet nie tknę za darmo - chińska plastelina

O OE zapytałem w serwisie z montażem i jak usłyszałem cenę to się lekko zaskoczyłem ze jestem w Skodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaczorek79 napisał:

@Prozaq Mam katalog IC pod ręką, nie mają w ofercie do VAGa, a u mnie jak klockach OE jest wytłoczka Jurid i chętnie bym takie kupił w przyszłości.

Z TRW GDB1956 czuli odpowiednik z Jurida  ma indeks 573390J.

U mnie w hurcie to koszt 205zł brutto. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu postawiłem na zestawy Textara, nieco tańsze od ATE, ale jakościowo lepsze niż TRW. Tam gdzie mogę kupić to biorę Textara, jak nie ma to ATE.

 

Jurid White albo ATE Ceramic to może założę do Laguny, bo widzę że są dostępne, ale to jeszcze z rok jazdy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2020 o 14:39, mack1805 napisał:

To skrzypienie to zużyte gumy stabilizatora.

Po 32kkm zużyte gumy!?dlaczego nie skrzypią jak nie hamuję?Patrzałem na nie odkręcałem stabilizator jak na złość są na stałe w nim zamontowane,trzeba rozwiercać zgrzew i kupić nowe gumy po takim zabiegu skręcić wszystko i staje się już wymienne.Przyjdą stabilizatory jutro podmienię zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2020 o 14:51, bob_best napisał:

O OE zapytałem w serwisie i jak usłyszałem cenę to się lekko zaskoczyłem ze jestem w Skodzie

Nie mówię że masz kupić i robić w ASO tylko że kup sobie OE części - jest tego sporo i niekoniecznie w ASO

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregoryj napisał:

Ooops. żeby nie powiedzieć k...a ;] To rzeczywiście 'dobra' cena jak na Octavie, kiedy w miare niezly aftermarket na przod będzie kosztowal ok 500 złotych plus robocizna

Ja bym zapytał czy nie pomyliłem ASO i wylądowałem w Audi. ATE na przód kosztuje ponad 500zł, ale Zimmermann czy Textar ok. 400zł wiec cena ASO to kosmos 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Do mojego w ASO 1500 zł.

Przód klocki, tarcze i robota.

może przy mojej wycenie zadziałał czynnik - Kobieta pyta to golimy. Nie wiem, ale 1500zł to tez mało okazyjna cena.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.