Skocz do zawartości

Wycieraczki Bosch Clearview


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kiedyś w Norauto wycieraczki Bosch Clearview. Sprawdzają się dobrze, ale co to za wynalazek?

Nie chce mi się jechać do sklepu i chce zamówić coś na allegro, ale takich nie widzę. Jedynie w sklepie internetowym Norauto znalazłem. Czy to jest to samo co Aerotwin? Bo te w Norauto kosztują 146 zł a ten sam rozmiar Aerotwin np. na allegro 90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ClearView to linia wycieraczek utworzona w ramach współpracy Boscha z Norauto, dlatego dostaniesz je tylko tam. Odpowiednik na powszechnie dostępny rynek to Aerotwin. Co do zawartości pudełka to co prawda moje zgadywanie teraz, ale raczej jest to to samo, a zabieg marketingowy jak zwykle w przypadku utworzenia własnej marki czy osobnej linii - mamy coś na wyłączność dlatego możemy sobie pozwolić na spory narzut, nie martwiąc się konkurencją która sprzedałaby to z niższą marżą np. przez internet. A klientowi zawsze można powiedzieć że o nie nie, panie to nie jest to samo - nasze są lepsiejsze ;]

 

EDIT

Coś się dokopałem, chyba moje zgadywanie całkiem trafione:

„Z przyjemnością wspieramy Norauto, uznanego lidera w dziedzinie konserwacji i wyposażenia samochodów w naszych produktach, ale także poprzez całą gamę dostosowanych usług: specjalne opakowania, marketing cyfrowy, spersonalizowane promocje i inne dedykowane działania."

To z notki prasowej odnośnie tych wycieraczek.

 

Edytowane przez goofer007
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Elephant napisał:

Czyli zamawiam w necie, w sumie komplet w nora 200 zł a będzie za 130 zł.

Nie chcę się wtrącać ;], ale za niecałe 50 złotych masz komplet takiej samej jak nie lepszej jakości wycieraczek kilku polskich producentów i w sumie nie zdziwił bym się, jak by się okazało że to oni robią do pudełek Boscha, Valeo itp... :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amazaque napisał:

Nie chcę się wtrącać ;], ale za niecałe 50 złotych masz komplet takiej samej jak nie lepszej jakości wycieraczek kilku polskich producentów i w sumie nie zdziwił bym się, jak by się okazało że to oni robią do pudełek Boscha, Valeo itp... :hehe:.

Czyli konkretnie jaka firma i jaki model będzie lepszy za 50 zł od tego Boscha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Elephant napisał:

Czyli konkretnie jaka firma i jaki model będzie lepszy za 50 zł od tego Boscha?

Nie będę tutaj rzucał nazwami, jest kilku krajowych producentów takich wycieraczek które jakością nie ustępują markom "premium" ani montowanym w fabryce do nowych samochodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, amazaque napisał:

Nie będę tutaj rzucał nazwami, jest kilku krajowych producentów takich wycieraczek które jakością nie ustępują markom "premium" ani montowanym w fabryce do nowych samochodów. 

Ahhha, no to mocno konkretnie. Wiem jakie są lepsze i połowę tańsze ale nie powiem 👍

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amazaque napisał:

Nie chcę się wtrącać ;], ale za niecałe 50 złotych masz komplet takiej samej jak nie lepszej jakości wycieraczek kilku polskich producentów i w sumie nie zdziwił bym się, jak by się okazało że to oni robią do pudełek Boscha, Valeo itp... :hehe:.

 

Nie zdziwisz się, mają swoje fabryki. W przypadku Boscha w Belgii i Serbii (i chyba każde Twiny/Aerotwiny jakie mi się przez ręce przewinęły były tam wyprodukowane) i Chinach (linia ECO).

 

A co do jakości to się nie wypowiadam, bo można kociokwiku dostać jeden chwali polskie Motgumy, drugi zachwyca się Valeo, trzeci twierdzi że Alca najlepsza, a czwarty na te wcześniejsze psioczy i tylko Bosch. Można dowolnie podstawiać marki do tego wzoru :hehe:

Jak coś dla kogoś działa, to chyba pozostaje się tego trzymać.

