Skocz do zawartości

Rabat dla pracowników - działa czy sciema?


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję w dużej firmie, która chyba z racji ze współpracą z Kia, ma dla pracowników specjalny rabat wysokości -7% łączący się z innymi rabatami. Czy ma ktoś doświadczenia z takimi rabatami, czy jest to ściema, że w zasadzie dobrze się targując jesteś w stanie uzyskać coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rwIcIk napisał:

Różnie ludzie opowiadają. 

Najlepiej sprawdzić na miejscu w salonie. 

Ponegocjować, a potem dopytać jeszcze o ten rabat. 

 

Też mi się tak wydaje, że najlepiej urwać co się da a następnie wyciągnąć ten rabat jak asa z rękawa ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kiwal napisał:

Działa...dlaczego ma nie działać jeśli korporacja ma podpisaną umowę na rabaty dla pracowników....



 

Mnie kiedyś udało sie kupić renaulta z "podwójnym" rabatem....

Była kiedyś akcja,  że Renówki były bez VAT - czyli 18% taniej... a dodatkowo był rabat dla posiadaczy Renaulta - chyba 5 tys zło - i przez ok tydzień nie było napisane że rabaty sie nie sumują... - potem dopisali ;)

aLE wracając do meritum - moze to niestety dzialać "po polsku" - czyli jak bierze się rabat 7% to dealer może mieć mniejszy manewr w swoich upustach - tak czy inaczej drożej nie bedzie...

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zolu napisał:

Pracuję w dużej firmie, która chyba z racji ze współpracą z Kia, ma dla pracowników specjalny rabat wysokości -7% łączący się z innymi rabatami. Czy ma ktoś doświadczenia z takimi rabatami, czy jest to ściema, że w zasadzie dobrze się targując jesteś w stanie uzyskać coś podobnego?

U mnie w korpo to na Volvo dają coś koło 18-20% w zależności od modelu 7% zawsze coś jeżeli celujesz w kijankę ale szału to nie robi wcześniej mieliśmy huyndaie to coś kolac13% też w zależności od modelu .

 

Ale z tego co wiem najlepsze rabaty kia daje księża i lekarza 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eryko napisał:

U mnie w korpo to na Volvo dają coś koło 18-20%

+ to co da radę ugrać u dealera? to brzmi pięknie - co to za korpo jesli nie tajemnica? ew branża...

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Raczej wyznaję zasadę, że warto zmieniać pracę aby dobrze zarabiać, ale też dobrze racjonalnie wydawać pieniądze :P

20% dodatkowego rabatu  pozwoli zmienic raz do roku samochód na nowy bez konieczności doplacania....  IMO ma to wymierną wartość... Wiele lat temu pracownicy Volkswagena mieli rabat na VW - i bylo wiele ofert sprzedaży rocznych samochodów - sam kiedys taki kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, eryko napisał:

7% zawsze coś jeżeli celujesz w kijankę ale szału to nie robi wcześniej mieliśmy huyndaie to coś kolac13% też w zależności od modelu .

 

Gdy ja kupowałem, Hyundai dawał 11, a Kia tylko 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak z tymi grupami zawodowymi. Teoretycznie można kupić na nauczyciela akademickiego na przykład a potem odkupić od niego po tej samej cenie co on? Zawsze to parę tysi do przody. Tyle że jeszcze ten cholerny PCC zostanie do zapłaty. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lucash napisał:

Ciekawy jestem jak z tymi grupami zawodowymi. Teoretycznie można kupić na nauczyciela akademickiego na przykład a potem odkupić od niego po tej samej cenie co on? Zawsze to parę tysi do przody. Tyle że jeszcze ten cholerny PCC zostanie do zapłaty. 

