Skocz do zawartości

Przegląd po 70 tys.


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, marcindzieg napisał:

OK - niech Ci będzie. Tankujesz po 100 litrów paliwa za darmo, świece pewnie też dostajesz za darmo. Niech będzie. Większość jednak nie ma tego szczęścia.

Podałem stronę z oryginalnym kompletem za 400-co robię źle:(

Wiem-nie wszyscy mają szczęście byc posiadaczami najlepszego, bezawaryjnego i ze smiesznymi kosztami serwisu subaru:phi:

Zadowolony;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcindzieg napisał:

Może. Nie kłócę się bo się nie znam na Fiatach. Jednak @maro_t swego czasu pisał właśnie o tych 30 kkm. I o cenach. I że nie da się tego interwału przedłużyć.

W Giuliettcie tez jest interwal 30kkm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Podałem stronę z oryginalnym kompletem za 400-co robię źle

 

Że to i tak dwa razy więcej niż w Subaru? A jak się uprzesz to da się wymienić na parkingu bez serwisu? Czyli po Twojemu?

 

3 minuty temu, volf6 napisał:

Wiem-nie wszyscy mają szczęście byc posiadaczami najlepszego, bezawaryjnego i ze smiesznymi kosztami serwisu subaru:phi:

Zadowolony

Jakbym się do Ciebie przeprowadził to jeszcze bym miał paliwo za darmo. Wtedy to już w ogóle byłbym zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wlad napisał:

W Giuliettcie tez jest interwal 30kkm.

Ja się na Fiatach nie znam - bazuję na instrukcji i użytkownikach. Ale widzisz że wyskoczył amator taniości, który na Fiatach zna się tak samo jak ja i usiłuje coś udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Że to i tak dwa razy więcej niż w Subaru? A jak się uprzesz to da się wymienić na parkingu bez serwisu? Czyli po Twojemu?

Strasznie się spinasz, to tylko auta;]

Zmykam, zmieniać alternator w swoim fiaciku, bo już 30kkm przejechał😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ale to i tak daje ponad 1000 zł za same świece. Przez 120 kkm

 

4x160zl=640zł org, roboty na 15min. Jakby nie to że jeżdżę na lpg to bym próbował więcej pojeździć niż  te 30kkm a tak to wystarczy że oszczędzam przy dystrybutorze.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

Strasznie się spinasz, to tylko auta

Napisałem to tylko jako ciekawostkę że Subaru mimo wszystko nie jest takie drogie jak się powszechnie uważa. I że w takim Fiacie może być drożej. A że się nie znam na Fiatach to pomyliłem TS z T-jet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, steyr napisał:

 

4x160zl=640zł, roboty na 15min. Jakby nie to że jeżdżę na lpg to bym próbował więcej pojeździć niż  te 30kkm a tak to wystarczy że oszczędzam przy dystrybutorze.

Patrz wyżej - pytałeś to napisałem bardziej jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, amazaque napisał:

źle?

 

jeśli robota została wykonana poprawnie, to myślę że nie zapłaciłeś dużo

 

najczęściej problem to znalezienie "uczciwego" warsztatu, do którego mamy zaufanie

mi zawsze po zmianie miejsca zamieszkania zajmowało chwilę znalezienie takiego serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, spad napisał:

Jak brakuje ci argumentów w rozmowie z żoną to powiedz jej, że w ASO Opla za świece wołają ok 240zl i wymiana 80 zł. Tak więc jesteś oszczędny. :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Jak piszesz o tych NGK do 1,4T to nie jest źle jak na ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KYRTAP napisał:

W Ceed wymiana końcówki drążka przy 70 tysiącach?

Coś stukało z prawej strony na dziurach, zgłosiłem żeby sprawdzili. Teraz nie stuka. Samochód ostatnio mocno eksploatowany po drogach dojazdowych na budowę. :vibra:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcindzieg napisał:

Może. Nie kłócę się bo się nie znam na Fiatach. Jednak @maro_t swego czasu pisał właśnie o tych 30 kkm. I o cenach. I że nie da się tego interwału przedłużyć.

