Skocz do zawartości

Kosiarka automatyczna


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mama Landroida 141. Co prawda użytkuje od około tygodnia, gdyż trawę rozkładalne 3 tyg temu. Nie ma tego dużo bo raptem 230m trawnika. Też mam przesmyk o szerokości 1.2m i nie ma problemu żeby robót tam wjechał.
Seryjna bateria 2Ah była za mała i zmieniłem na 4Ah. W zupełności wystarcza do wykoszenia tego przybytku.

Za wiele więcej nie powiem bo się dopiero oswajamy:-)b5976f47a487cfabfd2bea486de0c5b5.jpgd073e587eb6ae2454c830bc7d4e87db8.jpg10502224ed767348d51d9ca6231841db.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna obserwacja. Te roboty są ciche. Szczerze mówiąc można je w nocy nawet puścić i nikt tego nie usłyszy....jedynie wtedy trawa wilgotna i niezbyt mu to sprzyja.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwal napisał:

Mama Landroida 141. Co prawda użytkuje od około tygodnia, gdyż trawę rozkładalne 3 tyg temu. Nie ma tego dużo bo raptem 230m trawnika. Też mam przesmyk o szerokości 1.2m i nie ma problemu żeby robót tam wjechał.
Seryjna bateria 2Ah była za mała i zmieniłem na 4Ah. W zupełności wystarcza do wykoszenia tego przybytku.

Za wiele więcej nie powiem bo się dopiero oswajamy:-)b5976f47a487cfabfd2bea486de0c5b5.jpgd073e587eb6ae2454c830bc7d4e87db8.jpg10502224ed767348d51d9ca6231841db.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie kupowałeś ? Ile zajmuje mu objechanie całości ?

czy kabel ograniczający trzeba kupować oryginalny?

Z tego co na szybko poszukałem wyglada, ze jest dużo możliwości i są zamienniki- co polecacie?

Czy taki sprzęt dobrze sobie radzi na trawie  z rolek (gęsta)?

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś ? Ile zajmuje mu objechanie całości ?
czy kabel ograniczający trzeba kupować oryginalny?
Z tego co na szybko poszukałem wyglada, ze jest dużo możliwości i są zamienniki- co polecacie?
Czy taki sprzęt dobrze sobie radzi na trawie  z rolek (gęsta)?
Na Amazonie w grudniu za jakieś 500 EUR.
Zestaw startowy masz w komplecie. Drut jest na 120m.

Ja mam trawę z rolki, kładziona 3 tyg temu. Po dwóch tyg kosiłem zwykła kosiarka, bo miała chyba z 10 cm. Jak ja ścisłemu.do 6ciu odpaliłem Landroida i chodzi przez jakiś tydzień.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Landroid’a od wiosny 2019 (model s WR104). Zimę przesiedział w nieogrzewanym garażu z wyjęta bateria (bateria w domu). Po wznowieniu koszenia pracuje tak samo jak nowy, wyglada ze bateria nie straciła dużo sprawności. Czas pracy bardzo podobny jak w kwietniu 2019

 

Jeździ codziennie, co najmniej jeden cykl do pełnego wyładowania, częściej 2.  Parkuje na trawniku, bez zadaszenia. W czasie pracy coś tam szumi, ale jest to duuuuzo cichsze niż np odkurzacz automatyczny czy kosiarka elektryczna.

 

1. Przed pierwszym koszeniem trawnik wymaga przygotowania normalna kosiarka. Automat ma regulacje do max 60mm. Z ciut większa trawa sobie poradzi, ale zaczyna szarpać zamiast kosić. I bateria pada szybciej. To samo dotyczy przerwy w pracy - najpierw kosiarka.

2. Obrzeża mogą wymagać skoszenia ręcznego, zależy co jest na krawędzi trawnika. U mnie akurat siatka i ostatnie 10-15 cm jest nie koszone.

3. Przeszkody - bez dodatkowych akcesoriów bądź ogrodzenia ich pilotem po prostu w nie uderza, po czym cofa i obiera inny kierunek. Mam kilka wystających studzienek i nie widzę w tym problemu. Zazwyczaj dookoła przeszkód trzeba dociąć ręcznie.

4. Przewód ograniczający - ja swój kładłem na dołączonych spinkach. Można tez pod trawnik maszyna. Po 3 miesiącach jest już całkiem przykryty i wrośnięty. U mnie wymagał kilku poprawek bo albo był za blisko co skutkowało próbami wjechania w ogrodzenie i wyszarpaniem trawy kołami albo za daleko i musiałem się podkaszarka bawić. Te hałasy przy wjeżdżaniu na kostkę są pewnie spowodowane zbyt bliskim położeniem przewodu...

5. co do zwężenia - minimalna szerokość to chyba 1.5 m żeby dobrze kosił. Ale radzi sobie na węższych. 2 strefy powinny usystematyzować koszenie.
6. W czasie deszczu nie kosi. Generalnie morka trawa go blokuje (zatyka się na prowadniku i owija/oblepia wszędzie). U mnie startuje o 11 i kończy max o 17. Po deszczu mam opóźnienie 2h ustawione.
 

podsumowując - super sprawa. Ten model przy małym trawniku 250m2 jest w sam raz. 
 

M.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
12 godzin temu, minn napisał:

Między 1/3 a 1/2 szerokości od prawej strony.

M.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Da sie ustawic ile ma przejechac? Czytalem instrukcje do kilku robotow i czesc ma taka funkcje.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie ustawic ile ma przejechac? Czytalem instrukcje do kilku robotow i czesc ma taka funkcje.
 
