Skocz do zawartości

Renault tnie koszty - Talisman, Espace, Scenic RIP


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

$2 bil ojro na dzień dobry do obcięcia.

Reuters:

Koniec produkcji Talisman.

 

Koniec produkcji Espace

 

Koniec produkcji Scenic

 

 

bf0402a11c49ac54d5f59c95dfa9ba32.jpg&key=9fd687d2b292b3d324bb865078b623ac5ff13545fcb0a6a3d0fb48e3b5704eb8

 

 

Megane na dzień dobry obcięcie modeli, jeśli to nie pomoże -zmniejszenia kosztu, zysku na sztukę etc - out.

 

dc95dc69e14b89c5be35aa68aa2dcb4c.jpg&key=c28bc103a9a80e1f1ea937e980351b045beacbd7391d774680f4e51765450e3d

 

 

Cel - klepać mniej a drożej, czyli w zamian 2 nowe SUV + EV, oczywiście ma być 20% drożej, za taka sama ilość miejsca na nogi...

 

Renault Znika z China - tam ma się skoncentrować Nissan, „synergia” z Nissan & Miss a bitchy, + wyprzedaż nieruchomości.

 

Spare Saver CEO niejaki Clotilde Delbos (acting) nie ukrywa, ze koszt musi być obcięty, a wiec co politycznie we F za dobrze nie przejdzie - trochę opon się popali, kamizelki założy, etc - oznacza, ze fabryki i ilość klepaczy zostanie cytat „zoptymalizowana” - znaczy podzieli los modeli Renault...

 

paradoksalnie to co Carlos chciał może się spełnić - podział świata i większa współpraca miedzy Renault/Nissan/Mitsubishi.

 

Nissan w tarapatach, Renault szuka $5b ojro kredytu, kto następny?

 

I oczywiście jak Clotilde wyjdzie cięcie kosztów to z Space Saver CEO zostanie pełnowymiarowym CEO z dobrym bonus paru mil ojro na dzień dobry..

 

d4aad39446d0f29ceb913e408da4b981.jpg&key=826abc70ebac7c4d858f3efee5cb8fcc040b1a48be908669332e5744d8dd448a

 

 

fe108bcd723160dba1659e3543ade64e.jpg

 

 Clotilde po prawej.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się uparli na robienie z renault premium, tak jak vw robi

vw chociaż miał dobre podwaliny bezawaryjności

renault powinno byc jak dacia, tylko 10 kafli drozsza z lepszymi materiałami itp

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się uparli na robienie z renault premium, tak jak vw robi
vw chociaż miał dobre podwaliny bezawaryjności
renault powinno byc jak dacia, tylko 10 kafli drozsza z lepszymi materiałami itp

Nie maja wyjścia, koszt pędu EU za EV kosztuje, Covid ich tylko dobił.


Renault Kadjar & Captur klepanie zostanie przeniesione do UK, Made by Nissan in Sutherland, UK.


Sent from my iPad using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to Talisman to im niezla kupa wyszla nikt tego nie kupowal. Wogole IMO Renault sprzedaje tylko Captur i Clio. 

Talisman w dół 20% 2019 vs 2018 - 15,826 sztuk (mnie się podoba szczególnie jak w EU na żywo zobaczyłem)

Scenic 77,507 sztuk sprzedanych w 2019 - w dół 16%
Escspe w dół 20% w 2019 9,561 sztuk.

Wyglada, ze ok 100,000 sztuk sprzedaży mniej. Jeśli się nie mylę w EU Renault sprzedało coś ok 2 mil z pamięci w 2019.. 5% sprzedaży. Imvho cięcie kosztów musi być dużo znaczniejsze, pewnie Hiszpanów wykiwaja, i tam się fabryki pozamyka....


Sent from my iPad using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OZI napisał:


Talisman w dół 20% 2019 vs 2018 - 15,826 sztuk (mnie się podoba szczególnie jak w EU na żywo zobaczyłem)

Scenic 77,507 sztuk sprzedanych w 2019 - w dół 16%
Escspe w dół 20% w 2019 9,561 sztuk.

