Skocz do zawartości

Toyota Highlander/Kluger Hybrid na podbój EU 2021


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu jakaś dobra Toyota do EU przysyłają.

 

757dcddc3b87eaa919315bb50a96619b.jpg

 

 

8d5278f4cb02007182081ac4313e315d.jpg

 

7728044b1c1a1c9b555b7cdcf3513d5c.jpg

 

df79a961bca9d4fce6748f8560bdd817.jpg

 

4 generacja Kluger dociera do EU.

 

Generalnie to Camry SUV. Z prawie 20 Toyota jakie miałem, to bez wątpienia Kluger był najwygodniejszy.

 

A wiec, 4,950mm długości.

7 miejsc - w starej generacji e drugim rzędzie jest 50cm na nogi...

 

1,930mm szerokości.

 

AWD.

 

Hybrid

 

Made in USA

 

 

9b6506429c4537058ea128fe08fb9469.jpg

 

 

2.5l A25A-FXS silnik połączony z 5NM - 209KM silnik.

 

Obiecane 6.6l benzyny 91 na 100km

 

0b9d7d7645d4e18eeb07d95ad7f735dd.jpg

 

 

 

K0000pa miejsca.

 

680968bacf00c01b8ac880f06c121fe7.jpg

 

059a325fa54eda549c0e77638f75f71d.jpg

 

d897b9f9d95595a91c078deda4f912e2.jpg

 

8f8b213e391870238fb02bbc24860f87.jpg

 

f7b8609beeb9f0ed26e9df2a9828254c.jpg

 

75d5d9617c6148a4e22815638266f07a.jpg

 

Generalnie jedna z najbardziej bezawaryjnych Toyota ostatnich lat, wygodna, prosta, duża, miesiąc w miesiąc ulubione auto soccer mums aby podrzucić dzieci do szkoły

 

 

 

 

 

Masa trupów do bagażnika wchodzi

 

39d1dace6022cd09906ead2d439feb66.jpg

 

 

Wykorzystywana chętnie przez cops,

ambulance, straż, taxi - ulubieniec rental jak Avis, Hertz... nie do zabicia.

 

Widziałem 2 -3 letnie egzemplarze po Highway Patrol na aukcjach - 180-200k km, olej filter, olej filter, olej filter - i nic...

 

 

83bb8dc3234d5e4c124e7222a8cd670e.jpg

 

 

d2d61e2ffd992d1aaa4924c3f0ca6339.jpg

 

55016acc5d56cabc126642c46859a719.jpg

 

Cena na EU - można zgadywać ...

 

Bazowa wersja 3.5l V6 która do EU nie przyjdzie to jakieś 100k PLN żeby wyjechać na ulice ze wsystkimi ubezpieczeniami, tablicami etc

 

 

efaf09a7be9c5cc8e45fe21dde481dbb.jpg

 

 

Hybrid u Toyota jest warty $1,500 więcej.

 

AWD warty $5k

 

Powiedzmy jakieś 120k PLN u mnie... zgaduje ze może za 160k PLN do kupienia.???- tłumów raczej w PL nie będzie ale może być dla kogoś bardzo dobra alternatywa.

 

Imvho warto - auto pojeździ lata... 10 lat gwarancji bez limitu km gwarancji na baterie w Hybrid, reszta jest z Camry.... jeździ i jeździ i jeździ i jeździ i jeździ ...

 

1e572171e445da19d6bcbedec94dc45f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna. Ale bez sensu z tą hybrydą. U nas na miasta (gdzie hybryda ma sens) taka stodoła jest za duża, a na trasy (u nas głównie autostrady) hybryda nie ma sensu, w takiej krowie ma sens tylko diesel. Sprzedaż raczej będzie znikoma. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OZI napisał:

Powiedzmy jakieś 120k PLN u mnie... zgaduje ze może za 160k PLN do kupienia.???

Widzę, że u nas Camry w cenniku zaczyna się od 142900, to tu śmiało stawiam okolice 200000 jak nie więcej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawal auta. W EU nie wiem czy przejdzie bedzie drogo nawet bardzo drogo lud woli za taka cene premium. Gorsze ale jednak premium. Inna charakterystyka rynku u nas bez samochodu mozna przezyc wiec kupuja co innego. Jakbym mieszkal gdzies na odludzi w AU to tez bym sobie Toyote kupil.

