Skocz do zawartości

Otwór w kostce brukowej...


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Potrzebuje osadzić w kostce brukowej coś takiego:

image.jpeg.aff7a60a586a74cfa959b5b5617a9dc8.jpeg

Kostka jak kostka, prostokątna jest...  To ustrojstwo ma średnice zewnętrzną 13,8 cm... Zastanawiam się jak w domowych warunkach wyciąć kostkę w ładne kółko... 

Przy czym trzeba ciąć w dwóch bo jedna kostka ma szerokość 13,2 cm wiec pewnie w jednej się nie uda.. 

Bo potem te plastikowe wąsy to się już kantówką zrobi... Całość planuje zabetonować oczywiście. 

Rozważam zakup koronki o odpowiednim wymiarze ale to wydatek kilku dyszek... dla jednej dziury trochę szkoda...

Pewnie bym wiercił w kostce która jest położona aby było mocowanie. Wiertłem prowadzącym między kostki i jazda... Potem je wyjąć oczywiście, zastąpić w tym miejscu pełnymi a te z dziurami użyć do osadzenia puszka. Zadziała?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krawiec napisał:

Zastanawiam się jak w domowych warunkach wyciąć kostkę w ładne kółko... 

 

Jako że w dwóch kostkach, to tnij w każdej oddzielnie z boku kątówką. Oczywiście kostki wyjęte i dobrze zamocowane na blacie roboczym. Namaluj sobie na nich najpierw w złożeniu z odpowiednią szparą wymagany okrąg, żeby na górze równo do niego dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, krawiec napisał:

Pewnie bym wiercił w kostce która jest położona aby było mocowanie. Wiertłem prowadzącym między kostki i jazda... Potem je wyjąć oczywiście, zastąpić w tym miejscu pełnymi a te z dziurami użyć do osadzenia puszka. Zadziała?

dziury po obrysie to dobry pomysł i wykucie, ale rozwiązanie, które zaproponował @Lucyfer jest nawet lepsze :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krawiec napisał:

Jakoś cięcia tego kantówką sobie nie wyobrażam... bo jak, jedynie z czoła do środka i kuć potem... 

 

Krawiec

Popytaj jakichś hydraulików - może któryś ma otwornicę.

Wywiercić jak jest, potem wyciągnąć kostki i zainstalować co trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, krawiec napisał:

Potrzebuje osadzić w kostce brukowej coś takiego:

image.jpeg.aff7a60a586a74cfa959b5b5617a9dc8.jpeg

Kostka jak kostka, prostokątna jest...  To ustrojstwo ma średnice zewnętrzną 13,8 cm... Zastanawiam się jak w domowych warunkach wyciąć kostkę w ładne kółko... 

Przy czym trzeba ciąć w dwóch bo jedna kostka ma szerokość 13,2 cm wiec pewnie w jednej się nie uda.. 

Bo potem te plastikowe wąsy to się już kantówką zrobi... Całość planuje zabetonować oczywiście. 

Rozważam zakup koronki o odpowiednim wymiarze ale to wydatek kilku dyszek... dla jednej dziury trochę szkoda...

Pewnie bym wiercił w kostce która jest położona aby było mocowanie. Wiertłem prowadzącym między kostki i jazda... Potem je wyjąć oczywiście, zastąpić w tym miejscu pełnymi a te z dziurami użyć do osadzenia puszka. Zadziała?

 

Krawiec

Coś takiegohttps://emaks.pl/wiertnica-do-betonu-4350-w-255-mm/4349?gclid=CjwKCAjw7-P1BRA2EiwAXoPWA9Bs-TltkEanVLfBBGpxnQ-wd5vXvEJrZvGCY6bqF9IS0l7YwdO1LRoCAlYQAvD_BwE  + odpowiednie wiertło to najlepsze rozwiązanie. Są firmy które się w tym specjalizują i mają sprzęt. Kosztów niestety nie znam.

Edytowane przez POKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, krawiec napisał:

kantówką

 

20 minut temu, krawiec napisał:

kantówką

 

030184-01.png

 

Ja bym zamocował kostki na blacie roboczym tak jak będą ułożone i wiercił diamentową otwornicą, na wodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krawiec napisał:

Jakoś cięcia tego kantówką sobie nie wyobrażam... bo jak, jedynie z czoła do środka i kuć potem... 

 

Krawiec

 

Kantówką ja też nie, ale szlifierką kątową jak najbardziej. Nic nie musisz kuć, tniesz właśnie od czoła, tarczą diamentową, w "grzebień", wyłamujesz "ząbki" i tylko potem wygładzasz łuk, wciąż wprowadzając tarczę od czoła. Maszyna na tarcze 230 podejdzie, pół średnicy tego to raptem ~7 cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

No i dziura zrobiona. Ostatecznie mała szlifierka kątowa udało się to ładnie wyciąć. Zdjęcie będzie jak zamontuje bo mi dzisiaj tak dało w kość wiercenie dziury na rurę i upychanie kabla w elewacji, ze już nie zdążyłem.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Dnia 17.05.2020 o 19:00, gondoljerzy napisał:

A ma to cudeńko opcję opróżniania z wody na zimę?

Sprężarkę podłączam do instalacji i wywala wodę z calego systemu podlewania.

 

Po zabudowie wygląda tak

20200519_155303.jpg.c5f27aec3126b7860ae3b9d698e77fd6.jpg

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.