Wyglada, ze ok 100,000 sztuk sprzedaży mniej. Jeśli się nie mylę w EU Renault sprzedało coś ok 2 mil z pamięci w 2019.. 5% sprzedaży. Imvho cięcie kosztów musi być dużo znaczniejsze, pewnie Hiszpanów wykiwaja, i tam się fabryki pozamyka....


Sent from my iPad using Tapatalk

Musza Megane ma dobre cenę ale mało ich widzę. Może przez ta udziwniona deskę. Talizman cena z kosmosu. Van się nie sprzedaje z założenia teraz tylko SUV. Znów ludzie chcą Kysz Kysz zamiast Kadjar. Ten koleos nie na nasz rynek. Muszą coś zrobić chic z drugiej strony jak patrzę na te koszmarne Pezoty to jednak się sprzedają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, OZI napisał:

Talisman w dół 20% 2019 vs 2018 - 15,826 sztuk (mnie się podoba szczególnie jak w EU na żywo zobaczyłem)

 

To jest mniej wiecej 1/10 sprzedazy Passata w EU... ;] IMHO to auto generuje jedynie koszty i utrzymywanie go w ofercie jest kompletnie bez sensu.

Podobnie jak Scenic czy Espace, nie mogli sie zdecydowac czy chca produkowac minivany czy Suvy i wyszly jakies pokraki, ktorych nikt nie chce kupowac...

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Van się nie sprzedaje z założenia teraz tylko SUV.

Nie wiem jak teraz  ale Espace miał na poczatku bardzo istotną wadę (IMOdyskwalifikujacą) dla tylnej kanapy nie przewidzieli zadnego miejsca na kubeczki.... w dużym samochodzie rodzinnym/długodystansowym to niewybaczalne...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Generalnie to Talisman to im niezla kupa wyszla nikt tego nie kupowal.

Nie było tak źle - zwłaszcza w porównaniu do Latitude. W sumie Talisman zastąpił Lagunę zamiast się pozycjonować wyżej, co było mądrym posunięciem. Porównaj sobie teraz sprzedaż C-5 czy 508 - Talisman gorzej nie wypada, jeździ tego trochę.

Z mojej perspektywy to nie najgorszy wybór - ma w końcu dobre turbobenzyny, bagażnik całkiem spory. Tylko bak mały.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OZI napisał:

Koniec produkcji Talisman.

Koniec produkcji Espace

Koniec prodkcji Scenic

 

 

Vanów mi nie szkoda ale Talisman im bardzo ładny wyszedł. Z tym że ZTCP to trochę jak z Laguną. Po kolejnym liftingu znów obiecywaliby że tym razem już im wyszedł bezawaryjny model.

;l

 

3 godziny temu, OZI napisał:

Megane na dzień dobry obcięcie modeli, jeśli to nie pomoże -zmniejszenia kosztu, zysku na sztukę etc - out.

 

Widzę że idą drogą Fiata. Jak zakończą produkcję wszystkich modeli to koszty produkcji wyniosą 0. Brzmi jak dobry plan.

;l

 

3 godziny temu, OZI napisał:

Cel - klepać mniej a drożej, czyli w zamian 2 nowe SUV + EV, oczywiście ma być 20% drożej, za taka sama ilość miejsca na nogi...

 

Mimo wszystko SUVa wolałbym raczej ze znaczkiem Nissana lub Mitsu.

 

3 godziny temu, OZI napisał:

Renault Znika z China - tam ma się skoncentrować Nissan, „synergia” z Nissan & Miss a bitchy, + wyprzedaż nieruchomości.

 

Jak znam życie oznacza to tylko wymianę znaczków na inne. Robią to już teraz na różnych rynkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Polarny napisał:

W sumie Talisman zastąpił Lagunę zamiast się pozycjonować wyżej, co było mądrym posunięciem

Może i tak aleIMO renault popełnił dwa błedy ( może i wiecej)  cena Talizmana byla wyraxnie wyższa niż LIII i drugie - zroblili rok przerwy w dostepności....