 

Tak, interwał wymiany świec w Bravo T-Jet był 30 tys. km. Do tego same świece drogie. Ze 200zł za komplet wychodziło ztcp

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2020 o 20:31, amazaque napisał:

Z Ceedem coś trzeba było w końcu zrobić, bo od nowości nie ruszany i mimo że jeździ to jednak na kilka lat musi zostać. Siedem lat i prawie 70 tys, km. Wstawiłem do warsztatu tak zwanego "samochodowego" ale nie "zenek w stodole". Żona mnie wygoniła spać na dole w salonie, a ja ją następnym razem do ASO KIA na przegląd. Jest aż tak źle? 

 

 

 

Mojej Rio właśnie stuknęło 100 tys. km. Trochę ponad 5 lat od zakupu. To najbardziej bezawaryjny samochód jaki miałem. W zasadzie trudno sobie wyobrazić lepszy. Może gdyby tylne hamulce nie miały tendencji do zapiekania i piszczenia jak we Fiatach, to byłby idealny. Poza tym tam się nigdy nic nie zepsuło.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, maro_t napisał:

 

Tak, interwał wymiany świec w Bravo T-Jet był 30 tys. km. Do tego same świece drogie. Ze 200zł za komplet wychodziło ztcp

 

W Astrze 1,4 z lpg też mam interwał co 30 kkm. Więc wyskakuję z około trzech stówek raz w oku na świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mojej Rio właśnie stuknęło 100 tys. km. Trochę ponad 5 lat od zakupu. To najbardziej bezawaryjny samochód jaki miałem. W zasadzie trudno sobie wyobrazić lepszy. Może gdyby tylne hamulce nie miały tendencji do zapiekania i piszczenia jak we Fiatach, to byłby idealny. Poza tym tam się nigdy nic nie zepsuło.
Jaką masz skrzynie? 5 czy 6?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KYRTAP napisał:

Mam skrzynie 5 ale faktycznie mogę potwierdzić bezawaryjność Rio. Sprzęgło masz jeszcze fabryczne?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

oczywiście. Pad sprzęgła poniżej 100 tys. km to by była straszna awaria ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale na noPB juz interwal jest 60kkm :ok:

 

 

Wiem, z olejem jest podobnie, że częściej. Przy lpg wymiana co 15 kkm. Ale dotyczy to tylko Turcji i Polski, w pozostałych krajach tak jak dla benzynowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spad napisał:

 

Wiem, z olejem jest podobnie, że częściej. Przy lpg wymiana co 15 kkm. Ale dotyczy to tylko Turcji i Polski, w pozostałych krajach tak jak dla benzynowych. 

 

Z czego to wynika? Gorszej jakosci LPG na tych rynkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Z czego to wynika? Gorszej jakosci LPG na tych rynkach?

 

Nie, raczej z specyfiki obciążeń termicznych oleju podczas pracy silnika na lpg. Z drugiej strony przy zasilaniu lpg nie ma zjawiska zmywania paliwa ciekłego z gładzi cylindra. Olej tak szybko nie traci właściwości jak przy zasilaniu PB, zwłaszcza na krótkich odcinkach. Ale pewnie teoretycznie podwyższona temperatura spalania lpg, wpływa nie korzystnie na jego właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, steyr napisał:

 

Nie, raczej z specyfiki obciążeń termicznych oleju podczas pracy silnika na lpg. Z drugiej strony przy zasilaniu lpg nie ma zjawiska zmywania paliwa ciekłego z gładzi cylindra. Olej tak szybko nie traci właściwości jak przy zasilaniu PB, zwłaszcza na krótkich odcinkach. Ale pewnie teoretycznie podwyższona temperatura spalania lpg, wpływa nie korzystnie na jego właściwości.

 

Ale czemu interwal jest skrocony tylko w Turcji i Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Z czego to wynika? Gorszej jakosci LPG na tych rynkach?

