Skocz do zawartości

Drzwi balkonowe uchylne - problem


Dembu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jednymi drzwiami uchylnymi. Ciężko je uchylić (otwieranie i zamykanie) jakby coś się blokowało po prawej stronie. Nie ma możliwości otwarcia i zamknięcia (uchylanie) jedną ręką tylko trzeba dociskać z dwóch stron. Co to może być i jak to naprawić? Coś przesmarować? Ale czym ? W ogóle nie wiem jak się do tego zabrać i jak to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dembu napisał:

Mam problem z jednymi drzwiami uchylnymi. Ciężko je uchylić (otwieranie i zamykanie) jakby coś się blokowało po prawej stronie. Nie ma możliwości otwarcia i zamknięcia (uchylanie) jedną ręką tylko trzeba dociskać z dwóch stron. Co to może być i jak to naprawić? Coś przesmarować? Ale czym ? W ogóle nie wiem jak się do tego zabrać i jak to działa. 

 

Możesz sam próbować regulować i nawet może ci to wyjść.

Ale jeżeli znajdziesz człowieka co za 50-100 PLN to zrobi to zawezwij (tu polecam lokalne gruby Facebookowe).

 

Okno zamyka się wsuwając bolec lub ślizg w zaczep.

Regulacja polega na poluzowaniu zaczepów i ustawieniu ich we właściwej pozycji.

 

Być może na jakiś czas pomoże posmarowanie płaszczyzn styku olejkiem silikonowym czy wazeliną techniczną.

 

I pewnie na Youtube znajdziesz filmiki.

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tomo napisał:

 

Możesz sam próbować regulować i nawet może ci to wyjść.

Ale jeżeli znajdziesz człowieka co za 50-100 PLN to zrobi to zawezwij (tu polecam lokalne gruby Facebookowe).

 

Okno zamyka się wsuwając bolec lub ślizg w zaczep.

Regulacja polega na poluzowaniu zaczepów i ustawieniu ich we właściwej pozycji.

 

Być może na jakiś czas pomoże posmarowanie płaszczyzn styku olejkiem silikonowym czy wazeliną techniczną.

 

I pewnie na Youtube znajdziesz filmiki.

Może sprecyzuję .... okno zamyka się i otwiera prawidłowo .... jedynie jak je chcę uchylić to muszę ciągnąć z dwóch stron, a jak chcę zamknąć to muszę pchać z dwóch stron. Jak jest w pozycji do zamknięcia, to normalnie przekręca się klamkę i się zamyka, więc to nie problem regulacji zaczepów. 

 

Poszukam na YT może faktycznie, ale wkleiłem na zrób to sam, bo wydaje mi się że za regulację okna 50-100 zł to trochę cena z sufitu, a nikt za 20 zł do jednego okna nie przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dembu napisał:

Poszukam na YT może faktycznie, ale wkleiłem na zrób to sam, bo wydaje mi się że za regulację okna 50-100 zł to trochę cena z sufitu, a nikt za 20 zł do jednego okna nie przyjedzie.

Każdy chce żyć, magik od okien za regulację 1 okna (fuchę po godzinach pracy trwającą 3min.) wziął ode mnie 100zł. Poradził mi jeszcze żebym sam przesmarował, bo za kolejne 3min. roboty będzie musiał mnie skasować na kolejną 100.

Mogłoby być trochę taniej, ale roboty mu nie brakuje, nie pasuje stawka to się sam doktoryzujesz albo szukasz kogoś innego.

Dojazd też kosztuje.

 

Okien nie regulujesz, ale śrubek w latadłach za darmo też chyba nie kręcisz?

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał:

Każdy chce żyć, magik od okien za regulację 1 okna (fuchę po godzinach pracy trwającą 3min.) wziął ode mnie 100zł. Poradził mi jeszcze żebym sam przesmarował, bo za kolejne 3min. roboty będzie musiał mnie skasować na kolejną 100.

Mogłoby być trochę taniej, ale roboty mu nie brakuje, nie pasuje stawka to się sam doktoryzujesz albo szukasz kogoś innego.

Dojazd też kosztuje.

 

Okien nie regulujesz, ale śrubek w latadłach za darmo też chyba nie kręcisz?

 

 

 

Ok .... ale to jest zrób to sam ... dlatego zadałem tu pytanie, bo jestem w stanie coś przesmarować, albo pokręcić śrubokrętem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dembu napisał:

 

Ok .... ale to jest zrób to sam ... dlatego zadałem tu pytanie, bo jestem w stanie coś przesmarować, albo pokręcić śrubokrętem.

 

 

Obejrzyj trochę filmów to sam ogarniesz: https://www.youtube.com/results?search_query=regulacja+okien+pcv

Sprawdź tylko na okuciu jakiej jest marki.

I jakie masz bolce - czy okrągłe (te reguluje się mimośrodowo), czy w formie podłużnych ślizgów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomo napisał:

 

Obejrzyj trochę filmów to sam ogarniesz: https://www.youtube.com/results?search_query=regulacja+okien+pcv

Sprawdź tylko na okuciu jakiej jest marki.

I jakie masz bolce - czy okrągłe (te reguluje się mimośrodowo), czy w formie podłużnych ślizgów.

Ok, sprawdziłem. Winkhaus. Zamówiłem olej i kluczyki do regulacji :) .... jak przyjdą to będę się bawił.

Dzieki za pomoc, bo nie wiedziałem z której strony to ugryźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dembu napisał:

Ok, sprawdziłem. Winkhaus. Zamówiłem olej i kluczyki do regulacji :) .... jak przyjdą to będę się bawił.

Dzieki za pomoc, bo nie wiedziałem z której strony to ugryźć.

 

Olej, nasmaruj wszystkie punkty ruchome (nie tylko w czesci tej co ciezko chodzi) - bedzie jak nowe...

Ja u rodzicow wszystkie okna zrobilem, maja 20 jak nie wiecej lat (tez chyba Winkhaus) i chodza wszystkie jak nowe.

Regulacja tez jest prosta, to tez robilem... dasz rade na luzie.

Edytowane przez jaceq
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dembu napisał:

jedynie jak je chcę uchylić to muszę ciągnąć z dwóch stron, a jak chcę zamknąć to muszę pchać z dwóch stron.

Na górze też są zaczepy, które mogą być źle ustawione. To tego regulacja położenia całego skrzydła imbusami na górze po prawej w poziomie i na dole po prawej w pionie. Jeśli to prawe skrzydło. Jeśli lewe to odpowiednio po lewej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, Tomo napisał:

To jeszcze napisz co to za olej do smarowania.

W sumie zainspirowałem się i może też bym sobie przesmarował okna, bo 21 lat nikt się do nich nie dotykał.

Zalecana czynność.

Na każdym okuciu widuję miejsca zaznaczone kroplami oliwy :)

Ja używałem lekkiego oleju maszynowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2020 o 12:21, Tomo napisał:

To jeszcze napisz co to za olej do smarowania.

W sumie zainspirowałem się i może też bym sobie przesmarował okna, bo 21 lat nikt się do nich nie dotykał.

Kupiłem na alle drogo... 

Zobacz ofertę: Olej do smarowania okuć okiennych WINKHAUS MACO https://allegro.pl/oferta/olej-do-smarowania-okuc-okiennych-winkhaus-maco-8822609590

Taki pojemniczek starczy chyba na 2 okna balkonowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.