Dajesz go na wspolwasciela wymazujesz po odbiorze auta i po klopocie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem podobny temat: kupowałem nowe auto i okazało się, że od 1 stycznia 2020r. VW wprowadził rabat na nowe grupy zawodowe. Tak więc dzięki temu, że żona jest nauczycielką to otrzymaliśmy dodatkowy rabat od ceny, za jaką wystawiony był nasz egzemplarz na otomoto.pl I teraz na przykładzie: nasz Golf był w ogłoszeniu za około 74500zł, a my zyskaliśmy dodatkowe 4000zł (żeby być w 100% zgodny z prawdą to w ogłoszeniu była informacja, że dla flot jest cena właśnie 70500zł).

Sprzedawca wymagał od nas jedynie zaświadczenia, że jest nauczycielką wypisaną na kartce papieru i z pieczątką szkoły.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Dajesz go na wspolwasciela wymazujesz po odbiorze auta i po klopocie.

 

Skoro jest wspolwlascicielem, to nie mozesz go wymazac :hehe:

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Jak 50%, jak jego udział wynosił ledwie 1%. :old:

 

To w takim razie każdy musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy takie kombinacje są opłacalne czy nie. Może dla aut powyżej kosztujących powyżej 100kzł jest jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał:

Ostatnio przerabiałem podobny temat: kupowałem nowe auto i okazało się, że od 1 stycznia 2020r. VW wprowadził rabat na nowe grupy zawodowe. Tak więc dzięki temu, że żona jest nauczycielką to otrzymaliśmy dodatkowy rabat od ceny, za jaką wystawiony był nasz egzemplarz na otomoto.pl I teraz na przykładzie: nasz Golf był w ogłoszeniu za około 74500zł, a my zyskaliśmy dodatkowe 4000zł (żeby być w 100% zgodny z prawdą to w ogłoszeniu była informacja, że dla flot jest cena właśnie 70500zł).

Sprzedawca wymagał od nas jedynie zaświadczenia, że jest nauczycielką wypisaną na kartce papieru i z pieczątką szkoły.

4000 piechotą nie chodzi. Zawsze mnie zastanawia w czym jest gorszy Kowalski od floty? Nawet przy zakupie 1 sztuki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lucash napisał:

4000 piechotą nie chodzi. Zawsze mnie zastanawia w czym jest gorszy Kowalski od floty? Nawet przy zakupie 1 sztuki. 

 

Firmy raczej nie kupuja aut za gotowke, wiec zarobia pewnie dodatkowo na finansowaniu...

Statystycznie robia tez wieksze przebiegi, wiec i serwis wypada czesciej, itd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

Statystycznie robia tez wieksze przebiegi, wiec i serwis wypada czesciej, itd

Racja choc pewnie przypadki typu Dealer z Rzeszowa sprzedał 35 aut do firmy z siedzibą w Warszawie - i faktycznie 1 sztuka przedstawiciela na Podkarpackie serwisowana jest w Rzeszowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Firmy raczej nie kupuja aut za gotowke, wiec zarobia pewnie dodatkowo na finansowaniu...

Statystycznie robia tez wieksze przebiegi, wiec i serwis wypada czesciej, itd

Przy finansowaniu w np. VW dalej obowiązują inne wyższe ceny (leasing konsumencki).  Nie widzę związku żadnego tylko wydumka do krojenia Kowalskich, bo firma kupi auto raz na 3 lata a Kowalski na 10. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kiwal napisał:

To macie tutaj przyklad od Opla w CZ dla pracownikow:

Znizka od cennika, bez uwzgledniania obecnych promocji.

image.png.82a51542c96b5c4136f4a506bd17978d.png

To rozumiem. Wchodzisz pokazujesz papier i minus 22% na Astre. Jak to od cennika promocyjnego to bardzo dobra oferta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

I pewnie jeszcze kwote rabatu doliczali do dochodu, wiec placiles od tego skladki i podatek :hehe:

 