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, delco napisał:

Może i tak aleIMO renault popełnił dwa błedy ( może i wiecej)  cena Talizmana byla wyraxnie wyższa niż LIII i drugie - zroblili rok przerwy w dostepności....

Ceny maja nadal wysokie IMO. I dziwnie skonstruowany cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał:

Nie wiem jak teraz  ale Espace miał na poczatku bardzo istotną wadę (IMOdyskwalifikujacą) dla tylnej kanapy nie przewidzieli zadnego miejsca na kubeczki.... w dużym samochodzie rodzinnym/długodystansowym to niewybaczalne...

Za to mi osobiście Espace w końcu się spodobał, nawet przez chwilę rozważałem jego zakup :). W końcu ładny van. Chwilę później zrobiłem trochę km Talismanem i mnie dość mocno rozczarował.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sherif napisał:

Za to mi osobiście Espace w końcu się spodobał, nawet przez chwilę rozważałem jego zakup

U mnie autentycznie przeważył brak miejsca na kubeczki... nawet nie sprawdzałem dalej ... założyłem ze w aucie rodzinnym za powiedzmy 130 kzł nie idzie się na kompromisy tego typu...   a z przodu było miejsce na jeden kubeczek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

U mnie autentycznie przeważył brak miejsca na kubeczki... nawet nie sprawdzałem dalej ... założyłem ze w aucie rodzinnym za powiedzmy 130 kzł nie idzie się na kompromisy tego typu...   a z przodu było miejsce na jeden kubeczek....

To rzeczywiście mocno średnio, ja do etapu  środka i macanie nie doszedłem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sherif napisał:

To rzeczywiście mocno średnio, ja do etapu  środka i macanie nie doszedłem :).

Być może to poprawili.... ale tak było w okolicach 2015 roku... dodatkowo zrobili przerwę - bo wycofali lagune III i kaleosa a następca kaleosa wszedł po kilku miesiacach a talizman chyba po 10 miesiącach - no i jeżdzę Volvo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

Podobnie jak Scenic czy Espace, nie mogli sie zdecydowac czy chca produkowac minivany czy Suvy i wyszly jakies pokraki, ktorych nikt nie chce kupowac...

Ta, rzeczywiście z Espace zrobili coś co nie jest ani praktyczne jak van ani "modne" jak SUV. 

Scenic nawet mi się podoba, ale z ceną odjechali tak, że Sportsvan wychodzi lekko z 10k taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

Ta, rzeczywiście z Espace zrobili coś co nie jest ani praktyczne jak van ani "modne" jak SUV. 

Scenic nawet mi się podoba, ale z ceną odjechali tak, że Sportsvan wychodzi lekko z 10k taniej. 

 

Do tego jakies absurdalne rozwiazania z felgami 20 cali w rodzinnym minivanie i oponami w cenie x2 :hehe:

W VAGu jakos to wszystko jest mimo wszystko przemyslane :ok:

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Do tego jakies absurdalne rozwiazania z felgami 20 cali w rodzinnym minivanie i oponami w cenie x2 :hehe:

W VAGu jakos to wszystko jest mimo wszystko przemyslane :ok:

Fakt scenic ma opony 195/50R20 w bardzo promocyjnej cenie i bez mozliwosci zmiany rozmiaru na mniejszy. Jak to nazywamy u siebie w serwisie koła od roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

Podobnie jak Scenic czy Espace, nie mogli sie zdecydowac czy chca produkowac minivany czy Suvy i wyszly jakies pokraki, ktorych nikt nie chce kupowac...

Dokładnie. Jak czytam forum Espace, to właściwie nikt, kto ma Espace III lub IV nie chce V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OZI napisał:

$2 bil ojro na dzień dobry do obcięcia.

Reuters:

Koniec produkcji Talisman.

 

Koniec produkcji Espace

 

Koniec produkcji Scenic

 

 

bf0402a11c49ac54d5f59c95dfa9ba32.jpg&key=9fd687d2b292b3d324bb865078b623ac5ff13545fcb0a6a3d0fb48e3b5704eb8

 

 

Megane na dzień dobry obcięcie modeli, jeśli to nie pomoże -zmniejszenia kosztu, zysku na sztukę etc - out.

