Skocz do zawartości

podlewanie trawnika ze zbiornika


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

mam zbiornik do zbierania deszczówki.

Chciałem kupić pompę żeby móc podłączyć węża i podlewać. długość węża to około 50 metrów  3/4.  

Ktoś coś poleci? 

Edytowane przez Hagi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hagi84 napisał:

mam zbiornik do zbierania deszczówki.

Chciałem kupić pompę żeby móc podłączyć węża i podlewać. długość węża to około 50 metrów  3/4.  

Ktoś coś poleci? 

 

Masz zbiornik zakopany poz ziemią i do niego podłączone rynny, czy taki zbiornik naziemny przy rynnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Masz zbiornik zakopany poz ziemią i do niego podłączone rynny, czy taki zbiornik naziemny przy rynnie ?

Ja mam mauzera pół metra nad ziemią. Grawitacja pociśnie na tyle żeby podlewać wężem 20m? Wiadomo że ciśnienie będzie słabe ale lepsze to niż latać z konewką  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomata napisał:

Ja mam mauzera pół metra nad ziemią. Grawitacja pociśnie na tyle żeby podlewać wężem 20m? Wiadomo że ciśnienie będzie słabe ale lepsze to niż latać z konewką  ?

 

Będzie leciało ledwo-ledwo, i to przy pełnym zbiorniku...

A jak będzie połowa, to będziesz musiał trzymać wąż przy ziemi...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podziemny 6m3, tylko że.ja go spialem z systemem nawadniania. Pompa Ibo Ola 100 auto. Działa super.

A jak tylko do podlewania wężem to kup pompe Gardeny z autostopem i tyle.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wkopany zbiornik, póki co roboczo latam z ze zwykłą pompą za 100 zł z leroya. Zwykła z pływakiem. Chciałbym to jednak ogarnąć bardziej na zasadzie, pompy na stałe z wystającym króćcem do podłączenia węża. Tylko czym ogarnąć automatyczny start/stop przy poborze wody, żeby nie latać z wtyczką do kontaktu ?

Takie coś ? Jaka pompa do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 13:30, Majkiel napisał:

 

Masz zbiornik zakopany poz ziemią i do niego podłączone rynny, czy taki zbiornik naziemny przy rynnie ?

mam zbiornik na powierzchni i do niego podłączona rynna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia. Jakaś pompę musisz tam podłączyc bo grawitacyjnie to możesz sobie kwiatki w doniczce podlać a nie trawę.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 3 elementów:

- pompy głębinowej - może być najtańsza na allegro za ok 200 zł

- zbiornik przeponowy 50l - 120 zł

- wyłącznik ciśnieniowy - 20-40 zł

No i oczywiście trzeba to wszystko jakoś pospinać ze sobą.

Inną opcją będzie gotowy hydrofor za 400 zł - ma już w sobie wyłącznik ciśnieniowy - ale też trzeba to jakoś pospinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zinger napisał:

Czym laczyles? Masz zabezpieczenia przed przelaniem?

dopiero kombinuję.  

na allegro są przejściówki S60x6 na 2" i do tego dokręca się rury PE 50 wraz z odpowiednimi kolanami i trójnikami.

Można z nich też zrobić przelew.  

Ja na ten moment mam wsadzone rynny do górnych zbiorników bez uszczelnienia. Kiedyś powiercę dziury i zrobię odpowietrzniki

 

dostałem ofertę na:

-pompę JWI 200 za 600 zł 

- filtr dyskowy

- wyłącznik ciśnieniowy

- i podzespoły do skręcenia

musi być taka, żeby na 60m odległoći tłoczyć 20l/m

 

Za pompę i osprzęt wyjdzie około 1000 zł.

miało być tanio, ale wyszło jak zwykle.

Same zbiorniki wyszły 700 zł.

pewnie zamknę się w 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hagi84 napisał:

mam zbiornik na powierzchni i do niego podłączona rynna 

 

Ja co prawda mam zbiornik zakopany, ale żeby było jakieś ciśnienie, to nie ma znaczenia. U siebie mam pompę głębinową w zbiorniku, rura i przy domu wyłącznik ciśnieniowy PC-59 (taki niebieski). Dalej jest kran i przyłącze węża. Wszystko fanie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kapuje, dlaczego nie kupisz pompy Gardeny albo takiej co mam IPO i nie podłączysz tego bezpośrednio pod wąż? Po co tyle kombinować??