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Widzę, że u nas Camry w cenniku zaczyna się od 142900, to tu śmiało stawiam okolice 200000 jak nie więcej.

Podniecali sie, ze jeszcze zanim cennik byl juz skladali zamowienia. Pewnie znalezli sie zapalency ale ja nie widze tego jakos na dorgach. Moze maly limit aut byl :hmm: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna. Ale bez sensu z tą hybrydą. U nas na miasta (gdzie hybryda ma sens) taka stodoła jest za duża, a na trasy (u nas głównie autostrady) hybryda nie ma sensu, w takiej krowie ma sens tylko diesel. Sprzedaż raczej będzie znikoma. 
Ja zgaduje, ze w EU
- chca tych z BMW X5 przekonac ze Hybrid jest lepszy niz Diesel.

- chca tych z X5 przekonac, ze mozna zaoszczedzic

Koszt inzynierii - EU AFAIK dostaje wersje Oz/JDM/Rosja/UAE - minus silnik - ktora nie wymagala az tak wiele zmian na EU jak oryginalna USDM.

Czyli - auto USDM koszt x, Oz/JDM/Rus/UAE koszt x + zmiany 10%, i nagle odkryli, ze za xtra 1-2% zmian moga to wepchac na EU - innego wytlumaczenia nie widze...

Z ciekawosci popatrzylem na obsesje EU ile to pierdu wydaje ... Hybrid 146g na 100km... mpze byc krotki zywot....


No prosze w koncu EU moze podziekowac Rossisja ze auto dostanie dzieki nim...

Oni juz 2 generacje przeszli i zadowoleni..


4c0e5c29c25752327e2409d48b72681a.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OZI kryzys covid19 doprowadzi motoryzację w eu że będziemy jeździć big suvami, same pickupy ,hilluxy ,f500 czy RAM. Miejsca w miastach do parkowania mnóstwo. Gdzie w jedziesz tam stoisz. A na eko podbój poczciwe v12 ...

 

"Bo fantazja fantaz bo fantazja jest od tego..."

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention] kryzys covid19 doprowadzi motoryzację w eu że będziemy jeździć big suvami, same pickupy ,hilluxy ,f500 czy RAM. Miejsca w miastach do parkowania mnóstwo. Gdzie w jedziesz tam stoisz. A na eko podbój poczciwe v12 ...
 
"Bo fantazja fantaz bo fantazja jest od tego..."
 
 

Haha, najlepszy komentarz w tym miesiącu , nawet się nad tym nie zastanowiłem - ale czas rzeczywiście dziwny....


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, OZI napisał:

Powiedzmy jakieś 120k PLN u mnie... zgaduje ze może za 160k PLN do kupienia.???- tłumów raczej w PL nie będzie ale może być dla kogoś bardzo dobra alternatywa.

 

Imvho warto - auto pojeździ lata... 10 lat gwarancji bez limitu km gwarancji na baterie w Hybrid, reszta jest z Camry.... jeździ i jeździ i jeździ i jeździ i jeździ ...

 

Jaka jest u Was roznica miedzy Camry a Kluger? U nas camry kosztuje od 142 do 169 w zaleznosci od wersji. Silnik zawsze ten sam. 2.5 hybryda z e-CVT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jaka jest u Was roznica miedzy Camry a Kluger? U nas camry kosztuje od 142 do 169 w zaleznosci od wersji. Silnik zawsze ten sam. 2.5 hybryda z e-CVT 

Najtańsza Camry.. wg Toyota Oz..

$32k żeby na ulice wyjechać - czyli z ubezpieczeniami, rejestracjami, podatkami, bakiem paliwa, etc

Powiedzmy 80k PLN

ae7ce40670fe544954fbb116077346b7.jpg


Ale... dealerzy swoje. Moj wsiowy ze stock... $29k - do negocjacji oczywiście .

04af7fded9fdf7a9f82104b124ea0428.jpg

Czyli Camry bieda powiedzmy 72k PLN ...


Kluger z placu u tego samego dealera $41k, -102k PLN żeby porównywać to samo... na Kluger za wiele nie utargujesz bo jest popularny u prywatnych klientów , czyli jest popyt - Camry głównie floty, Taxi i Cops...