 

dc95dc69e14b89c5be35aa68aa2dcb4c.jpg&key=c28bc103a9a80e1f1ea937e980351b045beacbd7391d774680f4e51765450e3d

 

 

Cel - klepać mniej a drożej, czyli w zamian 2 nowe SUV + EV, oczywiście ma być 20% drożej, za taka sama ilość miejsca na nogi...

 

Renault Znika z China - tam ma się skoncentrować Nissan, „synergia” z Nissan & Miss a bitchy, + wyprzedaż nieruchomości.

 

Spare Saver CEO niejaki Clotilde Delbos (acting) nie ukrywa, ze koszt musi być obcięty, a wiec co politycznie we F za dobrze nie przejdzie - trochę opon się popali, kamizelki założy, etc - oznacza, ze fabryki i ilość klepaczy zostanie cytat „zoptymalizowana” - znaczy podzieli los modeli Renault...

 

paradoksalnie to co Carlos chciał może się spełnić - podział świata i większa współpraca miedzy Renault/Nissan/Mitsubishi.

 

Nissan w tarapatach, Renault szuka $5b ojro kredytu, kto następny?

 

I oczywiście jak Clotilde wyjdzie cięcie kosztów to z Space Saver CEO zostanie pełnowymiarowym CEO z dobrym bonus paru mil ojro na dzień dobry..

 

d4aad39446d0f29ceb913e408da4b981.jpg&key=826abc70ebac7c4d858f3efee5cb8fcc040b1a48be908669332e5744d8dd448a

 

 

fe108bcd723160dba1659e3543ade64e.jpg

 

 Clotilde po prawej.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Macie tam u siebie w Australii w ogóle Renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tam u siebie w Australii w ogóle Renault?

Mamy, ale pewnie po koncu maja juz nie. Zobaczymy

3 modele sie sprzedaja.

Samsung Kalosz. Made in Korea Nissan. X-Trial. 2.5l 4 cyl silnik, czyli to samo co X-Trial, inna stylistyka.



Megane RS - paradoksalnie Australia jest #1 lub 2 ilosciowej sprzedazy RS na świecie dla Renault, w złym miesięcu ma 3 miejsce z ok 60 RS na miesiąc. Takto robią ok 800-1,000 RS na rok.


I Van.

Total ok 8,000 sztuk na rok - gdzieś tam z autami Made in China jak LDV, MG, Great Wall - dla porównania Toyota sprzedaje 200-225,000 na rok.

Ale patrząc ze ostatnio dealerów Renault się zamknęło, i ze można kupić np Megane Kombi nowe z 2017 od dealera - jeszcze jak inne wersje sprzedawali - to nie sadze ze zostaną, szczególnie jeśli RS pójdzie na śmietnik EU historii dzięki normom pierdu krów aka CO2...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OZI napisał:

$2 bil ojro na dzień dobry do obcięcia.

Reuters:

Koniec produkcji Talisman.

 

Koniec produkcji Espace

 

Koniec produkcji Scenic

 

 

bf0402a11c49ac54d5f59c95dfa9ba32.jpg&key=9fd687d2b292b3d324bb865078b623ac5ff13545fcb0a6a3d0fb48e3b5704eb8

 

 

Megane na dzień dobry obcięcie modeli, jeśli to nie pomoże -zmniejszenia kosztu, zysku na sztukę etc - out.

 

dc95dc69e14b89c5be35aa68aa2dcb4c.jpg&key=c28bc103a9a80e1f1ea937e980351b045beacbd7391d774680f4e51765450e3d

 

 

Cel - klepać mniej a drożej, czyli w zamian 2 nowe SUV + EV, oczywiście ma być 20% drożej, za taka sama ilość miejsca na nogi...

 

Renault Znika z China - tam ma się skoncentrować Nissan, „synergia” z Nissan & Miss a bitchy, + wyprzedaż nieruchomości.

