Skocz do zawartości

Poduszka silnika w zamienniku


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do wymiany mam główną poduszkę silnika (od strony rozrządu). Pytanie brzmi czy pakować się w zamiennik firmy Original Imperium? Nie mogę znaleźć witryny www tej firmy i mam podejrzenie, że jest to jakiś marnej jakości chińczyk. Ktoś, cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

@bochumil impergom Bo chyba tak.sie to zowie. Niby firma z Włoch. 

 

No właśnie nie jestem pewien. Na aukcji na tle poduszki Original Imperium widnieje logo Impergom.

 

https://allegro.pl/oferta/poduszka-skrzyni-original-imperium-fiat-9261611895

 

Poduszka OI ma identyczną wysokość podstawy jak Impergom czyli jest wyższa od oryginału o kilka cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bochumil napisał:

Pytanie brzmi czy pakować się w zamiennik firmy Original Imperium?

 

Jak tak patrzę na Alle i po sklepach internetowych to wyboru wielkiego nie masz.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
 
Do wymiany mam główną poduszkę silnika (od strony rozrządu). Pytanie brzmi czy pakować się w zamiennik firmy Original Imperium? Nie mogę znaleźć witryny www tej firmy i mam podejrzenie, że jest to jakiś marnej jakości chińczyk. Ktoś, cos?
Do traktora multijet? Z doświadczenia wszystkie zamienniki przenoszą mocno wibrację na auto więc jeżeli komfort ma znaczenie to raczej tylko oryginal wchodzi w grę. Zamienniki to rosyjska ruletka. Ja bym wolał używkę nie wylaną oryginał niż zamiennik nowy...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do traktora multijet? Z doświadczenia wszystkie zamienniki przenoszą mocno wibrację na auto więc jeżeli komfort ma znaczenie to raczej tylko oryginal wchodzi w grę. Zamienniki to rosyjska ruletka. Ja bym wolał używkę nie wylaną oryginał niż zamiennik nowy...  

 

  

 

Problem w tym, że oryginałów w sklepach nie ma. Widzę jedynie IMPERGOM. Znajomek założyłem takową do swojego jtdka i potwierdza, że nieco gorzej tłumi wibracje. Z używaną będzie problem, ponieważ te auta w najmłodszym roczniku mają już 13 lat, więc guma będzie już raczej zmęczona. Wg mechanika moja sprawia wrażenie lekko opuszczonej i po gumie widzi, że nieco dostała w kość prawdopodobnie przez uszkodzoną klapę gaszącą, której objawy mogły mocno obciążać poduchy podczas gaszenia silnika.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bochumil napisał:

firmy Original Imperium?

Elementy metalowo gumowe tej firmy to najgorszy szajs na na rynku. Nie mają ani charakterystyki ani wymiarów nawet zbliżonych do oryginału. IMHO szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   
Problem w tym, że oryginałów w sklepach nie ma. Widzę jedynie IMPERGOM. Znajomek założyłem takową do swojego jtdka i potwierdza, że nieco gorzej tłumi wibracje. Z używaną będzie problem, ponieważ te auta w najmłodszym roczniku mają już 13 lat, więc guma będzie już raczej zmęczona. Wg mechanika moja sprawia wrażenie lekko opuszczonej i po gumie widzi, że nieco dostała w kość prawdopodobnie przez uszkodzoną klapę gaszącą, której objawy mogły mocno obciążać poduchy podczas gaszenia silnika.
 
 
 
 
Wbrew pozorom dobre oryginalne poduszki potrafią 18 lat wytrzymać i pracować lepiej niż nowy zamiennik, sprawdzone empirycznie...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Spajdi napisał:

Wbrew pozorom dobre oryginalne poduszki potrafią 18 lat wytrzymać i pracować lepiej niż nowy zamiennik, sprawdzone empirycznie...
 

 

Nie twierdzę że nie, bo znam temat na przykładzie koła dwumasowego... Problem w tym, że kupić dobrą, używaną część to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie twierdzę że nie, bo znam temat na przykładzie koła dwumasowego... Problem w tym, że kupić dobrą, używaną część to loteria.
To ile kosztuje oryginalna w ASO?

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leszcz napisał:

To ile kosztuje oryginalna w ASO?

pozdr.
 