 

A tak na marginesie - kilku polskich producentów ?  Ja znam jednego, podrzuć coś więcej...

Edytowane przez goofer007
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amazaque mieszkam na PLD polski. Jeżdżę dużo w terenie kopciuchow,smogow,fabryk,budowlańców. Itp. powiem ci że kiedyś inwestowałem w bdb wycieraczki. Ale kilka razy kupiłem markowe za xx cenę po tyg już miały wgłębienia w piórze i źle zbierały wodę. Tzn z przerwą na szybie. Obecnie kupuje takie za 10zl sztuka. Wymieniam średnio co 3-6 miesięcy ( kierowcy) ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RABIN napisał:

u mnie sprawdziły się OXIMO w skodzie

a najlepiej wypadł oryginał skody jednak nie wytrzymał trzy razy dłużej niż oximo (a tyle razy wiecej kosztowały te z aso)

 

Ja też jestem pozytywnie zaskoczony trwałością i jakością najtańszych szkieletowych Oximo. Jeśli nie zależy na nowoczesnym wyglądzie to jest to bdb wybór.
image.jpeg.cb38e60fd2268c277a1c63207b564c60.jpeg

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dymny napisał:

Ja też jestem pozytywnie zaskoczony trwałością i jakością najtańszych szkieletowych Oximo. 

Te płaskie też robią całkiem przyzwoite. Podobnie Motgum, Negotti nie odbiegają od oryginałów z ASO i markowych "premium", albo różnica nie jest warta trzy razy wyższej ceny. To nie jest jakieś łożysko czy sprzęgło gdzie koszt wymiany przewyższa cenę części. Tak samo wolę co trzy lata wymienić akumulator za dwie stówy niż liczyć na to, że dwa razy droższy wytrzyma mi sześć :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, amazaque napisał:

Te płaskie też robią całkiem przyzwoite. Podobnie Motgum, Negotti nie odbiegają od oryginałów z ASO i markowych "premium", albo różnica nie jest warta trzy razy wyższej ceny. To nie jest jakieś łożysko czy sprzęgło gdzie koszt wymiany przewyższa cenę części. Tak samo wolę co trzy lata wymienić akumulator za dwie stówy niż liczyć na to, że dwa razy droższy wytrzyma mi sześć :hehe:

Dokładnie. Kiedyś kombinowałem, kupowałem drogie Bosche, Valeo Silencio (za jakieś mega pieniądze i mi je ukradli 8]). Od tej pory tylko Motgum i nigdy nie było problemów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2020 o 19:02, Elephant napisał:

Ahhha, no to mocno konkretnie. Wiem jakie są lepsze i połowę tańsze ale nie powiem 👍

 

OXIMO - od paru lat używam hybrydowych.

Ostatnio zestaw 600+475 mm hybrydowych za jakieś 38,70zł z dostawą z Allegro.

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, el_guapo napisał:

 

OXIMO - od paru lat używam hybrydowych.

Ostatnio zestaw 600+475 mm hybrydowych za jakieś 38,70zł z dostawą z Allegro.

 

Ja skuszony tymi pozytywnymi opiniami w internecie takze kupilem oximo i niestety od razu musialem odeslac, zbieraly gorzej jak stare fabryczne. Nie mam pojecia, czy to zalezy od partii produktu, czy moze wyprofilowania szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

zbieraly gorzej jak stare fabryczne. Nie mam pojecia, czy to zalezy od partii produktu, czy moze wyprofilowania szyby

 

Raz też tak miałem, a potem zauważyłem że nie zdjąłem tych osłon plastikowych na piórach  ;]

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 14:28, RABIN napisał:

@dymny ja miałęm hybrydy oraz płaskie prawie dwa lata u mnie jezdzily do momentu jak zimą po lodzie przejechaly 

 

I poddały się po tym ?

Pytam, bo ja, a zwłaszcza pani małżonce często zdarza się taki zabieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.