 

Spare Saver CEO niejaki Clotilde Delbos (acting) nie ukrywa, ze koszt musi być obcięty, a wiec co politycznie we F za dobrze nie przejdzie - trochę opon się popali, kamizelki założy, etc - oznacza, ze fabryki i ilość klepaczy zostanie cytat „zoptymalizowana” - znaczy podzieli los modeli Renault...

 

paradoksalnie to co Carlos chciał może się spełnić - podział świata i większa współpraca miedzy Renault/Nissan/Mitsubishi.

 

Nissan w tarapatach, Renault szuka $5b ojro kredytu, kto następny?

 

I oczywiście jak Clotilde wyjdzie cięcie kosztów to z Space Saver CEO zostanie pełnowymiarowym CEO z dobrym bonus paru mil ojro na dzień dobry..

 

d4aad39446d0f29ceb913e408da4b981.jpg&key=826abc70ebac7c4d858f3efee5cb8fcc040b1a48be908669332e5744d8dd448a

 

 

fe108bcd723160dba1659e3543ade64e.jpg

 

 Clotilde po prawej.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

A jak tam austarlijska motoryzacja? Podbija świat?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam austarlijska motoryzacja? Podbija świat?
Nie idzie jej tak dobrze jak PL panstwo w walce z Covid, znaczy zdechla juz..

Hilux Made in Thailand
Ranger Made in Thailand
RAV4 Made in Japan
Camry Made in Japan..

Przynajmniej produkt koncowy nie jest jak panstwo z tektury...



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak znam życie oznacza to tylko wymianę znaczków na inne. Robią to już teraz na różnych rynkach.
 
 
Wymiany znaczkow nie bedzie, bedzie jak z Juke/Kadjar czy jak to sie nazywa.

2 modele Nissan i 2 modele Renault maja te sama platforme, sa klepane identycznie w takiej samej kolejnosci, duzy % komponentow ten sam...

Ma sens kosztowy wypchac ich do tej samej fabryki. Czyli masz 4 rozne sklepy z tym samym magazynem, tych samych ludzi obsugujacych, a sprzedawca inny i lud kupuje.
To sie nazywa konkurencja...


Chociaz Mitsubishi Express 2020 wchodzi - upgrade z 2.4l 4 cyl benzyny na Diesel na Asia-Pacific ale nie sadze ze to zadziala.... to nie jest to co rynki oczekuja...

d875e23fae029ae6dfce12b4f526f35d.jpg

Chyba ze jakims sposobem Mitsu kupuje od Renault Express 2020 za ojro bez paru centufff..





Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma Grand Scenic 1.6 biturbo Diesla z automatem jeździłem nim kilka razy i naprawdę bardzo poprawne auto i sam jestem zdziwiony że te 20 cali na szerokości opony 195 naprawdę nie przeszkadza auto się fajnie prezentuje jest na bardzo dynamiczną linię jak na minivan i ostatni rząd foteli nie jest tylko w teorii

Szukała auta 7 osobowego i naprawdę w tym budżecie znaleźć coś ładnego dla kobiety nie było prosto dlatego padło na Grand Scenica

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SebeKK napisał:

Masz racje. Patrzac na talismana to najgorsze auto klasy „premium”. Jakosc wykonania i materialy uzyte sa tragiczne. Dacia jest lepiej wykonana. 

Jechałem jednym i drugim. W Dacii wygląda to tak, jak by ktoś włożył dużo wysiłku, aby to auto w środku postarzeć i "przyplebsić".

Co do tragiczności materiałów w talismanie, to kiedyś była podobna dyskusja o superbie. Dyskutant jako dowód powklejał wnętrza topowych wersji lexusów, bentleyów itp. po czym rzucił "porównaj, przecież widać różnicę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, siwyyy77 napisał:

Jaki model Dacii?

Patrzac na cene dacii i jakosc wykonania a jakosc wykonania z cena talismana to cos jest nie tak. A co do modelu. To kazda dacia jest lepiej spasowana i Ma mniej felerów niz talisman. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na cene dacii i jakosc wykonania a jakosc wykonania z cena talismana to cos jest nie tak. A co do modelu. To kazda dacia jest lepiej spasowana i Ma mniej felerów niz talisman. 
Materialy czy wyklepanie?