 

Nie wiem czy jest sens się pytać. Kiedy pytałem o koszt koła dwumasowego, którego średni koszt w sklepach internetowych to 1000 zł, otrzymałem ofertę z ceną 3300 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie twierdzę że nie, bo znam temat na przykładzie koła dwumasowego... Problem w tym, że kupić dobrą, używaną część to loteria.
Możesz kupić używkę od firmy na allegro i masz bezproblemowy zwrot jeżeli stan nie będzie odpowiedni. Kupowałem sporo używanych "nietypowych" części i zazwyczaj się udawało wybrać coś sprawnego...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupowałem używaną poduszkę do Bravo II. Miała być w dobrym stanie, a była z wylanym płynem czyli taka sama jak moja :no:.

Wydaje mi się, że większość używek ( jak nie wszystkie) będą zmęczone i wcale nie lepsze niż te które są w kilkunastoletnim samochodzie.

Zostaje tylko kupić nówkę oryginał lub dobry zamiennik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 13:55, bochumil napisał:

Witam

 

Do wymiany mam główną poduszkę silnika (od strony rozrządu). Pytanie brzmi czy pakować się w zamiennik firmy Original Imperium? Nie mogę znaleźć witryny www tej firmy i mam podejrzenie, że jest to jakiś marnej jakości chińczyk. Ktoś, cos?

koledze pękła poduszka maxgear po kilkudziesięciu kilometrach :) - wymienił na coś lepszego - już bez przygód

 

ja bym szukał czegoś markowego

lub możesz wysłać do regeneracji, np tu:

https://poliuretany.olkusz.pl/pl/i/Kontakt/15

Edytowane przez SorenLorenson
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SorenLorenson napisał:

lub możesz wysłać do regeneracji, np tu:

https://poliuretany.olkusz.pl/pl/i/Kontakt/15

 

Dzięki za namiary ale obawiam się, że po takiej regeneracji na poliuretan właściwości tej poduszki będą takie jak zamiennika, czyli tłumienie zupełnie inne niż oryginału, czyt. gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupowałem używaną poduszkę do Bravo II. Miała być w dobrym stanie, a była z wylanym płynem czyli taka sama jak moja :no:.
Wydaje mi się, że większość używek ( jak nie wszystkie) będą zmęczone i wcale nie lepsze niż te które są w kilkunastoletnim samochodzie.
Zostaje tylko kupić nówkę oryginał lub dobry zamiennik.
To się kupuje przez internet od firmy i robi 14-dniowy zwrot skoro jest wylana i bierze następną od innego sprzedawcy... Wysyłka 10-15 zł, a jak się kupi z wysyłką Smart paczkomatem to zwrot za darmo paczkomatem. Prościej się nie da i można sobie wybrzydzać, a poduszka to zazwyczaj nie jest temat "na wczoraj".

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To "nie kombinuj" to 1/4 wartości auta... ;(
Tylko to tez zalezy czy chce sie tym jezdzic czy ma isc do sprzedazy. Komplet opon to tez pewnie 1/4 wartosci auta. Wszystko wiec zalezy od tego co te auto czeka w najblizszej przyszlosci.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spajdi napisał:

To się kupuje przez internet od firmy i robi 14-dniowy zwrot skoro jest wylana i bierze następną od innego sprzedawcy... Wysyłka 10-15 zł, a jak się kupi z wysyłką Smart paczkomatem to zwrot za darmo paczkomatem. Prościej się nie da i można sobie wybrzydzać, a poduszka to zazwyczaj nie jest temat "na wczoraj".

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Po pierwsze to było dobrych kilka lat temu, a po drugie odesłałem wadliwą poduszkę i jeździłem na starej. Czasami czuć było, że silnikiem huśta ale nic innego złego się nie działo więc jeździłem dalej aż do sprzedaży samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Po pierwsze to było dobrych kilka lat temu, a po drugie odesłałem wadliwą poduszkę i jeździłem na starej. Czasami czuć było, że silnikiem huśta ale nic innego złego się nie działo więc jeździłem dalej aż do sprzedaży samochodu.
Ok, a kolega ma problem teraz i teraz są takie możliwości więc może zrobić tak jak powiedziałem i imho w przypadku samochodu wartego czapkę gruszek to najlepsza opcja...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spajdi napisał:

Ok, a kolega ma problem teraz i teraz są takie możliwości więc może zrobić tak jak powiedziałem i imho w przypadku samochodu wartego czapkę gruszek to najlepsza opcja...

 

Takie kombinacje z uzywkami sa OK jak sie robi samemu i nie placi za robocizne...