Krawiec
W worx da się automatycznie ustawić powierzchnie i sam dobiera czas pracy ( raczej to nie działa) albo sam określasz ile ma jeździć.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
34 minuty temu, Kiwal napisał:

W worx da się automatycznie ustawić powierzchnie i sam dobiera czas pracy ( raczej to nie działa) albo sam określasz ile ma jeździć.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Chodzilo mi o ile ma przejechac przewod ograniczajacy.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poście wyżej pisałem że mam dwie strefy. Jedna 10m po przewodzie, druga około 85m. Do drugiej strefy robot startuje z bazy i jedzie po przewodzie te 85 m. U mnie przewód jest 10 cm od krawędzi i wygląda to jak na fotkach. Krawędzie koszone tylko przez robota. Jak robot kosi krawędzie dwa razy w tygodniu lub jedzie do określonej strefy, to prawe koło jedzie po kostce albo po opasce. Jak skończy robotę to szuka przewodu i po nim wraca do bazy. Czasami jak trafi na przewód np. metr od bazy, to do bazy wraca po całym obwodzie. Po przewodzie jeździ tylko w jedną stronę. 9f1539fe1c269fcef93803b23bf8bc46.jpg&key=0f46703de65f1255d290ea9c0d8ee297cd7da10a4958b5f81ab1a4b8825f8106faa3e68c7a05c97d72d2dfd9bd44631b.jpg&key=2e15365def77e38f030272f40994ec56a9d345e77da2f9bbf7b06cb3396c0707

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o ile ma przejechac przewod ograniczajacy.
 
Krawiec
To jest zawsze stałe.
Przewód powinien być 26cm od sciany. W praktyce kosi bliżej.
Nie da się ustalić ile ma najechać na przewód. To jest stała funkcja.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Godzinę temu, Kiwal napisał:

To jest zawsze stałe.
Przewód powinien być 26cm od sciany. W praktyce kosi bliżej.
Nie da się ustalić ile ma najechać na przewód. To jest stała funkcja.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Małpa.... szkosa ze mu tego sie zmienic nie da...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu żeby była możliwość takiej zmiany. Fizycznie czujniki są gdzie są... Odległość przewodu od ściany czy terenu na który może kosiarka najechać przecież możesz dowolnie ustalać według potrzeb i wprowadzać korekty w każdym momencie w miejscach gdzie to jest wymagane.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu żeby była możliwość takiej zmiany. Fizycznie czujniki są gdzie są... Odległość przewodu od ściany czy terenu na który może kosiarka najechać przecież możesz dowolnie ustalać według potrzeb i wprowadzać korekty w każdym momencie w miejscach gdzie to jest wymagane.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka


Jakby to było takie proste. Nie da się łatwo korygowac
ułożenia przewodu...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
5 minut temu, AdamT napisał:

Nie widzę sensu żeby była możliwość takiej zmiany. Fizycznie czujniki są gdzie są... Odległość przewodu od ściany czy terenu na który może kosiarka najechać przecież możesz dowolnie ustalać według potrzeb i wprowadzać korekty w każdym momencie w miejscach gdzie to jest wymagane.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Nie jest to takie proste wbrew pozorom jeśli nie planuje się ogrodu pod kosiarkę automatyczną. Gardena ma możliwość ustawienia odległości jaką robot ma przejechać po najechaniu na przewód. Ale ona ma ta wadę, że po za przewodem obwodowym potrzebuje jeszcze przewodu prowadzącego.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wkopiesz to może nie. Jak go masz na kołkach to nie widzę problemu. Robiłem minimalne korekty u siebie. W miejscach gdzie przewiduje duże korekty wymagające dodatkowego przewodu możesz zrobić pętlę z zapisem pomiędzy dwoma kołkami i w razie czego ją rozwinąć. Zawsze zostaje możliwość zrobienia wstawki i na złączkach z żelem połączenia przewodu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wkopiesz to może nie. Jak go masz na kołkach to nie widzę problemu. Robiłem minimalne korekty u siebie. W miejscach gdzie przewiduje duże korekty wymagające dodatkowego przewodu możesz zrobić pętlę z zapisem pomiędzy dwoma kołkami i w razie czego ją rozwinąć. Zawsze zostaje możliwość zrobienia wstawki i na złączkach z żelem połączenia przewodu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka


Nie da się prosto. Powtórzę. Bo jak masz przewód rozłożony to powinien być naprężony a nie walajacy się bo go pokosi kosiara.
Jak chcesz przesunąć to albo ci zabraknie przewodu albo zostanie za dużo. Upierdliwe jak nie wiem co.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2020 o 23:44, spad napisał:

Skąd ty cenę 10000 wziąłeś? Za 2 kPLN spokojnie kupisz na 500 metrów trawy.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 


właśnie sprawdziłem w Husqvarna- ha, prawie się nie pomyliłem 😁

Do mojej działki kosiarka ok 7 tys, zestaw drucików 1 tys. Jeszcze montaż.

Zakładam, że z kebsem na obiad wydatki zamkną się w "dyszce".

Powierzchnia trawnika - tak do 1000 metrów, może mniej.


edit: 

stiga i al-ko też ca.7 000 pln sam pojazd.

 

gdzie jeszcze sprawdzić?

 

edit 2:

worx landroid ? Macie opinie ? 

https://allegro.pl/listing?string=WORX Landroid m800&bmatch=baseline-al-product-eyesa2-engag-dict43-hou-1-3-0318 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.