Skocz do zawartości

GTV push to open - regulacja prowadnic


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam szuflady  o szerokości ~80 cm wysokości ~25 cm i ~ 60 cm głębokości zamontowane na ww. prowadnicach. :piekna:  sobie wymyśliła taki system, chociaż znajomy co skręcał te meble przestrzegał że mogą być z nimi problemy. I tak od jakiegoś czasu 1 szuflada po otwarciu się nie zamyka, nie raz trzeba próbować parę razy. A że :piekna: nie daje mi żyć, to coś trzeba z tym zrobić. W sieci wyczytałem że najlepiej jest zmienić prowadnicę na Bluma, zresztą ten znajomy co składał te meble też stwierdził że jak nie pomoże regulacja to trzeba będzie zmienić prowadnice na lepsze. A że on zna raczej ten temat, to nie mogę się go doprosić o regulację. Zresztą sam zaproponował takie prowadnice. Ktoś się tym zajmował takim tematem? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steyr nie bardzo rozumiem, w czym masz problem ;) jeżeli to prowadnica kulkowa i ma taki sam wymiar jak prowadnica GTV i grubość, tj. 12,6-12,7mm bodajże to wymieniasz parą prowadnice i jazda :) ale tak myślę, że jeżeli się nie domyka to możesz po prostu ten GTV w korpusie mebla delikatnie przesunąć w stronę frontu mebla lub ten zamontowany na szufladzie ccofnąć delikatnie w stronę korpusu ;) tam są takie plastikowe dziadostwa na końcu i może się stary czy cuś, a może po prostu z biegiem czasu się przesunął ;) problem może potem tylko taki nastąpić, że będzie bardziej szuflada odstawać od korpusu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest problem że te mebla mają 2 lata i są ze tak powiem "gó..no" używane z racji tych prowadnic, a że zbliżają się czasy że szuflady trzeba będzie używać częściej to chciałem opanować temat. Właśnie coś z tym działam, i tak przyglądnąłem się tym prowadnicom i jakość wykonania nie powala. Tak jak piszesz pozostaje kwestia regulacji samej prowadnicy lub szyny na samych mocowaniach. Co z tego że wyreguluje,wystarczy bardziej obciążyć szufladę i temat pewnie powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, steyr napisał:

Cześć,

 

 

Push & open  tzw system bez uchwytowy. Znaleźć w sieci takową szufladę w sprzedaży i przyjrzeć się opisowi montażu. Jeśli nie jesteś laikiem wypatrzysz jakiś mały szczegół/wadę montażu u siebie. Na stronie Stolmet swego czasu można było w opisie zapoznać się z montażem. 

Nie montowałem takich. 

Nie da się ukryć że Blum produkuje wysokiej klasy prowadnice. Tu nie ma co porównywać z innymi. Cena nie niska = jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, floydzik napisał:

Blum produkuje wysokiej klasy prowadnice

Niestety i jakoś Bluma poszła na dół 

Po 3 latach zawiasy u mnie są na wypieprz...nic już nie pomaga... Po prostu nie dociągają 

 

Jak mi powiedział stolarz który robił kuchnie u mnie 3 lata temu... To już standard 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnąłem, poprzestawiałem mocowania prowadnic na szufladach i jest ok. Kwestia obczajenia jak działają te prowadnice a resztę idzie ogarnąć czego im brakuje że nie chcą działać.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2020 o 22:57, 4tyelement napisał:

po 3 latach zawiasy u mnie są na wypieprz...nic już nie pomaga... Po prostu nie dociągają 

 

 

odeślij do przedstawiciela na Polskę - jeżeli zużycie wynika z wady produktu to powinni Ci wymienić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2020 o 13:24, steyr napisał:

Cześć,

 

mam szuflady  o szerokości ~80 cm wysokości ~25 cm i ~ 60 cm głębokości zamontowane na ww. prowadnicach. :piekna:  sobie wymyśliła taki system, chociaż znajomy co skręcał te meble przestrzegał że mogą być z nimi problemy. I tak od jakiegoś czasu 1 szuflada po otwarciu się nie zamyka, nie raz trzeba próbować parę razy. A że :piekna: nie daje mi żyć, to coś trzeba z tym zrobić. W sieci wyczytałem że najlepiej jest zmienić prowadnicę na Bluma, zresztą ten znajomy co składał te meble też stwierdził że jak nie pomoże regulacja to trzeba będzie zmienić prowadnice na lepsze. A że on zna raczej ten temat, to nie mogę się go doprosić o regulację. Zresztą sam zaproponował takie prowadnice. Ktoś się tym zajmował takim tematem? pozdrawiam

 

Rozumiem, że masz prowadnice dolnego montażu?

 

jaką masz grubość płyty na boku korpusu szuflady? 

GTV od jakiegoś czasu ma systemy, gdzie wchodzi nawet płyta 19, czyli nie ma konieczności frezowania płyty "pod dnem" czyli tam, gdzie płyta zachodzi za szynę prowadnicy - zobacz na wymontowanej szufladzie, czy brzegi korpusu, które wystają ponad dno są frezowane czy nie. 

W Blumie brzegi muszą mieć 16mm, więc jak jest płyta 18, to się frezuje 2mm aby pasowało.

 

Jeżeli masz frezowane, to zmaiana z GTV na Bluma Tandem 600 z adapterem Tip-On (do bezuchwytowaego otwierania) powinna być niemal P&P (wymiana sprzęgieł, + nawiercenie otworu stabilizującego z tyłu szuflady na ząbek prowadnicy - nie pamiętam czy rozstaw ząbka w GTV i Blum są takie same. 

 

Czy między prowadnicami w szufladzie masz synchronizator (poprzeczka łącząca obie prowadnice)?

image.jpeg.309a99dfd88e473d12bba84ded779d6d.jpeg

 

Co do samej prowadnicy GTV i jej regulacji, zobacz czy prowadnice śa nadal stabilnie przytwierdzone do korpusu szafki, 

pod dnem szuflady masz po prawej i lewej stronie sprzęgła - jest na nich regulacja. Nie pamiętam którym pokrętłem, ale spróbuj wysynąć poprzez regulację szufladę o 1 mm na zewnątrz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Chooper napisał:

 

odeślij do przedstawiciela na Polskę - jeżeli zużycie wynika z wady produktu to powinni Ci wymienić. 

Na ten czas mam kupić sobie nowe zawiasy? 

Kuchnia to nie moje królestwo więc się nie wciskam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 4tyelement napisał:

Na ten czas mam kupić sobie nowe zawiasy? 

Kuchnia to nie moje królestwo więc się nie wciskam 

 

jak uważasz :) 

Zawias prosty bluma kod:71B3550 z wbudowanym hamulcem bez prowadnika (bo ten masz już zamontowany) to ok 10 PLN.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.