750PLN to nie jest jakis dramat jak auto ma jeszcze jakis czas posluzyc :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bochumil napisał:

 

To "nie kombinuj" to 1/4 wartości auta... ;(

I co z tego? Auto ma być sprawne. Jego wartość chyba nie ma znaczenia?

Jak auto kosztuje 1000 zł to nie należy go tankować więcej niż za 100? Nie obraź się ale to głupie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej__ Niby tak, ale należy zauważyć, że w takim aucie jutro może walnąć inna dość droga rzecz, np obróci się panewka i korba wyjdzie bokiem, a wtedy kolega będzie musiał wysłać lawetą auto na złomowiec i jeszcze dopłaci 750 zł za nową poduszkę silnika. Poza tym kupno używanej części w tym przypadku nie niesie żadnego ryzyka strat, bo każdy mechanik złapie poduchę w imadło, szarpnie kilka razy i będzie wiadomo, czy montować, czy odsyłać.

 

Edytowane przez kaczorek79
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcindzieg napisał:

I co z tego? Auto ma być sprawne. Jego wartość chyba nie ma znaczenia?

Jak auto kosztuje 1000 zł to nie należy go tankować więcej niż za 100? Nie obraź się ale to głupie.

 

Weź przestań. Pytanie o przyzwoity zamiennik do 14 letniego auta uważasz za głupie? Przepłacanie w ASO x2 za coś wartego połowę pieniędzy uważasz za rozsądne? Moim zdaniem pójście w oszczędności jest wręcz wskazane. Na zamienniku auto też będzie sprawne. Dla przykładu, założyłem oryginał poduszki skrzyni i co? Pojawiły się wibracje w okolicy podszybia, które muszę teraz zlokalizować ponieważ są mega irytujące, także żadna poduszka zakładana w 14 letnim aucie nie zagwarantuje tłumienia jak w fabrycznie nowym aucie, a zwłaszcza w 8 zaworowym JTD.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 13:55, bochumil napisał:

Witam

 

Do wymiany mam główną poduszkę silnika (od strony rozrządu). Pytanie brzmi czy pakować się w zamiennik firmy Original Imperium? Nie mogę znaleźć witryny www tej firmy i mam podejrzenie, że jest to jakiś marnej jakości chińczyk. Ktoś, cos?

dorób z poliuteranu , np .Olkusz , bedzie po taniosci i pewniej lepiej niz impegrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

 

Dzięki. Już jeden z kolegów proponował więc zapytanie mailowe poszło.

tylko to troche potrwa , trzeba im podesłac st, ara poduchę , u mnie jak dorabiałem lizak do 2,4 , nie dostepny w sprzedaży trwało to okolo 14 dni , nie widze roznicy znaczy jest pomiedzy zuzyta a dorabiana , na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bochumil napisał:

Weź przestań. Pytanie o przyzwoity zamiennik do 14 letniego auta uważasz za głupie?

Nie. Zakładanie największego dziadostwa bo auto jest stare jest głupie. Opony też zakładasz najtańsze/używane bo auto jest stare? Nie wiem co wy macie z tymi OEMowymi częściami. Ilekroć założyłem takie nigdy nie wracałem do tematu. W przeciwieństwie do zamienników. Rekordzistą była tuleja wahacza wychwalana na forach, Padła po 3 kkm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcindzieg napisał:

Nie. Zakładanie największego dziadostwa bo auto jest stare jest głupie. Opony też zakładasz najtańsze/używane bo auto jest stare? Nie wiem co wy macie z tymi OEMowymi częściami. Ilekroć założyłem takie nigdy nie wracałem do tematu. W przeciwieństwie do zamienników. Rekordzistą była tuleja wahacza wychwalana na forach, Padła po 3 kkm.

 

Skąd wiesz, że najgorszego dziadostwa? Impergom to firma włoska. Firma Imperial Original jest z nią powiązana. Nie wiem czy to jest dziadostwo, czy nie. Zadałem pytanie, nie pytając o najtańszy zamiennik tylko o zamiennik. W tym segmencie nie ma specjalnie wyboru, zwłaszcza że jest to auto ponad 10 letnie. Dostałem odpowiedź z ASO (dzięki za namiary @Woockush), poduszek oryginalnych nie ma na stanach magazynowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kris37 napisał:

tylko to troche potrwa , trzeba im podesłac st, ara poduchę , u mnie jak dorabiałem lizak do 2,4 , nie dostepny w sprzedaży trwało to okolo 14 dni , nie widze roznicy znaczy jest pomiedzy zuzyta a dorabiana , na plus

u mnie zrobili wszystkie ;)

wyszło bardzo dobrze

52932990_588541998284552_3137055331452977152_n.jpg

53055764_561492324369456_8586026949149720576_n.jpg

Edytowane przez SorenLorenson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kris37 napisał:

dorób z poliuteranu , np .Olkusz , bedzie po taniosci i pewniej lepiej niz impegrom

Zastępując poduszkę tzw. olejową poliuretanem nigdy nie będzie lepiej pod względem jej możliwości tłumienia drgań.