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2020 o 23:18, Kiwal napisał:

Nie kapuje, dlaczego nie kupisz pompy Gardeny albo takiej co mam IPO i nie podłączysz tego bezpośrednio pod wąż? Po co tyle kombinować??
 

kombinuje się żeby zabezpieczyć pompę przed pracą na sucho.

W dodatku wskazany wyłącznik 

 

Dnia 17.05.2020 o 21:33, Majkiel napisał:

wyłącznik ciśnieniowy PC-59 (taki niebieski)

ma funkcję autostart i autostop (mierzy ciśnienie) . Czerpiesz wodę jak z kranu, bo pompa sterowana jest przez ten wyłącznik. 

Ja docelowo chciałem zrobić automatyczny system podlewania trawnika bo mam do podlania ponad 800m2 działki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego celu mam https://sklephypo.pl/automatyczny-sterownik-pompy-pc-59id2158.html 

Duży masz ten zbiornik? Bo może szybko woda Ci uciec przy takim wężu ;) Na podanym sterowniku regulujesz sobie ciśnienie wyjściowe. Może wąż 1/2" się lepiej sprawdzi ale to kosztem ciśnienia na wyjściu? Polecam Ci generalnie ten sklep z link'u. Napisz maila co chcesz i ci przygotują paczuszkę ze wszystkim i doradzą za free z planem podlewania włącznie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma funkcję autostart i autostop (mierzy ciśnienie) . Czerpiesz wodę jak z kranu, bo pompa sterowana jest przez ten wyłącznik. 
Ja docelowo chciałem zrobić automatyczny system podlewania trawnika bo mam do podlania ponad 800m2 działki. 
Przecież te pompy o których wspomniałem mają już to wbudowane.
Jak dla mnie im więcej części rozwiązania tym większe problemy w przyszłości.
Ale, każdy robi co chce...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego celu mam https://sklephypo.pl/automatyczny-sterownik-pompy-pc-59id2158.html 
Duży masz ten zbiornik? Bo może szybko woda Ci uciec przy takim wężu  Na podanym sterowniku regulujesz sobie ciśnienie wyjściowe. Może wąż 1/2" się lepiej sprawdzi ale to kosztem ciśnienia na wyjściu? Polecam Ci generalnie ten sklep z link'u. Napisz maila co chcesz i ci przygotują paczuszkę ze wszystkim i doradzą za free z planem podlewania włącznie.  
Też od nich brałem ale chłopaki dali plamę.
Dali mi pompę z zaworem zwrotnym wbudowanym, sprzedali zawór zwrotny....jak to zmontowałem to pompa glupiala....dużo glowkowalem co jest popsute aż wywaliłem ten zawór i śmiga.

Ale tak czy inaczej ceny mają dobre i mają ten sprzęt na stanie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2020 o 09:59, Kiwal napisał:

Też od nich brałem ale chłopaki dali plamę.
Dali mi pompę z zaworem zwrotnym wbudowanym, sprzedali zawór zwrotny....jak to zmontowałem to pompa glupiala....dużo glowkowalem co jest popsute aż wywaliłem ten zawór i śmiga.

Ale tak czy inaczej ceny mają dobre i mają ten sprzęt na stanie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

zamówiłem pompę mh 1300 inox. 

Osprzęt wybrałem sam. Zaworu zwrotnego nie potrzebuję, bo lustro wody jest 0,4-1,4m nad poziomem gruntu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2020 o 23:18, Kiwal napisał:

Nie kapuje, dlaczego nie kupisz pompy Gardeny albo takiej co mam IPO i nie podłączysz tego bezpośrednio pod wąż? Po co tyle kombinować??

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Wracając do Twojej wypowiedzi. w przyszłości chciałem zbudować automatyczny system nawadniania. Wydajność pompy musi być duża, żeby obrobiła 5-6 tryskaczy po około 15 l/m każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.