Jakies przyklady?

Np Mahindra.. recznie ciety dywan...


94ab5431efb566d65e47f1aaa812f8a2.jpg

Tego nawet Dacia nie pobije...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W talismanie tyle bubli co sie naoglądałem to masakra. Takie perełki: skrzynie automatyczne które padają przed 30000km, łączniki stabilizatora wytrzymują op 3000-8000km, trzeszczące wnętrze (plastiki, siedzenia, kokpit, podłokietnik), zle działające radio FM (szumy, słaby zasięg), zle spasowana klapatytna bagażnika (w co drugim aucie niemal), zle zaprojektowane zawieszenie przednie - ścinanie opon, skrzypiącą belka tylna 4control, szwankująca elektronika :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, SebeKK napisał:

W talismanie tyle bubli co sie naoglądałem to masakra. Takie perełki: skrzynie automatyczne które padają przed 30000km, łączniki stabilizatora wytrzymują op 3000-8000km, trzeszczące wnętrze (plastiki, siedzenia, kokpit, podłokietnik), zle działające radio FM (szumy, słaby zasięg), zle spasowana klapatytna bagażnika (w co drugim aucie niemal), zle zaprojektowane zawieszenie przednie - ścinanie opon, skrzypiącą belka tylna 4control, szwankująca elektronika :P

Nie wiem, jak oni to robią, ale na clio i megane jakoś nie słychać tyle narzekań co od laguny wzwyż. Co w tych nieco większych autach jest takiego, że nagle wszystko im się sypie?

Edytowane przez Polarny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna 3 była jedną z najlepiej przemyślana konstrukcja pod względem awaryjności, praktycznie nic sie nie działo. Clio 4 tez niezle wypada pod względem bezawaryjności. Nie licząc silnika 1.2tCe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, SebeKK napisał:

Laguna 3 była jedną z najlepiej przemyślana konstrukcja pod względem awaryjności, praktycznie nic sie nie działo

Ale miałem kilka głupich awarii - np moduł centralnego zamka w drzwiach kierowcy (sprzeżony z zamkiem) - nierozbieralny za 650 zł... :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodami mi tylko Scenica. Miałem Scenica grand potem uległem modzie i quasqasi +2 i tu było zderzenie że ścianą (przesiadka jaka z dużego kombi do corsy). Po jednych tylko wakacjach udało się dobrze sprzedać i kupiłem Zafirę C i odetchnąłem.Kto jeździ z rodziną ten wie o czym piszę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał:

Ale miałem kilka głupich awarii - np moduł centralnego zamka w drzwiach kierowcy (sprzeżony z zamkiem) - nierozbieralny za 650 zł... :

Czesto padaja zamki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 14:29, wujek napisał:

Generalnie to Talisman to im niezla kupa wyszla nikt tego nie kupowal. Wogole IMO Renault sprzedaje tylko Captur i Clio. 

 

chyba nie widziales reklamy Talisman ???

tym jezdzili tylko prezesi firm, sie nie dziwie ze nikt tego normalny nie kupil a nawet nie spytal o cene.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna 3 była jedną z najlepiej przemyślana konstrukcja pod względem awaryjności, praktycznie nic sie nie działo. Clio 4 tez niezle wypada pod względem bezawaryjności. Nie licząc silnika 1.2tCe
Tyle, że grzechocze jak grzechotnik. Poza tym faktycznie auto w miarę bezawaryjnie. Kumpel ujeżdża taką i ostatnio szlag trafił sterownik biksenonów. Nieźle wykonana była Megane 3. Miałem kultowego 1.9 dci i licznikowe 240 kkm przejechała bez większych usterek. Jedyne co się stało, to zatarło się koło paska osprzętu ale to ja zapomniałem wymienić zgodnie z harmonogramem producenta.
Co do jakości wykonania Renault - wszystko zakeży, z której fabryki wyjeżdża. Najlepsza jest Słowenia :)

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gregoryj napisał:

A co autor miał na myśli ….?

łańcuchy sie naciągają i grzechoczą, po czym wycieraka obudowę. a do tego lubia chlipnąć olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.