67fc9eeeb23959cf1af2221798240d88.jpg


Ale można założyć ze Kluger vs Camry powiedzmy 1/3 więcej...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Azbest napisał:

200kPLN to się będzie zaczynał cennik... a moim zdaniem może być bliżej 250, bo to będzie pozycjonowane do walki z "premium"

140-150kPLN to dziś kosztują małe SUVy jak RAV-4

 

Toyka nie ma az tak duzych rozpietosci cenowych. Beda pewnie 3 pakiety wyposazenia i tyle. Wiec moze bazową zrobią marketingowo ponizej 200, a top jakies 230-240max.

 W Camry jest 25 tys min-max. Czyli tyle ile w premium po kliknieciu dwóch opcji w konfiguratorze 😄 

Silnik powyzej 2l, ale hybryda wiec znizka na akcyzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u nas Twoje obliczenia x2 i mamy wspomniane min. 200000.

 

 

No to u nas bez kozery powiem 200  

 

To tłumy będą...

 

 

 

 

Gdzie na talon się da zapisać?

 

2b8993e71476f902a9629d6b31b7cc33.jpg&key=2e185b93b00f230465fd19a42a4fe65e58e33ba013354968f3497ae8ec46a4f1

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w EU nie bedzie to popularne... Jak ktos juz pisal, jest za duza do miasta, wjezdzac tym na parkingi itp to jest meka, widocznosc slaba, do tego cena bedzie raczej wysoka co tez nie wrozy sukcesu.

U mnie ogolnie Toyot jest malo, jezdzi troche RAV4 i prius na taxi ale tak w prywatnych rekach to nie za duzo.

Mi Toyota sie kojarzy jako marka niskiego segmentu z jakoscia wnterza jak 20 lat temu u pozostalych... ogolnie tandeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2020 o 08:22, OZI napisał:

Ja zgaduje, ze w EU emoji1099.png
- chca tych z BMW X5 przekonac ze Hybrid jest lepszy niz Diesel.
- chca tych z X5 przekonac, ze mozna zaoszczedzic

 

Do tego to mają Lexusa RX, który jakoś managerom w BMW jakoś snu z powiek nie spędza. To ten napompowany RAV4 tym bardziej nie jest konkurencją. Ja myślę, że to może być taka lepsza wersja Tiguana, bo na konkurencję z Touaregiem to jednak o wiele za mało.

 

 

Dnia 12.05.2020 o 08:22, OZI napisał:

Koszt inzynierii - EU AFAIK dostaje wersje Oz/JDM/Rosja/UAE - minus silnik - ktora nie wymagala az tak wiele zmian na EU jak oryginalna USDM.
Czyli - auto USDM koszt x, Oz/JDM/Rus/UAE koszt x + zmiany 10%, i nagle odkryli, ze za xtra 1-2% zmian moga to wepchac na EU - innego wytlumaczenia nie widze...
Z ciekawosci popatrzylem na obsesje EU ile to pierdu wydaje emoji230.pngemoji243.pngemoji233.png... Hybrid 146g na 100km... mpze byc krotki zywot....

 

IMO mogą walczyć ceną, bo poza tym to ten samochód nie ma u nas wielkiego sensu. Pamiętaj, że u nas już RAV4 uchodzi za duże auto. Jeśli ktoś chce większego SUVa to szuka już też raczej marki premium, zwłaszcza że cenowo już wtedy jesteśmy w tych rejonach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2020 o 08:00, wujek napisał:

Kawal auta. W EU nie wiem czy przejdzie bedzie drogo nawet bardzo drogo lud woli za taka cene premium. Gorsze ale jednak premium. Inna charakterystyka rynku u nas bez samochodu mozna przezyc wiec kupuja co innego. Jakbym mieszkal gdzies na odludzi w AU to tez bym sobie Toyote kupil.

Podniecali sie, ze jeszcze zanim cennik byl juz skladali zamowienia. Pewnie znalezli sie zapalency ale ja nie widze tego jakos na dorgach. Moze maly limit aut byl :hmm: 

 

Może odpalili system multimedialny i im zapał nagle osłabł...