Corsa po rabacie pracowniczym w marcu 2013 wychodzila drozej od sumy rabatow dla klienta z ulicy. W Toyocie podchodzilem dwa razy do hybrydy aurisa mialem wtedy sluzbowe toyoty wiec spodziewalem sie wiecej ugrac niestety nadal bez szalu. Lepiej juz wypadlo BMW jak nam zorganizowali parenascie sztuk do jazd przez pare dni. Ceny byly na prawde okazyjne. Sprzedali mnostwo 5ek i SUVow. Znaczy kilkanascie :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem. Wchodzisz pokazujesz papier i minus 22% na Astre. Jak to od cennika promocyjnego to bardzo dobra oferta. 
Od cennika bazowego.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem. Wchodzisz pokazujesz papier i minus 22% na Astre. Jak to od cennika promocyjnego to bardzo dobra oferta. 
Na Skodę ciut mniejsze ale również ....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zolu chyba pracujemy w tej samej korporacji ;) w materiałach promocyjnych jest jasno napisane, że rabat pracowniczy liczy się od ceny ostatecznej i łączy się z innymi promocjami :) z materiałów wynika też, że należy go właśnie użyć jako asa z rękawa ;) u mnie z tego co pamiętam są rabaty na Kia, Opla, BMW - w zależności od firmy i modelu % albo kwota stała

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=145189]zolu[/mention] chyba pracujemy w tej samej korporacji w materiałach promocyjnych jest jasno napisane, że rabat pracowniczy liczy się od ceny ostatecznej i łączy się z innymi promocjami  z materiałów wynika też, że należy go właśnie użyć jako asa z rękawa u mnie z tego co pamiętam są rabaty na Kia, Opla, BMW - w zależności od firmy i modelu % albo kwota stała
W takim razie to ta sama korporacja ;-)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lucash napisał:

Ciekawy jestem jak z tymi grupami zawodowymi. Teoretycznie można kupić na nauczyciela akademickiego na przykład a potem odkupić od niego po tej samej cenie co on? Zawsze to parę tysi do przody. Tyle że jeszcze ten cholerny PCC zostanie do zapłaty. 

 

podpowiem. jak dobrze zagadasz i handlowiec bedzie zadowolony to tez zostaniesz nauczycielem akademickim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

podpowiem. jak dobrze zagadasz i handlowiec bedzie zadowolony to tez zostaniesz nauczycielem akademickim :)

Nie grozi mi to niestety. Zdecydowałem się że pojeżdżę S-max'em conajmniej rok jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelWaw napisał:

podpowiem. jak dobrze zagadasz i handlowiec bedzie zadowolony to tez zostaniesz nauczycielem akademickim :)

Znam handlowca który chciał auto na swoją zniżkę pracowniczą kupić i mi odsprzedać praktycznie po cenie zakupu. :totalszok:

Czy by coś dodatkowo przyciął poza jakąś prowizją nie wiem, bo się nie zdecydowałem, a gdybym się zdecydował to trza byłoby mu coś dodatkowo odpalić za inicjatywę.

PS. Trochę mnie znał, bo wcześniej kupiłem u niego jeden samochód.

Szczegółów nie pamiętam, ale jakaś mchlojka na pół roku wchodziła w grę, typu umowa użyczenia.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 16:27, ZUBERTO napisał:

Szczegółów nie pamiętam, ale jakaś mchlojka na pół roku wchodziła w grę, typu umowa użyczenia

Czyli pół roku jeździłbyś pewnie nie swoim autem za swoje pieniądze 😄

Tylko ja tu widzę szerokie pole do :sex: 'fundatora' po tym pół roku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iwik napisał:

Tylko ja tu widzę szerokie pole do :sex: 'fundatora' po tym pół roku? 

Zalezy od siły powiazania..  

Rodzice od ładnych kilku lat jeżdzą autem zarejestrowanym na mnie ( choć nie chodzi ty o rabaty ani przekrety finansowe)

Ale jak uczy zycie to nawet (a może zwłaszcza ) małżeństwo nie chroni przed przekretem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.