 

Producent tłumaczy brakiem norm dla lpg w tych dwóch krajach. Zresztą najbardziej odczuwało się podczas tankowania w Niemczech. Tankujesz do pełna w kraju, 37 litrów, warunki autostradowe i przejedziesz 370 km. Robisz to samo w Niemczech, masz 420 km przejechane i przy tankowaniu wchodzi 35 litrów do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

Producent tłumaczy brakiem norm dla lpg w tych dwóch krajach. Zresztą najbardziej odczuwało się podczas tankowania w Niemczech. Tankujesz do pełna w kraju, 37 litrów, warunki autostradowe i przejedziesz 370 km. Robisz to samo w Niemczech, masz 420 km przejechane i przy tankowaniu wchodzi 35 litrów do pełna.

 

A ta podróż na niemieckim lpg nie jest często z zachodu na wschód? Bo mity o super jakościowym paliwie w DE to się ciągną od czasów PRL a wg mnie wynika to z kierunku wiatru. Ilekroć nie jechałem na odcinku A4 w kierunku DE, to zawsze spalanie miałem mniejsze w drodze powrotnej. Sprawdzane parokrotnie, to samo na odcinku A4 Kraków-Rzeszów. W DE nie tankowałem lpg, natomiast tankowałem w SK, CRO, AL, BY, RO i nigdy nie zauważyłem znacznego odstępstwa od tankowania u Nas w kraju zarówno pod względem zużycia lpg jak i mocy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, steyr napisał:

 

A ta podróż na niemieckim lpg nie jest często z zachodu na wschód? Bo mity o super jakościowym paliwie w DE to się ciągną od czasów PRL a wg mnie wynika to z kierunku wiatru. Ilekroć nie jechałem na odcinku A4 w kierunku DE, to zawsze spalanie miałem mniejsze w drodze powrotnej. Sprawdzane parokrotnie, to samo na odcinku A4 Kraków-Rzeszów. W DE nie tankowałem lpg, natomiast tankowałem w SK, CRO, AL, BY, RO i nigdy nie zauważyłem znacznego odstępstwa od tankowania u Nas w kraju zarówno pod względem zużycia lpg jak i mocy.

 

Może tak być. Próbuję sobie przypomnieć czy tankowałem w Niemczech jadąc w kierunku na zachód i chyba faktycznie zawsze to było tankowanie w drugą stronę. Ewentualnie tankowałem w trakcie pobytu, ale to wtedy jeżdżenie wokół komina, dotankowanie przed wyjazdem i prosta do kraju na ich gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, spad napisał:

 

Może tak być. Próbuję sobie przypomnieć czy tankowałem w Niemczech jadąc w kierunku na zachód i chyba faktycznie zawsze to było tankowanie w drugą stronę. Ewentualnie tankowałem w trakcie pobytu, ale to wtedy jeżdżenie wokół komina, dotankowanie przed wyjazdem i prosta do kraju na ich gazie.

 

To bardzo możliwe, przeważnie wieje z zachodu na wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2020 o 08:34, koNik napisał:

 

To co jest na paragonie to średnio rozgarnięty licealista ogarnie więc to bardzo specjalistyczna wiedza ;]

średnio ogarnięty pracownik przy odkręcaniu  drążka uszkodził przekładnię:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

 

Producent tłumaczy brakiem norm dla lpg w tych dwóch krajach. Zresztą najbardziej odczuwało się podczas tankowania w Niemczech. Tankujesz do pełna w kraju, 37 litrów, warunki autostradowe i przejedziesz 370 km. Robisz to samo w Niemczech, masz 420 km przejechane i przy tankowaniu wchodzi 35 litrów do pełna.

Ilekroć byłem w D, jak miałem jeszcze lpg w aucie to było dokładnie odwrotnie. Znacznie skrócony zasięg, nawet mimo zbliżonych prędkości. Pojawiał się też problem z przełączeniem na lpg zaraz po zatankowaniu (tylko w D), tankowane na różnych stacjach. W pl nigdy takich problemów nie miałem a zrobiłem ok 300kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

W Astrze 1,4 z lpg też mam interwał co 30 kkm. Więc wyskakuję z około trzech stówek raz w oku na świece.

Przez LPG co 30, z tego co pamiętam to na benzynie jest co 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.