  

1 godzinę temu, bochumil napisał:

 

 Impergom to firma włoska. Firma Imperial Original jest z nią powiązana.

To jest jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bochumil napisał:
4 minuty temu, goofer007 napisał:
To jest jedno i to samo.

Dlaczego Imperial Original jest tańszy?

Nie zrozumieliśmy się, Original Imperium części dystrybuuje pod marką handlową Impergom (stąd logo na wszystkich obrazkach) natomiast jeden sprzedawca napisze Ci że to Impergom a drugi że Original Imerium sprzedając tą samą część. A co do Twojego pytania - z tego samego powodu dla którego części mają różne ceny w różnych sklepach ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, goofer007 napisał:

Zastępując poduszkę tzw. olejową poliuretanem nigdy nie będzie lepiej pod względem jej możliwości tłumienia drgań.

  

To jest jedno i to samo.

 to moze tutaj , dorabiaja gumowe:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kris37 napisał:

 to moze tutaj , dorabiaja gumowe

 

 

Dorabiają, ale na to samo wyjdzie, co najwyżej zaproponują mu zrobienie gumowej poduszki. Elementy hydrauliczne są nie bez powodu stosowane, bo czasem tylko tak da się ogarnąć drgania sinika w całym potrzebnym zakresie częstotliwości i amplitudy. Na samej gumie czy poliuretanie będą dwa scenariusze albo poduszka za miękka, albo za twarda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dorabiają, ale na to samo wyjdzie, co najwyżej zaproponują mu zrobienie gumowej poduszki. Elementy hydrauliczne są nie bez powodu stosowane, bo czasem tylko tak da się ogarnąć drgania sinika w całym potrzebnym zakresie częstotliwości i amplitudy. Na samej gumie czy poliuretanie będą dwa scenariusze albo poduszka za miękka, albo za twarda.
Oni zdaje się naprawiają również te olejowe. Tak mi coś się przewinęło na filmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, coś wspomina gość, umknęło mi. Jeżeli chciałoby mu się bawić z wulkanizacją pierdolników z poduszki hydro, przy okazji niczego nie spieprzyć i nie skasować za to jak za zboże to ok. Ale wg mnie te trzy rzeczy są nie do pogodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, coś wspomina gość, umknęło mi. Jeżeli chciałoby mu się bawić z wulkanizacją pierdolników z poduszki hydro, przy okazji niczego nie spieprzyć i nie skasować za to jak za zboże to ok. Ale wg mnie te trzy rzeczy są nie do pogodzenia.
Jutro zadzwonię to się dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Jeśli w oryginale jest 51775241 to mam ją za 325 PLN brutto.

FAST FT52551 za 192PLN.

Rano mogę sprawdzić dostępność.

Dramatu nie ma

Edytowane przez MKrzyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginał

pytanie co tam masz - jeśli 51775241 to 325PLN

ale jeśli 51835009 to już 653PLN

nie wiem nie znam się na Bravo - takie mi z katalogu wychodzą

rzuć VIN'em to zobaczy się co tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MKrzyś napisał:

oryginał

pytanie co tam masz - jeśli 51775241 to 325PLN

ale jeśli 51835009 to już 653PLN

nie wiem nie znam się na Bravo - takie mi z katalogu wychodzą

rzuć VIN'em to zobaczy się co tam jest

 

Wg VIN posiadam poduszkę o symbolu 51776848. Wg ASO została ona zastąpiona w późniejszym czasie poduszką o symbolu 51835009 (grubsza podstawa, dłuższe śruby mocujące do podłużnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z eper'a tak wychodzi. Tylko trzeba kupić nowe śruby. Dziwnie się ta poduszka krosuje. Ponawiam - ja bym wziął Fast'a. Mimo że marka średnia to tu podejrzewam AKRONA w produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.