;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd super,

do miasta się nada, mnie pasuje Toyota/Lexus.

Ostatnio, przed zamknięciem szkół miałem obecnego LandCruisera 200 z drugiej pracy do jazdy.

Ciekawie to wyglądało na parkingu szkolnym ;)

Ale tam moje starawe Sorento 1gen w czerni i lifcie 2" już wygląda ciekawiej niż reszta :skromny:

Ale co do uwag, że 5,2x2,2m w mieście się nie nada, oczywiście, że się nada, na ulicy odczuwalna większa swoboda, ludzie jednak trzymają dystans.

Parkowanie pod sklepem? Jak nie parkujesz "na wejściu do sklepu", to nie ma problemu z systemem kamer i czujników.

Parkingi podziemne mnie nie interesują, podjazd do McDrive też nie, moje miało troszkę pomodzone zawieszenie i 35" koła założone.

Taka służbówka na dojazdy w trudniejsze miejsca rozmów handlowych.

Fakt, spalanie na oponie tej szerokości to zmierzone 18-25l/100km. 

Szkoda, że EU jak zwykle woli kosiarki. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Jest i cena

Cytat

Nowy Highlander dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie od 231 900 zł. W gamie znajdziemy trzy wersje wyposażeniowe Prestige, Prestige + Tech i Executive. W standardzie znajdziemy tutaj trzystrefową klimatyzację, bezkluczykowy dostęp, światła BI-LED z oświetleniem do jazdy dziennej, 20-calowe alufelgi i elektrycznie sterowaną klapę bagażnika. Standardowym elementem jest także system multimedialny z 8-calowym ekranem. Obsługuje on oczywiście Apple CarPlay i Android Auto, co ucieszy wiele osób.

Wersja Prestige może być doposażona w pakiet TECH, który uzupełnia wyposażenie 12,3-calowym ekranem multimediów, nagłośnieniem JBL z 11 głośnikami i zaawansowaną nawigacją. Cena tutaj jednak wyraźnie wzrasta - z tym pakietem Toyota Highlander kosztuje 251 900 zł.

Półkę wyżej jest model Executive

W tym modelu w standardzie dostajemy cyfrowe lusterko wsteczne i zestaw kamer 360 stopni. Nie zabrakło tutaj także wyświetlacza HUD, panoramicznego dachu i podgrzewanych tylnych skrajnych foteli. Tak wyposażony Highlander kosztuje 267 900 zł.

 

 

https://autogaleria.pl/toyota-highlander-cena/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Filipfm said:

 

Cena wydaje sie byc calkiem niezla, bo to chyba poziom lepiej wyposazonej X3 czy Q5...

Aczkolwiek w realiach EU to malo kto potrzebuje takiego wielkiego grzmota do jazdy...

Natomiast do budzenia zazdrosci wsrod sasiacow duzo lepiej nada sie jakies X5 czy Q7 ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Cena wydaje sie byc calkiem niezla, bo to chyba poziom lepiej wyposazonej X3 czy Q5...

Aczkolwiek w realiach EU to malo kto potrzebuje takiego wielkiego grzmota do jazdy...

Natomiast do budzenia zazdrosci wsrod sasiacow duzo lepiej nada sie jakies X5 czy Q7 ;]

 

 

IMO cena zaczyna się bardzo wysoko a potem kończy się niewiele wyżej. Bez sensu trochę tak wąski zakres, żadna to różnica czy wydam 231 czy 267k. Chcąc dużego auta wolałbym LandCruisera. Chcąc wygodnego auta wolałbym BMW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza konkursem. Gdybym dzisiaj wygrał kupon na samochód za 50k usd (200k zł) z pełnym bagażnikiem bonów na paliwo, ale musiałbym go wybrać w ciągu dwóch sekund to bez zawahania powiedziałbym Toyota 4Runner TRD Pro.  Gdybym miał 3 sekundy to rzuciłbym: Toyota Tacoma TRD Pro + lift, większe koła i więcej mocy ;]

 

Ekstra są te nowe Toyoty :no::serducha::ok: Tylko kontynent nie ten ;]
 

 

2020-Toyota-4Runner-TRD-Pro-Army-Green.png2020-Toyota-Tacoma-TRD-Pro-Army-Green.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.